Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2009., 22:19   #61
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Naravno da smo potomci malih zelenih Uzgred tko su ti "strucnjaci"? Adolf Hitler? Alfred Rozenberg? Evgen Konovalec? Molim te, daj link na "objektivna istraživanja svjetskih stručnjaka".
Tebi ne zamjeram ništa jer znam tko si!
Jasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:32   #62
Quote:
normal88 kaže: Pogledaj post
rusija = nasilje
afrika = nasilje
j. amerika = nasilje
tj. kultura zute i crne rase

europa i amerika = drustveno selekcionirano nasilje, s pravom podanika da ne budu tlaceni na nasilni tj. neposredni nacin, tj. sa pravom da to ne primjete

europa, amerika, japan, singapur, hong kong, tajvan, korea = super drzave
nasa kultura
mada ovi azijati to jedva cekaju odbaciti

islam zbog mogolskog povjesnog nasilnog usjeka je jos uvijek nasilan i nepovjerljiv ali zbog humanizma koje se pripisuje oblicima lubanje karakteristicnim za bijelu rasu jos je na prijelazu
A sad da je Europa i SAD nekakvo oličenje kulture ... nevjerujem!

Još prije 50 godina u Europi su se odigravali najveći pokolji čovječanstva u povijesti planeta(1. i 2. svj rat + staljinove čistke; sve zajedno oko 100 milijuna mrtvih), a prije 100 do 150 godina američka vlast gotovo da na svom teritoriju nije istrijebila jednu čitavu rasu, a nedavno sam čuo da je to radila i u južnoj Americi, samo pod krinkom korporacije.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 02:39   #63
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
koji tulipanizam!
za razliku od rusije, koja NIKAD nije bila pod mongolima već im smao plaćaa danak, ukrajina je bila debelo pod njihovom vlasti par stoljeća. tak od ane znam kako su to rusi mogli pomongolit a ukrajinci ne!
Prica covijek gluposti ,pustite ga, Rusi su se najvise pomijesali sa Ugro-finskim narodima ,ko zna mozda su za njega i to Azijati.
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 07:38   #64
Quote:
Jasen kaže: Pogledaj post
Tebi ne zamjeram ništa jer znam tko si!
Naravno da znas. Poslodavac sam ukrajinskih gastarbajtera u Msk. Dobri su radnici i nemaju nista protiv "azijiskih" i "diktatorskih" plata koje dobiju u mojoj tvrtki:rolf:
Uzgred bude receno, koliko ja znam, nikad nisu ni culi za tvoje rasisticke teorije i ne znaju da su Uebermenschen odnosno Rusa
PS Moj je biznis-partner takodjer Ukrajinac. Njegovi su roditelji bili rodjeni u Poltavi. I nitko ga tu ne diskriminira zbog njegovog podrijetla.

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 03.03.2009. at 07:57.
Ivan Grozny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:29   #65
Quote:
Jasen kaže: Pogledaj post
Ja bih se zabrinuo na tvom mjestu jer ti sa poviješću nemaš blage veze!
a jel? a da provjeriš malo ovu simualciju: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mo...pire_map_2.gif
sjever rusije nikad, a ostatak svega dvadesetak ggodina bio je pod mongolskom vlasti.
ti si čovjeće toliko zaražen rusofobijom da si u ovih par stranic athreada nasrao toliko povijensif falsifikata da čovjeku dođe zlo.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 19:45   #66
Quote:
IronFist kaže: Pogledaj post
Prica covijek gluposti ,pustite ga, Rusi su se najvise pomijesali sa Ugro-finskim narodima ,ko zna mozda su za njega i to Azijati.
A i sa Vikinzima su se dosta pomješali. Bit će da su i Vikinzi Azijati.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 21:35   #67
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Naravno da znas. Poslodavac sam ukrajinskih gastarbajtera u Msk. Dobri su radnici i nemaju nista protiv "azijiskih" i "diktatorskih" plata koje dobiju u mojoj tvrtki:rolf:
Uzgred bude receno, koliko ja znam, nikad nisu ni culi za tvoje rasisticke teorije i ne znaju da su Uebermenschen odnosno Rusa
PS Moj je biznis-partner takodjer Ukrajinac. Njegovi su roditelji bili rodjeni u Poltavi. I nitko ga tu ne diskriminira zbog njegovog podrijetla.
Gle, Ivane Grozny ti si Mongol u glavi a ne u krvi. Ako je netko rasist onda su to Rusi!
Jasen is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.03.2009., 21:49   #68
Quote:
IronFist kaže: Pogledaj post
Prica covijek gluposti ,pustite ga, Rusi su se najvise pomijesali sa Ugro-finskim narodima ,ko zna mozda su za njega i to Azijati.
Sergej Lavrov je najveći ugrofinac u Rusiji a takvih je u ruskoj povijesti bilo koliko hoćeš, ali ja nisam rasist da me se nebi krivo shvatilo, ja sam isto iz mješanog slavensko-germanskog braka, nego ti nepoznaješ mentalitet ruskih ljudi - to je najveći prbolem svih vas na ovom forumu koji želite ruske prikazati kao intelektualne arijevce.
Jasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 22:58   #69
Quote:
Jasen kaže: Pogledaj post
Sergej Lavrov je najveći ugrofinac u Rusiji a takvih je u ruskoj povijesti bilo koliko hoćeš, ali ja nisam rasist da me se nebi krivo shvatilo, ja sam isto iz mješanog slavensko-germanskog braka, nego ti nepoznaješ mentalitet ruskih ljudi - to je najveći prbolem svih vas na ovom forumu koji želite ruske prikazati kao intelektualne arijevce.
Pa sam si rekao da su Rusi fuzija naroda, dakle moguče je da oni jesu intelektualni arijevci. Prošetaj se Moskvom i popričaj s ljudima o vanjskoj politici, što čitaju i kako gledaju na današnju situaciju. isto to napravi u New Yorku, San Francisku, berlinu, Pariz i Rimu ... ostat češ zaprepašten, Rusi su narod koji od ovih nabrojanih velesila daleko najviše pročitaju knjiga u godinu dana, posve su svjesni svega oko njih, pa i povremenih laži koje im plasira njihov premijer .... s druge strane bare je čista suprotnost; rijetkost je da netko u NY uopće čita i novine, a opće znanje je na razini cikuskih tuljana. U Europi ima svašta, ali je sigurno da im je opće znanje i kultura čitanja manja nego u Rusa.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 23:40   #70
Čitanje u sovjetskom Savezu je bio sastavni dio propagande i stvaranja jednoumlja. Trebalo je nekako konsolidirati multietničko društvo SS-a. Al kažem opet Volim Rusiju i ruski narod, a posebnog Groznog!
Jasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 02:39   #71
Gluposti...priča se o svemu a ne o onom navažnijem...vjera! Samo univerzalni globalni sekularizam uspjeva...vjera je nešto individualno i nenametljivo nemogu postojati državne religije...slavene koče njihova ortdoksna shvačanja religija koje često vuču konce za ratove...teorija da se ratom tj ciljem mogu opravdati ljudske žrtve je zabluda!
dierl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 09:52   #72
Quote:
dierl kaže: Pogledaj post
Gluposti...priča se o svemu a ne o onom navažnijem...vjera! Samo univerzalni globalni sekularizam uspjeva...vjera je nešto individualno i nenametljivo nemogu postojati državne religije...slavene koče njihova ortdoksna shvačanja religija koje često vuču konce za ratove...teorija da se ratom tj ciljem mogu opravdati ljudske žrtve je zabluda!
A kad je Rusija to zbog vjere ratovala?? Davno su prošla ta vremena, a i zadnji takvi ratovi vjerovatno i nisu imali neke veze sa samom vjerom, osim možda da ujedine Rusiju, jer je ona možda jedina što ih spaja, a ujedno i primarni cilj neprijatelja rusije nebili razbila to jedinstvo.

@Jasen

Čitanje u sovjetskom Savezu je bio sastavni dio propagande i stvaranja jednoumlja. Trebalo je nekako konsolidirati multietničko društvo SS-a. Al kažem opet Volim Rusiju i ruski narod, a posebnog Groznog!

Možda si upravu, ali ako je u SSSR-u to bilo čitanje, što su na tom planu poduzeli istovremenu u SAD-u??

Mislim da je i u predsovjetskoj Rusiji Knjiga bila vrlo tražena. Mislim daje to zbog tmurnog ruskog podneblja, polarne noći i jakih i maglovitih zima. Poznato je da skandinavci imaju najveći broj amoubojstava po stanovniku. Rusi su to najvjerojatnije riješili čitanjem knjiga i oblokavanjem u votki.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 12:18   #73
Quote:
Jasen kaže: Pogledaj post
Gle, Ivane Grozny ti si Mongol u glavi a ne u krvi. Ako je netko rasist onda su to Rusi!
Ma nemoj. Rusija nikad nije ni bila rasisticka drzava i nijedan Rus nikad nije bio rasist! To sto danas imamo "skina"- ovo je zaraza iz inozemstva - "grimasa" tvojeg omiljenog liberalizma
Sto se tice UKR - Ukrajinci i Rusi su uvijek bili povijesna braca. Ti osobno mozes biti izvan tog drustva, ali ovo je tvoje osobno rjesenje ... tvoje i ostalih "benderovca"
PS Za modera: "benderovci" su ukrajinski nacionalisti, koji mrze Risiju i Rusa. Eto.... no reason for another infraction?
PPS Nisi ti u pravu - nijesam Mongol. Imam 1/4 tatariskih krva i osim ostalog evangelist sam zbog moje zene (ona je 1/2 etnicka Njemica).
PPPS U RF nema 100%-no "cistih" Rusa, jer Rusija je povijesni (ka sto i SAD) melting pot of nations.

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 08.03.2009. at 12:42.
Ivan Grozny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 14:08   #74
Quote:
Jasen kaže: Pogledaj post
Sergej Lavrov je najveći ugrofinac u Rusiji a takvih je u ruskoj povijesti bilo koliko hoćeš, ali ja nisam rasist da me se nebi krivo shvatilo, ja sam isto iz mješanog slavensko-germanskog braka, nego ti nepoznaješ mentalitet ruskih ljudi - to je najveći prbolem svih vas na ovom forumu koji želite ruske prikazati kao intelektualne arijevce.
Koja su to obilježja ruskog mentaliteta zbog kojeg se razlikuju od drugih naroda. bilo u pozitivnom, bilo u negativnom smislu.

P. S. ovo bi pitanje prije spadalo pod topic Rusi, Rusija i oko njih. Pa možemo tamo preseliti raspravu oko ovog mog pitanja, ukoliko to želiš.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 08.03.2009. at 14:15.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 16:25   #75
Navijaj koliko hoćeš, i ti i tvoji drugari, ali moje je uvjerenje da su Rusi nanjeli više štete nego koristi. Taj multietnički narod Moskve je slomila mongolska sila u 13. i 14. stoljeću i njihov novonastali euroazijski mentalitet se nikada nije promjenio, pa ni danas! Nikad me nećeš uvjeriti da su Rusi Slaveni u dovoljnoj količini .. Ukrajinci i Bjelorusi da, ali Rusi ne! Uostalom to nije isključivo moja tvrdnja, tako pišu objektivna istraživanja svjetskih stručnjaka ..



Mozes ovdje da pricas koliko oces ali apsolutna istina je da Rusi apsolutno nemaju nista sa mongolima dok su sa recimo ugro-fincima podobro izmiksani imaju i do 30 posto ugro finskog genoma, utaicaj mongola je ravan onom kao i u ostalim djelovima evrope tek oko 2 do 3 %.
Recimao npr. Kazanski tatari kojima su rusi 200 godina placali danak su dominantno nemongolskog genoma kod njih prevladavju indo-*evropski kao i8 < opet < ugro-finski geni . Ka kazanski tatari su u najvecem dijelom porijeklom od skita i alana.
Imas na primjer MarAta I DINARU Safinu koji su cisti Kazan Tatari, a chisti su kontinentalni nordidi po rasi !
radomir2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 19:01   #76
Quote:
radomir2000 kaže: Pogledaj post
Mozes ovdje da pricas koliko oces ali apsolutna istina je da Rusi apsolutno nemaju nista sa mongolima dok su sa recimo ugro-fincima podobro izmiksani imaju i do 30 posto ugro finskog genoma, utaicaj mongola je ravan onom kao i u ostalim djelovima evrope tek oko 2 do 3 %.
Recimao npr. Kazanski tatari kojima su rusi 200 godina placali danak su dominantno nemongolskog genoma kod njih prevladavju indo-*evropski kao i8 < opet < ugro-finski geni . Ka kazanski tatari su u najvecem dijelom porijeklom od skita i alana.
Imas na primjer MarAta I DINARU Safinu koji su cisti Kazan Tatari, a chisti su kontinentalni nordidi po rasi !
U redu, nije to toliko bitno, i turkijski narodi su ljdska bića te ih se netreba sramiti. Nema čiste nacije i netreba je biti.

Ali nije problem u tome, problem je u mentalitetu koji su turkijski narodi ostavili u primjerice ruskom i srpskom narodu: nepromišljenost, agresivnost i imperijalizam koji se do danas nije ugasio - to je problem.

Da li sam upravu ako kažem da Rusi ugnjetavaju narode u svojoj blizini. Jučer sam gledao neki dokumnetarac na HTV-u gdje kažu da Rusi ratuju od 1917. bez prestanka. Ja se na to nasmijem i kažem u sebi, pa oni ratuju od 13. stoljeća a ne od 20. ..

Žalim ja te ljude, da me se ne bi krivo shvatilo, težak je život u takvoj domovini, gdje stoljećima prevladava paranoja.
Jasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 19:02   #77
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Koja su to obilježja ruskog mentaliteta zbog kojeg se razlikuju od drugih naroda. bilo u pozitivnom, bilo u negativnom smislu.

P. S. ovo bi pitanje prije spadalo pod topic Rusi, Rusija i oko njih. Pa možemo tamo preseliti raspravu oko ovog mog pitanja, ukoliko to želiš.
Već sam nešto o tome napisao, ali možeš otvoriti raspravu na drugom mjestu, javit ću se.
Jasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 19:18   #78
Quote:
Jasen kaže: Pogledaj post
Već sam nešto o tome napisao, ali možeš otvoriti raspravu na drugom mjestu, javit ću se.
"Otvorio" sam raspravu o njihovom mentalitetu na temi: - Rusi, Rusija i oko njih, (zbirna tema).
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.