Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2012., 01:17   #41
Imao kratko račun u HPB-u, naknade su im prestrašne kao i cijelo poslovanje. Vidi se da je to naša banka. A tek kakva im je ponuda kredita, vrlo povoljni-za luđake.
Uglavnom, pobjegoh od tamo.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:59   #42
Nije mi jasan ovaj model podizanja gotovine s bankomata visom na rate. U prilogu je i slika modela otplate te primjerice ako podignem 300 kn visom na rate, model otplate 3 rate, to znači da mi se skida 35 kn iako 3% od 300 kn iznosi 9 kn. Dakle prema tome minimalno se uzima 35 kn iako bi 3% nekog iznosa bilo i manje...


dalma222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 10:09   #43
Pa kaj nije jasno? Minimalna naknada ti je 35 kuna, lihvarski i to je to.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 16:14   #44
35kn je jos ok.
Na Mastercardu ti je 150kn minimalni iznos rate. ili 10 % iznosa.
Uzima se onaj veci iznos.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 12:34   #45
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
35kn je jos ok.
Na Mastercardu ti je 150kn minimalni iznos rate. ili 10 % iznosa.
Uzima se onaj veci iznos.
Ne mijesaj iznos naknade s minimalnom ratom! S ratom otplacujes dug, naknada je trosak! Dakle, vracas dug+naknadu!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 18:22   #46
Ne znam odakle ti izvlacis naknadu? Kakva crna naknada???
Na Nastercardu u mojoj banci placam 10% iznosa duga ILI minimalno 150kuna.
To je iznos duga a ne naknada.

Autor ove teme je gore takodjer spomenuo da je tih 35kn 3% iznosa duga kojeg placa obrocno, a ne nikakva naknada.
Ako laze on, lazem i ja.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 00:10   #47
On govori o naknadi za podizanje gotovine, a koja iznosi minimalno 35kn.
I ti kad MasterCardom dižeš gotovinu na bankomatu sasvim sigurno plaćaš određenu naknadu na podignuti iznos.

Npr. kod kreditnih kartica RBA je to min. 20kn, kod Dinersa min. 30kn itd.

Zadnje uređivanje mokry : 21.11.2012. at 00:15.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 20:00   #48
Stambeni kredit preko HPB štedionice

zanima me ima li netko da je digao stambeni kredit preko HPB stambene štedionice?
trenutno (do 31.12.) nude fiksnu kamatu od 4,8 % za cijelo otplatno razdoblje!
minimum učešća je 5% od kredita i plaća se 3% na svotu međufinanciranja od tih 5% dok ne dosegneš 40% (max učešće)...
uglavnom ispadaju na istu svotu kredita oko 8 000 eura jeftiniji od wuestenrota , i to na 1,7 godina kraći rok otplate...

zvuči predobro da bi bilo istinito pa me zato i zanima ima li kakva "caka"?
ako je netko podizao takav kredit zanima me gdje i koliko uplaćuje premiju životnog osiguranja (iako su nam rekli da nam vjerojatno neće trebati s obzirom na suprugovu plaću) te gdje i koliko plaćaju osiguranje kuće?
koliko su platili procjenitelja i koliko dugo ga čekali (ZG)?

unaprijed hvala!

p.s. ako nekog zanima mogu staviti točan izračun anuiteta/kamata/naknada koji su mi poslali za kredit od 55 000 eura na 15 godina
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 10:35   #49
da, hpb ima zanimljivu ponudu.
vidio sam uz to da prva stambena daje u kunama isto uz fiksnu stopu...zna li netko i o tome iz prve ruke
ruud is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:41   #50
HPB

Gdje početi priču oko lihvara.
Svojom krivicom nisam otplaćivao minus u banci jer nisam imao novca. Minus sa cca 2.500kn je u dvije godine otišao na cca 4.350kn. Prošli mjesec prosinac 2013. prije zakona koji je stupio na snagu 1.1 2014 o dopuštenim prekoračenjima i obročnim otplatama kroz 12 mjeseci koju mi nikada nisu ponudili iako sam pet puta tražio taj zahtjev kroz cijelu 2013god te su svaki puta me poslali van uz rečenicu "Evo, ja se bacam na to, netko vas zove kroz par dana, sve budemo riješili". Ništa se nije pomaklnulo već prisilnom naplatom uz razne kamate, odvjetničkog društva,FINE-e su zamrznuli sve račune na iznos od cca 6.600kn. Posudim novac i podmirim dugovanje, da kada bi ih upitao, "što je sa stavkom o tolkenu na kojoj ste naplatili 400kn, sam uređaj, koji meni realno sada ne treba, iako sam ga platio". Dobim odgovor, "molim vas da ga vratite i naša dužnost nije vam vratiti sredstva bez obzira na naplatu". Uglavnom, nije meni do 400kn već sam šokiran na kojim sistemom su sve sproveli iako sam uredan klijent cc10tak godina. Ok, zadnje dvije i pol malo imam krizu, ali prek njihove banke sam proveo dosta novca. Očito ne dovoljno da bi imali imalo obzira. Jednostavno pederskim sistemom, i pri tome ne mislim o nekakvim homosexualcima, već pederima su me požvakali i ispljunuli na guzicu. Svaka čast ljudima koji takve stvari izvode pa zadovoljno odlaze u krevet, misleći kako su baš danas imali uspješan dan. HPB "Hrvatksa pederska banka" Rade po zakonima iz sive zone, cijelo poslovanje im se temelji na tome. Sve je dopušteno, ali dok god je korist na njihovu stranu.
Kome se pišu pritužbe od 60kn, kada nema nikakvoga smisla.
jasonebourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 14:46   #51
A gle, ja s druge strane imam samo pohvale za HPB, najjeftinija je od "ozbiljnijih" banaka po pitanju naknada za usluge, hrpa stvari se može rješavati internet bankarstvom, minus im je relativno mali broj poslovnica. Ovo za token mi nije jasno kako su ti naplatili, jer sam ga dobio besplatno. A što se dugova tiče, svaka banka bi jednako postupila kao i ova...bez razlike! Tako da ti kritika nije na mjestu.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 09:57   #52
pa da je baš najpovoljnija i nije ...naknade su im slične kao i u pbzu
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 11:39   #53
Quote:
dalma222 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasan ovaj model podizanja gotovine s bankomata visom na rate. U prilogu je i slika modela otplate te primjerice ako podignem 300 kn visom na rate, model otplate 3 rate, to znači da mi se skida 35 kn iako 3% od 300 kn iznosi 9 kn. Dakle prema tome minimalno se uzima 35 kn iako bi 3% nekog iznosa bilo i manje...




Kartica na rate bez kamata, ali zato uzimaju naknadu kad kupuješ
Direktorinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 22:01   #54
Uzela sam paket diplomac +. U njemu imam i žiro račun, međutim nikad nisam dobila karticu za taj račun.
Kako sam počela raditi preko student servisa, idući mjesec će mi na taj račun sjesti novci.
Kako da ih ja onda dignem kad nikad nisam dobila karticu? Dal moram platit izradu kartice, ako da, koliko i koliko vremena treba da stigne?
Postoji li mogućnost da mi se jednostavno svi novci koji sjednu na žiro račun automatski preusmjere na tekući račun? Da ne moram čekati tu karticu, a i novci mi trebaju hitno . Jer izradu kreditne kartice iz tog paketa sam čekala 4 mjeseca :S.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 10:30   #55
Ljudi imam tekući račun u HPB na koji primam plaću.

Da li na njega mogu primiti uplatu iz Slovenije , fizičke osobe, u eurima?

Hvala.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 17:43   #56
ne...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 00:45   #57
Možeš primati uplate iz inozemstva, ali moraš toj osobi dati SWIFT banke i svoj IBAN. Naravno, na račun ćeš primiti kune, a ne eure (za tečaj provjeri stranice banke). Također, moguće je da ti banka obračuna i određenu naknadu, no to isto provjeri pod naknadama.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 23:36   #58
Može primiti eure, kako ne, ja sebi šaljem krune i uredno mi sjeda na devizni SEK račun. Isto vrijedi i za euro.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 09:21   #59
Čovjek je napisao da ima tekući.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:34   #60
Na tekuci si i saljem. I jos mi se desilo jednom da sam zabunom poslao na ziro racun, banka je sama otvorila SEK ziro racun i uplatila mi novce na njega.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.