Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 09:48   #1021
Imam li pravo na dozvoljeni minus u PBZ-u (i obročnu otplatu) ako imam radni odnos na određeno (tj. vježbenički staž od 12 mj)?

Čitala sam da minus odobravaju samo onima koji su primljeni na neodređeno što mi je bezveze jer u većini drugih banaka to uopće nije uvjet. Ne vjerujem da bi si tako smanjili konkurentsku sposobnost.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 21:01   #1022
loborek, ovo kaj si napisao je gotovo nevjerojatno i stvarno mi nije jasno kako si to dozvolio... ako ne zna šef poslovnice neka zove nekoga tko zna i ne idem van dok to ne riješimo... mislim ako je nalog trebao biti stopiran onda se nije mogao naplatiti a ako nemaš novaca kako se je naplatio
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 21:17   #1023
Trebao si ih dati u novine. Da vidiš kako bi onda dug instantno mogao biti otpisan.

Ja sam imala nezgodnjanciju sa PBZ stambenom štedionicom ,ali mislim da se može ovdje uvrstiti, ipak su oni ogranak PBZ-a, zar ne?

Otvorila sam stambenu štednju u PBZ-ovoj poslovnici prije cca 7 godina, i pitala da li je moguće urediti da mi ama baš nikakva pošta od štedionice ne stiže na kućnu adresu zbog toga što ne želim da moji doma znaju išta o tome (nevermind razlozi ),a ako ne može pronaći ću zamjensku adresu (mislila sam urediti da stiže, ako baš mora, na adresu prijateljice), rekoše može, nema uopće problema, ja super sretna zadovoljna..
i da vidiš sreće za dva tjedna... na kućnu adresu stiže lijepa omotnica sa njihovim logom, i imala sam užasnih problema zbog toga, a kada sam pitala službenicu što je to bilo i čemu to kad sam molila da NE koriste tu vražju adresu, rekla je da su morali prvu poslati na moju oriđiđi adresu, ja ko zadnja šupendara (šteta je već počinjena, jbg) molim lijepo pristojno onda da barem ubuduće više ne šalju na tu adresu, da ne dolijevam ulje na vatru,

e da bi, dakako, uredno slali ama baš svaku hebenu buduću omotnicu i dalje na istu vražju adresu...
Da barem nisu njih pet verglali da može, nema problema, nećemo vam slati tamo, evo sad ćemo mi promijeniti tu opciju za ubuduće da se više ne dogodi..ali neeee

Kad ulovim vremena, napišem još toga...
__________________
Moj mol ima više stupića.

Zadnje uređivanje Hedera : 05.04.2013. at 21:22.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 08:19   #1024
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Trebao si ih dati u novine. Da vidiš kako bi onda dug instantno mogao biti otpisan.
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
loborek, ovo kaj si napisao je gotovo nevjerojatno i stvarno mi nije jasno kako si to dozvolio... ako ne zna šef poslovnice neka zove nekoga tko zna i ne idem van dok to ne riješimo... mislim ako je nalog trebao biti stopiran onda se nije mogao naplatiti a ako nemaš novaca kako se je naplatio
Ovo baš i ne razumijem. Temeljem čega bi banka trebala otpisati korisniku dug koji je nastao plaćanjem korisnikovog troška prema trećoj strani (telekomu) a za koji je korisnik s bankom sklopio ugovor da ga u njegovo ime po dospijeću podmiruje? To da je "nalog trebao biti stopiran" sigurno nije u domeni ugovornog odnosa banke i korisnika već, kao što je tu navedeno "informacijskog sustava banke" koji danas može biti tako koncipiran a sutra drugačije. Nalog se stopira jedino raskidom ugovora o nalogu s bankom.

Osim toga, dug zasigurno nije mogao narasti višestruko u 2,5 tjedna jer banke šalju opomene svakih 15 dana od nastanka dugovanja tako da je za taj iznos bio potreban puno duži period nereagiranja na opomene.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 14:37   #1025
kod plaćanja Americanom na rate...jel mi mogu tak slozit da recimo ak uzimam iznos od 1000 kn na 10 rata da prva rata bude 400 a ostale onda 66.66?
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 23:09   #1026
Ovo nema veze s PBZ-om niti Americanom, već samo s prodajnim mjestom.
Zamoli da ti račun podijele na dva dijela.
1.dio = 400 - 66,66 = 333,34 (dakle ne na rate)
2.dio = 10 *66,66 (na 10 rata)
No, ne vjerujem da rata može biti tako mala.
zgfjaka is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 00:42   #1027
Quote:
zgfjaka kaže: Pogledaj post
Ovo nema veze s PBZ-om niti Americanom, već samo s prodajnim mjestom.
Zamoli da ti račun podijele na dva dijela.
1.dio = 400 - 66,66 = 333,34 (dakle ne na rate)
2.dio = 10 *66,66 (na 10 rata)
No, ne vjerujem da rata može biti tako mala.
oke...tnx
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 12:05   #1028
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Ovo baš i ne razumijem. Temeljem čega bi banka trebala otpisati korisniku dug koji je nastao plaćanjem korisnikovog troška prema trećoj strani (telekomu) a za koji je korisnik s bankom sklopio ugovor da ga u njegovo ime po dospijeću podmiruje? To da je "nalog trebao biti stopiran" sigurno nije u domeni ugovornog odnosa banke i korisnika već, kao što je tu navedeno "informacijskog sustava banke" koji danas može biti tako koncipiran a sutra drugačije. Nalog se stopira jedino raskidom ugovora o nalogu s bankom.

Osim toga, dug zasigurno nije mogao narasti višestruko u 2,5 tjedna jer banke šalju opomene svakih 15 dana od nastanka dugovanja tako da je za taj iznos bio potreban puno duži period nereagiranja na opomene.
Kad sklapaš ugovor o trajnom nalogu u njemu stoji da se u slućaju nedovoljnih sredstava naplata naloga stopira, a ugovor raskida. S obzirom da nitko u 2 poslovnice nije znao objasniti kako je moguće da sam ipak uspio završiti 100 kn u minusu i svi su tvrdili da je jedino objašnjenje greška (ne njihova nego sustava). S obzirom da je šteta već počinjena (dug je postojao), a oni nisu bili u mogućnosti ga izbrisati... išao sam linijom manjeg otpora, platio i pozdravio se s bankom.

Što se visine duga tiče stvarno neznam kako su došli do njega. Puno gore od duga su bili tel pozivi u kojima su me prozivali od kud mi pravo da odem u minus u koji ne mogu/smijem ići bez obzira koliko ja nisam imao veze s tim minusom.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 18:29   #1029
Jel ima netko možda otvoren poslovni račun u PBZu? Trebam pomoć oko naknada.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 20:59   #1030
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Jel ima netko možda otvoren poslovni račun u PBZu? Trebam pomoć oko naknada.
Imam ja. Kaj te zanima oko naknada!

Loborek, stvarno si išao linijom manjeg otpora. Inaće, jel znaš, jesu tebe baš telefonski zvali iz PBZ-a ili iz neke firme za naplatu dugova?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 22:06   #1031
Quote:
zgfjaka kaže: Pogledaj post
1.dio = 400 - 66,66 = 333,34 (dakle ne na rate)
2.dio = 10 *66,66 (na 10 rata)
No, ne vjerujem da rata može biti tako mala.
Da, to može napraviti samo na mjestu koje nema limitiran minimalni iznos rate.
Na dosta mjesta je to 100kn.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 12:47   #1032
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
Imam ja. Kaj te zanima oko naknada!

Loborek, stvarno si išao linijom manjeg otpora. Inaće, jel znaš, jesu tebe baš telefonski zvali iz PBZ-a ili iz neke firme za naplatu dugova?
Jel imaš gotovine kao dnevnin promet? Jel predješ u banku? Kako ti u tome obračunavaju naknadu?
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 12:30   #1033
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Jel imaš gotovine kao dnevnin promet? Jel predješ u banku? Kako ti u tome obračunavaju naknadu?
Evo poslovne naknade kod mene:

1. Održavanje računa : 12 kn
2. Uplate u PBZ-u : 0,19 % kn
3. Internet bankarstvo: 8 kn
4. Nalozi : 1 kn
5. Internet nalozi :1,60 kn
6. Evidencija: 4,10 kn
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:19   #1034
Quote:
walter wingfield kaže: Pogledaj post
Evo poslovne naknade kod mene:

1. Održavanje računa : 12 kn
2. Uplate u PBZ-u : 0,19 % kn
3. Internet bankarstvo: 8 kn
4. Nalozi : 1 kn
5. Internet nalozi :1,60 kn
6. Evidencija: 4,10 kn
Meni za internet bankarstvo uzimaju 35 kn! I za predaju prometa preko DNT mi naplaćuju dvostruku naknadu znači 0,19% i za svaku uplatu 4.10 kn ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 17:03   #1035
Walter vjerojatno nema com@net već 365@net, za privatne korisnike. Tu se može raditi s poslovnim kunskim računom ali u puno manjem opsegu nego preko com neta
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 11:54   #1036
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post
Walter vjerojatno nema com@net već 365@net, za privatne korisnike. Tu se može raditi s poslovnim kunskim računom ali u puno manjem opsegu nego preko com neta
je, pbz365@net
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 23:14   #1037
Obrtnici koriste internet bankarstvo za fizičke osobe pbz365@net, a firme pbzcom@net.
Najpovoljniji su nalozi zadani putem internet bankarstva, a naknada za polog predan u poslovnici je povoljnija od naknade putem DNT-a (ako me sjećanje ne vara )
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 15:14   #1038
mogu i obrtnici imati com@net
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:32   #1039
Quote:
ms_4ever kaže: Pogledaj post
Obrtnici koriste internet bankarstvo za fizičke osobe pbz365@net, a firme pbzcom@net.
Najpovoljniji su nalozi zadani putem internet bankarstva, a naknada za polog predan u poslovnici je povoljnija od naknade putem DNT-a (ako me sjećanje ne vara )
ma lihvari ... meni računaju 0,19% od iznosa za dnt i još 4.10 po svakoj uplati znači za svaku uplatu plaćam duplo ...npr. za 2000 kn plaćam 3,18+4,10. Od sada polog više ne nosim svaki dan nego tjedno jedanput ...
I pazi ovo uzmu mi 10 kn naknade za naplatu svojih usluga trajnim nalogom! Ja pitam ovog svog referenta on veli da se to naplaćuje ako ja prije tog trajnog naloga ne upaltim sam te njihove mjesečne naknade ... a na računu nema ni dospjeća niti podataka za uplatu ništa ... samo piše kako će se tog i tog datuma teretit poslovni račun. Koma ... tako me na svakoj stavci ožene po 10-20 kn i eto 500 kn za ništa ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 22:41   #1040
znam te u potpunosti o čemu pričaš i ja sam im napisao mail i reko im da su im naknade prevelike...

ovo kaj si rekao da možeš ti sam uplatiti račun nisam niti znao.... ma za 10 kn ću ja sam njima uplatiti... ima ti na računu datum dospjeća... uvijek ti je do 10. u mjesecu s time da mi račun dođe koji dan prije...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.