Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 21:25   #81
Mislim da madjarima u Vojvodini nista ne fali..koliko ja znam mogu u osnovnoj i srednjoj skoli da nastavu slusaju na madjarskom jeziku u vecini skola... tako da bez problema mogu da sacuvaju svoj jezik i kulturu... ne znam kakava je sitacija sa madjarima u Rumuniji gde ih ima preko 2 mil ,ali u Vojvodini im nista ne fali...
Rekao sa 1000 puta i recu ponovo ne vidim razliku izmedju nezasposlenog madjara,srbina, slovaka ili hrvata u Vojvodini... tako da smatram da madjarima bar trenutno nista ne fali u Vojvodini u odnosu na druge nacije....
nmcyber is offline  
Old 24.06.2010., 09:56   #82
Tjah, Vojvodina nije nista mnogo naprednija od ostatka sr.
Naprotiv, energetika(hidro/terno)centrale sve su u uzoj Sr. plus metalska(sva vojna industrija)plus rudnici, sume, vocarstvo.
Sta vise Vojvodina bez podsticaja ioz EU ima manje sansi za razvoj nego ostatak.
Inace tema je glupa, moram priznati.
Kakve veze ima sto je od cega postalo ?
dzo dinamitas is offline  
Old 10.07.2010., 10:54   #83
Što smo mi dobili u zamjenu time što je Petrovaradin postao Srbija točnije Vojvodina? Ako nismo ništa, znači li to da je okupiran ?
hipoximen is offline  
Old 10.07.2010., 10:57   #84
Quote:
Bujko kaže: Pogledaj post
Ovo je provokatorska tema i mjesto joj je na podforumu "Na rubu politike". Ali ajde...

Srbi već stoljećima u kontinuitetu imaju većinu, relativnu ili apsolutnu (nadpolovičnu), na tlu današnje Vojvodine. Ta je većina bila umanjena doseljavanjem Nijemaca, Mađara, Slovaka i Rusina u 18. i 19. vijeku, ali su i tada Srbi ostali pojedinačno najveća zajednica u Vojvodini.
.
Ma kakva stoljeća, ne laprdaj. Do seobe u 17. stoljeću Srba je bilo u tragovima. Relativna a kasnije i apsolutna većina Srbi su postali tek u kraljevini SHS
juanpablom is offline  
Old 10.07.2010., 11:36   #85
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Ma kakva stoljeća, ne laprdaj. Do seobe u 17. stoljeću Srba je bilo u tragovima. Relativna a kasnije i apsolutna većina Srbi su postali tek u kraljevini SHS
Ako tko i ima povijesno pravo da se u Vojvodini smatra autohton , to su samo Rumunji , a da su prije Mađara došli slaveni nije neka nepoznanica , a sad jesu li oni bili bliži današnjim Srbima ili Hrvatima koljite se i dalje , jer niti je bilo Srbije niti Hrvatske onda u Vojvodini ali je bilo slavena a znamo koji su narodi nastali identifikacijom samo sa slavenima , Slovenci i Slovaci , pa birajte čija bi onda bila Vojvodina i prostori koji su naseljavali slaveni ni Hrvati ni Srbi .
vratanijac is offline  
Old 10.07.2010., 11:47   #86
Pa ako su prije Mađara bili u VOjvodini Slaveni, pa je onda VOjvodina postala Austrougarska.Kojom logikom je Vojvodina postala Srbija, nakon propasti AU ako Srbija nikada nije bila AU? Vojvodina je mogla postati samo Mađarska ili Hrv. Zar ne . ?Stoga moje pitanje glasi što smo mi dobili gubeći jedan Petrovaradin ?
hipoximen is offline  
Old 10.07.2010., 12:00   #87
Quote:
hipoximen kaže: Pogledaj post
Pa ako su prije Mađara bili u VOjvodini Slaveni, pa je onda VOjvodina postala Austrougarska.Kojom logikom je Vojvodina postala Srbija, nakon propasti AU ako Srbija nikada nije bila AU? Vojvodina je mogla postati samo Mađarska ili Hrv. Zar ne . ?Stoga moje pitanje glasi što smo mi dobili gubeći jedan Petrovaradin ?
Da baš čudno bila je poslje protjerivanja Turaka Vojvodina bila pod AU i ovi su tam žarili i palili pa su se tam ipak naselili Srbi u večini od tih dominantnih kolonizatorskih slavenskih formiranih nacija , a od kud li su samo došli kad su Hrvati imali prvenstvo u kolonizaciji i kak su uspjeli neoprjedjeljene slavene privoljet na Srpstvo , tko je sad za to kriv , pa evo i balvanaši su se selili uglavnom u Vojvodinu kaj znači da je ta podjela kolonizatorskih područja starijeg datuma , još tam iz vremena AU ?
vratanijac is offline  
Old 10.07.2010., 12:19   #88
Quote:
sale74 kaže: Pogledaj post
Ne samo da se Vojvodina neće odvojiti, nego će se Srbiji priključiti Republika Srpska, pa ćeš tek onda da vidiš šta je država!!!!
samo ne zanm kako će preko brčkog preći....
divizija is offline  
Old 10.07.2010., 12:22   #89
Quote:
vratanijac kaže: Pogledaj post
Ako tko i ima povijesno pravo da se u Vojvodini smatra autohton , to su samo Rumunji , a da su prije Mađara došli slaveni nije neka nepoznanica , a sad jesu li oni bili bliži današnjim Srbima ili Hrvatima koljite se i dalje , jer niti je bilo Srbije niti Hrvatske onda u Vojvodini ali je bilo slavena a znamo koji su narodi nastali identifikacijom samo sa slavenima , Slovenci i Slovaci , pa birajte čija bi onda bila Vojvodina i prostori koji su naseljavali slaveni ni Hrvati ni Srbi .
slaveni koji su živjeli u vojvodini prije dolaska mađara su uglanvom mađarizirani u srdnjem vijeku.
srbi dolaze od 15. stoljeća nadalje, bježeći pred turcima. 1918. otimaju vovjodinu mađrskoj nakon pobjede u ratu i pripajaju srbiji.
divizija is offline  
Old 10.07.2010., 14:39   #90
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Ma kakva stoljeća, ne laprdaj. Do seobe u 17. stoljeću Srba je bilo u tragovima. Relativna a kasnije i apsolutna većina Srbi su postali tek u kraljevini SHS
Srba je bilo u tragovima.
Narod u tragovima ne dize ustanke

Informiraj se prije no pocnes laprdati ...

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%91...BD%D0%B0%D0%BA
times12 is offline  
Old 10.07.2010., 19:18   #91
Za povijesne teme postoji podforum povijest.



__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.