Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2013., 11:58   #2921
pozdrav cure, imam 31 godinu, m ima operiranu varikokelu, 3 mj nakon operacije imala sam jedan spontani bez zametka u 6+2 sa kiretažom u 9 mjesecu 2012. i jednu biokemijsku veljači ove godine, da li mi se isplati otići u 6 mj kod Popovića na konzultacije i folikulometrije,klomifene itd tj da dam šansu par mjeseci KBO -u ili da direkt kod Lučija u ZG na konzultacije da ne gubim vrijeme? Ne znam je li gužva i što mi je činiti?Obje propale t su bile prirodno
inda112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 13:19   #2922
Inda, ao mi je što imaš takva iskustva s trudnoćama.

Ne znam kakva je sad situacija u KBO, ali dr. P je dobar liječnik ali nema baš neku logistiku. Možeš otići na konzulatcije, pa ćeš vidjeti šta ti predlaže i koliko ti je to prihvatljivo, a paralelno posjetiti neku kliniku u Zagrebu.

Kod dr. L. u Zg, se ne čeka dugo na konzultacije. Pogledaj na njegovoj temi ovdje na forumu. A imaš i neke druge klinike, ne znam jesi gledala.

Sretno!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 09:50   #2923
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Inda, ao mi je što imaš takva iskustva s trudnoćama.

Ne znam kakva je sad situacija u KBO, ali dr. P je dobar liječnik ali nema baš neku logistiku. Možeš otići na konzulatcije, pa ćeš vidjeti šta ti predlaže i koliko ti je to prihvatljivo, a paralelno posjetiti neku kliniku u Zagrebu.

Kod dr. L. u Zg, se ne čeka dugo na konzultacije. Pogledaj na njegovoj temi ovdje na forumu. A imaš i neke druge klinike, ne znam jesi gledala.

Sretno!
hvaal ti, čekam da dr P dođe sa g.o. pa ću kod njega na konzultacije, ali ne mislim se dugo zadržavati ako vidim da odugovlače ili sl, ako bi radila AIH onda bi tu u Os, a IVF isključivo kod dr L
__________________
Što te ne ubije, to te ojača
inda112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 13:42   #2924
ja sam jednom bila kod dr. P i dao mi je klomifen 1 tab od 3-5dc. Ciljani odnosi i ništa.... Onda sam otišla u Zg u jednu privatnu polikliniku i sada čekam prvi aih. Postojala je sumnja u polipozu endometrija ali kod dr. Rose u poliklinici na 4d uzv ipak je sumnja otklonjena, čista maternica.
Toplo Vam svima preporučam jedan detaljan uzv 4d s topografijom, jest da košta 600kn al sada znam da je s mojim reproduktivnim organima sve u redu. nema anomalija koje se inaće ne vide na klasičnim uzv-ima. Meni je dr. R uočio blagu adenomiozu koja nije problema za zatrudnjivanje, čak dapače trudnoća povoljno utjeće. Tu dijagnozu nikad nitko nije izrekao niti vidio, aprošla sam brojne ultrazvuke, brojne klinike i bolnice.
Ja ga nisam za vrijeme klomifenske taerapije uspjela dobiti na ultrazvuke pa sam to onda morala privatno pratiti. IVF isključivo u Zg jer u našoj bolnici nemaju adekvatnog biologa, opreme, medija.... Čitajte na rodi potpomognuta u Osijeku, puno ločih iskustava... gubljenje vremena.
Dok sam bila pod klomifenima i kad sam trebala na uzv kod dr. P on nije bio radio, pa ga teško uhvatiti pa se bojim da bi tako bilo opet, a ja ne želim gubiti vrijeme.
Ja bi samo aih pokušala al da ne čekam dugo na njega. Fino bi došla u bolnicu i tražila isključivo aih što prije.
__________________
Iako stope mojih putovanja brzo blijede, osjećaj zadovoljstva zauvijek ostaje u meni.
krtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 13:05   #2925
Quote:
krtica kaže: Pogledaj post
ja sam jednom bila kod dr. P i dao mi je klomifen 1 tab od 3-5dc. Ciljani odnosi i ništa.... Onda sam otišla u Zg u jednu privatnu polikliniku i sada čekam prvi aih. Postojala je sumnja u polipozu endometrija ali kod dr. Rose u poliklinici na 4d uzv ipak je sumnja otklonjena, čista maternica.
Toplo Vam svima preporučam jedan detaljan uzv 4d s topografijom, jest da košta 600kn al sada znam da je s mojim reproduktivnim organima sve u redu. nema anomalija koje se inaće ne vide na klasičnim uzv-ima. Meni je dr. R uočio blagu adenomiozu koja nije problema za zatrudnjivanje, čak dapače trudnoća povoljno utjeće. Tu dijagnozu nikad nitko nije izrekao niti vidio, aprošla sam brojne ultrazvuke, brojne klinike i bolnice.
Ja ga nisam za vrijeme klomifenske taerapije uspjela dobiti na ultrazvuke pa sam to onda morala privatno pratiti. IVF isključivo u Zg jer u našoj bolnici nemaju adekvatnog biologa, opreme, medija.... Čitajte na rodi potpomognuta u Osijeku, puno ločih iskustava... gubljenje vremena.
Dok sam bila pod klomifenima i kad sam trebala na uzv kod dr. P on nije bio radio, pa ga teško uhvatiti pa se bojim da bi tako bilo opet, a ja ne želim gubiti vrijeme.
Ja bi samo aih pokušala al da ne čekam dugo na njega. Fino bi došla u bolnicu i tražila isključivo aih što prije.
dobila sam uputnicu, u utorak ću kod njega da čujem što preporučuje, možda natjera moju soc gin da me šalje na razne testove na koje bi ju ja morala nagovarati, ja ostanem trudna ali pobacim i to mene zapravo muči, nema mi smisla ići na neke ciljane odnose, ako se ne budem složila s tim što on planira, u 9 mj se naručujem kod Lučija,
__________________
Što te ne ubije, to te ojača
inda112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 21:23   #2926
Pozdrav svima,
Pozdrav cure,

Evo još jedne u nizu
Nakon 2 potpomognute u Osijeku koje su završile neslavno, i nekoliko u prirodnom ciklusu, također neslavno, otišla sam u Zagreb - Sestre Milosrdnice. Imala sam veliku nadu da sam se konačno maknula iz Osijeka i da će se trudnoća dogoditi tamo gdje netko "više zna". Sve je prošlo u najboljem redu. 3 jajne stanice, sve oplođene i vraćene. Ništa Na kraju sam još završila u Os bolnici s ogromnom upalom koja se uništila svu nadu da će Beta biti pozitivna. 10 dana bolnice, bolova, tone antibiotika i eto...Opet netko nije odradio svoj posao. Još uvijek ne znam kamo bi na sljedeću, no čini mi se da to neće biti ni Osijek ni Zagreb.
D+K is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:42   #2927
Ooo D+K, žao mi je. Ja sam 2,5 godine brljala po KBO i uvijek neka nervoza... oće me primit, oće li tko radit kad mi je ovulacija, oće mi odgovoriti na poruku...pa liječnička prepucavanja...sve mi je to stvaralo grozan stres i neizvjesnost a napravili mi samo dvije neuspješne IUI. Ovdje sam dobila iskusne savjete, prekrižila Osijek i prijavila se u MB, kao da budem bar na listi jer se čeka po godinu dana. Iz MB mi odgovoriše za 10 dana i ponudili mi temin u 8.mj. Bila sam iznenađena, i uplašena jer sam se ipak nadala da do toga neće doći, ali sad mi je drago. Dakle, kako sad stvari stoje na termin se čeka manje od 2mj. Mislim da trebaš dooobro odmoriti, a onda odlučiti. Sretno nam : )
NOlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 08:49   #2928
Wink

Quote:
NOlica kaže: Pogledaj post
Ooo D+K, žao mi je. Ja sam 2,5 godine brljala po KBO i uvijek neka nervoza... oće me primit, oće li tko radit kad mi je ovulacija, oće mi odgovoriti na poruku...pa liječnička prepucavanja...sve mi je to stvaralo grozan stres i neizvjesnost a napravili mi samo dvije neuspješne IUI. Ovdje sam dobila iskusne savjete, prekrižila Osijek i prijavila se u MB, kao da budem bar na listi jer se čeka po godinu dana. Iz MB mi odgovoriše za 10 dana i ponudili mi temin u 8.mj. Bila sam iznenađena, i uplašena jer sam se ipak nadala da do toga neće doći, ali sad mi je drago. Dakle, kako sad stvari stoje na termin se čeka manje od 2mj. Mislim da trebaš dooobro odmoriti, a onda odlučiti. Sretno nam : )
Brzo su ti odgovorili. Evo i ja razmišljam o njima. Odmaram već godinu i pol i još uvijek sam neodlučna! Da, možda mi je samo potreban odmor!

Sretno nam da... Prije mene, trebat će tebi. Zaista se nadam da će ti ovoga puta uspjeti. Sretnooooo!
D+K is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 11:43   #2929
POMOĆ

Cure molim pomoć:
Rečeno mi je da MPO ima samo u ZG! pametno a ja naivna budala povjerovala!
Zanima me dali ima i u OS još uvjek koliko sam shvatila iz prijašnjih postova da ima.
Bila sam nedavno u ZG na MPO početkom 8mj i čekam vađenje bete to bi trebalo biti ovih dana no međutim pojavio mi se smeđi iscjedak pa ne znam što očekivati premda su mi dva kućna testa pokazala minus,pomoć
bpurkolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 13:41   #2930
imali koga
bpurkolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:07   #2931
Quote:
bpurkolt kaže: Pogledaj post
Cure molim pomoć:
Rečeno mi je da MPO ima samo u ZG! pametno a ja naivna budala povjerovala!
Zanima me dali ima i u OS još uvjek koliko sam shvatila iz prijašnjih postova da ima.
Bila sam nedavno u ZG na MPO početkom 8mj i čekam vađenje bete to bi trebalo biti ovih dana no međutim pojavio mi se smeđi iscjedak pa ne znam što očekivati premda su mi dva kućna testa pokazala minus,pomoć
Ima u Osijeku,al bolje da ne ideš...u cijeloj RH imaju najlošijeg biologa. I ja sam imala smeđi iscjedak (ali dva embrija su mi bila vraćena) i ipak trudna i isto tako jedan kućni test negativan. Da ti ne dajem lažnu nadu...ako se nisi prerano testirala zna se...beta neg.
xunne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 17:21   #2932
Hvala, ali evo ja sada krvarim redovno.
Možete li mi reći zašto ne OS. ipak su meni u ZG.radili
punkciju na živo i vračen mi je jedan embri drugog dana!
S time da su mi izvadili tri jedan u startu "nije bio zreo,jedan se oplodio a treći nije"i nikom ništa vračen samo jedan.
Prvi mi je put pa nemam pojma o ničemu
Quote:
xunne kaže: Pogledaj post
Ima u Osijeku,al bolje da ne ideš...u cijeloj RH imaju najlošijeg biologa. I ja sam imala smeđi iscjedak (ali dva embrija su mi bila vraćena) i ipak trudna i isto tako jedan kućni test negativan. Da ti ne dajem lažnu nadu...ako se nisi prerano testirala zna se...beta neg.
bpurkolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 17:47   #2933
Cura koje su imale MPO možete li mi reći koliko puta ste išle na MPO dok niste ostale trudne i gdje ste išle! u velikoj sam dilemi neznam što raditi i gdje ići molim pomoć
bpurkolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 19:35   #2934
Kbc Os slovi ko najgori mpo centar kod nas. Po pricama cura biologica je boze pomozi, doktori li la a sve skupa jedna velika zalost po pitanju uspjesnosti i zato ti cure ne savjetuju ici tamo.

Tebi su izvadili 3 jajne stanice od kojih si dobila jedan embrij za transfer. Realno moglo je biti i gore pa da nemas nista za transfer.
Nezrela stanica je stvar vise faktora. Ne dobije se uvijek savrsen rezultat po pitanju zrelosti jer ne rastu svi folikuli isto iako se tezi tome da rastu ujednaceno.
Stanica koja se nije oplodila - ocigledno losa ako do oplodnje nije doslo.
Jedna se oplodila i krenula djeliti i tu su ti odmah transferirali.

Moj prvi savjet je sa se malo vise informiras i postupcima koje prolazis pa ce i sam razvoj mogucih situacija biti lakse shvatljiv.
Hrpa info ima na netu, rodin mpo forum je vrlo informativan skupa s brosurom koju su izdale rode o mpo.
Isto tako imaju azurne teme o mpo centrima pa se moze prouciti kakva je trenutno gdje situacija sa cekanjem i ostalim.

Koliko godina imas? I kakvu stimulaciju si imala?
Postupak na VV?

Btw. Vecina bolnica i u Zg ne daju za punkciju manjeg broja folikula opcu. A neke ne daju uopce ili iznimno rijetko.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 20:47   #2935
Puno hvala na odg.malo sam skeptičana što se tiće doktora opčenito.
godina 37
stimulacija:Gonal-f 35am.
Cetrotide 6am.
Brevactide 2am. kraći protokol stimulacije
IVF-ICSI
nadam se drugi put više sreće puno hvala...
bpurkolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 21:38   #2936
Jel ti itko rekao kakvo je stanje antralnih folikula?
Vide se na obicnom uzv i pokazatelj su nekakve okvirne reakcije za stimulaciju.

Sa 37 godina nazalost nije neobicno da reakcija bude low respond.
Dakle ako su tvoje rezerve jajnih stanica slabije, a to ide sukladno godinama između ostaloga, nece se dobiti bise od onoga sto imas - ugrubo receno. Tada je bitno loviti povoljan ciklus i gledati antralce na pocetku i krenuti sa stimulacijom kada je situacija povoljna. I biti precizan s tajmingom punkcije.

Gdje si bila u postupku ajde samo napisi?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 22:23   #2937
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Jel ti itko rekao kakvo je stanje antralnih folikula?
Vide se na obicnom uzv i pokazatelj su nekakve okvirne reakcije za stimulaciju.

Sa 37 godina nazalost nije neobicno da reakcija bude low respond.
Dakle ako su tvoje rezerve jajnih stanica slabije, a to ide sukladno godinama između ostaloga, nece se dobiti bise od onoga sto imas - ugrubo receno. Tada je bitno loviti povoljan ciklus i gledati antralce na pocetku i krenuti sa stimulacijom kada je situacija povoljna. I biti precizan s tajmingom punkcije.

Gdje si bila u postupku ajde samo napisi?
VINOGRADSKA,ZG!
puno mi je lakše,jsnije
hvala.
bpurkolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 21:36   #2938
hej..nova sam
tina2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:16   #2939
ova tema ti je pomalo mrtva jer je jako puno cura napustilo Osijek zbog loših rezultata.....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 20:30   #2940
Bok djevojke!
Evo mene napokon da vas malo pozdravim!
Mi nakon tri godine ponovno krenuli u pokusaj, ali naravno ne u Osijeku nego kod dr. L u Zg .. Krecemo sredinom prvog mjeseca, za sada sam zadovoljna.
Cisto informativno, u Osijeku su mi rekli da sam u menopauzi i da si uzmem tbl za kosti i srce (to se pije kad udjes prerano u menopauzu), a dr L rekao da nisu normalni, dao mi estrofem i dufoston i nakon godinu i pol hodanja po Osijeku dobila sam mjesecnicu za 15 dana i ne, nisam u menopauzi....
Sretno svima!!
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.