Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 13:44   #101
Hvala ti na odgovoru.

Trebali bismo 1.9. deset dana na more. Infektolog mi je rekao da ako bude i tamo miran, možemo slobodno otići.
Problem je što znam da ne bude jer je totalno lud za morem i plivanjem i mislim da je bolje da ne idemo, nego da mora gledati 10 dana nešto čemu neće smjeti pristupiti pa sada razmišljam da otkažem rezervaciju apartmana.

Pedijatrica je rekla da neka pričekam prve nalaze za desetak dana pa ćemo onda vidjeti jer do 1.9. ima dva mjeseca i po njenom bismo mogli do tada biti ok i on bi mogao plivati u moru. Za razliku od nje, infektolog je rekao da nema šanse jer bi trebao mirovati najmanje 2 mjeseca, a u većini slučajeva i duže.

I sad ti znaj kome vjerovati?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:52   #102
vidjet ces kad dobijete nalaze i kako ce ici, ja ne bi otkazivala nikako. to je dva mjeseca, velika je vjerojatnost da ce biti potpuno ok do tada.
mirovanje se tada smatra bez treninga nekih i ekstra napora. moja mala je imala monicu 7 tjedana, poslje smo normalno na.more isli i skroz se uobicajeno ponasali.
mija je svakh tjedan dana vadila krv, polako su padale vrihednosti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 14:05   #103
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
vidjet ces kad dobijete nalaze i kako ce ici, ja ne bi otkazivala nikako. to je dva mjeseca, velika je vjerojatnost da ce biti potpuno ok do tada.
mirovanje se tada smatra bez treninga nekih i ekstra napora. moja mala je imala monicu 7 tjedana, poslje smo normalno na.more isli i skroz se uobicajeno ponasali.
mija je svakh tjedan dana vadila krv, polako su padale vrihednosti
A da..sutra idemo na prvo vadjenje nakon deset dana od postavljene dijagnoze.

Nadam se necem boljem jer cemo posizit svi doma od stalnog opominjanja "nemoj ovo, nemoj ono".

On je lud i frustriran jer nije tip od crtica i drustvenih igara, nego bicikl, romobil, penjanje, zalijevanje vrta i skakanje. Bazen nismo postavili da ne gleda vodu u koju ne smije. Jos gore je sto mladja seka sve to smije pa je dodatno frustriran.

Vise ne znam kak da se ponasam jer mislim da je ovaj dr na zaraznoj stvarno dao najgoru mogucu verziju u kojoj prakticki ne bi smio jace udahnut

Sutra bumo valjda pametniji...
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:02   #104
ne znam u kakvom je stanju jetra, nama su i na zaraznoj sto rekli sto i pedica, ne umarati se i sto mirniji biti, ne medju ljude radi imunireta.
Prehrana npr isto, sto manje konzervansa i slicnog. ja sam tada pocela kruh peci. i sladoled maloj raditi od jogurta
ali nitko nije rekao da mora lezati a jos manje da se ne smije normalno ponasati kad vrijednosti padnu na normalu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:28   #105
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne znam u kakvom je stanju jetra, nama su i na zaraznoj sto rekli sto i pedica, ne umarati se i sto mirniji biti, ne medju ljude radi imunireta.
Prehrana npr isto, sto manje konzervansa i slicnog. ja sam tada pocela kruh peci. i sladoled maloj raditi od jogurta
ali nitko nije rekao da mora lezati a jos manje da se ne smije normalno ponasati kad vrijednosti padnu na normalu.
Haha, ja sam totalni "nazi" po pitanju hrane pa ne znam kaj da mu uskratim s obzirom na to da većinom jede stvari bez konzervansa, jedino sam sladoled ostavila barem jedan tjedno jer to je ionako jedino kaj mu je junk na jelovniku.

Jetrene su mu bile povišene, a LDH mu je bio 530. Danas idem po prve nalaze pa ćemo vidjeti kako dalje.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:33   #106
Moj stariji je s 5 g imao mono, visoke jetrene....i nas pedijatar je rekao da to s mirovanjem je zastarjela skola. A isto me brinulo jer je on definitivno nemirno dijete. Ok, nije isao u vrtic dok mu nisu pale jetrene, ali drugo nis posebno.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:00   #107
Pale su nam jetrene i to znatno, iako su još povišene, neutrofili su ispod donje granice, karantena i dalje na snazi da mu netko ne donese u goste neke bakterije nepotrebno.

LDH s 530 pao na 499.

Ja sad stvarno ne znam kaj da mislim jer su nam na zaraznoj rekli ono što je pedica samo ponovila: shvatite ozbiljno mirovanje i dijetu i kontrola nakon što probe dođu u normalu svaka 2-3 mjeseca kroz dvije godine.

Ako se ovo ne odradi sada kako treba, može preći u kronično stanje, komplikacije poput ciroze i slično.

Lik na zaraznoj mlad, ne vjerujem da baš propagira zastarjele savjete.

Pedica mi je naglasila da ustupke ne radi kod mononukleoze i kod streptokoka i da se pridržavam njenih uputa.
More ćemo raspravljati na idućoj kontroli, postoji vjerojatnost da bude sve ok do 9. mjeseca.
Vrtić je out po mogućnosti do konca rujna tj. što duže da mu se imunološki sustav oporavi.

Susjeda mi rekla da njena mala nakon preboljenja već dvije godine vucara konstantno povišenu temperaturu uz umor i da ona kuži zašto su svi tako nabrijani.

U svakom slučaju, držat ćemo se ovih strogih smjernica dok vrijednosti ne padnu na normalu sigurno jer su nas fakat isprepadali na obje fronte.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 07:49   #108
pa treba se drzati strogo, prehrana i mirovanje, svakako. nije monica zajebancija.
ali ajde, jesi li ikad cula da je netko ko je imao mononukleozu lezao u krevetu 3 mjeseca? mirovanje je bez napora, bez divljanja, bez umaranja.
pa skolarci se vracaju u skolu nakon 3-4 tjedna max, jos i jetrene budu povisene. monica moze ostatiti jetru na duze vrijeme, to je istina, ali nije bas redovna posljedica a za kontrolu svakih par mjeseci kroz dvije godine zbilja nisam cula jos.
treba paziti slezenu ako je natecena, nece trenirati za triatlon jbt, ali ne mora se lezat.
voljela bi da se javi netko strucniji, ja sam vec pozabopravljala sve sto sam tada saznala, davno je bilo

ono sto znam je da je mala nakon sto su joj pale vrijednosti bila ful zdravo dijete, nije se ni razboljevala niti ista posebno cuvala.
na jesen sam pitala pedicu moze li u vrticu na sport, rekla je da naravno da moze i to je bilo to.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:31   #109
isuse koja je to boleština, pojma nisam imala

moj kolega imao prošle godine, nije ga bilo 2 mj na poslu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 14:32   #110
Ja sam imala dok sam bila u osnovnoj školi. Nisam išla moguće više od mjesec dana u školu, a do kraja te šk.godine sam bila pošteđena tjelesnog.
Srećom bila sam mirno dijete pa sam valjda tad pročitala pola dječje knjižnice
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:55   #111
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa treba se drzati strogo, prehrana i mirovanje, svakako. nije monica zajebancija.
ali ajde, jesi li ikad cula da je netko ko je imao mononukleozu lezao u krevetu 3 mjeseca? mirovanje je bez napora, bez divljanja, bez umaranja.
pa skolarci se vracaju u skolu nakon 3-4 tjedna max, jos i jetrene budu povisene. monica moze ostatiti jetru na duze vrijeme, to je istina, ali nije bas redovna posljedica a za kontrolu svakih par mjeseci kroz dvije godine zbilja nisam cula jos.
treba paziti slezenu ako je natecena, nece trenirati za triatlon jbt, ali ne mora se lezat.
voljela bi da se javi netko strucniji, ja sam vec pozabopravljala sve sto sam tada saznala, davno je bilo

ono sto znam je da je mala nakon sto su joj pale vrijednosti bila ful zdravo dijete, nije se ni razboljevala niti ista posebno cuvala.
na jesen sam pitala pedicu moze li u vrticu na sport, rekla je da naravno da moze i to je bilo to.
Hm, pa nitko nigdje nije spomenuo ležanje

Samo komentiram kako me čudi tolika strogoća od strane infektologa i pedice, kako po pitanju duljine mirovanja, tako i po pitanju vraćanja u kolektiv i redovnih pretraga nakon što vrijednosti padnu na normalnu razinu.

A možda je to individualna stvar

U međuvremenu sam u razgovoru s okolinom skužila da nisam jedina koja je dobila takve upute.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:08   #112
pa referirala sam se na strogo mirovanje
ne znam, koje je objasnjenje za ne pohadjanje vrtica nakon sto vrijednosti padnu na normalnu? tijelo se izborilo, virus je pobijedjen.
nisu nam tako ko vama rekli ni na zaraznoj ni u klaicevoj ni pedica, niti su druga djeca koja su pobrala monicu oko nas ostajala doma NAKON izljecenja.

edit
jedino, ako su iznimno visoke vrijednosti pa mozda pretpostavljaju da nece dugo biti na normalli?
fakat ne kuzim inace, ako slezena nije natecena i vriejdnosti su normalne, dijete je zdravo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 15:59   #113
Bok!

Kćeri od 10. godina je u nedjelju ujutro jako natekao limfni čvor ( 3 cm) s desne strane vrata. Ne boli je, osim kad jače pritisne.
Otišli smo odmah u Klaićevu, po nalazima krvi sumnja na mononukleozu.
Danas u Zaraznoj napravili ponovno krvnu sliku i izvadili krv za EBV i CMV.( nalaz za 5-7 dana)
Limfni čvorovi na vratu obostrano uvećani - lijevo uz scm i angulrno do 2 cm u promjeru, desno najveći 5-6 cm, jetra se palpira 2 cm, slezena 1-2 cm.
Leukociti 15, limfociti 46, reaktivni 28, monociti 11, AST 81, ALT 72, GGT 20, LDH 608)
Osim uvećanih čvorova nema drugih simptoma, možda je mrvicu umornija.
I na zaraznoj pretpostvljau da je mononukleoza.
Zar je moguća mono bez temp i grlobolje, samo s natečenim čvorovima. Mene strah limfoma..
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 21:11   #114
dižem staru temu...
mala ima mononukleozu.. povecana slezena, jedan limfni cvor i kuri vec punih 6 dana 40. do kad ce to trajati??
ima li jos netko s iskustvima?
cime dizati imunitet a da ne "sjeda" dodatno na jetru? obicno ju znam dizati a prepeličjim jajima, pa sam mislila i to sad uvesti.matična mliječ, med, propolis? smije li? masiram ju ravensarom, čime još ju smijem ojačavati?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 07:39   #115
tempica ti ne bu dugo trajala najvjerojatnije, ali jetrene se dugooo vracaju na normalu
za propolis i med ti ne znam ali znam da hrana treba biti sto laksa moguca, kuhano, bez dodataka tipa pojacivaci okusa i slicno i sto skrobastija/ugljikohidrastija
tako je nama pedica rekla.
ne znam kako je kad dijete ide u skolu, jel ga ipak prije vrate, ali za vrtic znam da nema nazad dok se ne unormalne nalazi
bas mi je zao, znam da ona trenira dost ozbiljno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:25   #116
mi nismo imali tu boleštinu, ali sam skužila da mojem probiotici poboljšavaju imunitet, pogotovo ak ih uzima 2-3 mjeseca u komadu plus uravnotežena prehrana (puno voća, povrća, ribe, mesa, a slatkiši i ostali junk na minimumu).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:47   #117
Probiotici i pojačan vitamin c ali za vit c možda bolje pitat pedicu obzirom na bolest

probiotici svakako ne mogu štetitit
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:04   #118
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
tempica ti ne bu dugo trajala najvjerojatnije, ali jetrene se dugooo vracaju na normalu
za propolis i med ti ne znam ali znam da hrana treba biti sto laksa moguca, kuhano, bez dodataka tipa pojacivaci okusa i slicno i sto skrobastija/ugljikohidrastija
tako je nama pedica rekla.
ne znam kako je kad dijete ide u skolu, jel ga ipak prije vrate, ali za vrtic znam da nema nazad dok se ne unormalne nalazi
bas mi je zao, znam da ona trenira dost ozbiljno
da, sad su treninzi na čekanju, al to mi je sad najmanja briga. slezena jutros povećana za još pol cm više od mjera u ponedjeljak
ja sam već javila da je nema do kraja polugodišta, spojit ćemo s praznicima da mi se što bolje oporavi.
ne znam sad napamet što od tih dodataka prehrani ide kroz jetru, pa što joj smijem dati a da ne opteretim jetru dodatno.
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
mi nismo imali tu boleštinu, ali sam skužila da mojem probiotici poboljšavaju imunitet, pogotovo ak ih uzima 2-3 mjeseca u komadu plus uravnotežena prehrana (puno voća, povrća, ribe, mesa, a slatkiši i ostali junk na minimumu).
je, je.. slatkiše smo izbacili, pazim na hranu još i više nego inače, uzela sam i probiotike.
ne znam što da joj još dodam...
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Probiotici i pojačan vitamin c ali za vit c možda bolje pitat pedicu obzirom na bolest

probiotici svakako ne mogu štetitit
probiotike uzela, to je uvijek super stvar. za vit. c sam čula da je super kod mono. pitala pedicu jutros, ona kaže-normalna prehrana , što se kosi sa svime što sam pročitala po netu. nekako se nevoljko odlučuje reći- da, da, to smijete, to ne smijete. pa sve nekako sama istražujem i tražim savjete. pogledat ću kako vit c djeluje u jetri.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:35   #119
To je ustvari puno češća bolest nego sam ja mislila da je
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 13:06   #120
a kakvi su nalazi jetreni?
i od toga ti zavisi prehrana koliko sam skuzila, sto su vece vrijednosti to treba vise paziti na hranu
uglavnom, sto se tice tih ojacivaca, kao i za vrticke bolesti, ne vjerujem da se moze nesto drasticno utjecati.
a prehrana, lagana i kuhana hrana ne mogu biti lose nikad
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.