Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 10:04   #441
Zubno meso mi se povlači pa mi vrat zuba malo izvire van. Znači to je bol na toplo-hladno itd.. Zubarka mi je preporučila colgate sensitive a tog nigdje nema za kupit ? Ima li itko bilo koju drugu super alternativu a da nisu sensodyne paste, one mi uopče ne pomažu.
crazyelephant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 20:00   #442
Quote:
crazyelephant kaže: Pogledaj post
Zubno meso mi se povlači pa mi vrat zuba malo izvire van. Znači to je bol na toplo-hladno itd.. Zubarka mi je preporučila colgate sensitive a tog nigdje nema za kupit ? Ima li itko bilo koju drugu super alternativu a da nisu sensodyne paste, one mi uopče ne pomažu.
probaj elmex (ima u mulleru neka verzija gdje piše da djeluje odmah)

ili

lacalut
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:05   #443
Curaprox.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 12:53   #444
Uglavnom sam probao sve te paste. Kad zubno meso počne krvarit dovoljna su 2 pranja i krvarenja više nema.
Samo ponavljam, malo je preskupa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:40   #445
Mislim na Lacalut activ


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 17:39   #446
Quote:
bojan56 kaže: Pogledaj post
Imaju jednu manu a to je cijena.
imaju jednu manu, a to je: testiraju na životinjama..

osobno su mi colgate paste naaaaj, naaaajbolje zbog estetike..ni jedna mi ne izbijeli tako zube kao colgate..nažalost, čula sam da svoje proizvode testiraju na životinjama i tu je ljubav pukla..

bila bi jako sretna kada bi čula: krivo si čula, ali bojim se da ništa od toga..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:45   #447
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Po milijunti put; nisu bitne paste već tehnika pranja zuba i četkica. Teoretski, zube možete oprati i bez paste sasvim zadovoljavajuće. Dakle birajte paste koje vama osobno najmanje "smetaju" tj koje su najugodnije i koje imaju najmanje raznih aditiva i "čudotvornih" formula.
Juji, moj stomatolog mi je preporučio pastu za zube Curasept 705 jer mi se zbog kvalitete sline brzo skuplja kamenac, a moram posebno pazit jer imam nekoliko implantata. Dakle, jedino je važno temeljito i pravilno četkati zube, a pasta je tu sasvim sporedna?
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 19:53   #448
Quote:
thinkpinky kaže: Pogledaj post
Je li netko možda probao ovu crnu pastu za zube na bazi aktivnog ugljika :


Htjela sam ju kupiti danas u Mulleru, ali su bile samo od 75 ml i koštaju 60 kn. A kad su ih tek dobili bilo je za kupiti primjeraka od 25 ml za svega 12 kn. Kažu da su to bili reklamni primjerci.
Zanima me jel djeluje. Jer ako djeluje, možda čak i budem tih 60 kn dala za nju
Ugl, više o toj pasti za zube imate ovdje :
http://beseenbepopular.com/hr/pasta-...white/#more-70
Ja sam je imala i nisam primijetila da nešto posebno izbjeljuje. Treba vremena da ispereš iz usta to crnilo pa se uvijek nekako plašim da će mi zubi ostati tamniji... a i preskupa je.
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:50   #449
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio pastu
Sensodyne Repair and protect


Osjetio sam da kod četkanja ili kod čačkanja da osjetim na nekim dijelovima zuba bol. I zubarica mi je rekla da to nije karijes nego da mi je kraj desni malo ostečena caklina pa zato to prepoznajem. Preporučila da kupim neku pastu koja ima minerale da se zubi obnove i ja ono tražim neku bolju pastu i vidim ovu koju su dosta nahvalili.
Navodno Novamin zatvara rupe koje su postale otvorene nakon sto je caklina uništena. Evo video kako fukcionira https://www.youtube.com/watch?v=TCdjRZO7Ua8
Priznajem da je skupa pasta, naravno ne namjeravam ju stalno kupovati nego čisto da mi svako malo popravi ostečenje na zubima ako ih ima.
Platio sam ju preko 35kuna, zaboravih točnu cijenu.

Priznajem da marketing odradi veči dio posla pa je teže odrediti tko ima bolju pastu. Ali zato bi volio čuti one iskusne koji se razumiju. Na nekom portalu su nahvalili Novamin kao neki napredak poslije fluora.



Kakvog je okusa tj. peče li previše, koliko je "mentolasta" i "jaka"?
Mislila sam je kupiti, nikako ne volim te jake koje mi peku jezik i desni. Ako je blaga, uzimam
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:55   #450
Quote:
Austra kaže: Pogledaj post
Kakvog je okusa tj. peče li previše, koliko je "mentolasta" i "jaka"?
Mislila sam je kupiti, nikako ne volim te jake koje mi peku jezik i desni. Ako je blaga, uzimam
Imam je ja. Uopće nije jaka, ne peče čak ni nema neki jaki okus mentola. Jedino je meni neka čudna gumasta struktura. Prvo sam čak pomislila da je pokvarena. Ali kad ju raščetkaš po zubima se izgubi ta čudna struktura. Meni je čak preblaga, ja volim onako jake poput paradontaxa
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 18:07   #451
Koliko košta ta Sensodyne i koja količina?

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
imaju jednu manu, a to je: testiraju na životinjama..

osobno su mi colgate paste naaaaj, naaaajbolje zbog estetike..ni jedna mi ne izbijeli tako zube kao colgate..nažalost, čula sam da svoje proizvode testiraju na životinjama i tu je ljubav pukla..

bila bi jako sretna kada bi čula: krivo si čula, ali bojim se da ništa od toga..
Doista potresno i okrutno. Ne znam gdje su tu udruge za zaštitu životinja... oprati zube životinjama protiv njihove volje, sramota.
Quadratus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:06   #452
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Imam je ja. Uopće nije jaka, ne peče čak ni nema neki jaki okus mentola. Jedino je meni neka čudna gumasta struktura. Prvo sam čak pomislila da je pokvarena. Ali kad ju raščetkaš po zubima se izgubi ta čudna struktura. Meni je čak preblaga, ja volim onako jake poput paradontaxa

Hvala. Znači savršena je za mene
Paradontax neka koju sam jednom na blef probala kod nekog mi je bila isto blaga, ali jaaaako čudan neobjašnjiv okus
Lacalut mi je recimo OK.
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 18:42   #453
Tvrdim da mi od nekih pasta zubi jednostavno pozute. Perem zube uvijek istom cetkicom i uvijek na isti nacin. Dakle, tehnika mi je ista. Trenutno sam super zadovoljna Splat pastama. Ima ih u DM-u a veci izbor je u ducanu Sve za zube u Zg. Nakon tjedan dana mi zubi pobijele i bas imam jasan osjecaj da su mi zubi cisti cijeli dan.
Skupe su prilicno no meni dosta dugo traju.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 21:27   #454
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Tvrdim da mi od nekih pasta zubi jednostavno pozute. Perem zube uvijek istom cetkicom i uvijek na isti nacin. Dakle, tehnika mi je ista. Trenutno sam super zadovoljna Splat pastama. Ima ih u DM-u a veci izbor je u ducanu Sve za zube u Zg. Nakon tjedan dana mi zubi pobijele i bas imam jasan osjecaj da su mi zubi cisti cijeli dan.
Skupe su prilicno no meni dosta dugo traju.
Slažem se, i meni je Splat pravo otkriće. Šteta što se ne reklamiraju više, no tko jednom proba njihovu pastu, više mu ni jedna druga neće biti dobra. Ja sad koristim drugu tubu Ultracomplexa (za lagano izvjeljivanje osjetljivih zuba), jer je ima u svakom dm-u. Inače, u tom njihovom dućanu ima preko 30 vrsta i baš su kvalitetne i kao što missm kaže - održavaju mi zube bijelima i čistima. I što mi je jop važnije, riješila sam se one strujice/preosjetljivosti na hladnu vodu i vrući čaj. Navodno te paste imaju nekakav kalcij iz ljuski jaja koji puni rupice na caklini (tako piše u opisu). Čudo jedno.

A kad pređem prstom preko njih, nema ni naslaga, skroz su čisti. Milina.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:21   #455
Ako ima ovdje neka djevojka od 25-35 g.koja ima problema sa stalnim losim zadahom molio bih da mi se javi jer i ja imam taj problem.Unaprijed zahvaljujem
MarkoCrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:34   #456
Postoji li pasta za zube koja STVARNO izbjeljuje zube?

Poslano sa mog 6039Y koristeći Tapatalk
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 13:07   #457
Pomoć, otišao kod zubara na pregled...Inače imam ovako odlične zube samo problem nekad bio toplo -hladno u korjenu. I sad zubar mi je to izbrusio malo kamenca, i rekao da će mi biti osjetljivi te mi premazao pastom za to obnavljanje cakline....Mislim da mi je rekao Sensodyne, međutim također mi je rekao kako je jestiva i da premažem kada idem spavat...
Problem je što nisam našao takvu jer na svima piše da se moraju isprati i da nikako gutati...Jel to možda onda ovaj Colgate sensitive, da nisam ga krivo razumio pa zapamtio Sensodyne ? Evo prošlo je dva tjedna još su mi osjetljivi posebno prednji
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:01   #458
zubne paste su SRANJE, I ne što su sranje nego su i OTROV, operem zube samo s četkicom, ne jedem slatkiše, procesuiranu hranu, I ostalo smeće, I zamislite već pet godina ni jedan karijesis ni gingivitis
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:05   #459
Colgate total care sam par puta kupio ..

inače moji uvijek neke najeftinije kupuju meh

danas ću u dm-a kupiti neku cool
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 10:16   #460
Quote:
Juji kaže: Pogledaj post
Nažalost, a što je danas zdravo? Šampon za kosu, dezić, farba za kosu, parfem, kozmetika...? Sve je potencijalno štetno.
Vezano za pastu, zube se preporuča prati 2x dnevno, ali pošteno, nema potrebe više. Količina paste je malo veće zrno graška i ispire se, bez gutanja. Ako bas vaš brine neki sastojak (SLS ili fluor), možete kupiti "bio" paste koje su rađene od bilja i u glavnom nemaju puno dodatne kemije
što obožavam ovakvo relativiziranje, zubi se trebaju prati dvaput dnevno ali samo s četkicom mekanom, nikako pasta . Bio pasta je žešća gluparija, jedna pasta 100 kn, :klap:
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.