Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2004., 22:36   #41
Quote:
piper kaže:
Naravno. Ruska bagra se raspistoljila po svojima. Ameri ne prase po svojima (nasima).

A jel?
Jebote, sto si mlad i naivan.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2004., 22:53   #42
Quote:
Kiki kaže:
I, btw, za sve koji krive Ruse.
Akcija nije bila planirana, nego su tekli pregovori.
Do akcije je doslo jer su teroristi set off bombs kad su pregovaraci nosili van mrtva tijela za koja su vec pregovorili da ih iznesu van, djeca i ostali taoci su iskoristili guzvu i poceli bjezat i teroristi su poceli PUCAT po njima i Rusi su naravno reagirali. Vjerujem da bi i drugi napravili isto.
Uostalom, kako bi dugo mogla ta djeca izdrzat bez hrane i vode? Jedan djecak je na TV izjavio da su poceli pit vlastiti urin jer su bili jadni toliko zedni.
Iskreno, gade mi se svi koji krive Ruse za toliko mrtvih.
Uzrok i posljedica, narode, halo!!!
Da si dozivio ne znam kakav teror, za divljanje nad djecom nema opravdanja.
Kuzim ja da su Ceceni potlaceni, da se krse osnovna ljudska prava tamo, etc, etc...al onda idi pa pokazi svoj bitterness tako da se razneses u ruskom parlamentu, a ne u skoli punoj djece.
FUJ!
Iskreno, za terorizam bilo kakve vrste nemam vremena. Meni, jebiga, nije u istom rangu oruzana borba ili iznenadno blowiranje up autobusa, metroa, aviona ili skole.
Jadno i kukavicki.
Eto, kad su nas Srbi tlacili mi nismo isli u Srbiju da se raznesamo po njihovim skolama i autobusima, zar ne?
Teror ce samo probudit vise mrznje. S ovim Ceceni nista nece postic, apsolutno nista.
Ja ne krivim Ruse sto je doslo do pucnjave i sto su ljudi ginuli. Ja ih krivim sto ih je izginulo preko 300 (!). Pa gdje su im bili snajperi na svim okolnim krovovima koji bi sprijecili da itko iz zgrade otvori vatru, gdje su tu granate za zaslijepljivanje?

One jedinice sto pokazase na TV-u su za mene izgledale kao regularna vojska, ne kao neki SWAT team. Pa nije to prvi teroristicki napad na Rusiju, niti za borbu protiv terorista treba atomska podmornica, to je sve pitanje vjezbe i nesto malo opreme. Ja po tome zakljucujem da je ruska vlada 100% nesposobna, a cijenu su platili neduzni.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 04:38   #43
Quote:
Kiki kaže: A jel? Jebote, sto si mlad i naivan.
Kiki, patis od zenskog sindroma zvanog "selective hearing". Pa cu ponoviti: stvarno si naivna ako si povjerovala u rusku sluzbenu verziju.

Sto se tice druge teme na koju se pokusavas izvuci: gdje su to u USA razbili hostage-takers tako sto je poginulo preko 300tinjak nasih, i oko 15-25 hostage takers? I pokusali prodati "muda pod bubrege" kao sto to Rusi rade. Drzi se shoppinga ...
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 05:08   #44
Jebo, sto patroniziramo.

Gdje su to Ameri imali situaciju s toliko hostages????
Ne bi rec da oni nikad nisu zaglavili...kako da ne...evo, samo redaju vojni uspjeh za uspjehom, a i teroristi im isto nesto dolaze glave, zar ne?
Mislim, da si samo reko Rusi su zakenjali i ostavio tako stvar, ne bi nista rekla, al kad ih usporedjujes na njihovu stetu s Amerima (koji isto zakenjavaju i to puno deblje od Rusa u svakoj situaciji), onda je to stvarno smjesno.
BTW, ne treabju meni ruske "sluzbene" verzije. Bilo je i reportera i talaca sto sad izlaze i pricaju sta je i kako bilo. Ako vec ne trebam vjerovat "sluzbenim izvjestajima", mogu vjerovat talcima sto su vidjeli.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 06:15   #45
Quote:
hobbit kaže:
Jad i cemer.

Ovi koji zamislili tu vrsnu ideju o skolu, zajebali su sve muslimane svijeta.
Ne, hobbite, nisu. U nekim drugim mijestima, kojih necu ni naslovati vlastitim imenima, ovo se cini vec mnogo godina.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 06:26   #46
Quote:
bubamara kaže:
A teroristi su ovim postigli sto su htjeli - usmjerili su paznju javnositi na Ceceniju, i mnogi Rusi su sada misljenja da je bolje pustiti Cecene da idu, samo ako ce to prekinuti nasilje...
Mislim da ne znate ruskog naroda, gospodjo. Ponekad je ruski narod svojim krvom radostan zaplatiti da bi neprijatelju bolilo...

Ne divim se da su ikoliko terrorista inozemci.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 06:36   #47
Quote:
Kiki kaže:
Ne, nije sa mnom nikad na zelenu granu nego su u krivu, jebagaled
Imas pravo. Ja sam od Gruziji i mi smo svi govorili /prekrasna/ ruski. (Zar nisam ovdje?)

Koji traze, moze naci izolirani od svjeta sela v kojima ruski ne se zna. No to je vrlo tesko.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 10:32   #48
Ovo je malo off-topic ali ipak ima neke veze s temom pa ćete mi, nadam se, oprostiti. Igrom slučaja sam prije dva tjedna morala otići u slovenski konzulat na Manhattanu. Službenica (jedna jedina u vrlo malom ali lijepo uređenom prostoru) je bila vrlo uljudna, no i nakon što sam rekla da sam iz Hrvatske sa mnom je uredno nastavila govoriti na engleskom (i ja, naravno). To je posve u redu iako sam sigurna da govori neku varijantu hrvatskog ili srpskog jer je od mene starija, a učili su ga u školi.

Većina nas koji smo odrasli gledajući i slovensku televiziju nema problema s razumijevanjem njihovog jezika, no budući da ga nikad nisam sustavno učila u školi, ne govorim ga ispravno. Ne znam zašto bi Slovenka meni morala izaći u susret govoreći hrvatski samo zato što ga vjerojatno zna. No tko zna, da sam stara bakica koja ne govori engleski, vjerujem da bi situacija bila drugačija.

Možda bi bila ispravnija usporedba sa neslavenskim narodima u bivšoj Jugoslaviji (recimo Albancima, najbrojnijim od tih naroda). Većina je njih - barem onih izvan Kosova - govorila barem nešto hrvatskog ili srpskog. Sigurno tako ne govore međusobno ali se i te kako dobro mogu sporazumjeti.
Mayflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 02:45   #49
Mislim, Ruska federacija se ne treba usporedjivati s bivsom SFRJ po pitanjima jezika.

Tamo su jednostavno svi, i bas svi znali ruski, a znaju ga i danas, a bio je i sluzbeni jezik svuda i bas svuda.

Tako imate primjer da je Turkmenistan bio izbacio ruski iz sluzbene upotrebe, ali kako je zavladao opci kaos u sluzbenoj komunikaciji vratili su ga nazad.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 03:43   #50
Quote:
Improper kaže:
Ne, hobbite, nisu. U nekim drugim mijestima, kojih necu ni naslovati vlastitim imenima, ovo se cini vec mnogo godina.
A da ti ovu tvrdnju potkrijepi nekim dokazima ili linkovima. Ovako su samo prazne tlapnje.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 03:57   #51
Quote:
Improper kaže:
Ne, hobbite, nisu. U nekim drugim mijestima, kojih necu ni naslovati vlastitim imenima, ovo se cini vec mnogo godina.
Quote:
A 13-year-old girl told me the worst moment was when the terrorists shot a man dead on the first day in front of all the little children.
Ne znam tacno na sta mislis.


Ali eto u Irak su isle muslimanske vjerske vodje da traze oslobodjenje onih francuskih novinara. Ovo sada sa uzimnajem 1500 ljudi i djece kao taoce (pa toliki svijet nemoze niko da kontrolise).

Ceceni su zauzimali i bolnice, nista novo.
Ali ovo sto su uradili je haram (grijeh) i to veliki.

Nece im pomoci u njihovoj borbi.


I nije tacno da nema podataka iz Cecenije od neovisnih medija (jebelimga, sta znaci, u danasnje vrijeme neovisan medij).
Nagledao sam se i dokumentaraca i nacitao se svega. Samo sto eto nema CNN ili CBS na terenu ne znaci da nema izvjestaja.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 07:58   #52
Uredim moj odgovor...Ne bi trebalo da uzimaju deca. Debilno je bilo. No i ne treba zaboravljati da je smrt 3-h tisuca ljudi u WTC bila ne manje izrazita.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 08:24   #53
Quote:
Improper kaže:
Uredim moj odgovor...Ne bi trebalo da uzimaju deca. Debilno je bilo. No i ne treba zaboravljati da je smrt 3-h tisuca ljudi u WTC bila ne manje izrazita.
WTC bi u svakom normalnom konvencionalnom ratu bio srusen. Ali to nije tema.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 09:03   #54
Quote:
Improper kaže:
Ponekad je ruski narod svojim krvom radostan zaplatiti da bi neprijatelju bolilo...
Sta prosjecnog Rusa zanima Cecenija? Ili su Rusi kao narod suicidalni? Ovo se ne moze usporediti sa 2. svjetskim ratom, kada su Rusi bili direktno ugrozeni ili Afganistanom, koji je bio imperialisticki rat kakav je bez daljnjeg moguc u diktaturi.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 10:20   #55
Quote:
Secundo kaže:
Sta prosjecnog Rusa zanima Cecenija? Ili su Rusi kao narod suicidalni? Ovo se ne moze usporediti sa 2. svjetskim ratom, kada su Rusi bili direktno ugrozeni ili Afganistanom, koji je bio imperialisticki rat kakav je bez daljnjeg moguc u diktaturi.
U mojom su okruzenju nazivali ovo "shavinizmom". Naravno ima i realniji razlogi. Popitat cu moje rodjake, koji znaju bolje nego ja, kakvi tocno su ovi razlogi.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 05:13   #56
Mnogo su kao Cecenija. Kazashe mi da ne zeli Rusija pokazati slabost, kao ju je nazval Putin.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 13:33   #57
Čečenski gerilci nude nagradu od 20 miliona dolara za ratnog zločinca Putina. Momci imaju smisla za humor, nema šta
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 15:23   #58
Nadam se da su svi koji su kritizirali rusko oslobadjanje vidjeli VIDEO KOJI SU SNIMILI CECENSKI GORILCI SAMI...cudo je da ima uopce zivih, koliko je bilo sve" okiceno sa bombama" i spremnost ceceneva pucati po djeci.

Sramota ,kakove zivotinje ne postoje?...nema tu isprike nikakova politika izmedju rusije i ceceneve.

Dokle cemo po cijelom svijetu biti napadani od terorista?



http://www.theodora.com/flags/as-t.gif

http://www.photius.com/flags/thumbnails/hr-t.gif
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 09:33   #59
Quote:
VILKO kaže:
Nadam se da su svi koji su kritizirali rusko oslobadjanje vidjeli VIDEO KOJI SU SNIMILI CECENSKI GORILCI SAMI...cudo je da ima uopce zivih, koliko je bilo sve" okiceno sa bombama" i spremnost ceceneva pucati po djeci.

Sramota ,kakove zivotinje ne postoje?...nema tu isprike nikakova politika izmedju rusije i ceceneve.

Dokle cemo po cijelom svijetu biti napadani od terorista?



http://www.theodora.com/flags/as-t.gif

http://www.photius.com/flags/thumbnails/hr-t.gif
Upravo tako.

E sad je pitanje dali bi do ovoga doslo da su Rusi odrzavali pregovore sa Cecenima, ili da je Cecenija neovisna?
Ja pretpostavljam da bi. Mozda ne u ovolikim razmjerama, ali bi i dalje bilo terorizma. Problem u samom islamu je to sto su njihove drzave zaostale i netolerantne. U drzavama tipa Iran, nekadasnji Afganistan se sve unistava sto se kosi sa islamom. Primjer jedan je otmica dvojice francuskih novinara u Iraku. Francuska, drzava koja je zagovarala mirno rjesenje iracke krize, koja nema svoje trupe u Iraku je postala metom terorizma zbog zabrane nosenja vjerskih obicaja u skolama. A sta da neko u iranskoj skoli stavi lancic sa krizem? Gdje bi zavrsio?
Sta je trebalo Bin Ladenu da srusi tornjeve. Nije imao "svoju" drzavu? Dali je tim potezom napravio nesto pametno za muslimane?
BobRock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.