Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 15:13   #81
Quote:
leclercz kaže: Pogledaj post
Najbliže tome ti je GoldMoney koji se otvorio za naše tržište prije par dana. Kupuješ zlato kod njih i čuvaš ga u njihovim sefovima. Ako želiš prodati kada i ako cijena poraste dobiješ keš. Potoji i opcija fizičkog preuzimanja zlata iz Švice ili Londona uz neku naknadu.
Problem je sto ako kod njih uzmem recimo 100g zlata, uvijek ce to biti 100g zlata... neovisno o cijeni. Ja hocu da to bude kesa za 101g zlata po trenutnoj cijeni.
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:44   #82
Quote:
treo kaže: Pogledaj post
to za eure kta? ima i boljih
kune. neću štedjet u eurima jer je kamata jaako mala ne isplati se. jednostavno, ako mi budu trebali euri, dignem te kune sa štednje i razmjenim
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:16   #83
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
kune. neću štedjet u eurima jer je kamata jaako mala ne isplati se. jednostavno, ako mi budu trebali euri, dignem te kune sa štednje i razmjenim
Pa zar ne vidiš da ode euro: danas već 7,54, prošli tjedan bio 7,50
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 10:51   #84
Moguće da će euro još ojačati nakon ove presude:

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...F-0585A81A2D69
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:36   #85
onda, budući da euro jača, ipak se isplati polako početi odvajati sastrane novce ali u - eurima?! jer ako euro naraste na 7.5 nedaj Bože , ogulit će me totalno
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 13:53   #86
Isteklo mi je oročenje, sad bi ja podigao novce i prebacio u drugu banku gdje su bolje kamate, koja je procedura?

Moram zatvorit devizni račun u staroj i otvorit novi u novoj banci?

Hoće li mi isplatiti novac u eurima ili u kunama?

Jel ako u kunama onda opet moram ići mjenjat u eure pa ću popušit na tečaju
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 16:48   #87
Hvala svima na odgovorima, riješeno je sve, pozdrav.
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 22:23   #88
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Hoće li mi isplatiti novac u eurima ili u kunama?

Jel ako u kunama onda opet moram ići mjenjat u eure pa ću popušit na tečaju
Ja imam devizni sa orocenjem u eurima.
Rekli su mi da nakon isteka se sredstva akumuliraju na tom deviznom racunu ali mislim da u kunama, jer bankomat daje kune kod podizanja, osim ako podizem u inozemstvu.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 23:37   #89
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Isteklo mi je oročenje, sad bi ja podigao novce i prebacio u drugu banku gdje su bolje kamate, koja je procedura?

Moram zatvorit devizni račun u staroj i otvorit novi u novoj banci?

Hoće li mi isplatiti novac u eurima ili u kunama?

Jel ako u kunama onda opet moram ići mjenjat u eure pa ću popušit na tečaju
Ne razumijem.

Ako imaš oročenje u eurima, zašto bi isplatu dobio u kunama (osim ako ti to hoćeš)?

Zadnje uređivanje Marlea : 16.09.2011. at 23:43.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 18:58   #90
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ja imam devizni sa orocenjem u eurima.
Rekli su mi da nakon isteka se sredstva akumuliraju na tom deviznom racunu ali mislim da u kunama, jer bankomat daje kune kod podizanja, osim ako podizem u inozemstvu.
nakon isteka orocenja novac ce ti biti prebacen na taj racun u eurima, a bankomat ce ti uvijek preracunati sve valute i prikazati sveukupno stanje u kunama
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 00:29   #91
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
a bankomat ce ti uvijek preracunati sve valute i prikazati sveukupno stanje u kunama
Neče. Bankomat pokazuje stanje u valuti za koju je izdana kartica (piše na kartici), ako ima i drugih valuta na istom računu, njihovo stanje se ne može vidjeti na bankomatu.
Bankomat u Hrvatskoj može isplatiti samo kune.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 08:43   #92
O tome i govorim moja kartica je izdana uz devizni racun u eurima, ima i na kartici logo € i UVIJEK prikaze stanje u kunama ne eurima.
Jedino preko internet bankarstva mogu vidjeti stanje u eurima.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 01:09   #93
Dajte prave imformacije,kako oročiti štednju u inozemstvu,gledano na zapad?!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 13:40   #94
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Dajte prave imformacije,kako oročiti štednju u inozemstvu,gledano na zapad?!
ajoj, to je malo predaleko..... jednog dana dok uđemo u EU, onda ću prebacit novce jednostavno u eure i to je to štedit u eurima. dok je kune- nek se štedi u kunama.... kamate su bolje punoo
P.S. zašto su moderatori zatvorili temu štedite li i kako? ili tako neku sličnu temu gdje ljudi mogu razmijeniti iskustva na čeme u ovo recesivno vrijeme uspijevaju izdvojiti koju kunu "sastrane" ?!
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:27   #95
Dajte me prosvijetlite.S jedne strane Erste banka izdaje nove obveznice sa 6,5% kamata http://hr.seebiz.eu/banke/erste-bank...nica/ar-14438/ , a s druge strane svojim novim uvjetima od 01.10. smanjuje kamatu na depozite građana koji su ionako debelo ispod 6,5%. http://www.erstebank.hr/RBFiles/Stan...01-10-2011.pdf Zašto tako?? iiiiii dokle tako??
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 09:57   #96
Quote:
freepepy kaže: Pogledaj post
Dajte me prosvijetlite.S jedne strane Erste banka izdaje nove obveznice sa 6,5% kamata http://hr.seebiz.eu/banke/erste-bank...nica/ar-14438/ , a s druge strane svojim novim uvjetima od 01.10. smanjuje kamatu na depozite građana koji su ionako debelo ispod 6,5%. http://www.erstebank.hr/RBFiles/Stan...01-10-2011.pdf Zašto tako?? iiiiii dokle tako??
Ove obveznice su na 6 godina i sa fiksnom kamatom, orocenja nisu moguca na tako dug period.

Ni meni nije bas jasno zasto isti/slican proizvod ne ponude i na nasem "maloprodajnom" trzistu, mozda netko objasni. Moguce da se radi o drugacijoj rezervaciji na obveznice nego na depozite.
Ja sam se par puta vec raspitivao kako kao obican smrtnik mogu kupit te obveznice, ali nije bas zvucalo jednostavno.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 09:36   #97
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Ove obveznice su na 6 godina i sa fiksnom kamatom, orocenja nisu moguca na tako dug period.

Ni meni nije bas jasno zasto isti/slican proizvod ne ponude i na nasem "maloprodajnom" trzistu, mozda netko objasni. Moguce da se radi o drugacijoj rezervaciji na obveznice nego na depozite.
Ja sam se par puta vec raspitivao kako kao obican smrtnik mogu kupit te obveznice, ali nije bas zvucalo jednostavno.
Oprosti, ali u 7om mjesecu je Erste izdala 80mil € obveznica za građanstvo koje je svaka fizička osoba mogla upisati.

Nije to bila nikakva ni tajna jer sam vidio na par poslovnih portala tu vijest.

Osobno sam ih upisao, a evo i linka na obavijest...

LP,

http://www.erstebank.hr/riznica/Obav...e_Bank_d.d.pdf
stefek is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 09:40   #98
Quote:
stefek kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali u 7om mjesecu je Erste izdala 80mil € obveznica za građanstvo koje je svaka fizička osoba mogla upisati.

Nije to bila nikakva ni tajna jer sam vidio na par poslovnih portala tu vijest.

Osobno sam ih upisao, a evo i linka na obavijest...
Ja htio kupit one od Agrokora pa mi rekli da ne ide to tek tako. To da banke izdaju obveznice koje se mogu lako kupit imas naravno pravo.
Izgleda da je do nekih lakse a do nekih teze doc, ovisi gdje se prodaju.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 15:33   #99
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Ja htio kupit one od Agrokora pa mi rekli da ne ide to tek tako. To da banke izdaju obveznice koje se mogu lako kupit imas naravno pravo.
Izgleda da je do nekih lakse a do nekih teze doc, ovisi gdje se prodaju.
One od 10%?
Eh, to sam i ja probao, ali ne ide ako nisi VIP klijent. Skupe svoje VIP klijente i neke iz banke i okrupne jedan paket. Obveznice se vode na banku, a zapravo za račun "zaslužnih" građana, jelte :-)
stefek is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 15:40   #100
Quote:
stefek kaže: Pogledaj post
One od 10%?
Eh, to sam i ja probao, ali ne ide ako nisi VIP klijent. Skupe svoje VIP klijente i neke iz banke i okrupne jedan paket. Obveznice se vode na banku, a zapravo za račun "zaslužnih" građana, jelte :-)
Ne, ove nedavne od 8% (ako se dobro sjecam).
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.