Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2012., 18:06   #121
treba mi jedan hitan odgovor?novac je na banci oročen na 5 godina.i dali se on moze sad podignut?tek je prosle godine oročen na 5 godina???????
kuvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 19:15   #122
Quote:
kuvi kaže: Pogledaj post
treba mi jedan hitan odgovor?novac je na banci oročen na 5 godina.i dali se on moze sad podignut?tek je prosle godine oročen na 5 godina???????
Mozes prijevremeno razrocit. Pod kojim uvjetima pise u opcim uvjetima ali vjerojatno se svodi na to ces imat kamatu od 0% (ili tako nesto). Hypo recimo prizna "izdrzanu" stednju.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 15:06   #123
može mi netko pojasniti što znači ovaj b-free račun? hoću uložiti neke novce ali neznam što i kako i sad mi je taj b-free novos za koj nisam nikad čuo?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 10:15   #124
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
može mi netko pojasniti što znači ovaj b-free račun? hoću uložiti neke novce ali neznam što i kako i sad mi je taj b-free novos za koj nisam nikad čuo?
ukratko:

b-free račun bez naknade u kunama ili eurima ili oboje

kamata od 3,25%

nema oročavanja

u svakom trenutku možeš vratit pare sa b-free računa na svoj referentni račun...


drugim riječima, otvorija si štedni račun po viđenju, samo kamata nije 0,5% nego 3,25%

malo uključi google, sve se fino da isčitat
unseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:34   #125
hvala ti za odgovor, uspio sam pronaći na stranicama od dotične banke...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 14:02   #126
Molim pomoć uvaženih forumaša hehe, namjeravam oročiti novce na godinu dana ali se troumim između navedenih valuta:

Da malo pojasnim tablicu, prvo se odnosi na tečaj a drugo na kamatu:

USD - 5,89 ----> 2,70

EUR - 7,59 ----> 3,55

CHF - 6,41 ----> 1,40

Kamata nije navedena iz jedne banke nego iz svih "jačih" banaka koje posluju u Zg-u, u manjim bankama je kamata nešto veća ali ne toliko da bih "riskirao" kod njih ostavit novac.

Pozdrav
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 11:42   #127
Štedi ono što imaš.Nećeš sad ići mijenjat pa nakon godinu dana opet u kune.Pojedu te te konverzije.Uostalom na kune je kamata veća.
Bepo1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 16:39   #128
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Molim pomoć uvaženih forumaša hehe, namjeravam oročiti novce na godinu dana ali se troumim između navedenih valuta:

Da malo pojasnim tablicu, prvo se odnosi na tečaj a drugo na kamatu:

USD - 5,89 ----> 2,70

EUR - 7,59 ----> 3,55
...
Trenutno najbolji "deal" je po meni u HAA. Za >35.000 EUR dobijes EKS od 5% - fiksno na 12 mjeseci.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 19:18   #129
Da, pored tih 5% u HAA, našao sam da i k.b.zagreb daje isto 5% oročeno na god.(fix).
Za one koji imaju više od DABove osigurane svote.
iriminage is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 21:15   #130
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Trenutno najbolji "deal" je po meni u HAA. Za >35.000 EUR dobijes EKS od 5% - fiksno na 12 mjeseci.
Nisam pronašao taj podatak, samo ovo:

http://www.hypo-alpe-adria.hr/home.nsf/r/Gradjanstvo/$file/Klijenti%20letak_pasivne%20kamatne%20stope%20od%20 01.12.2011.pdf
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 22:24   #131
http://www.hypo-alpe-adria.hr/home.n...ena_štednja-79
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 01:30   #132
ja svoje novčiće oročavam u Imex banci.
ima dobre kamate.
rok oročenja varira...nekad oročim na 3 mjeseca, nekad na 6, nekad na godinu dana
počela sam ljetos skupljat novčiće za dodatno obrazovanje koje će uslijedit dosta brzo, pa se zato hvatam za najpovoljnije (najveće) kamate.
svakao preporučam imex
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 10:04   #133
u HAA na iznose manje od 30 000 EUR dobije kamatu 4%
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:43   #134
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
ja svoje novčiće oročavam u Imex banci.
ima dobre kamate.
rok oročenja varira...nekad oročim na 3 mjeseca, nekad na 6, nekad na godinu dana
počela sam ljetos skupljat novčiće za dodatno obrazovanje koje će uslijedit dosta brzo, pa se zato hvatam za najpovoljnije (najveće) kamate.
svakao preporučam imex
Nema dobre kamate imex banka, bar po mojim saznanjima, čak štoviše loše su, samo 3.50% na eure, pa to dobijem u svim etabliranim bankama a ne u nekoj no name banci.
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 14:28   #135
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Nema dobre kamate imex banka, bar po mojim saznanjima, čak štoviše loše su, samo 3.50% na eure, pa to dobijem u svim etabliranim bankama a ne u nekoj no name banci.
Imex banka ima različite kamate od regije do regije ne znam dali je to uvijek ili samo na "akcijama".
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 18:22   #136
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Nema dobre kamate imex banka, bar po mojim saznanjima, čak štoviše loše su, samo 3.50% na eure, pa to dobijem u svim etabliranim bankama a ne u nekoj no name banci.
za eure nisam upućena jer oročavam u kunama i sviđaju mi se kamate.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:52   #137
Pozdrav svima!Imam u Pbz-u od 2009 god oročenje u Eur-ima s promjenjivom kamatom na 3 mj sa automatskim produženjem,svaka tri mjeseca mi uplaćuju kamatu koja je stalno skoro ista.Po tome ispada da se kamata isplaćuje samo na glavnicu bez pribrajanja onih kamata od prije.Dali bih onda trebao razročavati pa ponovno oročavati da dobijem više
udede is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 20:08   #138
pa oroči na dulji rok, bit će ti veća kamata. Od velikih banaka kao što je već bilo pisano, najveće kamate ima hypo. Možeš ugovoriti mjesečnu ili tromjesečnu isplatu kamate, a rok oročenja na 1 ili 2 godine.
__________________
Fight global poverty in a personal and sustainable way http://www.kiva.org/
kraftwerk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:25   #139
Quote:
udede kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Imam u Pbz-u od 2009 god oročenje u Eur-ima s promjenjivom kamatom na 3 mj sa automatskim produženjem,svaka tri mjeseca mi uplaćuju kamatu koja je stalno skoro ista.Po tome ispada da se kamata isplaćuje samo na glavnicu bez pribrajanja onih kamata od prije.Dali bih onda trebao razročavati pa ponovno oročavati da dobijem više
Ako ti stalno isplaćuju kamatu, onda se uvijek ista glavnica oročava.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 23:16   #140
imam jedno pitanje. Da li mislite da li je pametno držati veće iznose, cca 30000 eura i više u manjim bankama? Naime, kažu da je veća vjerojatnost da takva banka propadne, premda je stopa adekvatnosti svih banaka u hrvatskoj dobra i viša je od one u EU. Najbolji primjer je propast Credo banke nedavno, koji su uništili vlasnici ali i HNB.
zukertort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.