Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2016., 09:50   #1041
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Oka nisam sklopio.Cijelu noć sam bio budan.Ne znam pobogu kako,pa popio sam Mirtazapin 15 mg kao i prošlu noć kad sam spavao 5.5 sati u komadu.Kako ovako jednu noć spavam drugu ne.Opet sam počeo experimentisati sa lijekovima.
Ovde me Vivan uplašila time što je rekla da se psihotični simptomi mogu pojaviti kod osobe koja prekine a.p.Zbog toga sam na svoju ruku prekinuo piti Olanzapin 5 mg koji me svakako omami.
Onda je došla pomisao i nikad mi ta misao ne izlazi iz glave,riječi budalastog psihijatra koji me je vodio u bolnici: ti imaš granični,tebi je u dijagnozi da budeš ošamučen.
Jel to znači da ću ja ostatak života provesti u ludilu u omamljenosti od lijekova???Pobogu ne želim takav život.A ako je to po cijenu dobrog sna ja zaista ne znam na šta da se odlučim.Vječito sam u nekoj dilemi.Nemam samopouzdanja lako je uticati na mene.
Sinoć jesam bio na jogi,bio je malo jači trening pa možda zato i nisam mogao zaspati.Mada od treninga do polaska u krevet je prošlo 3 sata,ako je kortizol visok bi orazlog ne spavanja onda ne znam.
Upoznao sam finu djevojku.Nisam upoznao djevojku ima pola godine.Ali izgledala je jako mlado.Ne toliko koliko sam mislio,ipak je treća godina fakulteta ali izgleda kao srednjoškolka.Ali fina je,pomalo djetinjasta.Svakako obadovao sam se.Pomislim Bože koliko sam ostario Pa stariji sam je kako sam izračunao 15 godina.I onda da me je pitala koliko imam godina morao bih slagati 7 god.U čemu mi je život prošao i prolazi.U zajebavanju sa psihijatrima,dozama lijekova...O Bože plakao bih ali nemam snage.
Super,vas dva bi se trebali slagati ko lonac i poklopac.:klap:

Ne.Prekidaj.Ljekove .Na.Svoju.Ruku.
Još nisi ništa naučio?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:59   #1042
Hvala jelich na lijepim riječima.
Lola 99 % sam siguran da od antidepresiva ne spavam.
Da mi je kako pokušati ga ukinuti i prestati piti da vidim jel to to?
Mislim da ću to i učiniti zamjeniti ga sa Mirtazapinom.Ali ako treba mjesec dana da izađe iz organizma onda nema svrhe to raditi.
Ne znam koliko dana treba da izađe iz tijela nakon prestanka.
Sad čekam malo da otopli pa ću ostatak dana ići na bajs i vozati se.Danas bi trebala biti plaća koja je minimalna.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 10:05   #1043
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Hvala jelich na lijepim riječima.
Lola 99 % sam siguran da od antidepresiva ne spavam.
Da mi je kako pokušati ga ukinuti i prestati piti da vidim jel to to?
Ne znam koliko dana treba da izađe iz tijela nakon prestanka.
Sad čekam malo da otopli pa ću ostatak dana ići na bajs i vozati se.Danas bi trebala biti plaća koja je minimalna.
jel imaš neku osobu sa kojom možeš pričati kad si neodlučan, ja kad sam jako neodlučna nazovem tu osobu, to je najčešće frendica koja je ful drugačija od mene, matematika, matematika, pa recimo s njom razglabam sa svojim pitanjima i sumnjama a i često glumim da znam šta želim iako nemam pojma, jer cijeli život su drugi odlučivali umjesto mene, bila sam jako poslušno dijete, i sad kao odrasla osoba trpim, jer nemam pojma tko sam, što sam , ne uvijek, ali jako često, dopusti si frozen da odlučiš i da pogrješiš, nemoj se toliko bojati pogreška, vidiš da si krenuo u dobrom smjeru, neke odluke moraš sam odlučiti, znam da je to teško, ali pokušaj se natjerati
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 10:13   #1044
Jelich samo svoje roditelje,njima je jedino stalo do mene,ali ne shvataju i ne razumiju šta je granični.Na žalost u kući se stano priča a doktorima,lijekovima,o meni,o nesanici.I to je postala preokupacija.
Imam 2 prijatelja s njima se rijetko viđam,jer rade.Osim toga jedan mi non stop nabija rogove,i to mi se ne sviđa tako da ne komuniciram mnogo s njime.
Ja sam sad u neodlučnosti predao sam dokumente za dnevnu bolnicu tj grupne terapije opet jer sam imao pomisli na samoubistvo.A s druge strane ne ide mi se na te gluposti jer nije mi pomoglo.S treće strane krenuo bih na posao,nedostaje mi novca plata mi je skoro pa u pola manja,ali kad pomislim kako me tamo ne čeka ni med ni mlijeko dobro promislim.Najgore što je to posao u smjenama,da nije,ja bih odmah krenuo raditi.
Jer ovako se smaram kod kuče i smarat ću se sigurno par mjeseci.Ne znam šta da radim stvarno.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 10:25   #1045
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Jelich samo svoje roditelje,njima je jedino stalo do mene,ali ne shvataju i ne razumiju šta je granični.Na žalost u kući se stano priča a doktorima,lijekovima,o meni,o nesanici.I to je postala preokupacija.
Imam 2 prijatelja s njima se rijetko viđam,jer rade.Osim toga jedan mi non stop nabija rogove,i to mi se ne sviđa tako da ne komuniciram mnogo s njime.
Ja sam sad u neodlučnosti predao sam dokumente za dnevnu bolnicu tj grupne terapije opet jer sam imao pomisli na samoubistvo.A s druge strane ne ide mi se na te gluposti jer nije mi pomoglo.S treće strane krenuo bih na posao,nedostaje mi novca plata mi je skoro pa u pola manja,ali kad pomislim kako me tamo ne čeka ni med ni mlijeko dobro promislim.Najgore što je to posao u smjenama,da nije,ja bih odmah krenuo raditi.
Jer ovako se smaram kod kuče i smarat ću se sigurno par mjeseci.Ne znam šta da radim stvarno.
stvar je u tome da imaš previše opcija u glavi i da te zbunjuju, mozak previše radi, kreni od toga da kreneš s jednom opcijom i neodustaješ od nje pod nikoju cjenu, glavno da ustraješ sa njom određeno vremensko razdoblje, i tek nakon dužeg vremena ako ta opcija nedonese pozitivne rezultate tek tada odustani i kreni na nešto drugo, kad se stalno šaltaš sa jednog na drugo zapravo ništa ne postižeš nego samo ideš u krug, i samo isprobavaš nove i nove opcije, malo jednu malu drugu malo treću, a u tvom slučaju najvažniji je kontinuitet za bilo što se uhvati i ne puštaj, kako god teško bilo, odgovor ćeš dobiti tek sa vremenom, nemožeš odogovor dobiti odma sada, pusti da se stvari razviju pa ćeš tek onda vidjeti da li si u pravu ili ne

Zadnje uređivanje Azz : 24.11.2016. at 11:58. Reason: edit quote
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 10:35   #1046
Jelich u tome i jeste problem,što stalno krećem neke stvari iznova,nikad nisam ustrajao ni u čemu pa ni u jednoj terapiji lijekovima sem antidepresiva koji sam kontinuirano uzimao.To uključuje i posao stalne promjene,teretana koju sam prekinuo pa sad razmišljam i da li je joga za mene,jer je termin suviše kasno.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 14:22   #1047
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Jelich u tome i jeste problem,što stalno krećem neke stvari iznova,nikad nisam ustrajao ni u čemu pa ni u jednoj terapiji lijekovima sem antidepresiva koji sam kontinuirano uzimao.To uključuje i posao stalne promjene,teretana koju sam prekinuo pa sad razmišljam i da li je joga za mene,jer je termin suviše kasno.
Dragi Frozen uvijek će postojati neki ALI, uvijek ,a kad prihvatiš da postoji taj ALI bit će lakše

Imaš npr 5 solucija, izabereš jednu od njih, ali sada dosputi da vrijeme odlući a ne ti, nešto te stalno tjera da se koprcaš i dvoumiš oko svega ali sljedeći puta dospusti da to bude vrijeme i to duže vrijeme, znaći vrijeme neka odlući a ne ti, i ako neide pa neide, kreni sa drugim solucijama, ali ne se vrtit stalno oko istih, neide npr sa lijekovima, odjebi lijekove. neide sa tim poslom odjebi taj posao i nađi drugi, u ovakvim dvojbama se stalno vrtiš u krug a u biti ostaješ ostaješ na mjestu, ne napreduješ

izaberi jednu stvar i nastoj ustrajat u njoj pa ćeš vidjeti, pa će ti vrijeme pokazati vjerovatno bolje nego ti
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 14:29   #1048
a to što si reko za roditelje da stalno prićaju da nemožeš spavati, možda ti i oni nabijaju dodatni stres,pa bi im ja na tvom mjestu neke stvari manje govorila, da se ne sekiraju, jer oćito nemaš adekvatnu podrško od njih, i umjetso da te smiruju oni te vje još više dodatno uznemiruju i zbunjuju, a i kad pogledaš stariji su, nemogu imat neznam kolko razumjevanja, uzdaj se use i u svoje kljuse i samo naprijed korak po korak, niko nije preletio svoje probleme i strahove, dan po dan
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:59   #1049
Sve si u pravu,ali ja više ne znam u kom pravcu treba da se odvija moj život.U pravu si sve kao što je moja doktorica opšte prakse rekla,stalno držim ruku na ringli vreloj i nikako da sklonim.
Slušaj ovog slušaj onog i tako 1000 ljudi 1000 mišljenja,haos mi je u glavi.
Najlakše je sve odje...ti ali šta onda?Jel to kraj,dno dna?
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:26   #1050
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Sve si u pravu,ali ja više ne znam u kom pravcu treba da se odvija moj život.U pravu si sve kao što je moja doktorica opšte prakse rekla,stalno držim ruku na ringli vreloj i nikako da sklonim.
Slušaj ovog slušaj onog i tako 1000 ljudi 1000 mišljenja,haos mi je u glavi.
Najlakše je sve odje...ti ali šta onda?Jel to kraj,dno dna?
Šta ti želiš,u kojem pravcu da ide?I nemoj odmah reći ne zna,analiziraj malopa reci.Izaberi jedan pravac i njega se drži.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:41   #1051
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Sve si u pravu,ali ja više ne znam u kom pravcu treba da se odvija moj život.U pravu si sve kao što je moja doktorica opšte prakse rekla,stalno držim ruku na ringli vreloj i nikako da sklonim.
Slušaj ovog slušaj onog i tako 1000 ljudi 1000 mišljenja,haos mi je u glavi.
Najlakše je sve odje...ti ali šta onda?Jel to kraj,dno dna?
Uvijek postoji neki ali i uvijek nešto fali, najgore je čekanje i razmišljanje šta bi bilo kad bi bilo, kreni od jedne stvari i ustraj duže vrijeme u njoj a pošto si neodlučan vrijeme će ti pomoći kod odlučivanja, jer sa vremenom možeš bolje upoznati neke stvari, vrijeme djeluje tako da nam odmagljuje sumlje i onda sa vremenom vidiš da li je nešto za tebe ili ne, ovako si nešto "odlučio" a da nisi ni krenuo, tj nisi dovoljno ustrajao, nije bitno koji put izabereš gl da nešto izabereš jer vidio si da mozganje ne pomaže previše, onda pređi na djelovanje
jelich is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:50   #1052
Ooo Bože Želim da krene nabolje.Godinu i po patim,samo se vrtim u krug.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 08:52   #1053
Psovao sam doktorici sve mrtvo i živo jutros.Popio sam sinoć terapiju kako mi je propisana u 22:00 legao sam u krevet u 22:30 i probudio se u 01:10 i više nisam mogao zaspati.Jutros sam evo polumrtav,glava mi puca.Ako odem u bolnicu kao prošli put samo će predložiti ležanje u bolnici ili predlog za korekciju terapije.
U bolnici ne želim ležati radi nesanice.Razgovarao sam sa ocem on kaže tebi je ostalo samo da se skineš sa lijekova svih i vidiš šta će biti.Jer ovo ni čemu ne vodi.
Ne znam dragi ljudi šta da radim. :'(
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 03:32   #1054
Kako zaspati u roku odmah bez uzimanja lijekova? Ili je to ipak nemoguće? Već se tjednima borim i evo pucam laganini... Samo hoću sna i odmorna biti.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 09:07   #1055
Ja sam jučer zaspala bez ljekova u 10 ,probudila se po noći za uzimanje antibiotika i opet zaspala.
digla sam se ok 8.
Ja sam uvela higijenu spavanja i to mi je do sad najviše pomoglo,normalno to mi ne pomaže ako sam uznemirena zbog nečega(pregled,) ili ako me nešto boli.
Šta je u zadnje vrijeme normalno...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:43   #1056
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Gde si ovo pročitala,sad me zabrinjavaš,jer i ja pijem a.p.?
Prazine i Eglonyl su slabi a.p. Eglonyl u toj dozi čak i ne pokazuje a.p. djelovanje tako da nema razloga da se brineš.
To su jako male doze znam jer sam pio oba,ako je iko pio lijekova to sam ja.
ja pijem prazine od 25mg i plasim se,jeli se i sa njega treba poslijeskidati
alijanaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 19:03   #1057
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Ne znam dragi ljudi šta da radim. :'(
Jesi probao sa melatoninom?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 03:35   #1058
Ja sam legla oko 11 i evo me i dalje sam budna. ispizdit ću na živce. Dođe mi da vrištim i imam želju porazbijat sve,suzdržavam se a agresivnost me pere.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 04:21   #1059
ja sam čula da je potrebno boraviti nešto više na svježem zraku i hodati - može i nordijskim štapovima, uglavnom kretati se po mogućnosti šumom, lagano planinarenje, rolšuhanje, bicikl. i čim ti u krevet, san za tobom
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=uB_dYLTHsPA
mala srecica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 10:02   #1060
sigurno da ce vam vrijeme na svjezem zraku i uspostava ritma pomoci u usnivanju, no meni je recimo dugo vremena za to bio Tolstoj...procitam par redaka i zakljucim da je mi je san tako potreban

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.