Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2017., 10:53   #261
Pozdrav, trebam izvaditi dva ostatka korijena i sad zubarica mi je dala uputnicu i rekla da mogu ići bilo kamo. Pa me zanima kamo je bolje, u KB Dubrava ili SPZ?
kenies is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 13:11   #262
Pozdrav, prije cca 48 sati sam vadila donju sedmicu, sve je islo bez problema, gotovo za minutu. Da li je normalno da jos imam bolove, boli me i uho i kad gutam? Nije ispao ugrusak, nicim nisam ispirala, jedino ra rupa izgleda cudno, kao nesto sivkasto-smeđe je unutra. (sorry na opisu). Dr mi ne radi do sutra popodne.
Ciliegia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:56   #263
Pozdrav ponovo. Prošla su 2 tjedna od vađenja kutnjaka. Cetvrti dan sam bila kod zubara koji je rekao da je došlo do upale ali da ne bi dirao već treba čekati da zaraste. No, rupa od zuba je i dalje duboka kao prvi dan, mada je uža. Je li to normalan proces zarastanja?
Ciliegia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 11:31   #264
U petak sam vadio gornju peticu, i rana mi već 2 noći neda spavati, baš noću jako boli, ugrušak je normalan kao i svaki put, znam jer sam već puno puta vadio, i svaki put me rana bolila jedno 4-5 dana i onda bude skroz OK, ali ovaj
put me malo jače boli .. po danu je ok, ali noću ufff , hladni oblozi dosta pomažu, tu i tamo popijem brufen.

Ugrušak nije ispao pa da je to razlog bolova, uvijek se držim uputa nakon vađenja ..

ali je bilo malo nasilno vađenje pa vjerojatno zato sporije prolazi nije ga zubar baš jednostavno izvadio, a nisam
htio kod oralnog kirurga jer se tamo čeka po 2 mjeseca .. a sad je gotovo, ma bit će ok, danas je već malo bolje čini mi se

Edit: na snimci ove petice se vidjelo da je korijen u sinusu, i imao sam ogromne probleme sa tim zubom, bio je liječen mnogo puta, bez živca,
ali svake godine bi nanovo bolio, tako da sam ga izvadio.

Zadnje uređivanje Stranger FX : 22.10.2017. at 11:49.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:27   #265
Rana mi je se upalila bila, zato je i bolilo onako luđački, 5 neprospavanih noći .. grozni bolovi, hladni obloci bi malo pomogli ..
alveolitis ... pijem antibiotik, bol se dosta smirila .. pola rane je zaraslo, ugrušak se novi bio napravio kad mi je špricnula
zrak zubarica u ranu(stari se bio raspao) ali nije mi čistila ni ispirala .. ali prolazi i ovako.

Već sam imao sličan slučaj sa šesticom izvađenom, ali tada je bilo blaže, rana je zarasla skoro do kraja ali je bolilo na vjetar, ili
kad se saginjem ili sam u pokretu, i tada mi je dala zubarica antibiotik i prošlo mi za 2 dana, ali puno blaže je bilo nego ovo sada,
ovo sad je bila baš jaka upala jer je ugrušak ispao 3 dan .. raspao se i ostala suha rana i rupa, iako se uvijek kad vadim užasavam tog
alveolitisa, pa se držim uputa nakon vađenje, ali je izvađen s traumom zub, a svugdje piše da je onda baš veća šansa da se to
dogodi, jer kad god mi je oralni kirurg vadio nikad nisam dobio alveolitis, jer oni to tako lako izvade bez veće traume ..

Sad neću tako lako vaditi zube više xD

Zadnje uređivanje Stranger FX : 26.10.2017. at 23:38.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:01   #266
Molim Vas, nova sam u Zagrebu pa me zanima gdje ici vaditi umnjak? Mislim preko zdravstvenog. Rekli su mi da moram i snimiti celjust pa me i to zanima

Hvala na odgovorima
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 23:10   #267
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Molim Vas, nova sam u Zagrebu pa me zanima gdje ici vaditi umnjak? Mislim preko zdravstvenog. Rekli su mi da moram i snimiti celjust pa me i to zanima

Hvala na odgovorima
stomatološki faks
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 08:19   #268
svađala sam se s zubaricom, i bila crvena kao ovaj smajlić. ja želim da mi vadi mrtvi zub a ona ga želi liječiti, čula sam da je taj lijek čisti otrov za tijelo pa zato želim vaditi.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 08:53   #269
Ne bih nikako pristala na vadjenje zuba ako ga se ikako moze spasiti.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:41   #270
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Ne bih nikako pristala na vadjenje zuba ako ga se ikako moze spasiti.
potpis!!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 09:45   #271
Quote:
hsfi kaže: Pogledaj post
Ne bih nikako pristala na vadjenje zuba ako ga se ikako moze spasiti.
ako mislis na zivi zub onda da. ja moram sesticu vadit, popravljana vise puta a sad se svako malo upali od ispod - moze se tretirati ali to taje mjesecima i nema garancije da se nece ponoviti koji mjesec nakon zavrsetka tretmana. stavit cu implantant.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 17:05   #272
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Molim Vas, nova sam u Zagrebu pa me zanima gdje ici vaditi umnjak? Mislim preko zdravstvenog. Rekli su mi da moram i snimiti celjust pa me i to zanima

Hvala na odgovorima

Za snimanje izaberes neki dom zdravlja. Ja sam primjerice, isla u Laginjinu, ortopan se ne narucuje, dodes, pričekaš, dobiješ sliku.
I onda sam sa slikom i uputnicom za vađenje išla u Perkovčevu, isto bez narudžbe prvi put dođeš, ispred ambulante ima za ostavit iskaznicu za one koji nisu naručeni, obavi se prvi pregled, pogledaju sliku i kažu što dalje, naruče za operaciju ako je potrebno, itd. Ja sam tamo bila i bila sam zadovoljna... Isto tako mozes vaditi u bolnici u Dubravi...
tigrica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:18   #273
Molim pomoć...
18.12. sam izvadila zub..Znači desni me još uvijek bole, a skroz na vrhu imam nekakvu kvržicu...Zubar mi je na G.O.
Trebam li se zabrinuti i otići kod zamjene ili je to normalno?
LaraBosh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 01:15   #274
Pozdrav,nisam siguran jesam li potrefio dobru temu,ali ok nemam sto izgubiti.Uglavnom gornji ocnjak mi je jos uvijek mlijecni zub,koliko god cudno zvucalo,i zanima me na koji se nacin to moze rijesiti?Prije par godina sam bio kod zubara i rekla je da bih morao ici na neku operaciju.Nekad mi je stvarno bed smijati se buduci da je zub na vidljivom mjestu i dosta je manje i ruzniji od drugih.Imam 22 godine i ako se izvadi sumnjam da ce narasti novi.Moze li se nekakva krunica ili stogod staviti preko njega,te je li to uopce dobra ideja na los zub stavljati nesta?Skroz sam neuk sto se tice sve toga i zato sam se obratio ovdje.Ako netko zna sto napraviti nek mi posalje u inbox ,svejedno planiram otici uskoro kod zubara ,samo moram se prvo prebaciti kod nekoga buduci da nisam u selu gdje zivim nego sam dosao u grad gdje je 99% zubara zauzeto,bar tako kazu.
Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru.
Lp
SchnitzelPluto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 10:04   #275
Vadila sam zub u petak, donja 5ica, danas, 6 dana nakon još uvijek boli. Bila sam kod zubara utorak i isprao mi je nekom plavom tekućinom, i kaže da je izašao gnoj, ali da je to sve normalno jer je duboka rana. Noćas sam se u 5 probudila od bolova, morala sam poput brufen. Da li je to stvarno normalno, ili je moj zubar malo prelezeran pa mu je to normalno? Inače imam dosta visoku toleranciju na bol, ali od kad mi je izvadio taj zub pijem 3 brufen od 600 dnevno da bi mogla funkcionirati.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:23   #276
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Vadila sam zub u petak, donja 5ica, danas, 6 dana nakon još uvijek boli. Bila sam kod zubara utorak i isprao mi je nekom plavom tekućinom, i kaže da je izašao gnoj, ali da je to sve normalno jer je duboka rana. Noćas sam se u 5 probudila od bolova, morala sam poput brufen. Da li je to stvarno normalno, ili je moj zubar malo prelezeran pa mu je to normalno? Inače imam dosta visoku toleranciju na bol, ali od kad mi je izvadio taj zub pijem 3 brufen od 600 dnevno da bi mogla funkcionirati.

Nije normalno; najvjerojatnije se razvila tzv suha alveola - ranu treba pod anestezijom očistiti i izazvati krvarenje kako bi se stvorio novi ugrušak te ev.po potrebi antibiotik
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 21:16   #277
Vadila sam jucer gornju peticu.dijagnoza je ostitis periapicalis acuta 15. Zub je bio pod krunom uz nadogradnju.nakon vađenja dr je dugo cistila i gnoj.par dana prije vađenja trpila sam uzasne bolove a slika je i potvrdila upalu.naotekla srecom nisam.pitanje je trebam li piti klavocin i medazol koji mi je prepisala dr preko uputnice?ona je misljenja da treba a ovi koji su vadili da ne treba jer su pocistili gnoj.i danas osjecam lagano kuckanje u dubini.nije bol nego bas osjet kuckanja.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 17:00   #278
Imam jos i pitanje koliko treba proci vremena od vađenja te petice do pocetka radova protetike?planiram most.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 16:22   #279
Danas sam vadio četvorku donju, zadnja 2 puta mi je bio alveolitis nakon vađenja
pa sam sad sav u strahu da mi se opet pravilan ugrušak ne napravi ili ispadne jer to je užasno bolno stanje!! .. kad se rana upali, sad
ovo vađenje četvorke je prošlo ok bez veće traume, gazu sam skinuo nakon 20-25 min, ugrušak se vidi, nema baš puno krvi.
Rekla je ako me sutra bude boliti da nazovem da će mi dati antibiotik kao i zadnji put ..

Ovoga sam se dosad nastojao pridržavati ali mi je isto bio par puta alveolitis

http://www.artdental.hr/oporavak-nakon-vadenja-zuba/

Jedino kad mi oralni kirurg vadi onda mi nikad ne bude, valjda jer ga baš stručno izvadi bez traume za okolna tkiva i još stavi
nešto u ranu .. iako ovisi od zuba do zuba naravno.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 21:39   #280
s zubima imam problema vec 15 godina ne volim ići zubaru kvare se jeo slatko ili ne, perem ih svaki dan,,ali strah od zubara mi je odavno radije bi plivao kraj bijele psine ne volim ni doktore a zubare pogotovo.kad mi vade zub krv se ne zaustavlja jak korijen imam strah me je otići moram vaditi 2 zuba i popraviti 2 zuba,,i kad mi vadi mora mi šivatizub jer krv se ne može zaustaviti nikako,,,kaze mi da imam jak korijen,,ma volio bi da zubi svi spadnu više mi se gadi ići kod zubara i ove plombe nove brzo pucaju
johnny londo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.