Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2013., 16:55   #81
Kakva natečenost je normalna? Je li normalna mala povišena temperatura (37.1)?

Ne znam trebam li se javiti kirurgu, treći mi je dan od vađenja i još uvijek mi je obraz natečen, a bol blaga do srednje jaka...
BrSwi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 19:05   #82
Normalno Ako za par dana ne bude bolje, javi se dr
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 21:36   #83
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Normalno Ako za par dana ne bude bolje, javi se dr
Hvala na odgovoru!

Imam sad veći problem od boli i temperature. Osjetim čudan okus ako malo "povučem", nešto ide iz rane... i prestravljena sam da se radi o gnoju, a imam i čudan zadah baš po tom okusu. Špricam octeniseptom i ispirem vodom sa soli i zelenim čajem (zbog ovoga). Imam li ja to infekciju?

Zadnje uređivanje BrSwi : 14.11.2013. at 21:44.
BrSwi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:44   #84
Nemoj dirati to iz rane.
To je ugrusak koji tu treba biti da bi rana zarasla.
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 13:13   #85
Kako taj (odvratni) okus može biti ugrušak?

Osim toga, taj natečeni dio obraza mi trne, i to na način kao da je privremeno malo "odumro" od upale. Ne znam kako bolje to objasniti.

Ali hvala na odgovoru. Idem popodne u polikliniku ipak...

Zadnje uređivanje BrSwi : 15.11.2013. at 13:23.
BrSwi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 03:20   #86
Pozdrav svima!
Već dva mjeseca donja desna petica mi je otvorena i trebao bi ići na čišćenje kanala i punjenje (ne znam čime) jer zub odumire. Međutim, već dugo nisam bio na čišćenju kanala (zbog spleta obaveza) pa mi je sad na čeljusti nastala oteklina (izgleda kao velika gnojna kesica) koja je bolna na dodir i povremeno mi taj dio čak i utrne. To me trenutno jako živcira toliko da bih momentalno taj zub iščupao,a do zubarice trenutno ne mogu jer je ona u Splitu, a ja sam vezan obavezama u Zagrebu sljedeća dva tjedna i ne znam može li moj slučaj toliko čekati. Zanima me, da li je uopće moguće vađenje zuba kada je u pitanju, po mojoj pretpostavci, začepljen kanal koji je uzrokovao stvaranje tog mjehura ili kako da ga već nazovem? Također zanima me je li ga bolje izvadit ili strojno napunit tom smjesom kad se ovo raščisti?
Hvala unaprijed svima na odgovorima!!!
__________________
Još jedna izgubljena duša
Vojskinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 18:52   #87
Quote:
Vojskinho kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Već dva mjeseca donja desna petica mi je otvorena i trebao bi ići na čišćenje kanala i punjenje (ne znam čime) jer zub odumire. Međutim, već dugo nisam bio na čišćenju kanala (zbog spleta obaveza) pa mi je sad na čeljusti nastala oteklina (izgleda kao velika gnojna kesica) koja je bolna na dodir i povremeno mi taj dio čak i utrne. To me trenutno jako živcira toliko da bih momentalno taj zub iščupao,a do zubarice trenutno ne mogu jer je ona u Splitu, a ja sam vezan obavezama u Zagrebu sljedeća dva tjedna i ne znam može li moj slučaj toliko čekati. Zanima me, da li je uopće moguće vađenje zuba kada je u pitanju, po mojoj pretpostavci, začepljen kanal koji je uzrokovao stvaranje tog mjehura ili kako da ga već nazovem? Također zanima me je li ga bolje izvadit ili strojno napunit tom smjesom kad se ovo raščisti?
Hvala unaprijed svima na odgovorima!!!
gnoji ti se zub

svakako počni liječiti zub i to odmah u ZG!
__________________
Ušće zvuka

Zadnje uređivanje manchild : 18.11.2013. at 19:04.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 17:14   #88
Molim vas za savet i misljenje, posetila sam stomatologa i uradila par sitnih popravki i snimak cele vilice gde se videlo da ispod sestice dole levo imam dve ciste, to je zub koji nema zivac i imao je onu nadogradjenu krunicu koja se stavlja na kocic (uradjen pre 10 god). Savetovano mi je da se to sve vadi hirusi sto je u sredu i uradjeno.
Cela ta operacija se iskomplikovala, trajala skoro 2h jer je koren jako slab i sve je bilo sraslo uz kost koja je izuzetno tvrda, pa je buseno i buseno, lomljeno itd., na kraju je korenje i ciste izvadjene napolje i to je usiveno. Evo treci dan od operacije meni otok polako spada, bolovi od rane i konaca se smiruju, ali mene sad jako boli na dodir petica (zub pored), boli me kada zagrizem, kada ga guram jezikom i stalno pulsira.
Sad sam isprepadana da moram vaditi i taj zub, on ima plombu, ali je sa njim do ove intervencije bilo sve ok, nije me boleo, nije reagovao na slatko, toplo, hladno i na snimku se nista sumljivo nije videlo.
Molim za savet
joldicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 21:36   #89
duboka venska tromboza i zubi

ovako pijem martefarin radi duboke venske tromboze lijeve noge već skoro godinu dana.Bio kod zubarice i imam jedan zub za izvaditi ali nije htijela radi tableta koje trošim.Sve u redu ali zadnjih 4-5 dana taj zub koji mi se i ljulja dosta krvari,tako da je i meni neugodno i ta krv u ustima nije nimalo ugodna:ispirem usta sa onim listerinom,perem zube ali i dalje krvari.
Pitanje :da se javim doktorici ili na transfuziji ili ???
Šta da radim ??
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 12:27   #90
Koliko imam prava na bolovanje zbog vađenja zuba?
I kakva je procedura? Trebam li što od zubara donijeti svojoj doktorici?
(Zadesio me je vikend, bila na hitnoj, antibiotici i u pon vađenje kod svog zubara)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 14:29   #91
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Koliko imam prava na bolovanje zbog vađenja zuba?
I kakva je procedura? Trebam li što od zubara donijeti svojoj doktorici?
(Zadesio me je vikend, bila na hitnoj, antibiotici i u pon vađenje kod svog zubara)
Tvoj stomatolog ti daje liječničku potvrdu sa statusom i kratkim opisom što je radio i koliko on preporuča bolovanja(maksimalno je 5 dana)
Onda s tom potvrdom odeš kod svojeg dr. opće prakse koji ti otvori bolovanje..
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 14:42   #92
Prvo doktoru koji ti je dao martefarin, reći mu što moraš napraviti - on će ti skontrolirati terapiju (par dana se ne pije m.nego nešto zamjenski ili čak ništa). Na dan vađenja ujutro vadiš krv i ako su INR vrijednosti unutar dozvoljenih, zub se vadi. Ako se desi krvarenje, postoje mjere za zaustavljanje - možda ipak najbolje da to obavite kod oralnog kirurga
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 16:22   #93
Hvala
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 18:04   #94
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Prvo doktoru koji ti je dao martefarin, reći mu što moraš napraviti - on će ti skontrolirati terapiju (par dana se ne pije m.nego nešto zamjenski ili čak ništa). Na dan vađenja ujutro vadiš krv i ako su INR vrijednosti unutar dozvoljenih, zub se vadi. Ako se desi krvarenje, postoje mjere za zaustavljanje - možda ipak najbolje da to obavite kod oralnog kirurga
Napravio danas INR:7.6...puko sam.....sad neču piti 7 dana martefarin pak ču vidjeti.....ali zub moram iščupati....!!
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 10:15   #95
Uh...nedaj bože da se porežeš negdje uz taj inr nema šanse da ti krv stane :/ Nadam se da je sve u dogovoru s liječnikom koji ti vodi th...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 22:34   #96
Quote:
gospodincovijek kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam tek 14 ipo godina a moram vaditi šesticu donju.Zub se raspao i od njega nema nista.Je li to za moje godine normalno? Mislim svi imaju sve zube a meni jedan fali I mogu li mi ostati kakve posljedice od toga?
Točno znam osjećaj, ja imam 20 pa mislim slično.
Mislim, jedno je kad osoba od 50 ide vaditi 6, a drugo kad jedna ja to moram. A sve zbog budale (oprostite na izrazu) koji mi je uništio zub još dok sam bila klinka...a nisam ga mogla tužiti...-.-

U biti...ne znam što mogu očekivati tijekom i nakon vađenja te 6., mogu se samo nadati najboljem.

Inače, može li mi netko reći ima li veze ako ja uopće pola tog zuba nemam..?
Mislim..nemam...nije moj, nego je "napravljen" recimo to tako prije par godina. Ipak, sjećam se da se raspal tak da ga pol nisam imala. Može li to pomoći da se stvar pri vađenju ne zakomplicira (ili možda činjenica da je živac te 6.-ice mrtav?)...?

Unaprijed hvala...ako je još netko živ na ovoj temi.
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:12   #97
Raspadnuti zub je nažalost nešto teži za izvaditi ali to ne znači ništa...bitno da te ništa ne boli
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:03   #98
Moram vadit donju 6-icu, nikad nisam vadio zub zanima me:

1. čime odnosno kako se vadi zub, kolko treba dana za oporavak od boli itd. ??

2. čime popunit tu prazninu nakon vađenja zuba, jel se stavi neki implantat ili premosnica ili kaj i koliko bi to novaca došlo i preporuka kod koga napravit tu "popunu" zuba ??
piero246 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 17:06   #99
Ajde malo prolistaj ovu temu pa onda pitaj ako ima nejasnoća.
Ovako stalno ponavljamo priču.
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 18:38   #100
Pozdrav.

Prije nekoliko dana sam vadio šesticu gore lijevo i kada sam došao kući sasvim slučajno kroz disanje sam skužio da se radi o otvorenom sinusu.
Znači kada bi začepio nos i puhnuo, zrak bi izlazio kroz rupu gdje je bio zub. Pošto su mi svi ukućani rekli kako je to normalno kada izvadiš zub (sad znam da su lupali), i kako nakon prospavane noći zrak više nije prolazio kroz rupu, stvarno sam i pomislio kako je sve to normalno i u najboljem redu.
Međutim tražeći informacije online o vremenskom periodu potrebnom da bi rana zarasla, naišao sam na informaciju da je otvoreni sinus potrebno odmah zašiti nakon vađenja zuba.

Dakle ja nisam bio na šivanju (dobio sam jedino upute da kad pušem nos da ne pušem naglo i jako), a dan nakon vađenja zrak više nije prolazio kroz rupu kada bi začepio nos i puhnuo.
Sada me zanima znači li to da je sve ok i da će rana zacijeliti i bez šivanja ili je šivanje obavezno? Prošla su 3 dana od vađenja.
Gledao sam s 2 ogledala u rupu i čini se kako je zacjelila do pola, svaki dan nekoliko puta lagano ispirem čajem od kadulje.

Rupa je prilično široka i velika, inače imam velike zube a te šestice su valjda najveće od svih, pa me zanima jel sve ide po planu ako je rana zacijelila odozgo prema dolje i ako ima još otprilike 5-6 mm za zacijeliti, sve to nakon 3 dana?

Hvala!
-ichi- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.