Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2012., 16:27   #341
Ej curke, evo ja jucer opet bila na punkciji, doktor me jos njie zvao i nis neznam, izluduju me ova cekanja, samo da tulum uspije
LOTTOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 20:18   #342
Lotos, ti to vec u novom postupku, sve to brzo kod tebe, nek uspije
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 09:57   #343
Da odmah me stavio u novi postupak ali bez stimulacije, bila sam na 2x2 estrofema i 1x1clomifene, zvao me jucer i sad idem na transfer, kaze dobili smo jednu stanicu e sad cemo vidjeti
LOTTOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 21:52   #344
prenosim temu s kontracepcije na MPO..nadam se da se neces ljutiti

Quote:
lulicca kaže: Pogledaj post
danas sam bila kod gin na folikulometriji,ugl danas mi je 5 dan ciklusa,pet dana uzimala decapeptyl te primila 6 gonal f inekcija,danas kaze da imam polip te cistu isto,sve prekidamo,mene sad zbunjuje jedno a to je da sam pila dva mjeseca lindinete da mi umiri jajnike i nadali smo se boljem ishodu oplodnje,kad krenem sa hormonalnim inekcijama,inace imam policisticne jajnike...gin mi danas rece da ce menses doci za tjedan dva tri tko zna,tim rjecima,a ja ne mislim tako,folikula nema tek se dva naziru,slaba reakcija ovaj put od pocetka gledajuc kako je bilo prosli put...sad me zanima smijem li pocet sa pilulama od danas,zadnju sam popila 18. 11.danas mi deseti dan pauze,ocu li napravit neki problem ako danas pocmem piti opet,17 12og bi bila zadnja ,dobila bih 21og,a mozda dan kasnije.....opet ce mi se ciklus oduzit ako ne nastavima sa njima.a podlogu za skoro dobit od ovih primljenih inekcija nemam,helpp
dakle danas si 5dc, od 1dc pikas decapeptyl?
od kog danas pikas gonale i koliko po danu? malo sam zbunjena.

kazes da imas policisticne jajnike, a bas i nije specificno da kod te slike reagiras tako slabo na stimulaciju?
nisam se bavila previse s pilulama, ali koliko znam da ne bi bilo dobro u sred ciklusa pocinjati s njima. napravit ces prije problem s tim.
radije trazi gyn-a za drugu fazu ciklusa nakon ovulacije utrogest ili duphaston da se endometrij zadeblja i da na vrijeme dobijem mengu.

ja sam prije godinu bila na cilestu u okviru pripreme za IVF i meni su te npr. bile preslabe i dobila sam cistu upravo na toj kontracepciji. samo sto ju je moj MPOvac punktirao i ipak smo krenuli u stimulaciju.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:31   #345
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
prenosim temu s kontracepcije na MPO..nadam se da se neces ljutiti



dakle danas si 5dc, od 1dc pikas decapeptyl?
od kog danas pikas gonale i koliko po danu? malo sam zbunjena.

kazes da imas policisticne jajnike, a bas i nije specificno da kod te slike reagiras tako slabo na stimulaciju?
nisam se bavila previse s pilulama, ali koliko znam da ne bi bilo dobro u sred ciklusa pocinjati s njima. napravit ces prije problem s tim.
radije trazi gyn-a za drugu fazu ciklusa nakon ovulacije utrogest ili duphaston da se endometrij zadeblja i da na vrijeme dobijem mengu.

ja sam prije godinu bila na cilestu u okviru pripreme za IVF i meni su te npr. bile preslabe i dobila sam cistu upravo na toj kontracepciji. samo sto ju je moj MPOvac punktirao i ipak smo krenuli u stimulaciju.
SAMO treci i cetrti dan uzela po tri gonal f,danas ujutro mi to otkrio te ih nisam vise naravno uzela...prekinuo je sve,ne vidi drugo rjesenje,kaze samo bi cista rasla viseod hormona...i da se javimkaze kad dodje cikus te dru do peti dan da otkloni polip a nada se da ce cista sama da ode s mensesom,nadam se......kolliko dana utroges da uzemem na svoju ruku,duphaston je rekao ne,to sam pitala,pilule se nisam usudila pitat,uff znam sta bi rekao...
__________________
čekam
lulicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 23:02   #346
Quote:
lulicca kaže: Pogledaj post
SAMO treci i cetrti dan uzela po tri gonal f,danas ujutro mi to otkrio te ih nisam vise naravno uzela...prekinuo je sve,ne vidi drugo rjesenje,kaze samo bi cista rasla viseod hormona...i da se javimkaze kad dodje cikus te dru do peti dan da otkloni polip a nada se da ce cista sama da ode s mensesom,nadam se......kolliko dana utroges da uzemem na svoju ruku,duphaston je rekao ne,to sam pitala,pilule se nisam usudila pitat,uff znam sta bi rekao...
a kolika je bila cista?
ako ces uzimati utrogest, onda nakon ovulacije (prati dane s LH testovima ili mjeri bazalnu koja nakon ovulacije treba skociti). 2x1 bi bilo dovoljno.

mozda jos netko ima misljenje o pilulaama?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 00:09   #347
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
a kolika je bila cista?
ako ces uzimati utrogest, onda nakon ovulacije (prati dane s LH testovima ili mjeri bazalnu koja nakon ovulacije treba skociti). 2x1 bi bilo dovoljno.

mozda jos netko ima misljenje o pilulaama?
grijesim li za utrog ako ga uzimam od 15 do 25dc?majko moja sta me snadje:
Cista je velicine 20x31x16.7mm.ja sam u cetvrtak bila na uzv 22. 11.samo nemogu da svatim njegovo objasnjenje da on cistu nije vidjeo taj dan,a danas je bome jako vidljiva po njegovom...polip je velicine 7.7x15.5x5.7mm.u nastavku kaze nalaz nije za nastavit stimulaciju.K. i dogovor za hsg 2-5 d slijedeceg ciklusa.hvala zoro na odg,hvala ti sto si ljubazna.ty...ovlacije nemam inace,pa ni ovih dana je nece biti,endometrij je 7.7 kad treba da ga ima on nece, a sada ide tempom da bi bio i predebel cak do kraja stimulacije da je islo sve po planu...hvala zoro jos jednom
__________________
čekam
lulicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 11:26   #348
Evo da ja prijavim da sam jučer počela sa pikanjem. Sutra mi je prvi uz pa ćemo vidjeti što će se vidjeti, he he. Da ne bude zabune sutra mi je 8dc. Prvih 5 sam bila na klomifenima.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 10:49   #349
Quote:
lulicca kaže: Pogledaj post
grijesim li za utrog ako ga uzimam od 15 do 25dc?majko moja sta me snadje:
Cista je velicine 20x31x16.7mm.ja sam u cetvrtak bila na uzv 22. 11.samo nemogu da svatim njegovo objasnjenje da on cistu nije vidjeo taj dan,a danas je bome jako vidljiva po njegovom...polip je velicine 7.7x15.5x5.7mm.u nastavku kaze nalaz nije za nastavit stimulaciju.K. i dogovor za hsg 2-5 d slijedeceg ciklusa.hvala zoro na odg,hvala ti sto si ljubazna.ty...ovlacije nemam inace,pa ni ovih dana je nece biti,endometrij je 7.7 kad treba da ga ima on nece, a sada ide tempom da bi bio i predebel cak do kraja stimulacije da je islo sve po planu...hvala zoro jos jednom
nema na cemu

glede boldanog, nemam pojma. znam da sam citala ca kojih 200mg progesterona moze sprijeciti ovulaciju, stoga ne znam da li se tako cinis uslugu. obzirom da si stimulirala ovaj ciklus, mislim da ce ovulacije biti. endometrij od 7.7 nije bas los, nisi jos pred ovulaciju i ima vremena da se zadeblja.

Quote:
sara2807 kaže: Pogledaj post
Evo da ja prijavim da sam jučer počela sa pikanjem. Sutra mi je prvi uz pa ćemo vidjeti što će se vidjeti, he he. Da ne bude zabune sutra mi je 8dc. Prvih 5 sam bila na klomifenima.
sara, sretnooo!!!!!
javi kakvo je stanje..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 08:32   #350
Nakon kutije klomifena 4 gonala i 2 cetrotida ja jučer na prvoj folikulometriji imam na svakom jajniku po 2 folikula dakle 4 zasad. Endo 5 ; 3-linijski. Dr kaže da to ne mora biti konačan broj. Nastavljam sa po 2 gonala 1 cetrotid sutra opet na f.m. pa cemo viditi. Rekao je da su 2 fol. 10 mm a dva 11.

Daj mi iskusne cure recite da li je to ok? Jel to dobra reakcija ili osrednja? On je samo rekao da je zasad ok, niš drugo nije komentirao a meni je prvi postupak pa nemam s čim usporediti.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!

Zadnje uređivanje sara2807 : 03.12.2012. at 09:07.
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:48   #351
Quote:
sara2807 kaže: Pogledaj post
Nakon kutije klomifena 4 gonala i 2 cetrotida ja jučer na prvoj folikulometriji imam na svakom jajniku po 2 folikula dakle 4 zasad. Endo 5 ; 3-linijski. Dr kaže da to ne mora biti konačan broj. Nastavljam sa po 2 gonala 1 cetrotid sutra opet na f.m. pa cemo viditi. Rekao je da su 2 fol. 10 mm a dva 11.

Daj mi iskusne cure recite da li je to ok? Jel to dobra reakcija ili osrednja? On je samo rekao da je zasad ok, niš drugo nije komentirao a meni je prvi postupak pa nemam s čim usporediti.
ja mislim da je dobra reakcija! neka se samo nastavi tako razvijati i bit će super! 4 js za oplodnju!! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

jedi ciklu i ananas ili barem pij skokove od cikle i ananasa za pomoć debljanju endometrija i bit će to super
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:06   #352
zoro

dabogda ja ostala trudna od ove stimulacije,mozda se desi cudo,tko zna...zoro hvala sto mi odgovaras....
__________________
čekam
lulicca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 16:17   #353
Druga f.m. jutros 7 folikula od 11 do 13mm. Endo 7mm. Eto, napreduju. Povećao mi je terapiju za gonal tako da sam sad 3 gonala 1 cetrotid. Endo se malo popravio pa sad je li mu pridonijelo pola litre svježe iscjeđene cikle i pola ananasa neznam ali nastavljam s njima. Doktor zadovoljan ja još zadovoljnija i idemo dan po dan naprijed.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 07:50   #354
Da vas pitam cure.
Ako sam do sad primala terapiju u rame (u bolnici) da li bi mogla dalje primati u stomak. Davala bi si sama ovih par dana što mi je ostalo jer mi je postalo zamorno ići u bolnicu a ne mogu sama sebi u rame davati pa me zanima da li smeta ako prijeđem na trbuh?
Hvala unaprijed.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 07:54   #355
Gonale mozes spricati i u trbuh!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 08:37   #356
i menopure ili merionale isto može u trbuh!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 09:12   #357
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
i menopure ili merionale isto može u trbuh!
da, u principu sve injekcije idu ispod koze. osim stoperice (brevactid), mada ovdje kazu da i to moze ispod koze (s.c)
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 11:33   #358
Evo samo da se pohvalim. 7 finih folikula. Večeras štoperica, u subotu punkcija. Sretna ko malo dijete što smo dogurali do punkcije. Dalje ćemo vidjeti.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2012., 08:47   #359
bravoo sara!!!

sretno dalje!!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 09:03   #360
Evo samo da javim. Prezivila punkciju. Imamo 4 fine js. Sutra zovem da vidim sto je s njima.
__________________
Ja bi da je sve OK!!!!
sara2807 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.