Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2012., 18:33   #61
Quote:
Shark Fighter kaže: Pogledaj post
Gledaj, tvoja "argumentacija" se sastoji od mozaika kojeg si sklopio na temelju naslova sa internetskih portala. Na pregolemom internetu do može dovesti do mentalnog zasićenja i posljedičnog brkanja informacija te konačno i pomjerene percepcije merituma. To se događa svima, a da se događa i tebi .. svjedoči spominjanje nekakvih imaginarnih gazdi, koji su valjda svi umreženi u globalno korporacijsko kolo.
A da si kada radio u kom velikom sustavu, bilo koje vrste, shvatio bi da sama priroda sustava onemogućava takve konspiracije u toj mjeri. Sve to što si spomenuo stoji, ali to nije rezultat zavjere i namjere već tromosti samog sustava.
Ajde, ispravio si se, ipak je teorija urote tu, sad ce netko biti zadovoljan.
Vrlo je znakovito da ako imas misljenje koje se kosi sa sluzbenom verzijom bilo kojeg dogadja, odmah si paranoik, imas pomjeranje percepcije, lud si i bolestan, a ako mislis da je koorporacijsko kolo itekako prisutno i da su mediji sve samo ne neovisni onda si u procesu mentalnog zasicenja i trebalo bi te na promatranje poslati..
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 18:37   #62
Quote:
Shark Fighter kaže: Pogledaj post
Pa prenijeli su šta čovjek reče. Šta su trebali prvo provjerit njegove izvore pa ga tek onda pustiti?

Ne, trebali su, da su stvarno neovisni, ismijati tu njegovu izjavu i na prvo mjesto staviti upitnik, kako netko moze biti siguran da Brevik nije odgovoran za to a ne Iran!
Pustiti izjavu da je Iran odgovoran, uz snimak goruceg autobusa je ravno izjavi TVBG koja je 17. 11. 1991 pustena na centralnom dnevniku u kojoj lik prica kako su u Vukovaru "Ustase rezali decje prstice i pravili
ogrlice od istih, da su klali i ubijali zene i starce", a sutradan se dogodila Ovcara. Umjesto da se islo na smirivanje, ionako napetih odnosa, ovim se dizu tenzije i optuzuje nekog na perfidan nacin.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 18:42   #63
Mehdi Muhammad Ghezali was born in 1979 in Stockholm, Sweden. His father is Algerian and his mother is Finnish. He grew up in the Swedish town of Orebro.
Illyrian. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 18:49   #64
Quote:
Illyrian. kaže: Pogledaj post
Mehdi Muhammad Ghezali was born in 1979 in Stockholm, Sweden. His father is Algerian and his mother is Finnish. He grew up in the Swedish town of Orebro.
Stvarno je MOSSAD postao neinventivan...http://balkan-politika.com/images/sm...red-smiley.gif
Jel se i onaj u Tuluzu zvao Mohammad Mehdi
A ne ono je bio Mohammed Merah
Nesto im se svidjaju ti inicijali sa M.M.
Valjda je to neki kodni potpis psy-ops operacija...

Mogli su staviti i da se zvao Šaban Šaulić i da je rodjen u Švajcarskoj od majke sa Jamajke i oca sa Peloponeza...


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 18:57   #65
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Doslovno na zgarištu. I nije putovnica nego vozačka dozvola iz Michigena, FBI ustvrdio da je krivotvorena.

Ali od tijela za razliku od te dozvole nije baš ništa ostalo.
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Nemoj da te iznenadi i ako puste kakav fejk video snimak poslednjeg obracanja tog navodnog teroriste...
A u kojem ce on reci da mu je licno Ahmedinedzad kupio ruksak

Kao sto se svojevremeno izmisljeni lik Bin Ladena javljao kadgod ovima na zapadu zatreba...
Jest da je šminka kadkad zakazala pa je par puta delovalo da to nije isti lik, ali dobro - sminkeri Holivuda su bili na odmoru tih dana...

.



Znam, zajebavao sam se.

Al ono, u slucaju Blizanaca, jedan od dokaza je bila putovnica jednog od otmicara, nadjen na popristu udara aviona u neboder.

Alo, avion se spizidi u neboder, i on mi mase putovnicom.




Sad se "raznese terorist bombas samoubojica", izgori vise od pola autobusa, i oni sad tu pricaju o vozackoj koju su pronasli.



Sto je iduce? Naci ce otmicarev fejsbuk akaunt i status "Ahmadinedzad me nagovorio da postavim bombu koju mi je dao".

Sto je najgore, slobodni svijet bi i to popusio.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:01   #66
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Ne, trebali su, da su stvarno neovisni, ismijati tu njegovu izjavu i na prvo mjesto staviti upitnik, kako netko moze biti siguran da Brevik nije odgovoran za to a ne Iran!
Pustiti izjavu da je Iran odgovoran, uz snimak goruceg autobusa je ravno izjavi TVBG koja je 17. 11. 1991 pustena na centralnom dnevniku u kojoj lik prica kako su u Vukovaru "Ustase rezali decje prstice i pravili
ogrlice od istih, da su klali i ubijali zene i starce", a sutradan se dogodila Ovcara. Umjesto da se islo na smirivanje, ionako napetih odnosa, ovim se dizu tenzije i optuzuje nekog na perfidan nacin.

Pa naravno da to tako postavljeno ne bi bilo korektno.
No, baš si me zaintrigirao i pogledao sam na CNN i vidim ovo:

http://edition.cnn.com/video/?hpt=hp...-bus-blast.cnn

Dakle, piše ISRAEL blames...

I ovo: http://edition.cnn.com/2012/07/19/wo...html?hpt=hp_t2

Israel was quick to point the finger at Iran or an Islamist militant group over the attack, which occurred Wednesday in a parking lot outside Burgas Airport in Bulgaria.

Dakle, dali su pravu informaciju uz napomenu/kontekst da je Izrael "bio brz", "žuran", "požurio" ili tome slično.
Shark Fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:08   #67
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Stvarno je MOSSAD postao neinventivan...http://balkan-politika.com/images/sm...red-smiley.gif
Jel se i onaj u Tuluzu zvao Mohammad Mehdi
A ne ono je bio Mohammed Merah
Nesto im se svidjaju ti inicijali sa M.M.
Valjda je to neki kodni potpis psy-ops operacija...

Mogli su staviti i da se zvao Šaban Šaulić i da je rodjen u Švajcarskoj od majke sa Jamajke i oca sa Peloponeza...


.
Reci ti nama JASNO i GLASNO ima li i jedan teroristički napad a da su ga izveli islamski fundamentalisti?

Navedi mi samo jedan za koji nisi sposoban optužiti mossad i cia-u.

Shark Fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:10   #68
Ko što rekoh....islamist. Nije naročito umijeće bilo takvo što pogodit uz mrvu intelekta al' ovdje tog očigledno fali.
Trollkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:11   #69
Malo skulirajte, bez tema s Alternative i sirenja price. Tema je jasna.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:12   #70
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Hoce li mi netko odgovorit,koji je iranu interes pobit izraelske turiste?
Pa ne mogu dočekati da ih ovi izbombardiraju.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:17   #71
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Pa ne mogu dočekati da ih ovi izbombardiraju.
Pa uvijek mogu osnovati kakvu Iransku oslobodilačku vojsku i vladu u izbjeglištvu koja bude tražila smjenu dikatora Ahmenidžada traženjem uvođenja demokracije .
Samo problem je što Iranom več vlada nekakva muslimanska braća i nije mu potreban uvoz plagijata kad njihovi čuvari Islama vladaju Iranom uz podršku naroda več skoro 40 godina ..
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:20   #72
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
@batik....

pa ti si kolega bar pametan čovjek.... što se prepireš sa trolom? a svašta

nego još jedan detalj oko ovog samoubojice sa videa.... jeli netko ikad čuo za samoubilački napad u kojem je napadač sa sobom imao lažne dokumente i nosio kamuflažnu dugokosu periku?

Mislim, ako se planiraš detonirati i ubiti... jeli uopće kamuflaža bitna i hoće li te ili neće indetificirati, pa ionako se ideš ubiti, zar ne?

Ovo je komedija
U slucaju da prezivi napad da ga ne mogu prepoznati

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Sto je iduce? Naci ce otmicarev fejsbuk akaunt i status "Ahmadinedzad me nagovorio da postavim bombu koju mi je dao".

Sto je najgore, slobodni svijet bi i to popusio.
Kakav crni slobodni svijet, to odavno ne postoji.
M0ssad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:39   #73
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Sjecam se i kako su za masakr u Norveskoj odmah zapadni mediji optuzili prvo Iran, a potom Al kaidu, da bi se ispostavilo nesto posve dugo.
Sjecam se i kako su ti isti zapadni mediji brojali o "ugnjetavanoj djevojci lezbijki koja grca pod sirijskim rezimom", a ispostavilo se da njen blog pise ameikanac a profilna slika mu je bila slika nase Rijecanke.
Sjecam se Libije i svakodnevnih lazi zapadnih medija:Gadafi i njegovi su pobjegli iz Libije " te otisao je kod Caveza", "te u Maliju se skrio", "te u Cadu je"..na kraju sve laz do lazi.
Sjecam se i Iraka i "oruzja za masovno unistenje", mahanje antraksom po skupstini UN-a, opet gola laz....

Kako tim licemjerima vjerovati?
Pa vidiš i po ovoj temi da se uvijek nađe naivčina koji će sve to popušiti..ne bi čovjek vjerovao, ali se onda sjeti one Einsteinove o gluposti i svemiru
panacea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:45   #74
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Sve upucuje na to da su to zidovi svojima napravili.
Nemoj prijeći preko rubikona..ovo je krajnje opasno što misliš.Čak nije ni paranoja već otvorena samozabluda.Istraga će pokazti koji eksploziv,čijeg porijekla itd..ali,židovi ubijati židove?!To nije suvisli zaključak,zar ne?
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:46   #75
Quote:
Shark Fighter kaže: Pogledaj post
Taj napad je mogla izvesti bilo koja islamistička grupa koja se truje sa istim internet smećem o genocidnosti Izraelaca kao i ti i mnogi drugi.
Mogli su neki Turci, mogla su tri palestinca, koja u nemoći i dokolici nemaju šta raditi, sjesti u auto i odvest se do Istambula, prespavat i obavit pakleni plan. Ovo je odavno paklena vrteška gdje motivi više nisu bitni.
Ako su taj napad mogli izvesti i islamisti i Turci i Palestinci, zašto su Netanyahu i Barak odmah u javnosti izjavili da su sigurni da iza napada stoje Iran i Hezbollah? Zato jer pripremaju medijski teren za napad na Iran. A ne na Tursku, Palestinu...

Naivan si kao francuska sobarica...
panacea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 19:48   #76
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
...
Ozbiljno?!
Moram se poslužiti Kyleovim pitanjem - što ljudi gušteri kažu na to?

Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Nemoj prijeći preko rubikona..ovo je krajnje opasno što misliš.Čak nije ni paranoja već otvorena samozabluda.Istraga će pokazti koji eksploziv,čijeg porijekla itd..ali,židovi ubijati židove?!To nije suvisli zaključak,zar ne?
Zašto ne? Baš je briga izraelsku vojsku i vladu za nešto civila...
zami98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 20:02   #77
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Jednako kao što je idiotski da izraelski premijer ni 10 minuta nakon detonacije za napad optužuje Iran, mislim da je jednako tako još uvijek preuranjeno tvrditi da je napad izveo Mossad.

Ono što je meni u ovom trenutku jedino koliko-toliko jasno jest da je ovo najčudniji samoubilački napad u povijesti samoubilačkih napada. Čovjek je odložio eksploziv/bombu u prtljažnik i onda svojom slobodnom voljom ušao u taj isti autobus i u njemu čekao detonaciju - i uz sve to nije riječ ni o kakvom bradonji/fanatiku zagriženom islamističkom vjerniku, nego bijelcu, reklo bi se stasitom, vitkom i u dobroj kondiciji (mišićavi tonus nogu!) sa najnovijim modelom adidas tenisica... how yes no....

Priča koju nam servira bugarska policija i mediji je presmješna.
Još je prerano sa stopostotnom sigurnošću govoriti da je to učinio Mossad, ali postoji par jakih indicija da je tomu tako.
Osim toga, ova osoba na snimci ima vrlo svjetli kompleks kože, gotovo ružičast. Meni se čini da bi se moglo raditi o crvenokosoj osobi.
Ima i tu i tamo poneki musliman koji je crvenokos, ne znam koji je postotak Iranaca crvenokos, ali znam da među Aškenazima, zbog nekog genetskog razloga, ima veći postotak crvenokosih od većine drugih naroda...
panacea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 20:07   #78
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Doslovno na zgarištu. I nije putovnica nego vozačka dozvola iz Michigena, FBI ustvrdio da je krivotvorena.

Ali od tijela za razliku od te dozvole nije baš ništa ostalo.
Ako im je već jednom uspjelo uvjeriti većinu ovaca da je 11.9. jedino putovnica ostala potpuno čitava i neizgorena, zašto ne ponoviti oprobani recept?
panacea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 21:00   #79
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Nemoj prijeći preko rubikona..ovo je krajnje opasno što misliš.Čak nije ni paranoja već otvorena samozabluda.Istraga će pokazti koji eksploziv,čijeg porijekla itd..ali,židovi ubijati židove?!To nije suvisli zaključak,zar ne?
Istraga ce rec da su to iranci napravili. Ti si inace tako naivan?
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 22:05   #80
Iranci imaju motiv za takav napad, Izrael im redovito ubija znanstvenike i šalje razne računalne viruse.
Nebrojeno puta su rekli da će se osvetiti za ta ubojstva, tako da mi nije jasno zašto neki ne vide razlog zbog kojeg bi Iran to učinio.
Naravno, možda se pokaže na kraju da nije Iran, ali motiv za tako nešto oni itekako imaju i ima logike u takvom potezu.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.