Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 22:36   #1
Kvržica/kvržice u usnoj šupljini

Pojavila mi se veceras prije par sati ispod jezika kvrzica velicine zrna kukuruza i puna krvi

Normalno sam jeo, nista ljuto il na sta imam alergiju i cim sam pojeo osjetio sam da imam nesto ispod jezika mislio sam zaglavio komadic hrane i otisao do ogledala i vidim tu prokletu kvrzicu

Sto to moze bit?! Nastala je ni u 10 minuta i jos uvijek mi je pod jezikom

Dal to probusit da krv izade van? sutra poslje podne svakako idem doktoru al ak smijem probusit rado bi to napravio da se rijesim toga.

evo kako to izgleda

http://i1272.photobucket.com/albums/...ps38a0f4c0.jpg

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 20.04.2013. at 13:45. Reason: konverzija slike veće od 640 piksela u link
bencon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:10   #2
Ma samo rokaj. Probuši ili uštipni s nečim (pinceta), nakon toga zalij sa 2-3 rakije i sl. i nemaš beda. Zaraste kao i svaka druga rana u ustima. I daj fotku nakon bušenja

Inače, ovakve stvari pitaj na 4chan... (lol)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD
rastapoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 17:06   #3
Kvrga u ustima

Pozdrav, naime prije par mjeseci sam se vjerojatno ugrizao za unutrašnju stranu usne, da bi nakon što sam osjetio to pod jezikom prilikom prelaska preko jezika, ja to dodatno sisao, cuclao, jednostavno sam nesvjesno znao lagano usnama "cuclati" ili prevrćati jezikom. Znam da zvuči malo ludo, ali isto kao što neko gricka nokte, neko trepće očima, tako je i meni to došlo. Uglavnom, taj mali "čir" da ga tako nazovemo je veličine zrna graška, čak i manji, on je potpuno bezbolan. Sad me brine da ovo nije neka vrsta benigne izrasline, da ne kazem tumora? Probao sam stavljati kapi propolisa na to, nece li se povuci, ali to i dalje stoji tako vec par mjeseci, nisam obracao paznju na to, ali sada me zabrinulo dali to moze biti nesto opasno?

Surfajuci googleom, naisao sam na pojam fibrom, da se prilikom nesvjesnog "samo ozljeđivanja" može stvoriti izraslina ili po narodski "divlje meso", koje se onda treba riješiti kirurški.

Imate li kakvu preporuku i dali postoji kakav preparat da se to riješi?

Usput, evo vam i link na sliku, pa možda ona može pomoći u dijagnozi.
http://s16.postimg.org/3x8izyn2t/slika.jpg

Unaprijed hvala.
realistični is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 18:14   #4
Najvjerojatnije mukokela nastala zbog traumatskog podražaja. Ništa ozbiljno ali odi na oralnu kirurgiju da ti to riješe (malo samo izrežu)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 18:24   #5
Hvala na pomoći. Možete li mi samo reći jeli baš nužno ići za to (dali se može sta komplicirati) i dali postoji šansa da to samo od sebe može prsnuti ili riješiti nekim drugim putem? :-)

Kao i svako, želim izbjegavati noževe pod svaku cijeni :-)
realistični is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 19:50   #6
Nemojte se bojati komplikacija, praktički ih nema, dobijete anesteziju i s 2 poteza skalpelom i 2 šava je stvar riješena. A riješiti se može jedino nožem jer navedena struktura mora biti izvađena kako se više ne bi javljala...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:45   #7
Ma samo pusti i proci ce. Prilikom jedne tucnjave sam zaradio udarac pecatnjakom po usni koja se rascvjetala (a danas se uopce ne vidi, hvala doktorici) i imao sam 7 savova. Prekogodinu dana sam imao kao neku kuglicu ispod i isao sam na pregled i rekli su da je to u redu i da ce s vremenom proci. Bila je to kuglica velicine graska koja je trajala jako dugo, ali se s vremenom smanjivala. Don't worry...

Sent from HTC Desire Z - Tapatalk
rastapoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 17:52   #8
pozdrav!
primjetila sam kvrzicu u usnoj supljini prije nekakvih mjesec dana.
moram napomenuti da sam vec 3 puta bila na zahvatu odstranjivanja istih, kazu da su bile ciste. velicine zrna graska, cvrste konzistencije i mlijecne boje. nakon zahvata savovi 10 dana, a kasnije sve ok.
medjutim, ovo sto se sada pojavilo puno je drugacije. zivotni vijek ove izraslice je takav da naraste, bude veeelika, veca nego ove od prije, napunjena s necim... cudnim... nakon 2 dana pocne curiti to nesto iz nje... onak je... kao zele... kiselkastog okusa, prozirno.
vec puno puta je narasla i pukla u ovih mjesec dana, pa me malo to zabrinjava jer ne vjerujem da je cista.
ako je netko imao slican slucaj bila bi zahvalna kada bi to podjelio samnom
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 18:27   #9
Znaci, ovo zvuci fuj.

Sent from HTC Desire Z - Tapatalk
rastapoker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 18:42   #10
Quote:
rastapoker kaže: Pogledaj post
Znaci, ovo zvuci fuj.

Sent from HTC Desire Z - Tapatalk
sorry sto ti zvuci fuj, samo trazim pomoc/iskustva. meni je superzabavno s tim
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 20:29   #11
Rastapoker, ljudi ovdje traze rijec utjehe i savjet za svoje ugrozeno zdravlje, a ne retardirane komentare. Tako da te molim da se suzdrzis ili ces letjeti s pdf-a. Hvala
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 23:13   #12
pozdrav

prije godinu dana vadio sam zub na kojem je bio granolom i radio je velike probleme, upale, gnoj i to. nakon vađenja ostala je kvržica, kao loptica na mjestu gdje je bio zub. ne mogu je opipati po desnima, već na licu jer je u razini vilice. čak mogu puls osjetiti na njoj obavio sam rtg i na njemu nije ništa vidljivo. što to može biti? ne boli me, nemam posljedica više nakon vađenog zuba, ali me zanima.
tander12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:57   #13
Ha treba vidjeti klinički...najpreciznija radiološka pretraga je CBCT kojim dobiješ 3D sliku a košta oko 400 kn
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 18:43   #14
Vec sam pitala, ali na krivoj temi, uglavnom bila sam kod zubara, radio mi krunicu, jos radio dva zuba, radio mi je dva sata, i malo mi je ostetio kut usnica pa mi se upalilo, par dana sam mazala i bolje mi je, ali mi je danas ispod jezika nekakva izraslina izbila, nije velika ali boli kad taknem..
Da li je to nesto zabrinjavajuce?

Hvala

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 23:20   #15
POMAGAJTE....ovako,nakon sto sam stavila zubni most na prva četiri doljnja zuba, drugi dan sam osjetila kvrzicu ispod jezika,,,prvo je natekla i bila crvena ,, ,kada sam otisla kod zubara ustanovili smo da je cementa ostalo u trojci pa smo to izvadili(ONI SU MISLILI DA JE OD CEMENTA NATEKLA ZLIJEZDA),,,ja sam mislila da ce se ta kvrzica povuci ali nije,,sada mi se čini kao da oce izaci kada malo jace otvorim usta i dignem jezik prema nebu,vidim da ima nesto bijelo unutra ali ne moze van ,,,,na toj kvrzici je mali pristic,kao mali mali balončic, ali kroz to ne moze izaci,,,dali je itko imao ovakav problem i ako netko zna malo vise o tome neka mi odgovori,,,bila bi zahvalna...
KUTIJIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 11:28   #16
Poslikati zube prvo...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 21:13   #17
Imam po 2 kvrzice sa obe strane jezika,pri kraju jezika pokraj zuba umnjaka. To tako stoji vec bar 2 godine. Znate li što bi moglo biti?
emanuelson1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 20:33   #18
Pozdrav svima!

Trebam pomoć, u panici sam i ne znam koga uopće kontaktirati prije u ponedjeljak, dr. opće prakse, stomatologinju ili nekog specijalista?

Naime, nekih par milimetara iza zadnjeg molara na desnoj strani na tvrdom nepcu negdje blizu granice s mekim imam kvržicu koju mogu opipati jezikom. Na toj strani osjećam blagu nelagodnost prilikom gutanja. Gledala sam što je to u ogledalo i izgleda crveno, kao nakon uboda komarca.

Nije mi jasno što je to, normalno bojim se cisti, karcinom i sl., a google mi ovaj puta nije prijatelj

Što bi to moglo biti?
lozinjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 14:05   #19
Tvrda izraslina ispod zuba

Pozdrav. Jedno pitanje koje me brine pomalo.
Ispod donjih desnih zubiju (petica ako sam dobro izbrojao) imam nekakvu tvrdu izraslinu koju mogu napipati jezikom. Bijele je boje i pokraj nje prema četvorci druga ali boje kao i okolno tkivo. Ne mogu na netu da nađem nešto slično tome pa me zanima ima li netko ovdje da bi mogao reći o čemu je možda riječ.
Probao sam da uslikam ali ne mogu da uhvatim mobitelom nikako.
Hvala
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 23:03   #20
odi slikaj rendgenom
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.