Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 01:27   #1021
Samsung-Philips-LG dvojba

Pozdrav,

Kupujem novi televizor i dvojim između sljedećih modela, ima tko kakav savjet?

Samsung UE48H6500
Philips 48PFS6719 ili 47PFS6589
LG 47LB670V

Samsung je cjenovno najviši, ali možda i najviše nudi, nisam samo siguran dal je na kraju DVB-T ili -T2, na raznim mjestima različito piše...isto je s Philipsom, u jednom prospektu pročitam da je Philips -T2, a onda na webu njihove stranice piše -T!?

Pitanje da li se s DVB-T može loviti HD signal kad ga jednom puste ili mora biti DVB-T2, te ako samo piše DVB-T2, da li to znači da ne lovi DVB-T?

Philips 6719 ima aktivni 3d, dok 6589 ima pasivni.
Na LG i Philipsu slika je nešto "bolja" na SD rezoluciji.
Samsung i LG imaju 2 godine garanciju, Philips daje 5, najštedljiviji opet je Philips. Najveća mana mu je taj Smart dio ali ako netko nije zahtjevan za smart preko TV-a nekako mi se čini baš Philips kao best buy, no nisam ni sam siguran...Samsung i LG po smartu su ispred iako Samsung daleko bolji. Bilo bi super uzeti sva tri i onda dva vratiti nakon tjedan dana
Sikizg is offline  
Old 26.01.2015., 09:03   #1022
Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
Ima li koji vlasnik novog samsung SMART TV-a (idealno H7000 ili H6400) koji bi mi mogao reći može li njegov televizor:

1.a. povući filmove s mrežnog diska (NAS-a) i reproducirati ih? Ako da, koje formate podržava? mkv? A titlove?
1.b. isto to samo s usb-a
2.a. povući glazbu s mrežnog diska i reproducirati je? Ako da, koje formate podržava? Flac? waw?
2.b. isto to samo s uba-a

Hvala vam!
Za H7000
Skini si "User Manual 6.02 MB, pdf, ENGLISH" sa Samsungovog linka (dolje pri dnu stranice):
I procitaj o podrsci na stranicama od 218 na dalje.

Ovo pod 1b i 2b isprobano radi, ovo drugo nisam probao.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 26.01.2015. at 09:24.
Cilim is offline  
Old 26.01.2015., 09:09   #1023
Antem, ajd vidi jel na samsunga možeš instalirat "kodi" "xbmc" ili bilo kaj takvog...
Sa instalacijom kodi-a na PC uredno kontroliraš reciver i gledaš kanale...
I doslovce imaš baš sve...od kanala, buqueta, EPG-a, kontrole timera, kontrole snimanja i.t.d.
U kodi-u postoji PVR plugin VU+ / Enigma2 client...koji sa mojim Solom šljaka samo tako
E sad kak bi se ponašal sa Odinom to nemam pojma...iako ne vidim zakaj nebi delal i sa njim s obzirom da su oba enigma2 reciveri.

A bilo bi zanimljivo i vidit jel ima kakav jeftilen android TV player na koji ide xbmc/kodi (iako mislim da ide na bilo koji)...sve u svemu to bi moglo bit rješenje za baš sve...
A i vidim da postoji ganc novi Black Hole XBMC beta i Open ATV XBMC beta koji bi takaj trebali vrlo skoro delat kao XBMC klijent/server bez greške...samo se treba malo strpit da izađe prvi stable image

Sve u svemu čini mi se da je XBMC riješenje i to ne samo za tuner server, nego i za media server/media player
Osim toga postoji i Plex plugin, pa bi mogel ispitat ide li ta šema na način da koristim i plex media server na NAS-u, pa da to sve skupa šljaka bez upaljenog PC-a...
The Best F1 Driver is offline  
Old 26.01.2015., 15:34   #1024
Bok, trebam pomoć. Kupujem TV sa sljedećim karakteristikama i zahtjevima:
- LED TV - radi debljine,
- koristiti će se 90 posto vremena za gledanje običnih kanala, 10 posto za kakav film preko USB-a tako da sad nije obavezno FullHD.
- veličina 32'' - radi nedostatka prostora,
- cijena - do 2100 kn

Da li postoji nekakva preporuka za navedene karakteristike? Best buy? FullHD-u bi težio reda radi, pošto je 2015. i FullHD je po nekoj logici minimum među 80% dostupnih TV-a. Trgovina bi bila Tehnomarket ili neki od većih ZG dućana.
Neki od prijedloga:
HD ready Samsung
http://www.technomarket.hr/products/...ng-ue-32eh4003
HD ready Phillips
http://www.technomarket.hr/products/...ips-32pfl3208h
FullHD Toshiba
http://www.technomarket.hr/products/...oshiba-32l2434
FullHD Samsung
http://www.elipso.hr/audio__video/te...G-UE32H5000AW/
FullHD LG
http://www.elipso.hr/audio__video/te...i/LG-32LB5610/

Sama Emmezeta isto ima par Toshibinih modela i Philips ispod 2000 tako da zbilja nisam pametan. Meni nekako najbolje sjeda Samsung UE32H5000 no sve to djeluje isto (ili ipak ne?). Težnja je za najmanje para u rasponu 1700-2100 dobit najbolji model među dostupnima.
JohnOCallaghan is offline  
Old 27.01.2015., 09:05   #1025
Trebala bi mi preporuka za telku, 48-50" i do 5k kn max. Pozeljno je da dobro playa filmice sa sticka/vanjskog diska, da ima wifi zbog Youtubea i da je SD signal gledljiv (koliko gledljiv moze biti na toj dijagonali :/) 3D, ambilight i sl. djidje-midje mi nisu bitne. Za oko mi je zapela Samsung-ova h6400 serija i koliko vidim reviewi su dosta dobri. Jel ima nesto pametnije za te novce?
MoschuS is offline  
Old 27.01.2015., 10:29   #1026
Dobar TV, izvrstan za multimediju.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 27.01.2015., 11:24   #1027
Znaci necu pogrijesiti sa 6400? Nisam jos pametan da li da uzmem 48 ili 50. Vidim po forumima da se pise kako 50tka nema Samsungov panel pa ne znam jel mi to presudno. Gledat ce se sa nekih 3m
MoschuS is offline  
Old 28.01.2015., 04:04   #1028
koji tv bi preporučili veličine oko 100 cm. buđet mi je do nekih 3k kn. max tv bi gledao preko njega i eventualno koji put stream neki. i druga stvar kako se kreću cijene u sloveniji? jesu jeftiniji tv tamo?
marsovacc is offline  
Old 28.01.2015., 08:22   #1029
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Znaci necu pogrijesiti sa 6400? Nisam jos pametan da li da uzmem 48 ili 50. Vidim po forumima da se pise kako 50tka nema Samsungov panel pa ne znam jel mi to presudno. Gledat ce se sa nekih 3m
Pogledaj LG 47LB671V
http://www.lg.com/hr/televizori/lg-47LB671V-smart-3d-tv

Osobno ga imam i jako sam se dvoumio između njega i 6400 modela. Al kad sve zbrojiš, više Hz, Magic motion, IPS panel, i pogotovo 3D, definitivno LG na kraju.
Toplo preporučam
varazdinac1984 is offline  
Old 28.01.2015., 18:41   #1030
Koji tv uzeti od ovih

Samsung

LG

Philips

lg je 2300 kn
Samsung 1800 kn
Philips 1700 kn

svi su 32" full hd
smart mi nije bitan vec razlika u gledanju slike iz kuteva raznih

znam da je lg ips ali me zanima jel jako velika razlika izmedu Samsunga,philipsa i lga u slici da lg opravdava 500 kn vecu cijenu
ares01 is offline  
Old 28.01.2015., 22:18   #1031
IPS ima dobru prednost ja svog LG-a LB650V mogu gledati nevjerovatno koso dakle pokriva dosta veliki kut lijevo desno od njega.

Drugo w-lan je dosta zgodno imati i radi kompa, lapa i radi smartphonea recimo.
A treće jedino LG ima 3xUSB od njih jer samo 1xUSB zna biti ne praktično barem meni ako mi je recimo uvijek uštekan hard za snimanje onda za nešto drugo uštekati moraš prvo hard ištekati a kada imaš 3xUSB onda je već praktičnije što se toga tiče. Znam sitnice ali i na to treba gledati.
Tigrov friend is offline  
Old 28.01.2015., 23:36   #1032
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Za H7000
Skini si "User Manual 6.02 MB, pdf, ENGLISH" sa Samsungovog linka (dolje pri dnu stranice):
I procitaj o podrsci na stranicama od 218 na dalje.

Ovo pod 1b i 2b isprobano radi, ovo drugo nisam probao.
Prema manualu bi to sve trebalo raditi. Pred kraj manuala piše da su podržane ti formati, a negdje oko 90. stranice piše i kako tv može povući multimediju sa mreže i s računala i s mrežnih diskova.
Mene je zanimalo radi li to doista, no to mi nitko ne može ili ne zna reći.

U dućanima ne znaju, a ne žele mi dopustiti da isprobam.
U Europatradeu slično.

Zvao sam samsung korisničku podršku gdje su bili jako ljubazni, ali nisu znali pa su mi se rekli javiti, ali nikako

Cilime, ozbiljno razmišljam o kupovini H7000. Kako si ti zadovoljan? Koliko ga dugo imaš, kako prikazuje SD televizijsku sliku? Koju veličinu imaš i na kojoj udaljenosti gledaš?

Pozdrav
200kn is offline  
Old 29.01.2015., 00:15   #1033
Samsung UE46H7000 46", kod mene 8 dana, na B.net digitalnim programima slika izvrsna, gledam sa 2,8 metara, jucer navecer spojio sa Media streaming serverom Serviio TV i PC preko wirelessa i danas gledao filmove i serije na TV-u preko kucne wireless mreze sa PC, slika izvrsna.
Tako da pretpostavljam da bi tebi trebalo normalno raditi sa mreznog diska.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 29.01.2015., 06:54   #1034
Pate li svi novi LED TV uređaji od DSE i Vertical bandinga?

Kupio sam LG 39LB580v i vidi se blaga zamrljanost ekrana kod nogometa npr., i kod svjetlih jednobojnih scena.

Nekako mi je bolja slika na mom starom Sony LCD od 8 godina, nego na ovom.
Heidebert is offline  
Old 29.01.2015., 08:47   #1035
A što ćeš, edge LED vs Sonyjev "full" LED....zašto ne upropastiti ono što je dobro samo da dobijemo tanje TV-e
MytByte is offline  
Old 29.01.2015., 08:54   #1036
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A što ćeš, edge LED vs Sonyjev "full" LED....zašto ne upropastiti ono što je dobro samo da dobijemo tanje TV-e
,... vs Sonyev "full" CCFL...
KD electronic is offline  
Old 29.01.2015., 09:17   #1037
Ma da
MytByte is offline  
Old 29.01.2015., 09:41   #1038
Quote:
JohnOCallaghan kaže: Pogledaj post
Bok, trebam pomoć. Kupujem TV sa sljedećim karakteristikama i zahtjevima:
- LED TV - radi debljine,
- koristiti će se 90 posto vremena za gledanje običnih kanala, 10 posto za kakav film preko USB-a tako da sad nije obavezno FullHD.
- veličina 32'' - radi nedostatka prostora,
- cijena - do 2100 kn

Da li postoji nekakva preporuka za navedene karakteristike? Best buy? FullHD-u bi težio reda radi, pošto je 2015. i FullHD je po nekoj logici minimum među 80% dostupnih TV-a. Trgovina bi bila Tehnomarket ili neki od većih ZG dućana.
Neki od prijedloga:
HD ready Samsung
http://www.technomarket.hr/products/...ng-ue-32eh4003
HD ready Phillips
http://www.technomarket.hr/products/...ips-32pfl3208h
FullHD Toshiba
http://www.technomarket.hr/products/...oshiba-32l2434
FullHD Samsung
http://www.elipso.hr/audio__video/te...G-UE32H5000AW/
FullHD LG
http://www.elipso.hr/audio__video/te...i/LG-32LB5610/

Sama Emmezeta isto ima par Toshibinih modela i Philips ispod 2000 tako da zbilja nisam pametan. Meni nekako najbolje sjeda Samsung UE32H5000 no sve to djeluje isto (ili ipak ne?). Težnja je za najmanje para u rasponu 1700-2100 dobit najbolji model među dostupnima.
Mišljenje?
JohnOCallaghan is offline  
Old 29.01.2015., 10:20   #1039
Sto se tice slike svi su ti podjednaki, a sto se tice multimedije tu je Samsung najbolji, uzmi full HD. Ovaj ima i T2 tuner za eventualne buduce programe.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 29.01.2015., 12:42   #1040
Ostao sam dužan napisat rečenicu dvije o Panasonicu 42as600e..
Dakle, 3300kn, 5 godina garancije..
Nakon 20tak dana korištenja s tv-om sam skroz zadovoljan, slika odlična, mulitimedija također..
Kut gledanja nije najbolji, ali to mi nije od presudne važnosti.. Ono što mi je veliki minus su titlovi kojima nije moguće mjenjati veličinu, a postavljeni su jednostavno negledljivo premali..
__________________
mlado staro, život cili...
acm01 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.