Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 16:28   #2661
Quote:
TweetyBirdy kaže: Pogledaj post
Da,utrici me strasno napuhnu i piskim ko sumanuta od njih.
Makar se nadam da je kod tebe ipak simptom

Floverka

Sent from my S308 using Tapatalk
Ja nisam napuhana samo piškim ali možda je to sve posljedica viroze jer sam se prehladila...
Bojim se nadati...
coolchick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:43   #2662
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Trebala bih malu pomoc.
Do sada za sve nalaze koje je suprug trebao izvaditi, njegova doktorica opce prakse je stavljala na uputnicu sifru po kojoj je sve pretrage morao placati.
Sad su mu na transfuziji rekli da mu moze doktorica na osnovu dijagnoze stetiliteta moze staviti sifru po kojoj je oslobodjen placanja. On naravno nije zapamtio koja je to sifra pa da li mozda neka zna o cemu pricam?
samo ti njemu reci da kad ode dr opće prakse neka joj napomene da mu daje uputnice pod šifrom neplodnosti...još da mi pamtimo šifre za njih...zločesta neka doktorica, pa nejde raditi spermio zato jer mu se eto hoće

coolchick ajdee navijamo za dvije crtice
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:52   #2663
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
samo ti njemu reci da kad ode dr opće prakse neka joj napomene da mu daje uputnice pod šifrom neplodnosti...još da mi pamtimo šifre za njih...zločesta neka doktorica, pa nejde raditi spermio zato jer mu se eto hoće

coolchick ajdee navijamo za dvije crtice
Da, baš je zločesta, ionako mora to uvesti u karton, odnosno sistem, nego šta je mislila zašto to čovjek radi?

Inače nama je doktorica opće prakse jako važna u cijeloj priči, zapravo nas je ona i potaknula na to i davala recepte za neke lijekove dok mi je ginićka bila na godišnjem i sve je t lijepo uvela u sistem pod neplodnost uz dodatak specijalističke dokumentacije. Ili je zločesta ili ne zna svoj posao
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:09   #2664
I za spermiogram i za hiv i krvnu grupu i sve drugo sto je trebao, sve smo platili jer nije bila napisana ta sifra, a nismo znali da moze biti oslobodjen.
Sad mora ponoviti jer je proslo vise od 6 mjeseci, a ne zelim ponovo potrositi 500-tinjak kn ako ne trebam.
Znaci samo svojoj doktorici kaze za sifru.
Hvala!
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:38   #2665
Nisam vise sigurna al nekako mi zvoni sifra N 97. Al fakat nisam ziher.

Sent from my S308 using Tapatalk
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:56   #2666
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
I za spermiogram i za hiv i krvnu grupu i sve drugo sto je trebao, sve smo platili jer nije bila napisana ta sifra, a nismo znali da moze biti oslobodjen.
Sad mora ponoviti jer je proslo vise od 6 mjeseci, a ne zelim ponovo potrositi 500-tinjak kn ako ne trebam.
Znaci samo svojoj doktorici kaze za sifru.
Hvala!
meni piše N97 ženska neplodnost, ali bude sutra mm donesel svoju uputnicu isto za hiv i te markere pa ti pogledam. mi nikad nismo ni lipe platili, sve pretrage koje smo do sad radili.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:50   #2667
Da, N97 je šfira koja treba pisati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:12   #2668
Hvala vam.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:32   #2669
Kada smo kod šifri i neplaćanja. Mi nismo do sada ništa platiti ni za mene ni za muža. No evo sada imam sljedeću situaciju. Trebali bismo napraviti kariogram ali muž nema dopunsko osiguranje jer mu gotovo nikada ništa ne treba i za to bi trebali platiti 500kn ili napraviti dopunsko (tako su mi rekli u Klaićevoj). Zar tu šifra ne igra nikakvu ulogu? Mislim, znam da je to skupa pretraga i sve ali opet, ne idemo zato što nam se ide i na svoju ruku.
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:44   #2670
N97 je šifra za žensku neplodnost a ne mušku tako da to nije nikako šifra koja treba pisati, nešto mi zvoni u glavni N95 ali nisam sigurna da li je točna, doktor to može sam bez problema pronaći
tesakia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:55   #2671
Ima i na netu

N95 je Menopauzalni i drugi perimenopauzalni poremećaji to nikako ne ide

Mislim da je ista dijagnoza za žene i za muškarce

N97.4 Neplodnost žene povezana s muškim čimbenicima
A to je opet N97, na papire koliko vidim ne ide taj podbroj
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 11:41   #2672
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ima i na netu

N95 je Menopauzalni i drugi perimenopauzalni poremećaji to nikako ne ide

Mislim da je ista dijagnoza za žene i za muškarce

N97.4 Neplodnost žene povezana s muškim čimbenicima
A to je opet N97, na papire koliko vidim ne ide taj podbroj

To sam i ja gledala.
N97.4, ali na uputnice se izgleda ne upisuje taj broj iza tocke pa ostaje N97. Valjda.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:03   #2673
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Kada smo kod šifri i neplaćanja. Mi nismo do sada ništa platiti ni za mene ni za muža. No evo sada imam sljedeću situaciju. Trebali bismo napraviti kariogram ali muž nema dopunsko osiguranje jer mu gotovo nikada ništa ne treba i za to bi trebali platiti 500kn ili napraviti dopunsko (tako su mi rekli u Klaićevoj). Zar tu šifra ne igra nikakvu ulogu? Mislim, znam da je to skupa pretraga i sve ali opet, ne idemo zato što nam se ide i na svoju ruku.
znam kad sam ja išla mužu po uputnice pa mi je sestra rekla da nema veze što nema dopunsko(tad nije imao) da kod neplodnosti ništa ne plačaš. E sad za kariogram vjerojatno moraš imati dopunsko (ako su ti tako rekli), pa bolje ti je onda platiti 840kn dopunsko za cijelu godinu nego 500kn, to je baš velika cifra
cure jer se smije kupati u moru kad si pod terapijom(menopuri)? Nebi trebalo igrati ulogu, jelda? I dajte mi recite kakva je situacija ako ti se u postupku muž prehladi, ono da ga pokosi na par dana, hoće to igrati ulogu na stanje spermića? Moj će vjerojatno za tjedan dana morati dati uzorak, a jučer ga počelo grlo-nos zezati, a sad nema ni okus, nadam se da neće doći do temperature...
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:34   #2674
Muž je za sve svoje uputnice od dr. opće dobivao na N46.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:46   #2675
E to je to
N46 Muška neplodnost
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:37   #2676
i moj je sada došao sa uputnicom N46 muška neplodnost, za markere vaditi.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:03   #2677
Moj je isto platio markere jer se to ne vadi samo radi neplodnosti. I on je zaboravio reci svom dr. Opce prakse da mu treba radi neplodnosti. A sto se tice tih sifri, sjecam se kako mi je gin komentirao koja ironija da se dijagnoza zove Ženska neplodnost uzrokovana muskim faktorom. Majke ti mile kaj bi se muski uvrijedili da su sifru nazvali neplodnost para i amen. Meni osobno to ne smeta, ali kad mi je gin to tako iskomentirao sam bas primjetila oja glupost.
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:49   #2678
Mi smo kariogram radili u 7 mj. Ja imam dopunsko, a decko ne. Rekli su i sifru koja nam mora pisati na uputnici i ni on ni ja nismo platili nista. Inace je ta pretraga po osobi 2 tisuce kn. Posto se pretraga radi na Sv Duhu, krv smo iz Rijeke slali postom za Zagreb da ne moramo putovati. Nalazi su kroz mjesec dana gotovi.
blondy ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:27   #2679
ekipice, pitanjce. jeste li ležali nakon transfera? čujem različita mišljenja struke oko toga, konkretno moj dr kaže da bi trebala mirovati 3 dana nakon transfera.
život mi je ionako razbucan što se posla i rutine tiče (znate svi koji prolazite kroz ovo) još bi trebala ostati doma nakon toga i čekati....čekati...? ne zadovoljava me to, a kažu da se opustim i razmišljam pozitivno. kako uopće biti pozitivan ako se već danima osjećam kao jastučić za iglice, a sad bi trebala biti i privremeno nepokretni jastučić?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:38   #2680
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ekipice, pitanjce. jeste li ležali nakon transfera? čujem različita mišljenja struke oko toga, konkretno moj dr kaže da bi trebala mirovati 3 dana nakon transfera.
život mi je ionako razbucan što se posla i rutine tiče (znate svi koji prolazite kroz ovo) još bi trebala ostati doma nakon toga i čekati....čekati...? ne zadovoljava me to, a kažu da se opustim i razmišljam pozitivno. kako uopće biti pozitivan ako se već danima osjećam kao jastučić za iglice, a sad bi trebala biti i privremeno nepokretni jastučić?
Pa ja mislim da je to individualno, kad se kaže mirovanje vjerojatno se misli i na duševni mir, čak mislim da je to bitnije od fizičkog, jer su meni objasnili da ti ništa ne može ispasti van, ali je bitno biti opušten. Dakle ako imaš posao koji voliš i koji nije psihofizički naporan za tebe ne vidim razloga za mirovanje duže od dan - dva... najbolje ti je o svemu pitati svog liječnika, pitaj detalje o procesima u organizmu, neka ti objasni, možda te to umiri, olakša čekanje i pomogne da doneseš najbolju odluku za sebe.

Svaka od nas je drugačija i zbog toga nema recepta.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.