Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 13:30   #1
Krevet od EUR paleta-zaštita dušeka

Dobar dan,

Pravim si krevet od Eur paleta. Našla sam 4 potpuno nove, prešla sam ih šmirgl papirom i ostalo mi je još da ih prefarbam u crnu boju.
Palete će biti spojene drvofiksom i metalnim pločicama na svim spojevima. Na gornjem dijelu rupe su popunjene daskama. Tako da je dio gdje dolazi dušek ravan.

Treba mi pomoć za: kako zaštititi dušek, šta staviti između palete i dušeka (a da ne košta mnogo)??

Razmišljala sam o nečemu poput:
http://www.jutarnji.hr/sto-nudi-hrva...891250/?foto=9
http://www.pertinitoys.com/?id=40&pro=1956

To je kao neka reciklirana guma, tj podloga za pod. Pretpostavljam da ona sa prvog linka košta mnogo, ali zanima me gdje bih mogla potražiti običniju verziju takve podloge. Kod nas u OBI centru ima prostirka na taj fazon, i služi za stabilizovanje veš mašine. Na žalost cjena jedne je 10 eur, što mi je previše za komad reciklirane gume.

Ta bi mi guma dobro došla i zbog zaštite dijela palete koji viri sa strane kreveta.

Ako ima neko koju pametnu neka podjeli. Trenutno mi je jedina opcija kupiti gumene prostirke za dječiju sobu, one što su u obliku puzli. Ne sviđa mi se samo što su baš šarene, meni treba nešto crno, sivo, bitno je da je neka tamnija boja.

PS: ovo nije trajno riješenje, ali mi je trenutno najefikasnije za najmanje novca. Mislila sam napraviti nešto slično, tipa ravna ploča od dasaka na 4 veće kocke (oderzane od rogova za kuću), ali sama daska me trenutno košta užasno mnogo.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje rastko : 21.05.2013. at 13:55. Reason: naslov
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 14:03   #2
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Dobar dan,

Pravim si krevet od Eur paleta. Našla sam 4 potpuno nove, prešla sam ih šmirgl papirom i ostalo mi je još da ih prefarbam u crnu boju.
Palete će biti spojene drvofiksom i metalnim pločicama na svim spojevima. Na gornjem dijelu rupe su popunjene daskama. Tako da je dio gdje dolazi dušek ravan.

Treba mi pomoć za: kako zaštititi dušek, šta staviti između palete i dušeka (a da ne košta mnogo)??

Razmišljala sam o nečemu poput:
http://www.jutarnji.hr/sto-nudi-hrva...891250/?foto=9
http://www.pertinitoys.com/?id=40&pro=1956

To je kao neka reciklirana guma, tj podloga za pod. Pretpostavljam da ona sa prvog linka košta mnogo, ali zanima me gdje bih mogla potražiti običniju verziju takve podloge. Kod nas u OBI centru ima prostirka na taj fazon, i služi za stabilizovanje veš mašine. Na žalost cjena jedne je 10 eur, što mi je previše za komad reciklirane gume.

Ta bi mi guma dobro došla i zbog zaštite dijela palete koji viri sa strane kreveta.

Ako ima neko koju pametnu neka podjeli. Trenutno mi je jedina opcija kupiti gumene prostirke za dječiju sobu, one što su u obliku puzli. Ne sviđa mi se samo što su baš šarene, meni treba nešto crno, sivo, bitno je da je neka tamnija boja.

PS: ovo nije trajno riješenje, ali mi je trenutno najefikasnije za najmanje novca. Mislila sam napraviti nešto slično, tipa ravna ploča od dasaka na 4 veće kocke (oderzane od rogova za kuću), ali sama daska me trenutno košta užasno mnogo.
Zašto ne kupiš onu gumu za plažu podmetač ležaljka i riješila si problem. Samo moje mišljenje.
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 14:11   #3
Zato što izgleda ružno i kliže se, to treba zadržati dušek na mjestu i zaštititi ga.
Barem ako mislimo na iste prostirke, one što izgledaju kao prostirke za jogu, budu urolane, kao da su od neke mekane gumenaste spužve i obično su u nekim drečavim bojama.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 16:08   #4
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Zato što izgleda ružno i kliže se, to treba zadržati dušek na mjestu i zaštititi ga.
Barem ako mislimo na iste prostirke, one što izgledaju kao prostirke za jogu, budu urolane, kao da su od neke mekane gumenaste spužve i obično su u nekim drečavim bojama.
To se inače vidi ispod madraca ok sory samo moje mišljenje zaboravi da sam ti dao prijedlog
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 18:43   #5
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Zato što izgleda ružno i kliže se, to treba zadržati dušek na mjestu i zaštititi ga.
Barem ako mislimo na iste prostirke, one što izgledaju kao prostirke za jogu, budu urolane, kao da su od neke mekane gumenaste spužve i obično su u nekim drečavim bojama.
SPužica za laminat ?
Ona kvalitetnija .... ne bijela...ja sam ih kupovao u zelenoj i plavoj boji,jel ima još neka druga boja,ne znam... dimenzije su 50x100 cm ( u pločama je). Cijena je 8-9 kn/m2.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 07:56   #6
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
obično su u nekim drečavim bojama.

Ima i sivih i crnih.



I nije ništa ružnije od puzzli.

A guma sa prvog linka je ovo : http://www.dizajnholik.hr/product_in...a07845043c56a0

Mislim da se mogu i manji komadi kupiti, ali sam zaboravila cifru.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 14:29   #7
Hvala na odgovorima, ne vidim samo zašto se neki nerviraju.

Potražiću tu podlogu za laminat, sjećam se da sam gledala neke crne ploče prošle godine.

A što se tiče puzli, pa poenta je u tome da su mi one zadnja opcija. Njih baš i ne želim jer su drečave i nepravilnog
oblika.

Hvala najljepša na odgovorima.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 18:04   #8
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, ne vidim samo zašto se neki nerviraju.

Potražiću tu podlogu za laminat, sjećam se da sam gledala neke crne ploče prošle godine.

A što se tiče puzli, pa poenta je u tome da su mi one zadnja opcija. Njih baš i ne želim jer su drečave i nepravilnog
oblika.

Hvala najljepša na odgovorima.
Prije dosta godina smo kupovali neke kreveta za gradilište i falio je jedan...jednostavno nije bilo...
Napravili smo od štafle i daska,pobrusli i obojali samo temljenom bojom bijelom...na to stavili madrac i zdravo đaci... izgledalo je fajn dobro,pomalo rustikalo ali najbitnije je da se nije raspalo.
Ispod madraca smo stavili onaj karton prema nije biti trebalo ali madraci su bili skupi pa ipak...
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.