Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 15:37   #1
Herpes zoster i dojenje

Ako postoji ova tema molim da ne zamjerite i spajate, ja je nisam našla....
naime pojavio mi se HZ na prsima (lijeva sisa jače od desne, ali daleko od bradavica)....
rečeno mi je neka dojim i dalje samo da malecka ne dira to područje... ima li tko iskustva s ovim čudom (nadam se da vas je malo al da će mi netko pomoći).....
kako ide priča sa dobijanjem vodenih kozica, jel malecku (i sve nas) očekuju pakleni dani???? (nema još 6 mjeseci)......
tabete protiv bolova???koje???
smijem li uzeti aloa veru za jačanje imuniteta dok dojim????
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 15:43   #2
ne znam za to,prvi put čujem,ali zašto spominješ vodene kozice? Na aloi veri sam vidila da nije za dojilje i trudnice,možda da probaš nešto drugo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 15:58   #3
jer se HZ dobije ako si prebolio vodene kozice, a padne ti imunitet - uzrokuje ga virus varicella-zoster (kao i vodene kozice) koji je čučao u meni i sad se aktivirao.
a noni sok (za imunitet)??
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 17:42   #4
ja sam imala HZ, uzasno je...obrati se lijecniku!!! Meni je receno da ne prilazim bebama i trudnicama
muz mi je imao takodjer, curica nam je imala 4 mijeseca...ne sijecam se nikakvih restrikcija...najbolje kod lijecnika!

good luck
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 18:07   #5
Ako su mjehurići/krastice daleko od bradavice i areole, ne vidim razloga da prestaneš s dojenjem, ali obavezno peri ruke prije podoja i općenito prije kontakta s malom, ne daj njoj da dira zahvaćenu kožu. E sad, moguće je da će doći na red i vodene kozice, ali ne mora biti. Budući je na prsima, možda je još zaštićena tvojim imunitetom, ali teško je za reći. Navodno takvi maleni lakše prebole kozice, ali treba sačekati i vidjeti.
Za aloa veru mislim da ne bi trebalo biti problema, iako bih ti preporučila mnogo voća i povrća + vitamine za jačanje imuniteta.
Uzimaj analgetike koje ti preporuči liječnik, probaj s paracetamololm (samo nisam sigurna hoće li ti pomoć, ovisi o puno faktora), potom ibuprofen i sl.
Ja samimala nekoliko puta zoster, doduše bez bolova, ali traje neko vrijeme, na žalost.
Sretno i držim fige da prođe bez kozica!
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 22:42   #6
curke hvala....
evo za sada se držimo bez lijekova protiv bolova (ugl. me svrbi), mažem onim sredstvom koje se koristi i kod kozica i onda gazu na to i obljepim flasterima da malecka ne može dirati, znam da bi trebalo što više biti na zraku da ga brže suši, ali budući da sam ugl sama s njom za sad mora biti ovako, a kad tata preuzme onda ćemo hrpes na zračenje.....
sutra ću do doktorice pa da vidimo????

trapava jeste li ti i tm imali u isto vrijeme tj. jedan drugog zarazili ili?????
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 02:04   #7
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
curke hvala....
evo za sada se držimo bez lijekova protiv bolova (ugl. me svrbi), mažem onim sredstvom koje se koristi i kod kozica i onda gazu na to i obljepim flasterima da malecka ne može dirati, znam da bi trebalo što više biti na zraku da ga brže suši, ali budući da sam ugl sama s njom za sad mora biti ovako, a kad tata preuzme onda ćemo hrpes na zračenje.....
sutra ću do doktorice pa da vidimo????

trapava jeste li ti i tm imali u isto vrijeme tj. jedan drugog zarazili ili?????
Ne, nismo imali u isto vrijeme, ja sam imala prije udaje, mnogo prije nego sto sam upoznala muza, a on, kad nam je malena imala 4 mijeseca.
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 23:55   #8
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
Ako postoji ova tema molim da ne zamjerite i spajate, ja je nisam našla....
naime pojavio mi se HZ na prsima (lijeva sisa jače od desne, ali daleko od bradavica)....
rečeno mi je neka dojim i dalje samo da malecka ne dira to područje... ima li tko iskustva s ovim čudom (nadam se da vas je malo al da će mi netko pomoći).....
kako ide priča sa dobijanjem vodenih kozica, jel malecku (i sve nas) očekuju pakleni dani???? (nema još 6 mjeseci)......
tabete protiv bolova???koje???
smijem li uzeti aloa veru za jačanje imuniteta dok dojim????
a misa mu i tom herpesu..samo vam zelim brzo ozdravljenje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:06   #9
Poz svima, htjela bih napisati svoje iskustvo sa zosterom i dojenjem. Uglavnom, dobila ga kada je sin imao 7 mjeseci, na lijevoj dojci ali visoko iznad bradavice. Doktorica mi je rekla da normalno dojim samo da dijete ne dolazi u doticaj, točnije da ne prčka po tome 😁 zaštitila sam ranu tetra pelenom jer pod sterilnom gazom bi se vlažilo i nije pomagalo da se suši. Mazala herplex masti jer ništa drugo nisam smjela obzirom da dojim i špricala Srebrom. Najgore je prva 3 dana kada se formiraju mjehurići, čim bi osjetila da nastaju novi odmah bih mazala . Nije me previše boljelo, više peklo i zatezalo. Negdje sam pročitala da treba jesti kruške i sok od kruške pa sam tako tamanila kruške po cijele dane i uzela probiotik jer očito je da mi je imunitet bio koma. Nakon 10 dana sve je prošlo, ni traga zosteru, nijedan ožiljak 😶 Mali nije dobio kozice i nastavili uspješno dojiti nakon toga 😉 i da, što manje nerviranja jer i to loše utječe na oporavak 😊
Sunny99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.