Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 14:26   #241
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Ma nisam pitao za sebe, nego sam pitao korisnicu iznad

Kod mene u firmi je osnova za poklon za dijete da dijete bude zdravstveno osigurano preko mene, kod žene isto.
Pretpostavio sam da je i dalje isto.
a jel

pa dobro, bit će joj od koristi, nema veze što sam tebe kvotala
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 09:34   #242
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
a jel

pa dobro, bit će joj od koristi, nema veze što sam tebe kvotala
Pa baš mi i nije od koristi jer nisam pitala na osnovu čega se dobije dar za nikolu al svejedno hvala na odgovorima
Još uvijek sam https://www.forum.hr/images/smilies/confused2.gif
bluberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:01   #243
Quote:
bluberry1 kaže: Pogledaj post
Pa baš mi i nije od koristi jer nisam pitala na osnovu čega se dobije dar za nikolu al svejedno hvala na odgovorima
Još uvijek sam https://www.forum.hr/images/smilies/confused2.gif
pa kak ti nije od koristi.
i tomi i ja rekosmo da mislimo da dar za sv. nikolu ide onom roditelju preko kojeg dijete ima zdravstveno, a ne prema tome na čijoj je poreznoj, tako da ih ne moraš seljakati s muževe na svoju poreznu karticu.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:20   #244
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
pa kak ti nije od koristi.
i tomi i ja rekosmo da mislimo da dar za sv. nikolu ide onom roditelju preko kojeg dijete ima zdravstveno, a ne prema tome na čijoj je poreznoj, tako da ih ne moraš seljakati s muževe na svoju poreznu karticu.
Ja sam rekla kak su meni u firmi rekli, znači dijete mora bit na pk zdravstveno nisu ni spomenuli, a djecu sam ionako već prebacila.
Pitanje je bilo da li ih mogu poslije Nove god prebaciti natrag na muža i kako to kasnije iskombinirat na poreznoj prijavi u 2 mj da bude najisplativije
bluberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 12:19   #245
koliko ja znam, taj "dar za sv nikolu" ili kako već, ovisi o kolektivnom, i nema veze s time je li dijete prijavljeno na poreznu karticu.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:57   #246
Quote:
bluberry1 kaže: Pogledaj post
Ja sam rekla kak su meni u firmi rekli, znači dijete mora bit na pk zdravstveno nisu ni spomenuli, a djecu sam ionako već prebacila.
Pitanje je bilo da li ih mogu poslije Nove god prebaciti natrag na muža i kako to kasnije iskombinirat na poreznoj prijavi u 2 mj da bude najisplativije
Ovo za dar djetetu i poklon vjerovatno ovisi o firmi, kod mog muza je isto uvjet da je djete na PK.
Možeš prebaciti opet djecu na muževu karticu, mi smo jednu godinu skinuli djete sa muževe kartice pa tražili povrat po Prijavi, prošle godine dio godine nije bilo djete na ničijoj kartici pa na mojoj pa muževoj
A sto se tiče godišnje prijave ako sam dobro zapamtila ti si dio godine bila nezaposlena pa svakako imaš pravo na povrat a djecu možete po prijavi "staviti" kako vam se financijski najviše isplati, znaci ne mora biti uopće raspoređen odbitak kako je bio kroz godinu, najbolje ćete vidjeti kad dobijete IP obrasce i kad izađe obrazac na netu pa isprobate vise varijanti, ustvari najdetaljnije je objašnjeno na prošloj str.u postu od Triax
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:58   #247
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
Ovo za dar djetetu i poklon vjerovatno ovisi o firmi, kod mog muza je isto uvjet da je djete na PK.
Možeš prebaciti opet djecu na muževu karticu, mi smo jednu godinu skinuli djete sa muževe kartice pa tražili povrat po Prijavi, prošle godine dio godine nije bilo djete na ničijoj kartici pa na mojoj pa muževoj
A sto se tiče godišnje prijave ako sam dobro zapamtila ti si dio godine bila nezaposlena pa svakako imaš pravo na povrat a djecu možete po prijavi "staviti" kako vam se financijski najviše isplati, znaci ne mora biti uopće raspoređen odbitak kako je bio kroz godinu, najbolje ćete vidjeti kad dobijete IP obrasce i kad izađe obrazac na netu pa isprobate vise varijanti, ustvari najdetaljnije je objašnjeno na prošloj str.u postu od Triax
Hvala puno na pomoći
bluberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:09   #248
Dijete je rođeno sredinom 11. mjeseca, a na PK je prijavljeno tek početkom 12.
Da li u godišnjoj prijavi (DOH obrascu) mogu upisati i olakšicu (1,5) za 11. mjesec i priložiti kopiju rodnog lista?
Hoće li mi to uvažiti?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 00:27   #249
Imamo troje djece. Do 6. mj je muž na svojoj poreznoj imao dvoje, a od tad i novo dijete. Ja sam na porodiljnom i nemam nikog na poreznoj kartici. Muž ne može iskoristiti cijelu olakšicu jer ima manju plaću, oko 6000.
Ako počnem raditi druge godine, prebacila bih si jedno ili dvoje djece (ne mogu svo troje jer i ja imam plaću oko6000), a ako će i dalje biti na porodiljnom, ostali bi kod muža.

Jel nam bolje ovako ili da ih maknemo sa poreznih kartica pa podnesemo prijavu ili je svejedno? Ima li tko kakav savjet?
__________________
Tri puta mama <3
Loptica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 10:08   #250
ja mislim da ti je bolje da svu djecu skinete sa svih poreznih kartica, a onda kad se bude predavala porezna prijava vidite sve moguće kombinacije, pa predate kako vam bude povoljnije
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 15:49   #251
Molim savjet. Zaposlena sam , muz je nezaposlen, moja primanja su jedina. Imamo jedno dijete , sad trebam roditi drugo. Na poreznoj kartici imam muza i dijete, a ovu drugu bebu ne bi upisivala na poreznu (dal uopce mogu da je ne upisem?) jer bi mi se onda povisila placa i za 10 kn bi izgubila pravo na djeciji doplatak. Dal se novorođenče bas mora upisat na poreznu? Mozda bolja opcija da skinem muza sa porezne?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:42   #252
možeš dijete nigdje ne upisati, onda predaš poreznu prijavu za povrat novaca
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:57   #253
Jos me zanima dal su mi dobro izracunali- na 1. dijete dobivam 0,5 na muza isto 0,5, koficijent 1 , pise da je neoporezivo 2200 kn. Koliko bi dobivala na drugo dijete?Isto 0,5? Koliko ja uopce dobivam na njih dvojicu*? Racunovođa je stalno nervozan i nije spreman da objasni. Meni se cini da oko 250 kuna po osobi iako se placa cesto povecavala i snizavala pa ni ne znam tocno koliko dobivam za njih?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 17:42   #254
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Jos me zanima dal su mi dobro izracunali- na 1. dijete dobivam 0,5 na muza isto 0,5, koficijent 1 , pise da je neoporezivo 2200 kn. Koliko bi dobivala na drugo dijete?Isto 0,5? Koliko ja uopce dobivam na njih dvojicu*? Racunovođa je stalno nervozan i nije spreman da objasni. Meni se cini da oko 250 kuna po osobi iako se placa cesto povecavala i snizavala pa ni ne znam tocno koliko dobivam za njih?
Nije vam dobro izračunato, koeficijent je 1 za vas plus 0,5 za muza plus 0,5 za dijete znaci koeficijent osobnog odbitka je 2, u kunama bi to bilo 4400kn za prošlu godinu a od 1.1. ove godine 5200kn neoporezivo.
Za drugo dijete se koeficijent uvećava za 0,7.
A koliko dobivate vam je najlakše izračunati na nekom kalkulatoru plaća na netu npr.RRIF kalkulator plaća, jako je jednostavno za koristiti, imate opcije za izračun za prošlu godinu i od 1.1. ove godine
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 10:13   #255
Joj pa ja se bas nerazumijem u te poslove, mozete li mi otprilike reci koliko cu dobivati neto povecanje za muza i dijete ako ce mi u 2015 g biti neoporezivi dio 5200? A za koliko ce mi se povecati kad rodim drugo dijete i budem ih imala troje na poreznoj?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 10:26   #256
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Joj pa ja se bas nerazumijem u te poslove, mozete li mi otprilike reci koliko cu dobivati neto povecanje za muza i dijete ako ce mi u 2015 g biti neoporezivi dio 5200? A za koliko ce mi se povecati kad rodim drugo dijete i budem ih imala troje na poreznoj?
Nema problema, možete mi privatnom porukom poslati iznos bruto plaće i gdje zivite
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 10:08   #257
Pozdrav,

Mogu li dobiti info, dali je sa 1.1.2015 došlo do kakvih promjena a da se odnose na prijavu djeteta kao uzdržavanog člana obitelji na poreznoj prijavi.

Znači, do sada smo za dijete ostvarivali povrat jednom godišnje ...
Tully is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 11:25   #258
mijenjao ti se neoporezivi iznos plaće sa 2.200 na 2.600, pa po tome i srazmjerno oslobođenje za djecu
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 01:16   #259
Bok!
Dijete mi se rodilo 17.12. te ga mislim prijaviit na sebe.
Obzirom da mi je neto plaća 3653 kn, a da placam 145 kn+ 14,5 prireza, sve to to skupno daje 3812kn, tj. nešto manje od porezne olaksice 2900 (2600 +1300 na dijete)
Kako sam na plaći za 12 mjesec već platio porez, pretpostavljam da će mi se to vratiti, obzirom da je dijete rođeno u 2014.

Majka djeteta ima manju plaću od mene (oko 3300 neto), usputno rečeno. I naravno na posao će se vratiti tek po isteku porodiljnog, sredinom prosinca. A toko prošle godine, je bila na teret države, od 3mj trudnoće.

Ima li neka bolja kombinacija?

P.S: Moram li za prijavljivanje na zdravstveno, staviti dijete na sebe na poreznu karticu?
Ili su to dvije akcije koje nemaju veze jedna s drugom?
Antonio Vivaldi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 14:29   #260
Quote:
Antonio Vivaldi kaže: Pogledaj post
P.S: Moram li za prijavljivanje na zdravstveno, staviti dijete na sebe na poreznu karticu?
Ili su to dvije akcije koje nemaju veze jedna s drugom?
nemaju veze jedna s drugom.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.