Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2008., 17:40   #1
kako dobiti hrvatski stambeni kredit za kupnju stana od strane povratnika???

ja zivim i radim u USA od 1997 godine. Postoji mogucnost da se vratim sa obitelji u Hrvatsku iduce godine. Zelio bih kupiti stan ali neznam koja banka daje stambene kredite (hipotekarne) ljudima koji rade u inozemstvu a ne u Hrvatskoj. Dali netko mozda zna koja banka izdaje stambene hipotekarne kredite za povratnike????

Hvala

Db
dadoUSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:02   #2
Koliko ja znam potrebno je da imas stalni posao u HR + jamca. Nemas nikakve povlastice kao povratnik osim ako neces dofurati raw $$$.
Loky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 00:01   #3
ja se sjecam vremena kad je bez potpisa inozemnog jamca bilo nemoguce ista kupiti...a jos k tome nema nikakvih povlastica....pa se onda cude zasto se ljudi ne vracaju, pa nismo valjda ludi..jedino raw cash is good, ma jelde, da ih nebi malo...
dadoUSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 00:14   #4
najbolje ti je poslati upit bankama u HR. svaka ima svoju stranicu na netu.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 04:23   #5
Quote:
dadoUSA kaže: Pogledaj post
ja zivim i radim u USA od 1997 godine. Postoji mogucnost da se vratim sa obitelji u Hrvatsku iduce godine. Zelio bih kupiti stan ali neznam koja banka daje stambene kredite (hipotekarne) ljudima koji rade u inozemstvu a ne u Hrvatskoj. Dali netko mozda zna koja banka izdaje stambene hipotekarne kredite za povratnike????

Db
Nijedna, uvjeti kreditiranja u HR su puno strozi nego u Americi (jer bi inace recimo ljudi iz Bosne kupovali a kad im se ne plati samo ostave stan banci) ali sve banke se drze odredjenih propisa a to je imati prihod u HR.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 04:35   #6
Quote:
dadoUSA kaže: Pogledaj post
ja se sjecam vremena kad je bez potpisa inozemnog jamca bilo nemoguce ista kupiti...a jos k tome nema nikakvih povlastica....pa se onda cude zasto se ljudi ne vracaju, pa nismo valjda ludi..jedino raw cash is good, ma jelde, da ih nebi malo...
Naj je bolje da ti njima samo posaljes CASH, a ti i ne moras dolaziti.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 04:46   #7
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
Naj je bolje da ti njima samo posaljes CASH, a ti i ne moras dolaziti.
LOL, da, bas sam si to mislio...Hrvatska drzava sa svojim sudstvom je pravo olicenje pravde i postenja

Db
dadoUSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 05:41   #8
Quote:
dadoUSA kaže: Pogledaj post
LOL, da, bas sam si to mislio...Hrvatska drzava sa svojim sudstvom je pravo olicenje pravde i postenja

Db

Kao i Amerika sa svojim financijskim sistemom je olicenje slobodne trgovine i postenja.
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 06:09   #9
pa da mi neces sada valjda usporedjivat Hrvatsku sa Amerikom Bog te ubio...ajde molim te, cuo sam kojekakovih gluposti danas ali ova je sve nadmasila...LOL
dadoUSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 07:05   #10
Quote:
dadoUSA kaže: Pogledaj post
pa da mi neces sada valjda usporedjivat Hrvatsku sa Amerikom Bog te ubio...ajde molim te, cuo sam kojekakovih gluposti danas ali ova je sve nadmasila...LOL

Uopce mi se ne cini da je americki financijski sustav ista bolji od hrvatskog sudstva...a ako je...zasto se vracas?
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 07:06   #11
ovako, prije jedno 6 mjeseci sam ja pokusavala nekaj slicno obaviti u hr.
samo erste staiermarkiche banka nudi kreditiranje hr gradana koji zive u inozemstvu.........ali u praksi ti to ide ovak .........moras imati naravno potvrdu o primanjima, stazu i da ti je to stalan posao ( znaci nesmijes spominjati da bi se vratio u hr) zatim detaljan ispis svih transakcija na svom racunu u zadnjih godinu dvije, preporuku svoje banke , najbolje bi bilo da imas jamca koji radi u hr , zatim policu zivotnog osiguranja u visini svote koju uzimas, i naravno oni jos upisuju hipoteku na stan koji kupujes.( u hr banke traze gotovo trostruko pokrice za lovu koju ti posuduju)
nemogu se sjetiti kaj sam jos sve zaboravila, uglavnom ja sam hodala danima po bankama i digla ruke od svega, jer u biti mogucnost imas ...........ali u hr banke posluju tako da ce ti lako dati kredit ako ga netrebas ))))))))))
onda ti slijedi tj paralelno moras obaviti avanturu br 2 pronaci stan .........a to ti je ogroman posao i uzasno moras paziti da te ne opljackaju.............. uglavnom ja sam potrosila par mjeseci ...........nisam obavila nista ........muz i ja smo sjeli na avion i kupili nekretninu u trecoj drzavi i stavili pod upitnik povratak u domovinu .........
barica103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 07:10   #12
Quote:
Uopce mi se ne cini da je americki financijski sustav ista bolji od hrvatskog sudstva...a ako je...zasto se vracas?
pa sigurno ne zbog savrsenog financijskog sustava ili sudstva, (a ako ti sam ne vidis razliku izmedju Americkog financijskog sustava i Hrvatskog onda ja tu stvarno nemogu pomoci), a zasto se svaki iseljenik zeli vratiti u zemlju gdje je proveo djetinjstvo? nostalgija, sigurno ne financijski prosperitet...
dadoUSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 07:12   #13
Quote:
dadoUSA kaže: Pogledaj post
ja zivim i radim u USA od 1997 godine. Postoji mogucnost da se vratim sa obitelji u Hrvatsku iduce godine.
Prije samo mjesec dana

Quote:
dadoUSA kaže: Pogledaj post
Neka meni samo ovdje fino lijepa kuca i auto, dobar posao a u Hrvatsku se moze i preko ljeta (ionako mi dopizdi nakon 2-3 tjedna) , ili mozda klince baki i djedu u Hrvatsku a ja i zena na Bahame ili Hawaje...

USA Forever

Db

ps

moj savjet svakome tko razmislja o dolasku u USA, ne odustajte, Amerika je ipak Amerika...
Ako u Americi imas kucu, auto itd, sto ce ti kredit za stan u Hrvatskoj???
Ili si jedan od onih koji kad zove kuci onda ima...a kad pogleda u novcanik onda bas i nema.

Bas me zanima kako to odjednom ti se vraca nazad...mozda financijski krah ima nekakve veze?
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 07:14   #14
Quote:
barica103 kaže: Pogledaj post
ovako, prije jedno 6 mjeseci sam ja pokusavala nekaj slicno obaviti u hr.
samo erste staiermarkiche banka nudi kreditiranje hr gradana koji zive u inozemstvu.........ali u praksi ti to ide ovak .........moras imati naravno potvrdu o primanjima, stazu i da ti je to stalan posao ( znaci nesmijes spominjati da bi se vratio u hr) zatim detaljan ispis svih transakcija na svom racunu u zadnjih godinu dvije, preporuku svoje banke , najbolje bi bilo da imas jamca koji radi u hr , zatim policu zivotnog osiguranja u visini svote koju uzimas, i naravno oni jos upisuju hipoteku na stan koji kupujes.( u hr banke traze gotovo trostruko pokrice za lovu koju ti posuduju)
nemogu se sjetiti kaj sam jos sve zaboravila, uglavnom ja sam hodala danima po bankama i digla ruke od svega, jer u biti mogucnost imas ...........ali u hr banke posluju tako da ce ti lako dati kredit ako ga netrebas ))))))))))
onda ti slijedi tj paralelno moras obaviti avanturu br 2 pronaci stan .........a to ti je ogroman posao i uzasno moras paziti da te ne opljackaju.............. uglavnom ja sam potrosila par mjeseci ...........nisam obavila nista ........muz i ja smo sjeli na avion i kupili nekretninu u trecoj drzavi i stavili pod upitnik povratak u domovinu .........
ma da, i meni se cini da je to gubljenje vremena...nesto sam poceo malo gledati Japan, izgleda interesantno, bilo bi zanimljivo da umjesto povratka u Hrvatsku zavrsim u Tokiju...

Db
dadoUSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 07:15   #15
Quote:
Ako u Americi imas kucu, auto itd, sto ce ti kredit za stan u Hrvatskoj???
da kupim farmu lubenica...

Db
dadoUSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 07:26   #16
Kupi ti sta hoces, ali bar sredi price da lice jedna na drugu

Quote:
dadoUSA kaže: Pogledaj post
ja nikako nebih nikome savjetovao da ulazi u brak iz interesa, ja sam dosao u USA 1997 a ozenio se 2001, ja se nisam imao namjeru vracati pa mi je bilo logicno da stvorim obitelj ovdje gdje cu zivjeti.Posto ti imas zarucnicu , moj savjet nazalost automatski otpada....ja dosao u USA na turisticku vizu, a ostao sam nakon njenog isteka, nakon sto sam ozenio Amerikanku automatski sam dobio "change of status" i "working permit", nakon toga "social security card" i nakon toga "green card", sada radim na drzavljanstvu sto traje nekih 10-12 mjeseci....
Quote:
dadoUSA kaže: Pogledaj post


ja sa zarucnicom i nasom kcerkicom Christinom...

Db
Kako se to ozenis u 2001 da bi u 2008 imao zarucnicu?
Mali_Morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 13:40   #17
super familija!!!
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 13:43   #18
ps: kako si uspio raditi za svo to vrijeme dok nisi bio na work permit???
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 20:18   #19
Quote:
Mali_Morgen kaže: Pogledaj post
Kupi ti sta hoces, ali bar sredi price da lice jedna na drugu

Kako se to ozenis u 2001 da bi u 2008 imao zarucnicu?
Njegov osoban zivot nema veze sa samom temom, te ostatak prebaci na PM.
Hvala
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 21:18   #20
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
ps: kako si uspio raditi za svo to vrijeme dok nisi bio na work permit???
ja sam muzicar, dosao sam u USA 1997 ozenio se prvi puta i rastao, drugi puta ozenio sam se 2001 i bio u braku do 2007, tako da sam zapravo samo kratko vrijeme radio na crno, od 9. 1997 - 12.1997, a kao muzicara nitko te i ne provjerava ionako a placali su ispod stola (under the table). nadam se da je to sada razrijesilo misteriju i da ce mali morgen sada moci u miru spavati

Db
dadoUSA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.