Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 10:15   #61
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Bez obzira što neki mislili o tome, i mi u državnim službama radimo da zaradimo plaću (koja baš i nije nešto velika ) .I mi plaćamo državi poreze i prireze, pa smatram da je pošteno, ako se država na nešto obvezala ugovorom, da taj ugovor i ispuni. Na kraju krajeva, i mi financiramo državni proračun, nije baš sve preko grbače privatnika. Osim toga, zašto ove teme uvijek moraju završiti prepucavanjima i željama - ako je meni crkla krava neka crkne i susjedu. Znam da puno ljudi u zemlji ne dobije božićnicu, eto i nama su je ukinuli, crkavicu od 1250 kn - nisu se baš puno pomogli s tim novcima koje su nam oduzeli, niti privatnici manje poreza plaćaju jer "ne financiraju" naše božićnice. S druge strane , znam prilično ljudi koji dobiju i 13-tu plaću i još k tome božićnicu u rasponu 3-7 000 kn, i da, zavidim im, ali i radujem se zbog njih.
Dakle, dar za djecu nismo mi izmislili sami, prema tome , smatram da se ugovor mora poštivati. Djeci sam poklone za sv. Nikolu kupila neovisno o tim novcima, ali da će dobro doći da ih razveselim za Božić, naravno da hoće
draga mme pipi, tvoj poslodavac nema love za bozicnice, 13. place i sl
ako si nezadovoljna poslodavcem, placom, bozicnicom... lijepo posalji CV nekom od tih bogatih koji toliko dijele, zaposli se tamo i sve rijeseno
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 10:21   #62
privatna firma. dobili 600 kuna u kešu
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 10:59   #63
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
Nije uopće problem u očekivanju, da bar svi dobiju i dar, i božićnicu i 13tu plaćau i regres...fakat nije greda!
Greda je po meni pizditi jer dar kasni 2 dana,
a svjestan si da ima ekipe koja neće dobiti ni lipu!
Sorry, ali ne znam što se pjeniš.
Pa postoji i cijela tema kako žene čekaju da im sjedne porodiljna, ne vidim da tamo netko radi zbrku jer žene čekaju svoju crkavicu i neka dobije tisuću kuna više, neka manje, pa da se oko toga prepucavaju. Svatko nek pita što ga zanima, ako time nikog ne vrijeđa...
Daisity is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:05   #64
I muž i ja zaposleni u privatnim firmama. Ja dobila božićnicu na plaći u 11 mj u visini jedne netto plaće, a muž dobio poklone za djecu da ti pamet stane. Malo sam surfala da vidim cijene tih igračaka i došla do cifre od 1800 kn za obje klinke. I 4 kg slatkiša. odlučili smo podijeliti te poklone tako da dio dobiju za Sv. Nikolu, dio za Božić, a dio smo dali bakama da im stave pod bor i da ne kupuju još igračaka. Muž će još dobiti božićnicu u visini plaće.

Moram se pohvaliti da je i meni sv. Nikola donio poklon!!! Od firme je svaki zaposlenik dobio parfem i šminku (ja sam dobila CK In2you,ruž za usne i sjenilo za oči od YSL) i punu vrečicu slatkiša!!!! Ove godine sam stvarno bila dobra.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:09   #65
Bilo je lijepo 9 godina, privatnik, za svako dijete keš u neoporezivom iznosu(zadnje je bilo 600 kuna), božićnica 2000 kuna, pokloni za djecu, pokloni i to masni za zaposlenike, mogućnost kupovanja stvari iz asortimana firme po nabavnim cijenama.

I onda je prošle godine sve otišlo u pm.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:10   #66
radim u privatnoj firmi - sveti nikola 0 bodova, božićnici se također ne nadam previše. tak da su mi isto smiješni ovi šta šize jer im kasni uplata za svetog nikolu... e da mi je nečija glava nakratko da se malo odmorim.
mio mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:12   #67
vidim da ste se i tu poklale

uglavnom, bijesna sam na ove svoje iz firme jer dijelio se dar za dijete (600kn keš), a ja nisam dobila ništa jer sam na porodiljnom!

pas mater, kad (ako) se vratim hebo me pas ako ću im ikad više odraditi više od 8h dnevno mamicu im njihovu...na vlastiti trošak sam i u kontrole trgovina išla kad je trebalo, i vikendom sam znala raditi i svašta...prvo kad se vratim (velim, ako se vratim ikad više tamo, gamad jedna) ću si otvoriti jedno dva tjedna bolovanja da si namirim savjest. đubrad.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:14   #68
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post

uglavnom, bijesna sam na ove svoje iz firme jer dijelio se dar za dijete (600kn keš), a ja nisam dobila ništa jer sam na porodiljnom!
...nemoguć e....po kojem zakonu i logici....jesi pitala?...šta je objašnjenje?
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:14   #69
I mm i ja kod privatnika. Nikakvih darova za djecu, božićnicu možda ja dobijem, ali još ne znam što. I ne uzrujavam se.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:16   #70
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
vidim da ste se i tu poklale

uglavnom, bijesna sam na ove svoje iz firme jer dijelio se dar za dijete (600kn keš), a ja nisam dobila ništa jer sam na porodiljnom!

pas mater, kad (ako) se vratim hebo me pas ako ću im ikad više odraditi više od 8h dnevno mamicu im njihovu...na vlastiti trošak sam i u kontrole trgovina išla kad je trebalo, i vikendom sam znala raditi i svašta...prvo kad se vratim (velim, ako se vratim ikad više tamo, gamad jedna) ću si otvoriti jedno dva tjedna bolovanja da si namirim savjest. đubrad.
zasto nisi dobila?!? morali su ti isplatiti
i ja sam na porodiljnom pa sam uredno dobila i uskrsnicu i regres i dar za dijete a ocekujem i bozicnicu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:19   #71
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
...nemoguć e....po kojem zakonu i logici....jesi pitala?...šta je objašnjenje?
objašnjenje: jer su gamad.
bila sam prošli tjedan u kadrovskoj taman kad je baba dijelila bonove, išla sam maloj po zdravstvenu i pitam je li ima još nešto za mene, veli ona: "ne mama, to je to." dalje nisam htjela ni ulaziti u priče, da postoji bon s mojim imenom, dali bi mi ga.
a i prije sam čula da mame na porodiljnom rado zakinu i za ostale beneficije.
meni nisu dali ni g.o. da iskoristim prije bolovanja.
ma lopovi, propali dabogda.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:20   #72
Prosle godine muz ostao bez regresa i bozicnice. Ove godine ja otisla na komplikacije par dana prije djeljenja regresa pa su me lagano zaboravili..a sad ostajem i bez bozicnice.

Znaci nas dvoje - 0 kuna! Oboje kod privatnika.

I to bas kad bi nam najbolje leglo..jel kroz 2 mjeseca cekamo blizance...ali sta ces..Najlakse zaboravit radnika..
__________________
..after all, life goes on...
traxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:21   #73
Meni iskreno drago da ima privatnika koji isplaćuju dar i božićnicu.
MM će dobiti dar za curetak. Kod mog poslodavca toga nema, a ove godine nema božićnice ni meni ni njemu.
Ali da ima, i ja bi brojala sate kad će sjest na račun
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:22   #74
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
zasto nisi dobila?!? morali su ti isplatiti
i ja sam na porodiljnom pa sam uredno dobila i uskrsnicu i regres i dar za dijete a ocekujem i bozicnicu
uskrsnicu sam dobila, na kojem principu, ne znam, jer je regres izostao.
kao i moj bonus na realizaciju prodaje na koji imam pravo po ugovoru za onaj period kad sam radila do komplikacija.
božičnicu mogu misliti kako ću dobiti.
ali nema veze, čekam ih po povratku na posao (indirektno mi je naznačeno da se nemam kamo vratiti) pa će Lotusica po odvjetnika pa tužiti za sve skupa
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:24   #75
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
objašnjenje: jer su gamad.
bila sam prošli tjedan u kadrovskoj taman kad je baba dijelila bonove, išla sam maloj po zdravstvenu i pitam je li ima još nešto za mene, veli ona: "ne mama, to je to." dalje nisam htjela ni ulaziti u priče, da postoji bon s mojim imenom, dali bi mi ga.
a i prije sam čula da mame na porodiljnom rado zakinu i za ostale beneficije.
meni nisu dali ni g.o. da iskoristim prije bolovanja.
ma lopovi, propali dabogda.
Ma mogu oni biti gamad, ali zar postoji zakonska mogućnost da ti ne isplate...ja sam na porodiljnom tri godine i dobivala sam apsolutno sve što i ostali zaposlenici...prošle zime mi je legla i jubilarka jer je prošlo 10 godina u firmi.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:25   #76
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
uskrsnicu sam dobila, na kojem principu, ne znam, jer je regres izostao.
ja isto ostala bez regresa ova godine objašnjenje "na porodiljnom sam"

u biti se radi o tome da idioti u računovodstvu ne znaju propise, ali mi se nije dalo natezati sa nadležnima da ne bi bilo problema kad se vratim
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:27   #77
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ja isto ostala bez regresa ova godine objašnjenje "na porodiljnom sam"

u biti se radi o tome da idioti u računovodstvu ne znaju propise, ali mi se nije dalo natezati sa nadležnima da ne bi bilo problema kad se vratim
Sramotno da ne možeš pitati za ono što te pripada zbog straha za posao
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:28   #78
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Ma mogu oni biti gamad, ali zar postoji zakonska mogućnost da ti ne isplate...ja sam na porodiljnom tri godine i dobivala sam apsolutno sve što i ostali zaposlenici...prošle zime mi je legla i jubilarka jer je prošlo 10 godina u firmi.
morala bi kolektivni ugovor proučiti ali mislim da ove pogodnosti tipa božićnica i sl imaju pravo ukinuti. no ne po ovom principu da si oni biraju kome će je isplatiti a kome ne naravno...ali eto.
Za bonus me nisu smjeli zakinuti ali je problem u tome što se on računa po realizaciji prodaje vs plana prodaje po asortimanu, a to se lako da naštimati kako kome paše...
ma naplatit ću se ja, ovako ili onako
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:31   #79
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ja isto ostala bez regresa ova godine objašnjenje "na porodiljnom sam"

u biti se radi o tome da idioti u računovodstvu ne znaju propise, ali mi se nije dalo natezati sa nadležnima da ne bi bilo problema kad se vratim
mislim da je čak kvaka s regresom što se on veže za g.o., kojeg naravno ne možeš koristiti dok si na porodiljnom, ALI sad novim ZOR-u se i tome doskače, tj možeš iskoristiti i stari, pa ispada da ti prema tome moraju isplatiti i prijašnji regres....samo možeš si misliti kako će to napraviti
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:33   #80
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
objašnjenje: jer su gamad.
bila sam prošli tjedan u kadrovskoj taman kad je baba dijelila bonove, išla sam maloj po zdravstvenu i pitam je li ima još nešto za mene, veli ona: "ne mama, to je to." dalje nisam htjela ni ulaziti u priče, da postoji bon s mojim imenom, dali bi mi ga.
a i prije sam čula da mame na porodiljnom rado zakinu i za ostale beneficije.
meni nisu dali ni g.o. da iskoristim prije bolovanja.
ma lopovi, propali dabogda.
Isto i kod mene pizda im robovska...ni godisnji i to od 2009. i 2010., ni nista, a ne gine mi ni otkaz...a ja budala dane tamo provodila i dogurala do voditelja a najmlada...
Muz u poludrzavnoj firma-dobio 600kn za plodine..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.