Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 11:27   #21
Kad mi je stvarno frka (tipa, ja bolesna ili moram nešto obaviti) onda uletava tko stigne - svekrva, moja mama, tata...
Inače ga do sada pričuvali svega dva puta na sat i pol (ne računam kada nas voze doktorima i sl.)...

A sad, kad ću krenuti na posao, čuvat će svekrva
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:50   #22
moja je još malena, al ne treba nam neka velika pomoć. mama mi je bila 6 dana tu kad sam rodila, a onda sam je otjerala kući
odemo jednom tjedno na ručak kod dečkovih i to zato jer njih veseli.
čistim dok spava, kuham dok spava, peglam dok spava
a kad je budna skičemo se ili igramo!!dojim tak da je skoro stalno samnom, ostane tu i tamo s dečkom kad odem na kvarcanje, frizuru ili nešto, a za sve drugo ide samnom!!!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:59   #23
Moja stara,jedino njoj uspijem uvalit svo troje
I to obicno biva 1 na mj i to ako,ne volim je opterecivat jer znam da nije lako,ja sam ustimana pa je ok ali ona ne.
Sveki je 2x pokusala samo jedno i cijelo vrijeme nas je zivkala(isli kod zubara)
Tad i nikad vise
U biti mi nastojimo sve sami tako da su klinci 99,9% s nama,teze je ali izvedivo
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 12:05   #24
mm ne računam, to se podrazumjeva.

inače su nam prvih mjesec dana donosili ručak što sveki, što moja mama, ostale poslove sve je radio mm. to je bila najveća pomoć jer je mali visio na cici non stop, bile su vrućine, a mm radio. onda su svi otišli na more i to sam jedva čekala od onda, neko bi ga pričuvao kad bi išli u nabavku, ali sad idemo s njim u zadnje vrijeme, nije više tako osjetljiv. ostalo, vikendima odemo na ručak kod mojih ili njegovih pa se oni više bave s njim, tj. igraju pa ja popijem kavu i pročitam novine u miru
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:28   #25
Hvata me ljubomora kad vidim koliko ljudi ima u stvari puno ljudi oko sebe koji im uskaču oko djeteta i još imaju osjećaj da to nije to...
Mi od prvog djeteta o svemu brinemo sami, potpuno sami MM i ja, a imamo troje djece. MM je puno po terenu i na putu većinu vremena, tako da u stvari o troje djece i kući brinem sama, tj. sve je na meni. Brinem još i o nepokretnoj mami i bolesnom bratu koji žive u drugom kvartu, a mama od MM je 600 km od nas i još starija i bolesnija, tako da pomoći nemamo niotkuda.... Kad nekud idem djecu vodim sa sobom, takva mi je sudbina.
Svaki put kad sam dolazila iz rodilišta znala sam jednostavno da je to ono: skoči u vodu i plivaj ili potoni!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:47   #26
MM i ja,

moj tata još u radnom odnosu, mama umrla prije 13 godina, a od MM tata preko 74, a baka 69 (al nažalost operirana oba dva kuka i srce). Pomaže, al ne mogu je previše opteretiti. Tak da gdje mi tu i on. A dođe nam koji put na odemo samo nas dvoje na 1 dan da napunimo baterije. Noćna buđenja (1. u noći svaku noć) dovode koji put do ludila.
goga76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:53   #27
Moj muz! On je zlato od covjeka! On ce sve, al sve napravit za svoje dijete. I moja mama jako puno pomaze, uleti mi i tata tipa pridrzat malu kod nas dok ja nesto napravim po kuci i sl. I sveki bi htjela, ali ona manje jer sam eto ja tako odlucila. Za sad smo ju ostavili kod mojih 3 puta po 20-tak minuta. Jos mi je mala da bi ju mogla duze ostavit (izuzetak je ostavit ju s tatom). Sutra ce 6 mj! Hvala Bogu imam pomoci, a mogla bi i vise samo sto ne zelim. Ipak je ona moje dijete!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 13:59   #28
imamo dadilju jer radim 4 sata a inace mama i mm....da ne radim bili bi samo oni dvoje...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:22   #29
Prva dva tjedna ili tako nekako, dok je mm bio doma, stvarno mi je puno pomagao. I nahranio bi ga nocu i nosali bi ga naizmjence i sve. Onda je prestao. Ja sam bila toliko izmozdena da nisam mogla ni jesti od umora, a kamo da bi nesto skuhala. Pa je skuhao on veceru kad bi se vratio s posla. To je cesto bilo i jedino sto bi tijekom dana pojela. Njegov interes i briga za bebu - nula. Dnevno se ne bi njime bavio vise od 5 minuta. U isto to vrijeme nekako sam postala jos vise zastitnicki nastrojena prema malcu, jer mi se nisu svidjele metode smirivanja mm-a i pocela sam radije sama radit neke stvari iako sam padala od umora, jer onda bar znam da su napravljene kako treba. Pa sam sav posao oko malca prebacila na sebe. Tek kad je malac bio cca 3.5 mj je mm poceo pokazivati neki mini interes za njega, ono, uzeo bi ga na 10-15 minuta kad bi dosao sa posla, i pripazio ga 10-15 min dok bi se ja navecer tusirala. I tako nekako je ostalo i sad. Ajd, malo bolje. Ali ne puno. Malac ima 6 mj.
Ni moji ni njegovi ne mogu pomoc, i jedni i drugi su daleko. Jebiga, takva je situacija. Nit se imam s kime druziti, niti pitati za pomoc ili savjet. Samo internet mi ostaje
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:26   #30
nitko.
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:19   #31
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
nitko.
i kod mene isto taj nitko
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:29   #32
nitko nam ne pomaze, ne vidim ni potrebu za tim. mm, malo dijete i ja, sasvim dovoljno

prvih su se dana svi nudili, ali ja nisam dala, htjela sam da sto vise budemo sami s njim i da se sto prije skuzimo. moja ga je mama pricuvala na sat vremena kad smo isli obavit opcinu, itd., ali inace ga nitko ne cuva.

kad krenem radit, cuvat ce ga moji starci, a onda ce u vrtic.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:31   #33
u početku s prvih dvoje suprug..prvih mjesec dana..sve ostalo ja sama...a sad kad rodim sama s njih troje..muž nažalost radi po cijele dane jer nam je svaka kuna potrebna
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:46   #34
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
moja ga je mama pricuvala na sat vremena kad smo isli obavit opcinu, itd., ali inace ga nitko ne cuva.
popisujem.. jedino čuvanje...
meni u početku mm pomagao, tj radio sve, bio na godišnjem mjesec dana... kuhao, čistio (samo peglao nije) moja briga je bio sinko mislila sam da ću poluditi kad ostanemo sami, jer obzirom na grčeve mali je većinu vremena urlao i nije spavao...
ali mi ostali sami, stvorili svoju rutinu, i sve supač...(kaj se tiče kućanskih poslova, svaki dan odradimo po dio-sve odjednom je nemoguće)
starci nam dođu prek vikenda, al u posjetu a ne na čuvanje...
u početku sam ga mm-u ostavljala dok sam se tuširala(nakraju bi oboje zaspali), al sad on fino spava po noći, tak da nema potrebe za time...

dakle, nitko, i baš nam je super tak...
__________________
stigao grofić.... 03.12.2010... mamina srećica...
stiže grofica.....
groficaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:52   #35
nama nema tko pomoći.
zapravo, meni većinom nema tko pomoći osim jedne predobre forumašice, susjede i prijateljice, u nekoliko navrata me spasila s čuvanjem, draga ako čitaš:
mm mi je jako puno na putu, evo sad ga neće biti 4 tjedna za redom.
starci moji, njegovi - 500km udaljeni.
frendovi redom svi bez djeca i iskreno zakazali.
moja mama kad je došla kad je mala tek iz bolnice stigla samo je smetala i otišla nakon 4 dana jer joj nisam dala da puši u stanu
svekrva i sama pored jednog starijeg ima i osnovnoškolca doma i ne mogu je baš tražiti da ostavi sve da bi meni kuhala i prala.
tako da sve sama radim...a mm uleti kad je doma. što je rijetko.
moram priznati doduše da uopće nije strašno, mala je predobro dijete, spava cijelu noć tako da ne mogu reći da sam nešto jako umorna...fali mi samo ono malo vremena za sebe, da se na miru ujutro našminkam ili da mi ju netko zabavi 10min dok veš objesim ili jednostavno kavu u miru popijem. al ok, kako ide starija, tako je lakše.
najgore mi je bilo sad nedavno kad smo imali 2-3x tjedno vježbice, pa pregledi, pa kontrole, sto čuda, a ja sama s njom...trpaj ju po par put dnevno u auto i vozi. a treba ju i presvući i nahraniti. da ne velim da i sebi moraš nešto u kljun baciti. teglila sam ju svugdje sa sobom kao ciganče - od doktora do trgovine; jela je putem, kod drugih, po čekaonama, ordinacijama...
dobra strana svega je što ju ne dira ni di će jesti ni di će leći, sve joj paše
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 16:28   #36
mama,i stvarno mi puno znaci ,da ne ne znam kako bi jel mali mi je jako kenjakav,nebi mogla s njim na kraj 24h ...iako sam rekla prije nego sam rodila meni nitko ne treba sve cu ja sama moci ali sam se prevarila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:25   #37
meni puno znači što ih netko pričuva i poigra se s njima da ja 1 h na miru popijem kavu....
a i zašto ne... cijeli dan su samnom i vole se igrati sa bakom i sa tatom kad dođe doma....
nevidim ništa loše u tome....
ali jedini uvjet je da se sluša mene i mm.....
a izbjegavam ih ostavljati dok ne jedu.... znači jeli su...papa... mama ide na kavu.... i nitko nema obaveze sa hranjenjem, a ako im ne ponudiš neće ni tražiti.... znači... obaveza je samo igra i prasvuči ako se netko pokaka.....
a baki je to super i svi happy
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:27   #38
meni nitko....kad sam rodila bio mm doma 3 tjedna pa povremeno dolazila svekrva, ali u biti nitko...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:33   #39
niko..ja sama..tu i tamo ako moram u soping mogu ga odvest mami da ga pricuva pol sata..ali sve radim sama...i niko mi nesto posebno ne pomaze oko djeteta
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:48   #40
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
nitko.
i kod mene isto... nitko dodje pa mi pomogne svaki dan
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.