Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2014., 23:18   #761
Danas ušla u Algoritam i osjećala se kao dijete kad uđe u trgovinu punu slatkiša Pravac dječji odjel i naravno raspametim se
Uzeli: Maca Papučarica-već dva puta čitali i svidjela im se
Medo Paddington - vidjela sam da im je dosadno, a ima i dosta teksta
Pustolovine malog crva - svidjela im se i bilo je puno dodatnih pitanja
Medvjedići i proste riječi i Medvjedići čuvaju okoliš - definitivno promašaj ili tek trebamo pogodit trenutak za čitanje.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:08   #762
Moja će za Božić dobiti Hoppity Hop peeek a boo! Tri priče o princezama i Poli ide u vrtić.

Obozava knjige
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 23:30   #763
nama je knjižni isus kupio budalaste priče i priče o svemiru, jedva čekam da ih čitamo

inače, trenutno smo na utvrđivanju gradiva, čitamo opet naše najdraže bajke i najljepše basne.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 09:18   #764
Pozdrav knjigoljupci.
Uzela bi malom Pričosvijet. Ali vidim da dosta kosta. Sad je u Tisak mediji 30% pa ovaj prvi kosta 135 kn., a dopuna 80 kn.
E, sad da li mogu te dvije ici neovisno jedna od druge? Malo smo kratki s lovom pa sam mislila mozda uzeti samo ovo drugo izdanje.
Molim savijet i iskustvo nekoga tko ima.
Naime pogledala bi si ja u knjizari, ali daleko mi je pa saljem svekrvu.
Hvala
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 09:33   #765
Ksenija1982, mi imamo samo drugo izdanje i stvarno ne znam što je u prvom paketu jer mi koristimo drugo pakiranje samostalno
Sad sam stvarno u gužvi, ako ti nije kasno navečer ću ti napisati detaljnije što ima u našem pakiranju a pogledaj 2-3 stranice unazad jedna forumašica ima prvo izdanje pa priupitaj i nju
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 09:35   #766
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Pričosvijet. Prije stranicu -dvije sam napisala o tome.

Ima Pričosvijet (knjiga kako pripovijedati po karticama) + 40 kartica i ima dopuna (2. dio) Putovanja i pustolovine (28 kartica, mislim).

Samo kaj dosta košta, ja ga našla na NJuškalu za 50 kn pa sam si ga priuštila.Žao mi je kaj i drugi dio nisam na Interliberu uzela, razmišljala sam i razmišljala i na kraju nisam uzela . Bio je 60 kn.
evo... razlika je možda samo u broju kartica
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 09:44   #767
Hvala.
Vidjela sam ovo sto je nightfall napisala.
Ali ovo sto gledam pi netu cini se da prvi dio ima i neku knjigu uz kartice pa nisam sigurna jel moze bez nje.
A i nisu mi jasne cijene.
Cini se da ova prva i inace kosta 135 kn?
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 10:21   #768
Quote:
Ksenija1982 kaže: Pogledaj post
Hvala.
Vidjela sam ovo sto je nightfall napisala.
Ali ovo sto gledam pi netu cini se da prvi dio ima i neku knjigu uz kartice pa nisam sigurna jel moze bez nje.
A i nisu mi jasne cijene.
Cini se da ova prva i inace kosta 135 kn?
Ne znam ima li ovaj drugi pripovjedačku knjigu , nisam se zagledala, meni su bile važne kartice,ali i bez pripovjedačke knjige se lako može. Ona daje samo par mogućnosti (ideje) kako se koristiti karticama (koje izdvojiti,koliko njih, daje par primjera već ispričanih priča i navodi kartice uz koje su te priče ispričane, ako imamo mašte knjiga ne treba).

Meni se čak i više sviđaju kartice uz drugi dio, ima ponuđena zanimljiva mjesta na koje se može "otputovati" ili bića (leteći konj i sl), imam osjećaj da je drugi dio poticajniji za nešto manju djecu (tipa 6 godina) jer ima likove i mjesta koje su oni susreli već u pričama,drugi dio ima malo "ozbiljne" kartice, npr. vrelo sjećanja, dveri vilinskog svijeta (tak nekak ) i mojoj je klinki teže zamislit kaj se krije pod tim nazivima.Ali kartice su svakako zanimljive i pun pogodak,koji god dio uzmete.

E sad, za cijenu mi nije jasno kako bi prvi dio koštao 135 kn uz popust od 30% , mislim da mu je 135 kn redovna cijena.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 19:51   #769
im slikovnice koje sam ja imala kad sam ja bila mala. možda netko vidio negdje za kupiti?

http://www.foma.hr/velike/bajke/kral...rnu_graska.jpg

http://www.foma.hr/velike/bajke/trnoruzica2.jpg

http://www.foma.hr/velike/bajke/ivica_i_marica.jpg

http://www.foma.hr/velike/bajke/matovilka.jpg

http://www.foma.hr/velike/bajke/cvilidreta.jpg

ja sam ih jedno vrijeme viđala u kauflandu, ali ih više nema. a i cijena je bila paprena za par listića. jer možda zna netko proizvođača slučajno pa da lakše nađem
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 19:55   #770
moj devetogodišnjak je smlavio cijeli opus pauline, dakle gorski i morski dnevnik, paulininu pobunu, i ostalo, onda je prešao na ideš mi na živce, a sada uživa u gregovim dnevnicima koji mu se jako sviđaju
od lektire mu se svidio šegrt hlapić, a sa trenutnim vlakom u snijegu u kojem sam ja kao dijete uživala, muči muku
nikako mu nije sjeo dio sa šibanjem djece, a dječje groblje sam mu još teže objasnila i poprilično ga je to pogodilo
valjda je to generacijska razlika
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 14:17   #771
mi smo u necu fazi pa je za bozic stigla gospodjica necu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 15:10   #772
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
im slikovnice koje sam ja imala kad sam ja bila mala. možda netko vidio negdje za kupiti?

http://www.foma.hr/velike/bajke/kral...rnu_graska.jpg

http://www.foma.hr/velike/bajke/trnoruzica2.jpg

http://www.foma.hr/velike/bajke/ivica_i_marica.jpg

http://www.foma.hr/velike/bajke/matovilka.jpg

http://www.foma.hr/velike/bajke/cvilidreta.jpg

ja sam ih jedno vrijeme viđala u kauflandu, ali ih više nema. a i cijena je bila paprena za par listića. jer možda zna netko proizvođača slučajno pa da lakše nađem
KOliko znam izdaju Naša djeca (a i piše na knjižicama) i ja sam ih vidjela na njihovom štandu na Interliberu, cijena je bila smiješna,kakvih 5 kn (a ja bedak razmišljala kupiti ili ne, na kraju nisam kupila ).Nije bilo baš svih, sjećam se da sam vidjela Trnoružicu, ali vjerojatno je bilo i drugih , samo kaj su ih razgrabili, pretpostavljam. Inače ne znam gdje se prodaju, nisam ih nigdje vidjela osim na njihovom štandu (ali nisam se ni zagledavala). I da, i ja sam ih imala kao mala
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 19:36   #773
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
KOliko znam izdaju Naša djeca (a i piše na knjižicama) i ja sam ih vidjela na njihovom štandu na Interliberu, cijena je bila smiješna,kakvih 5 kn (a ja bedak razmišljala kupiti ili ne, na kraju nisam kupila ).Nije bilo baš svih, sjećam se da sam vidjela Trnoružicu, ali vjerojatno je bilo i drugih , samo kaj su ih razgrabili, pretpostavljam. Inače ne znam gdje se prodaju, nisam ih nigdje vidjela osim na njihovom štandu (ali nisam se ni zagledavala). I da, i ja sam ih imala kao mala

ma daj me nemoj!!! 5kn?? nisam bila ove godine na interliberu jer sam taman u to vrijeme rađala i povlačila se po bolnicama
inače u kauflandu su bile po 50kn.
dobro da si mi rekla da je to Naša djeca, nisam znala jer nisam zapamtila od prije, a kad sam ih vidjela nisam se sjetila pogledati to
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 10:55   #774
Dobro da ih nisi kupila.

Vec sam pisala ovdje - te slikovnice od ND za 5 kn su uzasne.
Toliko skracene i unakazene verzije da ne vrijede ni tih 5 kn.

Nisam listala sve, ali recimo u Pinokiju se na nijednom jedinom mjestu ne spominje ni laganje ni njegov nos i na svim ilustracijama ima normalan nos.
I Bambi je bio neprepoznatljiv.
Ma katastrofa.

Dobro da sam ih isla prolistati, poznavajuci sebe, vjerojatno bi ih nakupovala citav vagon da nisam vidjela na sto lice.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 12:35   #775
pa ja ih se sjećam od kad sam bila mala i ok su. doduše nisam imala pinokia pa ne znam konkretno za njega
osim ako su to neke nove verzije
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 12:35   #776
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Dobro da ih nisi kupila.

Vec sam pisala ovdje - te slikovnice od ND za 5 kn su uzasne.
Toliko skracene i unakazene verzije da ne vrijede ni tih 5 kn.
Čitala sam da si to napisala,ali nisam shvatila da je o ovima gore riječ. Ja sam sentimentalno za njih vezana, imala sam ih ja kao mala, zato bi ih kupila, moje su netragom nestale. No kakva bi i mogla biti priča koja je skraćena na par rečenica teksta.

Imamo mi i skraćenih verzija (takve slične male slikovnice) , to nam je idealno štivo za čitanje na wc-u .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 13:03   #777
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
pa ja ih se sjećam od kad sam bila mala i ok su. doduše nisam imala pinokia pa ne znam konkretno za njega
osim ako su to neke nove verzije
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Čitala sam da si to napisala,ali nisam shvatila da je o ovima gore riječ. Ja sam sentimentalno za njih vezana, imala sam ih ja kao mala, zato bi ih kupila, moje su netragom nestale. No kakva bi i mogla biti priča koja je skraćena na par rečenica teksta.

Imamo mi i skraćenih verzija (takve slične male slikovnice) , to nam je idealno štivo za čitanje na wc-u .
ja govorim za one koje su bile po 5 kn (mali format) - te su strasne.
e sad, naslovnica se ne sjecam pa mozda to i nisu bile ove s linkova (iako ti pises da su to te).
u toj kutiji po 5 kn su bile i matovilka i ivica i marica i tri prascica, crvenkapica, pepeljuga, pinokio, bambi... zapravo manje vise sve poznatije bajke i price.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 16:40   #778
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja govorim za one koje su bile po 5 kn (mali format) - te su strasne.
E da, u kutiji po 5 kn, onda si o njima pisala. Pojma nemam , ja se sjećam naslovnica,ali teksta ne. Trenutno nemamo takve ali imamo slične, malog formata, s par strana. Ima svega, npr. u Tri praščića na kraju vuk i tri praščića zajedno imaju piknik . Moju malu ne smeta,znamo i original i ove su , kažem, idealne za nošenje u wc
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 08:42   #779
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
E da, u kutiji po 5 kn, onda si o njima pisala. Pojma nemam , ja se sjećam naslovnica,ali teksta ne. Trenutno nemamo takve ali imamo slične, malog formata, s par strana. Ima svega, npr. u Tri praščića na kraju vuk i tri praščića zajedno imaju piknik . Moju malu ne smeta,znamo i original i ove su , kažem, idealne za nošenje u wc
pa da. za drugo ni nisu.
steta.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 09:24   #780
budalaste priče su super, traže me stalno da ih čitam

neki dan idem ja objasniti senioru priču o obitelji ptica koje imaju čovjeka u krletci, a koji je tužan i zato ne pjeva.
pitam ga na kraju jel me štogod skužio.
kaže on - mama, ništa ti ja ne kužim te budalaste priče
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.