Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 04:18   #81
U are what u drink by: Coca-Cola
U are what u eat by: Hamburger & Chesse
McDonalds - The reason why you're fat
caroline_county is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 08:00   #82
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
...
Sigurna sam da ćeš naći ugodnije sugovornike koji će te smiriti i složiti se kako su sve to otrovi.
Kako si mi samo spustila

Valjda si od silne želje da mi spustiš zaboravila napisati i stručno objasniti od čega se sastoji meso u hamburgeru u Meku. Kad već znaš.
Ili i to lažeš?
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 09:26   #83
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Razumijem tvoju iziritiranost. Ne zamjeram ti.
Od čega se sastoji hamburger? Pa to je vidljivo valjda golim okom; od peciva, goveđe pljeskavice, krastavca, sitnog luka i kečapa.
a u toj govedjoj pljeskavici ima sve ga i svacega. iduci put pogledaj u ducanu kad ces biti sastav bilo koje zamrznute pljeskavice.
da se razumijemo, ja kad doma radim hamburgere kupim ledoburger i pecem ga, jer nikad domaca pljeskavica od normalnog mesa nema takav okus.
ali da nema unutra svakakvih sranja nije istina.
o pecivu da ne pocnem.
u najobicnijim pecivima iz pekare ima toliko dodataka povrh brasna soli i kvasca da to nije normalno, a ova pakirana hambi peciva koja traju 3 mjeseca se ne mogu nazvat pecivima uopce
zao mi je sto nemam nista od toga kuzi pa d ati popisem listu sastojaka ali sve se lako procita u bilo kojem ducanu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 09:55   #84
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Naravno da nisu. Voćni jogurt je nerjetko čisti šećer s aromama i bojama.
pun aditiva , konzervansa i šećera. Voća nema ni u tragovima.

Za meso iz hamburera nisam baš sigurna, ali sigurna sam da u tom mesu nije samo meso.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 12:49   #85
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
A to je jako bitno jer se hrana apsorbira 20 godina u organizmu i "otrovi" od hamburgera će mi ostat zauvijek i umrijet ću sa 40, kak da ne
Baš ste ispale jako pametne


btw. McDonalds ima najkvalitetnije meso u Hrvatskoj, znam iz pouzdanih izvora. Druga je stvar kaj sve stavljaju u umake, bojila itd. u njega iako sigurno nije ništa jako štetno kaj naš organizam ne može ishendlat jer bi inače ja i milijuni ljudi već odavno bili 2 m ispod zemlje
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 13:31   #86
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
A to je jako bitno jer se hrana apsorbira 20 godina u organizmu i "otrovi" od hamburgera će mi ostat zauvijek i umrijet ću sa 40, kak da ne
Baš ste ispale jako pametne


btw. McDonalds ima najkvalitetnije meso u Hrvatskoj, znam iz pouzdanih izvora. Druga je stvar kaj sve stavljaju u umake, bojila itd. u njega iako sigurno nije ništa jako štetno kaj naš organizam ne može ishendlat jer bi inače ja i milijuni ljudi već odavno bili 2 m ispod zemlje
Nećeš umrijet, to bi bilo prelijepo
Samo ćeš dugo živjet u mukama

Ak je nakvalitetnije meso zakaj tak smrdi?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 13:48   #87
ne smrdi meso, smrdi ulje u kojem peku

poanta je da meksit nije nista veci ni manji sit od ostale procesuirane i dubokosmrznute hrane u ducanima.
mi nismo u americi pa da se krave boktepitaj cime hrane i slicno, meso u meksitu je isto ono meso koje mi smrznuto kupujemo u ducanu ako kupujemo smrznuto u ducanu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 14:17   #88
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nećeš umrijet, to bi bilo prelijepo
Samo ćeš dugo živjet u mukama

Ak je nakvalitetnije meso zakaj tak smrdi?
Meso ne smrdi, to kaj tebi smrde začini, luk, senf, ulje i ostalo je druga stvar.

Trebala bi se malo obrazovat i informirat prije nego napišeš ovakve gluposti u kojima ljudima želiš smrt. Ako ništa, za dobro svog djeteta
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 14:36   #89
kad nam dijete ima zatvor, odvedemo ga na happy meal, cheese, salatica, jabuka sok i voila!!! u roku 2 sata
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 15:29   #90
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
pun aditiva , konzervansa i šećera. Voća nema ni u tragovima.
Kak je lijepo moci pisati i pri tomene morati zakonski odgovarati za istonitost onog sto se pise. S obzirom da zakon propisuje kazne za neispravno navodjene sadrzaja hrane nekako vise vjerujem proizvodjacu vocnog jogurta koji napise u sadrzaj xy% sok/koncentrat/pulpa voca nego pink5 koja napise da voca tamo "nema ni u tragovima"

Uostalom u vocnom jogurtu je primarna stvar jogurt, a ne to malo voca i secera. Kad sam zadnje citala nije bilo beskonacno mnogo aditiva o kojima se tu prica, nego sok od cikle za boji i malo umjetne arome. No big deal...

No definitivno postoji slicnost izmedju vocnih jogurta i McD kao temi foruma - svi "znaju" da je "smece, otrov, pun aditiva, los ..." ali ne navedu niti jedan dokaz. Procitala sam pet stranica teksta i osim "samorazumljivih" dokaza nisam nasla da je itko napisao iti jedan taj otrovni aditiv, zasto je otrovan, u kojim kolicinama itd. Otprilike kao i za vocne jogurte, da nisam neki dan bas (opet) isla citati ne bi mi toliko bilo svjeze u sjecanju sto je u stvari sastav vocnog jogurta, odnosno preciznije, sto NIJE sadrzaj vocnog jogurta, bar ne ovog kojeg kupujem...

Zadnje uređivanje proab : 25.02.2014. at 15:35.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 16:04   #91
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
pun aditiva , konzervansa i šećera. Voća nema ni u tragovima.

.
To naprosto nije točno.
U jogurtima koje ja kupujem ima voća. Nije u tragovima.
Nema ni dodanog šećera.
Ali ako se kupuju ono deserti na bazi jogurta tu vjerojatno ima i šećera i mase za zgušnjavanje...
Poopćavanje nije baš pošteno.

A kaj se MD tiče nemam pojma kaj meću unutra. Ja ga ne mogu jesti radi goveđeg loja koje širi oko svakog MD meni krajnje odbojan miris.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 16:48   #92
ja bi da napises koji kupujes da nema secera i konzervasa
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 16:59   #93
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
S obzirom da zakon propisuje kazne za neispravno navodjene sadrzaja hrane nekako vise vjerujem proizvodjacu vocnog jogurta koji napise u sadrzaj xy% sok/koncentrat/pulpa voca nego pink5 koja napise da voca tamo "nema ni u tragovima"
stvar je u tome što "sok od voća / sirup od voća" u stvari često bude proizvod/tvar (ne znam koji pojam upotrijebiti) registriran pod nazivom "sirup od voća".

dakle ne uzme se kilo jagude i ukuhava u sirup da bi ga se stavilo u jogurt, već se pomiješa hrpa praškova i registrira pod nazivom "sirup od jagode".

ne izmišljam i nemam insiderske informacije industrije hrane , već čitala nekakav članak na temu "što nam prodaju na policama" (nije bilo u 24 sata, nego nešto tipa Lider, valjda su minimalno vjerodostojni)

(slično kao što u "purećoj salami" ima svega i svačega, a ne samo puretine)
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 19:25   #94
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Meso ne smrdi, to kaj tebi smrde začini, luk, senf, ulje i ostalo je druga stvar.

Trebala bi se malo obrazovat i informirat prije nego napišeš ovakve gluposti u kojima ljudima želiš smrt. Ako ništa, za dobro svog djeteta
Valjda znam razluciti sta mi smrdi

A smrt ti nisam nigdje pozeljela ni tebi ni nikome, stvarno selektivno citas
Samo sam te obavijestila da ces umrijeti, a gastrotis je jedna stvarno dugotrajna i neugodna bolestina, bus vidla za jedno 5-10 godina
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:50   #95
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Samo sam te obavijestila da ces umrijeti
Ja sam u meku pojela par sladoleda, jednu salatu, par pitica i cca 5 onih tortilja s koječime, hoću ja isto umrijet?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 21:54   #96
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ja sam u meku pojela par sladoleda, jednu salatu, par pitica i cca 5 onih tortilja s koječime, hoću ja isto umrijet?
sasvim sigurno, da.

(osim ak si jedna od onih iz sumrak sage )
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 22:08   #97
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ja sam u meku pojela par sladoleda, jednu salatu, par pitica i cca 5 onih tortilja s koječime, hoću ja isto umrijet?
Garantirano
Al mozda neces bolovat od gastritisa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 23:45   #98
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne smrdi meso, smrdi ulje u kojem peku

poanta je da meksit nije nista veci ni manji sit od ostale procesuirane i dubokosmrznute hrane u ducanima.
mi nismo u americi pa da se krave boktepitaj cime hrane i slicno, meso u meksitu je isto ono meso koje mi smrznuto kupujemo u ducanu ako kupujemo smrznuto u ducanu.
upravo tako.
zato ja to meso u ducanu ne kupujem, al sam sigurna da ga kupuju za vrtice
(i dodju nama krave iz brazila, smrznute prije 5-10god, tak da...)

od mekdonaldsu sam najvise koristila wc-e, ono kad putujes svjetom sa bekpekom, oni su besplatni, uvijek cisti, i jos imas i muziku.
(i kad vise nisu bili besplatni, nazicali bi nekoga sifru, rijetko smo bas kupili hranu)

jela sam i ja u tom smecu kad sam bila mlada, sve tomi bude fino (iako smrdi) i sve to navuce inzulin da sam gladna za pola sata.
it o je problem kod djece, i zato bi ga trebalo izbjegavat.
dugotrajna izlozenost mijenja okuse, i normalno da nakon "ovog finog", djeca nece obicnu pljeskavicu ili obicnu sniclu.

od povremenih obiteljskih odlazaka na rucak/veceru, mene vise cude slavljenja rodjendana u tom govnu, pozivanja tudje djece...
sto je najzalosnije, jeftiniji su nego neke igraonice, i mnogi ih zato biraju...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:33   #99
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja bi da napises koji kupujes da nema secera i konzervasa
Iako je off, - Danone i Vindija imaju takve jogurte. Vjerojatno i drugi proizvođači. U Lidlu imaju također voćne jogurte bez dodanog šećera.
Vrlo često i u obični jogurt umiješam voće.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:54   #100
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

dugotrajna izlozenost mijenja okuse, i normalno da nakon "ovog finog", djeca nece obicnu pljeskavicu ili obicnu sniclu.

od povremenih obiteljskih odlazaka na rucak/veceru, mene vise cude slavljenja rodjendana u tom govnu, pozivanja tudje djece...
sto je najzalosnije, jeftiniji su nego neke igraonice, i mnogi ih zato biraju...
potpis. bio je nedavno nekakav clanak po netu, kako taj omjer secera i masti i soli koji je u toj procesuiranoj hrani izaziva najjace lucenje endorfina ili dopamina, neceg uglavnom od tih stvari kaj ugodu izazivaju pa stvara ovisnost

a rockasi... ne samo da su za pun k najjeftiniji nego ne placas nista ako otkazes. ubijte me ali ja sam pokusala moju nagovoriti na slavljenje tamo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.