Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 22:27   #21
ja kod svoje forsiram trenirke, tenisice, tajice look. i sva sreća to mi još uvijek prolazi. za 2 mjeseca će imati 4 godine.
neki dan sam joj kupila zimsku jaknu na muškom odjelu h&m, tamnoplavu, i ok je s tim, nije se bunila što je plava.
ali danas sam imala dramu zbog kitty balerinki u hmu, toliko je plakala da joj kupim te ružne roze kitty balerinke, a ja sam bila nepopustljiva, ljudi su me već gledali preko oka, kao pa kupi djetetu, nije skupo
ali uspjele smo se kompromisno, mada kroz suze dogovoriti da uzmemo lakirane tamnoplave. u normalnim uvjetima joj nikad ne bi kupila lakirane cipele, ali s obzirom što si je prvo poželja, mislim da sam dobro prošla.

isto me žica da joj lakiram nokte, ali s obzirom na sastav lakova za nokte, tu nema šanse da popustim, pa sam opet bila pametno kompromisna i kupila joj one male naljepnice za nokte, pa joj lijepila to po noktima par dana dok joj nije dosadilo.

mislim nemam ja ništa protiv da ona fura neki curičasti look, ali definitivno dajem prednost udobnoj robi nego lijepoj.
ja nisam taj curičasti, rozi tip (iako poremećeno volim šljokice), ali isto joj neću braniti da se oblači kako želi, sve dok je to u granicama normale, a pod normalu smatram bez dekoltea bar dok joj cice ne narastu

al pak s druge strane, apsolutno nemam ništa protiv pirseva, tetovaža, bojanja kose u raznim bojama i slično, ali za to će ipak morati čekati 15-u
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 22:38   #22
Meni je pozlilo na ovo. Mala ima samo 12 godina.
Ne znam koliko ima veze s temom jer vidim da komentirate mlađu djecu, ali ono. Mediji su odgovorni za ovo stanje. Sve je postala jbn umjetnost i sve se kroz nju opravdava.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 22:41   #23
ja kupujem ono sto joj se svidja dokle god je potrebno, udobno i primjereno. ako oce odurne sljokicaste tenisice, njih ce dobiti. ali ako hoce leopard tajice, to vec nece
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 23:34   #24
a jaoo.... pa zasto to radite

moja ima crvene tajice na zvjezdice,
cipkastu haljinicu
minnie mouse i h.kitty robicu,carapice, spangice
minnie mouse as
sve roza, sve sljokice i sve curickasto.
sve ono sto ja nebi nikad
ali njoj to jednostavno stoji
ljudi se cude da sam joj JA to kupila

pa kupi djetetu ruzne hello kitty cipelice,

al bolje za curicu muska jakna,u svakom slucaju.
ne , ne kontam

i leopard uzorak , kul i usi na kapici preslatko

sta vam je , ljudi
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:24   #25
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Meni je pozlilo na ovo. Mala ima samo 12 godina.
Ne znam koliko ima veze s temom jer vidim da komentirate mlađu djecu, ali ono. Mediji su odgovorni za ovo stanje. Sve je postala jbn umjetnost i sve se kroz nju opravdava.
oprosti mala ima talenta http://www.youtube.com/watch?v=_vc69LUQiqo
http://www.youtube.com/watch?v=5TWAhoMmDaw

nije ona kriva sto je lijepa
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 12:56   #26
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
meni ata nije dao da lakiram nokte sa nekim drececim lakom (crvenim recimo) dok nisam pocela sa 18 godina raditi
Ajme, ovakvi pacijenti su mi predobri.

Zabrana lakiranja noktiju.

U čemu je zapravo kvaka s lakiranjem noktiju, zašto je to problem, osim roditeljima koji vole posjedovati tijela svoje djece?

Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
Nervira me, međutim, kad je odjeća za curice iole seksi. Pričam o pripijenim tunikama, čizmama preko koljena, uggsicama...
Uggsice su uistinu vrhunac seksipila i svatko normalan kad vidi tu čizmu dobije erekciju.

Quote:
Mislim, da postoje dekoltei i minjaci iz kojih će izvirivat cice i noge, fakat bismo živjeli u društvu koje podržava pedofiliju.
Zapravo, afaik, pedofilima djeca koja izgledaju odraslo nisu napeta.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:14   #27
Ja se samo pridruzujem klubu onih koji ne kuze gdje je problem s lakom za nokte. Moja obicno odabere da je svaki nokat druge boje (zute, zelene, plave, crvene, ljubicaste) pa jos stavim kojipu ukrasnu naljepnicu - cvjetic iz dm i bas mi je slatko.

A odjecu je nosila samo rozu, sljokicastu, tilastu i na mackice (kitty i ostale), no taman sam joj kupila sve u tom stilu sad odjednom voli plavu, traperice, itd jedina konstanta je beskrajna ljubav za gumene cizme, u tome bi valjda mogla bit svaki dan.

Srecom, sad joj je sve to rozo premalo, i ovih dana idem kupit set plavog za jesen, uz upozorenje njoj da nema promjene modnog stila do iduce sezone
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:19   #28
Dolazimo na sklizak teren . Imam curku istina Bog malo preko dve godine ali dete zna kaj hoce i nema Boga da mu obuces ono kaj nece - mene to ne zdere u zivotu Jezive su mi sljokice i hello Kitty stvari no ak bu dete htelo to nositi brate nek nosi Mislim da je bitno kakav se gradi stav u glavi... Kad smo kod laka za nokte - ja sam ko mala morala imati nalakirane nokte pa evo danas ih ne lakiram osim na nogama Nemam ni problema s brandiranom odjecom ako je to nekome standard - znaci ak se ne odrice necega nego ode u ducan i kupi ne kuzim zakaj ne bi a i to je relativan pojam (vani nikom nije standard nositi Uggsice ili RL il CK - to je kod nas jer prodaju te stvari ko suho zlato)... No ako je poanta da se pokazuje, da se vrednuje ljude po tome sto imaju i nose e to je onda drugi par rukava... Protivnik sam sminkanja i visokih peta za proslave male mature, velika ajde ... I da slazem se s pokretacicom teme cesto u shoping centrima vidim mame kaj deca kupuju stikletine od kojih mi se zavrti u glavi i to je za mene big NO. Il kad vidim curku od 16 u takvom soseku i stikletinama da glava boli i ide navecer van e to bi mi bil problem s mojim detetom
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:31   #29
coko, problem je s lakiranjem noktiju sto je nekim ljudima lak na noktima isto sto i sminka na licu. meni nije pa dam da lakira nokte.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:37   #30
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan saznala da postoji pole dance za djecu. to je sve sto cu reci.
i tangice za barbike...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 13:46   #31
pa barbike su odrasle zene, nek nose tange. zabrinut cu se kad vidim tange za djevojcice
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 15:20   #32
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
j
isto me žica da joj lakiram nokte, ali s obzirom na sastav lakova za nokte, tu nema šanse da popustim, pa sam opet bila pametno kompromisna i kupila joj one male naljepnice za nokte, pa joj lijepila to po noktima par dana dok joj nije dosadilo.


al pak s druge strane, apsolutno nemam ništa protiv pirseva, tetovaža, bojanja kose u raznim bojama i slično, ali za to će ipak morati čekati 15-u
kemikalije u laku za nokte su problem, ali kemikalije koje se izljevaju na glavi nekoliko godina kasnije nisu problem
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 15:23   #33
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa barbike su odrasle zene, nek nose tange. zabrinut cu se kad vidim tange za djevojcice
ima ima.. http://thesocietypages.org/socimages...cyrus-scandal/
a ima i ovoga: http://owni.eu/2011/03/31/the-padded...al-in-the-usa/
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:06   #34
Na koji način štete kemikalije iz lakova za nokte?

Na koji način štete kemikalije iz boja za kosu?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:10   #35
Ove mi curice s prvog linka izgledaju, štajaznam, "seksualizirano" nije među prvih dvanaest tisuća riječi koje mi padaju na pamet. Curice u curičjoj robici. Koji je ljudima vrag?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 16:55   #36
Ma cila je tema prepuna pretjerivanja.
Nemam curicu, ali mali mi ide u vrtic, a vrtic kraj osnovnjaka i ne vidim nikakvu posebnu "seksualiziranost" kod predpubertetskih curica.
Roza obleka, sljokice, haljinice...otkad je to seksualno samo po sebi? Curicasto, to da. I ne vidim nista lose u tome. Pravo mi je trulo forsiranje nekog "mornarsko plavog stila" ako curica hoce hello kitty slape. Jer hello kitty je poznati sex simbol.

Opcenito mi je to forsanje odbojno i podsjeca me na temu koju sam davno citala na ovom podforumu: mater je sizila jer joj mala zeli samo "musku obleku", nece barbi, nego nekog usranog dinosaura na majici.

Meni dite ima slobodu koja prestaje kod istinski seksualiziranih krpa. Ostalo po volji.

A spika oko danasnje opsesije curica izgledom me podsjetila kako mi je mama pricala da sa 4 god., prije kojih 30 god., nisam nikako tila u vrticu nositi hlace, a na suknjicu samo maksimalno debele hulahopke. Navodno sam joj na upit zasto rekla kako imam premrsave noge koje izgledaju deblje i bolje u hulahopkama.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:49   #37
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
oprosti mala ima talenta http://www.youtube.com/watch?v=_vc69LUQiqo
http://www.youtube.com/watch?v=5TWAhoMmDaw

nije ona kriva sto je lijepa
tko ono koristi to kao izgovor?

svaki materijal može izgledati ok na djeci ako je prikladno krojen, al oni dvodjelni push up badići i nove štiklice za klinke...
isto tak je normalno da se curice s 12 žele šminkat pomalo,al jedno je doma isprobavat mamine stvari, a sasvim drugo pozirat u javnosti sa više šminke i manje odjeće nego bi neke žene duplo starije od njih.

ako je dijete, još tome lijepo dijete...kaj fali prirodnoj ljepoti koja pokazuje njene godine žalosno je da neće dugo biti dijete i to malo djetinjstva kaj imaju otima im se zbog profita i ostalih bolesnih motiva
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:43   #38
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Na koji način štete kemikalije iz lakova za nokte?

Na koji način štete kemikalije iz boja za kosu?

za lak za nokte cujem prvi puta i ja...to neka vedra objasni

za boje i njihova veza za rakom se vec dugo raspravlja i vode istrazivanja.Hocu reci nije nista novoga u dovodjenu raka i boja za kosu u vezu http://www.cancer.org/cancer/cancerc...lace/hair-dyes
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 18:46   #39
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ove mi curice s prvog linka izgledaju, štajaznam, "seksualizirano" nije među prvih dvanaest tisuća riječi koje mi padaju na pamet. Curice u curičjoj robici. Koji je ljudima vrag?

pa drama

daleko da nema gluposti poput tangi za one od 7-8 godina, ili pofutrani grudnjaci za tu isti dobnu grupu..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 20:40   #40
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
za lak za nokte cujem prvi puta i ja...to neka vedra objasni
ozbiljno?
koliko godina imaš?

Inače, svaki lak ima sličan sastav i iako nije teško guglat, evo jedan link
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.