Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2014., 08:50   #21
Quote:
Saeraph kaže: Pogledaj post
Najradije bih joj to rekao svake sekunde svakog dana, ali nažalost dan je previše kratak.
Bullshit. Jer dobar dio dana i to dijete želi nešto reći, a ne samo slušati mamu i tatu kako joj govore da ju vole. Ljubav se može i pokazati, ne samo reći. Razumijem što želi reći i Jadan i razumijem tebe, iako tvoj stav da ti svoje dijete voliš više jer joj stalno govoriš da ju voliš je ova prva riječ iz mog posta.

I mislim da je ta izjava jako konstruktivna u djetetovom odrastanju.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:29   #22
Quote:
bandera kaže: Pogledaj post
Bullshit. Jer dobar dio dana i to dijete želi nešto reći, a ne samo slušati mamu i tatu kako joj govore da ju vole. Ljubav se može i pokazati, ne samo reći. Razumijem što želi reći i Jadan i razumijem tebe, iako tvoj stav da ti svoje dijete voliš više jer joj stalno govoriš da ju voliš je ova prva riječ iz mog posta.

I mislim da je ta izjava jako konstruktivna u djetetovom odrastanju.
Ne meljem tu riječ 24 sata dnevno. Djetetu itekako pokazujem dijelima svoje osjećaje. Nauči čitati između redaka. Konstrukcija rečenica prezentirana od forumaša/ice Jadan govori mnogo. Lošeg. Djetetu to treba govoriti i da, jako je to bitno čuti od roditelja, kako bi dijete moglo izrasti u emocionalno kompletnu osobu, pogotovo od oca.
__________________
[…] as bad as you may think I am, as far as you think I am willing to go, to protect that which I hold most dear, you can’t possibly fathom how deep that well of mine truly goes.
Saeraph is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:19   #23
Quote:
Saeraph kaže: Pogledaj post
Ne meljem tu riječ 24 sata dnevno. Djetetu itekako pokazujem dijelima svoje osjećaje. Nauči čitati između redaka. Konstrukcija rečenica prezentirana od forumaša/ice Jadan govori mnogo. Lošeg. Djetetu to treba govoriti i da, jako je to bitno čuti od roditelja, kako bi dijete moglo izrasti u emocionalno kompletnu osobu, pogotovo od oca.
Moj odgovor je bio u stilu tvoga, dakle doslovno shvaćeno.
Sasvim dobro čitam između redova, ali ako ćemo mak na konac...
Jasno da ti to ne govoriš non stop i jasno da forumašica/forumaš Jadan to itekako svom djetetu ne uskraćuje. Eto.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 00:19   #24
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Koliko puta dnevno svojoj djeci kažete "Volim te" ?

Što mislite koliko konstruktivno ta izreka koristi u emocionalnom razvoju djeteta?
Koji je tvoj odgovor na ova pitanja?
Moj je:
- puno
- puno
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:53   #25
dajte me nemojte, uspjelo je zaiskriti na temi "volim te" i to na prvoj stranici

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Koliko puta dnevno svojoj djeci kažete "Volim te" ?

Što mislite koliko konstruktivno ta izreka koristi u emocionalnom razvoju djeteta?
kako koji dan, nekad više, nekad manje, ali ne prođe dan da si to ne kažemo.
i jako često oni to sami prvi kažu, naročito mlađi.

vrlo konstruktivno, kao i pokazivanje ljubavi na sve druge načine osim riječima.
uostalom, kao i pokazivanje i dozvoljavanje svih drugih emocija.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 00:51   #26
Manje nego prije.
Velim joj prije spavanja da ju volim i koji put preko dana. Kada je bila manja i bila mi puno po rukama, više smo se mazile, pa je "volim te" bilo nekako spontanije, sada često dovede društvance, a i ne čuvam je više... zagrlimo se preko dana nekoliko puta i onda joj uglavnom nabrajam što je sve moje (sunce, zlato, tratinčica, žofa, kokoška i svašta nešto ) i kako je puno volim.

Sigurna sam da joj je ta izreka koristila i da joj i dalje koristi u emotivnom razvoju.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 10:34   #27
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Koliko puta dnevno svojoj djeci kažete "Volim te" ?

Što mislite koliko konstruktivno ta izreka koristi u emocionalnom razvoju djeteta?
Khm...

Meni to nisu nikad govorili.

Pa sam svejedno ispala ok.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:24   #28
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Khm...

Meni to nisu nikad govorili.

Pa sam svejedno ispala ok.
jesi sigurna? možda si mogla i bolja ispasti?
nisu ni meni govorili. možda bi bolja ispala da jesu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:27   #29
znam d asu ljudi razliciti ali svejedno ne mogu shvatiti da nemas poriv reci svom djetetu da ga volis.
grliti ga ljubiti ga znjarati ga i izlazit mu na usi opcenito
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:48   #30
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Khm...

Meni to nisu nikad govorili.

Pa sam svejedno ispala ok.
ni meni baš

a ok je relativan pojam
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 17:15   #31
Nisu ni moji meni nikad govorili. Nekako nikad nisam sumnjala da me vole (valjda su dovoljno pokazivali ili stogod) ali nikad nisam kao mladja cula te rijeci "volim te". I dosta sam dugo imala taj (njihov) stav, "jao, americko razbacivanje, oni i cigli na putu govore da je vole, to vise nista ne znaci, bla, bla...". No istina je da sam to htjela cuti...jako.

Kada mi je najbolja prijateljica to rekla, ostala sam malo zatecena. I skontam, pa volim i ja nju. Volim je kao vlastitu sestru. Zasto si to nikad ranije nismo rekle, nego sada, kada se trebamo rastati?

Te mi je rijeci sada jako tesko izreci na vlastitom jeziku, a na drugim jezicima mi je nesto lakse, no ipak imam kocnicu. Muz se dobrano nacekao dok je to prvi put cuo od mene. Cak i kad je on to nekoliko puta rekao, a ja se pravila da nisam cula.

Eto, skoro mi je cetrdeset godina i moji roditelji su to tek odnedavno krenuli govoriti (vec preko 20 godina zivim u drugoj drzavi) i svaki put mi te rijeci odu direktno u srce... to mi je "ko' kuca"!!!
Mozda mi je prosao voz, ali ako ikad budem imala svoje...govorit cu im, dok im ne dosadi!
ravendame is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 20:19   #32
Ni meni moji to nisu govorili. Bar ne na dnevnoj bazi. Za tatu sam sigurna da nije nikad rekao, a mama mozda i je nekad, ali ne sjecam se. I uopce nisam razmisljala o tome do ovog pitanja.... ja ne bi rekla da meni nis ne fali. Uvijek sam od svojih decki zeljela cuti "volim te". Ono, imam kaj za pisati na supendarama, ali ako bi rekao da me voli nastupila bi amnezija, srca bi zaiskrila na nebu, leptiri, duga...ma sve je bilo super. Krivim roditelje za supendarske momente
Svom mladuncu to cesto govorim iako jos ne kuzi kaj to znaci. I planiram mu to cesti govoriti. Ak nis drugo, da ne bude supendara :-D
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 09:58   #33
Ja mojoj jako cesto kazem volim te,ljubavi, srecica,savrsenstvo mamino ...
Znam kad sam bila manja mama i ja smo si stalno govorile, i onda je ona odjednom prestala jer kao da je nervira stalno izjavljivanje ljubavi(neznam koliko sam imala sjecam se da sam pisala dnevnik jer je to bilo fora,mozda 9-10). Uzasno sam se osijecala,znam da sam dusu isplakala i ispisala pola dnevnika! Mislim da mami od tad nisam rekla da je volim,valjda od straha da ne kaze "bljak" ili nesto. Kad mi je muz prvi puta(i iducih nekoliko) rekao volim te ja bi samo plakala. Ali opet ja sam jako senzibilna i sa malo samopouzdanja!

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
Kemijska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 11:38   #34
Izražavam ljubav često. Nekad mu znam šapnuti na uho dok ulazi u san ili ako se meškolji dok spava. Ili ga primim za ruku dok vozim (uvijek sjedne na stranu iza mene) uz volim te. Ne razmišljam previše o utjecaju izražavanja ljubavi na njegov razvoj, kada osjetim potrebu prevalim preko jezika, tako i on.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 10:53   #35
Kažem kad osjećam, ne brojim i ne odvagujem.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 12:26   #36
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
je govorim cesto. cmoknem ju u prolazu i kazem da ju volim. moze zvucat ko obezvriedjivanje rijeci ali nekako ipak nije.
nekad joj i kazem: znas kaj? ona veli znam, volis me
isto tako.

i do sad je to zvučalo skroz normalno i pasalo joj je isto koliko i meni ali od nedavno (nedavno je navršila 6 godina) mi se čini kao da joj idem na živce sa svim tim cmakanjem i voljenjem i "lijepa si" (što joj isto stalno govorim, ne zato da bi ona mislila da je lijepa nego zato što svaki put kad mi uđe u vidokrug vidim kako ima prekrasne obrve, nožne prste, zube, uha...).
u isto vrijeme ona se zna igrati u svojoj sobi i viknuti mi: "e mama!", ja se odazovem a ona vikne samo: "volim te!" rastopim se svaki put

meni moja mama često kaže da me voli ali ja joj nekako ne vjerujem. ne znam zašto, možda odem na psihoterapiju pa otkrijem
ali puno više me se dojmilo to što mi nikad nije govorila da sam lijepa


ovo kaj veli ravendame za prijateljicu, tako sam i ja ostala zatečena kad mi je moja, emocionalno otvorenija i toplija najbolja prijateljica rekla da me voli. isto je bilo "ujebemti pa volim i ja nju!" kao otkriće nekakvo. i zagrliti ju i prenijeti tu fizičku i emotivnu toplinu mi treba, da, ali sam grozno nevješta u tome.
pitam se hoće li moja kći biti više poput moje prijateljice s obzirom na brojnost tih malih nježnosti koje svakodnevno razmjenjujemo od kad se rodila.

i da vas za početak godine malo ubijem u pojam, evo vam pjesma, tema me podsjetila na nju...
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 15:47   #37
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Kažem kad osjećam, ne brojim i ne odvagujem.
ovako i ja. sto na umu to na drumu.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 15:49   #38
Kod mene toga nije bilo kad sam bil klinac.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 08:54   #39
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
isto tako.

i do sad je to zvučalo skroz normalno i pasalo joj je isto koliko i meni ali od nedavno (nedavno je navršila 6 godina) mi se čini kao da joj idem na živce sa svim tim cmakanjem i voljenjem i "lijepa si" (što joj isto stalno govorim, ne zato da bi ona mislila da je lijepa nego zato što svaki put kad mi uđe u vidokrug vidim kako ima prekrasne obrve, nožne prste, zube, uha...).
u isto vrijeme ona se zna igrati u svojoj sobi i viknuti mi: "e mama!", ja se odazovem a ona vikne samo: "volim te!" rastopim se svaki put

meni moja mama često kaže da me voli ali ja joj nekako ne vjerujem. ne znam zašto, možda odem na psihoterapiju pa otkrijem
ali puno više me se dojmilo to što mi nikad nije govorila da sam lijepa


ovo kaj veli ravendame za prijateljicu, tako sam i ja ostala zatečena kad mi je moja, emocionalno otvorenija i toplija najbolja prijateljica rekla da me voli. isto je bilo "ujebemti pa volim i ja nju!" kao otkriće nekakvo. i zagrliti ju i prenijeti tu fizičku i emotivnu toplinu mi treba, da, ali sam grozno nevješta u tome.
pitam se hoće li moja kći biti više poput moje prijateljice s obzirom na brojnost tih malih nježnosti koje svakodnevno razmjenjujemo od kad se rodila.

i da vas za početak godine malo ubijem u pojam, evo vam pjesma, tema me podsjetila na nju...
meni je mala rekla da ju ne cmacem bez pitanja, pa ju sad pitam jel ju smijem cmoknuti
ne smeta ju (jos) "volim te", i ona nama govori stalno.
ovo za "lijepa si", ja joj govorim, isto ostanem zatecena nekad s tim kako je lijepa pa ne mogu ne reci, ali trudim se jednako hvaliti i pamet i spretnost i ....
tako je mala ovo ljeto kad joj ej baka rekla da je lijepa, odgovorila "i pametna"
i skromna, nadasve
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 22:20   #40
Sad cu ispasti izrod, ali ne govorim ditetu 'volim te' svaki dan, niti to smatram nekim imperativom za normalan razvoj diteta.
Nekad 'volim te' izrecem par puta dnevno, nekad prode dva dana da to ne kazem ricima. Nije da vodim evidenciju. Kao sto je receno; kad mi dode ili unutar konteksta.
Sto ne znaci da ljubav ne izrazavam svakodnevno. Neverbalno i verbalno (nisu 'volim te' jedine moguce rici).
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.