Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2003., 23:38   #1
Exclamation Alkohol i antibiotici... zajedno?

ALKOHOL i antibiotici.........uporaba

Sto mislite: mozete li popiti oboje zajedno?
ako da, imali posljedica?
ako ne, zasto?
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 12:35   #2
Standardni je savjet da se nikad nemjesa ljekove sa alkoholom. Nekad moze dobro proci ali u vecini slucajeva zna biti sranja. A ako nemozes izdrzat bez alkohola dok ti traje kura onda bi trebo ic na terapiju.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 13:18   #3
Kolko se sjećam alkohol ili pojačava djelovanje lijeka ili umanjuje isto.
al da ne laprdam previše evo link

pa ti vidi!
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 13:51   #4
Zeznuta je to kombinacja. Obicno klinci misle da ce im biti dobro ako se to pomesa ali ono sto se desava je strasna mucnina, glavobolja, da ne pricam o prolivu naredna tri dana. znaci nema povecanja efekta. E sad bensedin je drugo
__________________
gotta roll, can't stand still, got a flame in my heart, can't get my fill.
Eyes that shine burning red, dreams of you all through my head
Dejvid_Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 13:52   #5
Da, sa antibioticima gotovo sigurno nece doci do povecanja efekta, moze doci do smanjenja ucinkovitosti lijeka, a uz to moze doci do gadnih probavnih problema. Sa drugim lijekovima moze doci do povecanja efekta (uglavnom antidepresivi)
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 22:52   #6
a jeste vi ikad citali uputstvo za uporabu?
tamo nepise da je alkohol zabranjen piti ako pijes antibiotike?
na nekima pise: nepiti sa kofeinom, nikotinom i cak sa mlijekom

negativni utjecaj istih
a na nekima uputstvima za antibiotike pise, kad pijes iste, da nesmijes na sunce

o alkoholu ni slovca



BTW, i tema je antibiotici, a ne drugi.

fala
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 22:55   #7
ako nemozes izdrzat bez alkohola dok ti traje kura onda bi trebo ic na terapiju.

yebate, ja ispadoh teški alkoš


AxMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 00:50   #8
Quote:
JaBitTe kaže:
a jeste vi ikad citali uputstvo za uporabu?
tamo nepise da je alkohol zabranjen piti ako pijes antibiotike?
na nekima pise: nepiti sa kofeinom, nikotinom i cak sa mlijekom

negativni utjecaj istih
a na nekima uputstvima za antibiotike pise, kad pijes iste, da nesmijes na sunce

o alkoholu ni slovca



BTW, i tema je antibiotici, a ne drugi.

fala
Antibiotici i Alkohol se u iznimnom slucaju potenciraju u djelovanju.

Antibiotici samo usporavaju metabolizam alkohola u jetri, pa samim time i njegovu kumulaciju za vrijeme terapije antibioticima i istovremenim abususom alkohola. To nije dobra kombinacija.

Kemoterapeutici kao Metronidazol mogu sa alkoholom interagirati i kroz razlicite senzacije dovesti i do exitusa letalisa.
Mislim, da nije potrebno piti alkohol ako uzimas antibiotike, jer to steti jetri,a kod kemoterapeutika moze biti i opasno po zivot..
OK?
M.
Meta12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 09:32   #9
Re: ako nemozes izdrzat bez alkohola dok ti traje kura onda bi trebo ic na terapiju.

Quote:
JaBitTe kaže:
yebate, ja ispadoh teški alkoš


AxMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Ovdje
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 18:40   #10
Quote:
Meta12 kaže:
Antibiotici i Alkohol se u iznimnom slucaju potenciraju u djelovanju.

Antibiotici samo usporavaju metabolizam alkohola u jetri, pa samim time i njegovu kumulaciju za vrijeme terapije antibioticima i istovremenim abususom alkohola. To nije dobra kombinacija.

Kemoterapeutici kao Metronidazol mogu sa alkoholom interagirati i kroz razlicite senzacije dovesti i do exitusa letalisa.
Mislim, da nije potrebno piti alkohol ako uzimas antibiotike, jer to steti jetri,a kod kemoterapeutika moze biti i opasno po zivot..
OK?
M.
Ahahaaha, ovo se dogadja kada "medicus na forumu" pati od sindroma "google-medicus". Djecace od svojih podosta godina, mani se objasnjavanja kada nemas pojma. Alkohol je taj koji inducira odredjene jetrene enzime cime se usporava metabolizam.
I daj mi navedi molim te koje su to "senzacije" koje metronidazol izaziva u kombinaciji s alkoholom.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 21:11   #11
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
Ahahaaha, ovo se dogadja kada "medicus na forumu" pati od sindroma "google-medicus". Djecace od svojih podosta godina, mani se objasnjavanja kada nemas pojma. Alkohol je taj koji inducira odredjene jetrene enzime cime se usporava metabolizam.
I daj mi navedi molim te koje su to "senzacije" koje metronidazol izaziva u kombinaciji s alkoholom.

probala koji put i ništa jednom me cijelu večer bolila glava.. i nekad te brže uhvati..al inače nikakve probavne smetnje i ništa... (barem ništa za šta znam)
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2003., 18:45   #12
Quote:
FFE kaže:
Ahahaaha, ovo se dogadja kada "medicus na forumu" pati od sindroma "google-medicus". Djecace od svojih podosta godina, mani se objasnjavanja kada nemas pojma. Alkohol je taj koji inducira odredjene jetrene enzime cime se usporava metabolizam.
I daj mi navedi molim te koje su to "senzacije" koje metronidazol izaziva u kombinaciji s alkoholom.
Inducira encime, koji usporavaju metabolizam. To jos nigdje nisam cuo. Ha,ha,ha,ha,,,,,,,,,
M.
Meta12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 00:10   #13
alkohol se moze uzimati sa antibioticima, antibiotici ulaze brze u krv,
ali njihova moc je umanjena.
Davne 1965 osvanuo je u tisku clanak o
stetnosti konzumiranja zajedno, alkohola i antibiotika, ali NIKAD znastveno dokazano !i!

toliko
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:12   #14
Quote:
Antibiotics. Antibiotics are used to treat infectious diseases. In combination with acute alcohol consumption, some antibiotics may cause nausea, vomiting, headache, and possibly convulsions; among these antibiotics are furazolidone (Furoxone), griseofulvin (Grisactin and others), metronidazole (Flagyl), and the antimalarial quinacrine (Atabrine) (7). Isoniazid and rifampin are used together to treat tuberculosis, a disease especially problematic among the elderly (12) and among homeless alcoholics (13). Acute alcohol consumption decreases the availability of isoniazid in the bloodstream, whereas chronic alcohol use decreases the availability of rifampin. In each case, the effectiveness of the medication may be reduced (7).
Uglavnom. Osnovno pitanje je koje lijekove pijes. Za neke je frka, za druge nije. Generalno govoreci uvijek je bolje izbjegavati dvije razlicite farmakoloski aktivne tvari u isto vrijeme, zbog mogucih nezeljenih odn. nepoznatih ucinaka.

Dakle Jabite, koje antibiotike pijes?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 19:13   #15
NAJTE ME ZEZATI, DANI VINA SU A JA NA KLAVOCINU???
kolko alkohola bi bilo prevec? recimo 2 deci vina me nece sigurno ubit, probala jucer, samo me malo jace supilo (inace mi treba duplo tolko) ??
__________________
'Ko me ne zna, skupo bi me platio
LAZIO_FAN_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 17:24   #16
auuuuuch.....

NIKAD ANTIBIOTICI I ALKOHOL ZAJEDNO

pa čak ako i nije navedeno i napisano u kontraindikacijama....
(za većinu jest,...ali nemoj niti kad ništa ne piše...)

btw, ovaj post je za zdravlje

Lahor bi ti na to najbolje znala odgovoriti
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 18:03   #17
(za većinu jest,...ali nemoj niti kad ništa ne piše...)

za većinu; upravo obrnuto il mi zivimo u dvi razlicite galaksije


ajde Lahore da cujemo..........
JaBitTe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 21:38   #18
uglavnom.....ako uzimes antibiotike i alkohol...ali one antibiotike u kojim pise ne uzimati sa alkoholom.....to ti znaci da te tablete sprecavaju rad jetri, pa se alkohol sporije apsorbira....znaci roka te duze...ali normalno...uz posljedice na jetra....

ako vec oces uzimati alkohol i tablete....mislim radi onih veselijih posljedica.... uzmi antidepresive i alkos.....normalno da ces odlijepit....tocnije unistit ce te.....al ce ti biti najzabavnije....

s ovim ne poticem nikog na nista samo iznosim cinjenice,,,,


LeeD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:50   #19
Ima li kontraindikacija ako ja ujutro u 7 popijem klavocin i oko 12 popijem krglu piva?
__________________
ђ
Gunr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:01   #20
Quote:
@Gnr kaže: Pogledaj post
Ima li kontraindikacija ako ja ujutro u 7 popijem klavocin i oko 12 popijem krglu piva?
ma, ništa ti neće biti od jedne krigle piva, ljudi melju gluposti.

ako do sad nisi imao jetrenih problema uzimajući antibiotik, nećeš ni sad.
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.