Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 11:24   #701
Ja sad cijedila jabuke, mrkvu i ciklu. Ciklu sam na štapiće sjekla, kao i mrkvu. Ali primijetila sam da se gornji dio malo ljuljao, ne prejako, ali ipak. Ispod toga se na bazi pojavilo malo soka. Nisam naguravala, prema vašim savjetima. Kod kolegice smo isprobali taj isti Vivax, koliko se sjećam, njen se nije ljuljao. O čemu to još ovisi. Nema smisla da mi curi sok iz bubnja, ma kako malo bilo. Nije bilo drugih problema niti zvukova, a nije mi se žurilo. Hvala na savjetu.
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:52   #702
Quote:
Frog&Cat kaže: Pogledaj post
Ja sad cijedila jabuke, mrkvu i ciklu. Ciklu sam na štapiće sjekla, kao i mrkvu. Ali primijetila sam da se gornji dio malo ljuljao, ne prejako, ali ipak. Ispod toga se na bazi pojavilo malo soka. Nisam naguravala, prema vašim savjetima. Kod kolegice smo isprobali taj isti Vivax, koliko se sjećam, njen se nije ljuljao. O čemu to još ovisi. Nema smisla da mi curi sok iz bubnja, ma kako malo bilo. Nije bilo drugih problema niti zvukova, a nije mi se žurilo. Hvala na savjetu.
Uzmite u obzir da je ovo Vivax sa motorom koji nije ravan skupom Huromu. Također, cikla je teška za svaki sokovnik, a ni mrkva nije lagana. promjena zvuka motora i lagano ljuljanje je posve očekivano. Ako je na bazi sasvim malo soka, to samo pokupite suhom salvetom.
Gumeni čep sa dolje strane posude se kod pranja odčepi. Čim se opere, taj čep treba nagurati do kraja za iduće cjeđenje (jer se kasnije može zaboraviti na to).
Ako je curenje većeg obima, ja bih reklamirao sokovnik...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 23:18   #703
Ivanaj, hvala. Kod prvog pranja sam shvatila čemu služi čep, i vratila ga na mjesto, automatski.
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 12:42   #704
Jutros sam se prihvatila cijeđenja sokova. Dakle, uzela sam mrkvu, ciklu, nekoliko listova kelja, jabuke, naranču, limun i jedan kivi da ga iskoristim. Ciklu sam danas na još tanje i kraće štapiće rezala, a i sama cikla je bila mala. Mrkvu sam također, pa razmišljam, jer je bilo nešto i dosta krupnije mrkve, kako bi bolje bilo nabavljati manje mrkve, jer su mekanije, sočnije i lakše za obradu.

Krenula sam sa keljem, ubacila par malih komada listića, pa zatim jedan komad jabuke, ubacila ponovno kelj, ali mi je stao. Ni u rikverc nije htio. Rastavila sam ga, očistila i sklonila kelj u stranu. Htjela sam i peršun provući, ali sam ovaj puta odustala. Pazila sam na one žile, no možda nije bio dovoljno svjež kelj. Kakva vi imate iskustva sa takvim listovima? Da li se mladi špinat treba isto sjeckati. Vidim kod Vervite, da se celer treba na 1-2 cm stapku rezati.

Uglavnom, iscijedila sam sve što sam pripremila kombinirajući tvrdo sa mekšim. Danas je bilo tek dvije kapi soka na bazi, za razliku od jučer. Isto tako kad sam prelila sokove u staklenke, ovaj puta je bilo manje taloga i bio je finije strukture. Jučerašnji sokovi su imali puno veće mrvice cikle, tako da ću ubuduće rezati na sitnije.

I jedno pitanje, da li mogu uliti malo vode u otvor da malo isperem sokovnik, ako bih ga kao takvog ostavila neočišćenog ili se treba obavezno čistiti poslije svake upotrebe. Kod Vervite piše da se ulije malo vode čak i između dviju vrsta sokova, kako se ne bi miješali. osim toga, Vervitu se čisti kako navode, jednom dnevno. Premda bih ja češće očistila.
Hvala unaprijed.
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 16:39   #705
To se reklamira kao funkcija samočišćenja i djelomično očisti sokovnik. Sipaš vode kroz njega (ako ima čep za sok, vjerovatno je efekat još bolji). U principu, samočišćenje je za poslije svakog korištenja sokovnika kada će se sokovnik koristiti ubrzo nakon toga. Ako se sokovnik neće koristiti duže vrijeme onda se rastavi i opere. Pranje slovi kao bauk, no, ja operem za nekih minut i pol ako žurim. U svakom slučaju vremenom će se nahvatati biljni pigmenti pa će jednog dana trebati napraviti temeljito čišćenje. To godišnje pranje obavim potapanjem u vodu u kojoj bude tableta za perilicu suđa. Skine dosta toga, ali ipak ne sve. Još uvijek tražim način da potpuno očistim sokovnik.
Također, nemam potrebe za cjeđenjem više puta na dan. Jest da je potpuno svjež sok najbolji, ali može on stajati u staklenci u hladnjaku 48 sati bez problema pa i duže. Tako da u jednom cjeđenju, nacjedim za 2-3 dana...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 11:30   #706
Pozdrav svima,
odlučio sam kupiti bolji sokovnik, i izbor je sljedeći:

Vervita

Hurom


U nedoumici sam. Spreman sam dati ove iznose, no svakako bih želio čuti i vaša mišljenja.

Hvala!
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 21:33   #707
Quote:
averagejoe kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
odlučio sam kupiti bolji sokovnik, i izbor je sljedeći:

Vervita

Hurom


U nedoumici sam. Spreman sam dati ove iznose, no svakako bih želio čuti i vaša mišljenja.

Hvala!
Hurom je Korejska firma, a Vervita (Vegavita) stiže iz Kine. Hurom je prvi osmislio ovakav sokovnik. Oba sokovnika su dobra, ali ako ti veliki otvor nije najvažnija stavka, preporučujem Hurom.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 20:30   #708
Quote:
averagejoe kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
odlučio sam kupiti bolji sokovnik, i izbor je sljedeći:

Vervita

Hurom


U nedoumici sam. Spreman sam dati ove iznose, no svakako bih želio čuti i vaša mišljenja.

Hvala!
imam isti takav hurom i zadovoljan sam..medutim posto mi je to prvi sokovnik ni ne znam kakvi su drugi tako da moje misljenje i nije bas bitno
Gen.Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 10:13   #709
Hvala Ivanaj, čep za odvod soka ima, ne planiram svaki dan cijediti, premda je to najbolji način za čuvanje vitamina i minerala, od držanja po par dana u hladnjaku.

Opet imam pitanje za Vivax sokovnik. Razmišljam da cijedim salatu i drugo lisnato povrće. Zbog tog jednog puta kad mi se odmah blokirao sokovnik, nisam sigurna da li opet da probam ili ne. Ima li netko iskustva sa lisnatim dijelovima ili je bolje u blenderu? Hvala unaprijed.
Frog&Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:32   #710
Pozdrav forumaši
Kolega ivanaj imam pitanje: da li cijedite sokove na rjeđe ili gušće sito (konkretno pitam za mrkvu)?
Čini mi se kod gušćeg sita da pulpa mrkve ostaje dosta mokra
ako se sjećate kupio sam sa njuškala vervita hu 100
Hvala unaprijed
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:28   #711
Quote:
frki5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši
Kolega ivanaj imam pitanje: da li cijedite sokove na rjeđe ili gušće sito (konkretno pitam za mrkvu)?
Čini mi se kod gušćeg sita da pulpa mrkve ostaje dosta mokra
ako se sjećate kupio sam sa njuškala vervita hu 100
Hvala unaprijed
Ja sam dobio samo jedno sito kada sam kupovao - sa manjim rupicama. Tako da na žalost ne mogu isprobavati. Koliko se sjećam, sito sa većim rupama je korišteno za sok sa više pulpe što nije bilo popularno pa su ga izbacili.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 18:11   #712
Prošlo je skoro 6 godina od kada sam kupio svoj Hurom sokovnik i naravno nisam požalio ni u jednom trenutku. Platio sam ga oko 400 $ što je otprilike moja cijela plata. Ja sam osoba koja voli kupovati i prodavati i isprobavati nove stvari pa tu imam jedan mali problem. Naime, Hurom prve generacije se ne isplati prodavati. Za njega danas mogu dobiti otprilike 3 puta manje nego što sam ga platio.Također, još uvijek je potpuno ispravan pa nemam ni razloga prodavati. Još uvijek se ne zna koliko ove stvari kod pravilnog redovitog korištenja mogu potrajati. Nagađam da bi to moglo biti 10 pa čak i 15 godina.
Problem je u tome što bih volio isprobati sokovnike drugih proizvođača i novije modele, a to je isključivo povlastica ljudi koji se bave sokovnicima. Pa tko bi od nas običnih korisnika kupio i koristio 2,3 ili 5 skupih sokovnika. Preskupo i bez prave potrebe.
Kažu stručnjaci da su uspravni sokovnici druge ili treće generacija bolji i da je za nas sa prvom generacijom poželjan upgrade. Da li je to baš tako? Moj sokovnik još uvijek daje pristojne količine vrlo kvalitetnog soka. Nema on puno tih naprednih opcija ili dodatnih pogodnosti, ali na kraju se ipak sve svodi na sok - a on je dobar.
U današnje vrijeme kada se sve kvari odmah po isteku garantnog roka, bojim se da je Hurom napravio predobar stroj :-)

Pozivam ljude koji imaju novije modele sokovnika da napišu kratke prikaze šta sve radi i kako se ponaša njihov sokovnik. Pa ako ne možemo osobno isprobavati, bar da malo čitamo o tome, a zgodno je i kao vodič za ljude koji još nemaju slow juicer...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 09:58   #713
Puno ljudi u ovoj temi je pitalo da li da kupi jeftiniju kopiju ili se isplati inverstirati u skuplji original sokovnik.
Evo, čovjek u ovom video je to savršeno objasnio:
https://www.youtube.com/watch?v=YgXmxNAW8OU
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 13:06   #714
Hvala ivanaj na odgovorima i savjetima kroz temu.
Malo sam se protegnuo što se financija tiče i uzeo HUROM HPIIE12 2.5 generacije. Kupio ga jučer, danas stigao, sad slijedi cijeđenje!
Još jednom hvala!
EvilSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:35   #715
Quote:
EvilSaint kaže: Pogledaj post
Hvala ivanaj na odgovorima i savjetima kroz temu.
Malo sam se protegnuo što se financija tiče i uzeo HUROM HPIIE12 2.5 generacije. Kupio ga jučer, danas stigao, sad slijedi cijeđenje!
Još jednom hvala!
Tako i treba. Na zdravlju ne treba štedjeti.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 18:01   #716
Evo jednog multifunkcionalnog uređaja za one koji žele više od soka:

https://www.youtube.com/watch?v=nlNygF6Mj4w
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 19:04   #717
Dubinsko čišćenje:

Potopio sam sve djelove Hurom sokovnika u toplu vodu i stavio 3 Somat allin1 tablete. Skinuo sam gume koje čiste sito i brtvu sa dna posude. Odstajalo je 24 sata.
Ribao sam četkicom od sokovnika i spužvom za suđe, oboje umočeno u sodu bikarbonu.
Plastični djelovi su se lijepo dali izribati.
Metalne djelove sam prije ribanja malo strugao drškom od četkice. Poprilično dobro se izribalo.
Gumeni djelovi (brtva posude, čistači i čep za pulpu) - 0 bodova. Nije se skoro ništa skinulo. Guma je upila pigmente zauvijek na žalost.

Sve u svemu, poprilično sam zadovoljan. Sokovnik (ako se izuzmu gumeni djelovi) izgleda čisto. Vjerovatno ću ovo raditi 1-2 puta godišnje.
Tablete sam dobio 28 komada na nekom super sniženju za 13 kn. pa sam miran neko vrijeme.
Inače, zamjenski gumeni djelovi su se mogli kupiti tu gdje sam kupio sokovnik. No, ne znam, ima li još uvijek za Hu-100 i nisam siguran da mi se to plaća (vjerovatno košta oko 100 kn. + poštarina što i nije džaba).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:10   #718
Jutros sam iscjedio mix sa 10 sastojaka:

- celer (4 štapića)
- mrkva (6 kom)
- paradajz (1 kom)
- krastavac (1 kom)
- zelena salata (3 lista)
- kupus (oko 150 grama)
- cikla (1 kom)
- jabuka (1 kom)
- narandža (1 kom)
- limun (polovina)

Dobio sam 1.2 litre soka (to nam je za 3 dana). Okus mi se svidio, najviše se osjetio celer što nije loše. Drugi put cijeli limun (umjesto pola) i 2 jabuke (umjesto jedne) za još bolji okus...
Uglavnom, odličan sok.

Zadnje uređivanje ivanaj : 29.04.2017. at 14:35.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 09:29   #719
bome dobar mix


ja obično ovo držim kao osnovu za ova dva soka koja često radim:
mrkva (4-5)
jabuka (2)
naranča (2)

i onda na to dodajem slijedeće:

- za sok u kojem dominira cikla:
cikla (3-4)
grejp (2)

- za sok u kojem dominira blitva:
blitva (kilogram domaće blitve)
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 17:33   #720
Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
bome dobar mix


ja obično ovo držim kao osnovu za ova dva soka koja često radim:
mrkva (4-5)
jabuka (2)
naranča (2)

i onda na to dodajem slijedeće:

- za sok u kojem dominira cikla:
cikla (3-4)
grejp (2)

- za sok u kojem dominira blitva:
blitva (kilogram domaće blitve)
Ova blitva mi se najviše sviđa. Ja sam jedno vrijeme imao dosta domaćeg špinata. Kažu da je špinat superhrana - najzdravije od svega. Muči me malo što je kod nas najdostupnije i najjeftinije upravo mrkva, narandža, jabuke, cikla, grejp pa to u principu i ja najviše cjedim. Trebalo bi što više smanjiti šećer, a ubaciti zeleno. Svakako savjetujem krastavac, kupus, zelenu salatu i kelj koji su također dostupni. Istina da takav sok nije ukusan kao voćni, ali je najzdraviji. Da se ne lažemo, takav sok ima poprilično pogan okus. Ja sam navikao, ali puno ljudi se namršti i kaže da to ne žele piti. Pa onda u to ubacim slatku jabuku i limetu i bude znatno bolje.
Također, ako na sniženju nalete stabljike celera, super, a dolazi ljeto pa će biti paprike, paradajza, lubenice koje također volim ubaciti da malo razbijem monotoniju.
Žao mi je su neke vrste voća i povrća kod nas nedostupne ili skupe ko zlato, ali eto, snalazimo se nekako...

Kako služi Moulinex/Tefal ? Ovaj moj Hurom je neuništiv pa si ne mogu kupiti novi sokovnik :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.