Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2016., 22:51   #2481
Nema nikakvog upozorenja već se članaraina automatski naplaćuje. Nije moguće da ostane samo standard kartica, a Orxy ne. Za prijeći samo na standard, potrebno je ispuniti pristupnicu za standardnu karticu i u zahtjevu navesti da će se vratiti oryx ukoliko se odobri standardna. Samo se plaća godišnja članarina, nema upisnine.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:24   #2482
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Stvar koju kupuješ ne smije biti skuplja od 3500kn
Ok, ali dali to vrijedi za tu jednu stvar, ili zbroj svih kupovina na rate u tom mjesecu ne smije preći 3500 kn?

Npr. kupim nešto za 3500 kn na rate, dali to znači da taj mjesec više ništa ne mogu kupovati na rate ili mogu kupiti ali je bitno da ne prelazi 3500?
Herr Lick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:59   #2483
Ako ti je limit za kupovinu na rate 3500kn, to znači da ako kupiš na rate nešto u toj vrijednosti, ne možeš kupovati ništa više na rate dok ne otplatiš tu kupnju.
Odnosno, kako ćeš otplaćivati rate, tako će ti se sa svakom plaćenom ratom oslobađati limit za kupovinu na rate.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:00   #2484
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ako ti je limit za kupovinu na rate 3500kn, to znači da ako kupiš na rate nešto u toj vrijednosti, ne možeš kupovati ništa više na rate dok ne otplatiš tu kupnju.
Odnosno, kako ćeš otplaćivati rate, tako će ti se sa svakom plaćenom ratom oslobađati limit za kupovinu na rate.
Ok. Hvala. A ako mi je limit na jednokratno placanje 4000 kn, znaci da mogu platiti jednokratno nesto u iznosu 4000 kn bez obzira na ovu prethodnu kupovinu na rate?
Herr Lick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:07   #2485
pitanje - kada se spoji račun iz prethodnog mjeseca sa ovim mjesecom, koliko vidim, formira se jedan, dali onda kartica ponovo postaje aktivna pošto je dospijeće na kraju ovog mjeseca? isto tako - vidim da mi je par stotina kuna, odmah na početnoj stranici ostalo kao "nefakturirano", a to je sve ono šta sam kupovao na rate?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:09   #2486
ups - krivo, molim modove da izbrišu - hvala!
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:50   #2487
zanima me ako dignem gotovinu u pošti,da li bude vidljivo na ecc online,i ako da nakon koliko.
usbcard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 10:02   #2488
dva pitanja:

1) dali se kartica automatski blokira nakon uplate računa zbog kojeg je bila blokirana ili moram zvati/slati e-mail?

2) pod zaduženje na kartici imam dvije stavke: Nefakturirano i Dugovanje - interesira me ono nefakturirano - koliko vidim to su kupovine na rate, međutim - šta znači to nefakturirano?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 10:26   #2489
1) pretpostavljam da pitaš da li se kartica deblokira automatski? Ne znam
2) Nefakturirano je ono što još nije ušlo u račun, a dugovanje je ono što je već u računu i (još) nije plaćeno.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 12:41   #2490
više me zanima to nefakturirano - to bi značilo da tek sljedeći mjesec ulazi u dugovanje, odnosno račun?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 13:39   #2491
Da, nefakturirano ulazi u slijedeći račun - negdje ti piše datum formiranja slijedećeg računa.
Ne mora to biti kalendarski mjesec.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:57   #2492
vidim da se najviše borite s dugovanjima... mene zanima nešto posve drugo...
postoji li ikakva opcija diners kartice koja se prilikom kupnje autorizira pinom a ne potpisom? Jučer sam u nemogućnosti da nađem novčanik (poslije ga našla :fiju: ), samo paničarila zbog dinersa... Kako nitko ništa ne provjerava, netko da nađe diners karticu može odšetati do prve trgovine i provlačiti karticu do mile volje Postoji li ikakva metoda zaštite (osim naravno ne izgubiti novčanik)? Znam i za opciju zvanja službe da se blokira kartica ali što recimo da ne primjetim odmah da nemam novčanik nego prođe jedan dan?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 12:04   #2493
U slučaju zlouporabe, odgovaraš samo do maksimalno 1125 kn.
I to naravno samo dok nisi blokirala karticu. Čim otkriješ da ti nema kartice, blokiraš ju i te sekunde više nema zlouporabe.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 12:13   #2494
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
vidim da se najviše borite s dugovanjima... mene zanima nešto posve drugo...
postoji li ikakva opcija diners kartice koja se prilikom kupnje autorizira pinom a ne potpisom? Jučer sam u nemogućnosti da nađem novčanik (poslije ga našla :fiju: ), samo paničarila zbog dinersa... Kako nitko ništa ne provjerava, netko da nađe diners karticu može odšetati do prve trgovine i provlačiti karticu do mile volje Postoji li ikakva metoda zaštite (osim naravno ne izgubiti novčanik)? Znam i za opciju zvanja službe da se blokira kartica ali što recimo da ne primjetim odmah da nemam novčanik nego prođe jedan dan?
Možda nema direktne veze sa ovim ali postoje one bluetooth "igračke" koje staviš u novčanik i upariš sa mobitelom te pomažu naći novčanik odnosno alarmiraju ako ti netko ukrade novčanik.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:24   #2495
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
U slučaju zlouporabe, odgovaraš samo do maksimalno 1125 kn.
I to naravno samo dok nisi blokirala karticu. Čim otkriješ da ti nema kartice, blokiraš ju i te sekunde više nema zlouporabe.
kako dokažem zlouporabu?
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Možda nema direktne veze sa ovim ali postoje one bluetooth "igračke" koje staviš u novčanik i upariš sa mobitelom te pomažu naći novčanik odnosno alarmiraju ako ti netko ukrade novčanik.
imaš kakav link? Zvuči zanimljivo
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:34   #2496
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
kako dokažem zlouporabu?
Tražiš da se usporedi potpis na slipovima s tvojim.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 13:42   #2497
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
imaš kakav link? Zvuči zanimljivo
http://www.ebay.com/itm/Smart-Tag-Fi...bJLr2cxZfch5VQ
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 23:05   #2498
Zanimljiva novost... Od 01.01. Erste Card Club je u HROKu
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 22:43   #2499
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Zanimljiva novost... Od 01.01. Erste Card Club je u HROKu
Odakle ta informacija?
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 22:55   #2500
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
Odakle ta informacija?
Imas na njihovom webu

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.