Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2008., 15:20   #61
Quote:
zoela kaže: Pogledaj post
Drage curke!Nakon prvih par postova sam se smrzla i odlucila ne citati dalje jer sam i onak panicar.Zbog toga se ispricavam ako je vec netko spomenuo prije, ali ja sam se preporodila od kad smo kupili Angel sounds fetal doppler.Za one koje ne znaju radi se o aparaticu koji stane u ruku i prisloni se na uljem namazan trbuh te pomocu walkman slušalica omogucuje da cujete bebino srce.Kosta cca.450 Kn i mi smo ga kupili u apoteci u Mercatoru .Fora je tim veca kaj se bebini otkucaji mogu snimiti na komp kao i otkucaji maminog srca koji se onda kasnije moze pustati bebi jer kazu da to smiruje.
Svaki put kad sam u depri ili mislim da se bebac nije pomaknuo odem ga slusati i svaki put se javi udarcem-valjda je sramezljiv jer ga smetam u njegovoj intimiS vremenom se naucite na bebino srce tako da sam sigurna da nesto ne bi valjalo da bi se to na vrijeme i culo.

Super da si spomenula taj "Angel sounds fetal doppler". Cula sam za taj aparatic davno i tila ga kupit kad sam saznala da sam trudna, ali nisam znala sta tocno trazit i di (ducani djecje opreme ili apoteke ili negdi trece). Ako jos nekoga zanima: nemojte kupovat u nas, na ebay-u nov novcat zapakiran s dostavom u HR kosta 35USD tj 170kn - ja danas narucila i sad cekam da stigne. Stvarno te u nasim ducanim oderu .mad:
fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 01:54   #62
Quote:
fjaka02 kaže: Pogledaj post
Super da si spomenula taj "Angel sounds fetal doppler". Cula sam za taj aparatic davno i tila ga kupit kad sam saznala da sam trudna, ali nisam znala sta tocno trazit i di (ducani djecje opreme ili apoteke ili negdi trece). Ako jos nekoga zanima: nemojte kupovat u nas, na ebay-u nov novcat zapakiran s dostavom u HR kosta 35USD tj 170kn - ja danas narucila i sad cekam da stigne. Stvarno te u nasim ducanim oderu .mad:
Joj, fakat su nas oderali ! Iskreno nisam prije ni cula ni vidla taj aparat, i skroz smo slucajno naletili na njega u trenutku kad sam bila na 100 muka-pravom trenutku valjda tak da smo pljunuli lovu i ne razmisljajuci.Od kad ga imam sam preporodjena i puno,puno smirenija!
zoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 10:47   #63
Evo još jedan aparatić, ali koji baš prati bebine pokrete, u tekstu piše da može biti i indikator kad nešto nije ok, pa da odete kod doktora..
http://www.net.hr/tehnoklik/page/200...4/0595006.html
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 23:03   #64
Evo i ja svečano objavljujem da je moj mališan počeo škakljati svoju mamicu!:klap::klap::klap:
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:34   #65
ja baš i nisam za te aparate, čula sam da oni bebi stvaraju buku poput jurećeg vlaka kroz tunel. stoga savjetujem budite pažljive s time, zaštitite sluh svoje bebice i nemojte to često koristiti!
Mara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 01:23   #66
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
nije to ono škakljanje ko leptiri, valjda je sad već preveliki da bi me škakljao nego imam osjećaj kao da me netko gurka iznutra.
da li je to to?

taj osjećaj mi je najsličnijem osjećaju, kad nisam trudna, kad se crijeva napune zrakom pa poslije toga prdneš.

sada je osjećaj sličan ako ne isti samo šta ne prdim nakon toga.

bit će da je to beba. jelda?

savršen opis!

sad sam u 19.tjednu i prije par dana sam osjetila i danas!

mislila sam si da sam zabrijala! znači nisam!!!
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:55   #67
ja bi nazad te leptiriće ... mi sada dnevno po nekoliko puta vježbamo aerobik a dosta je nisko pa nije ugodno baš, ono jel
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 17:43   #68
31+ ..ja ponekad kad me lupi pomislim gotovo je! UPIŠKIT ĆU SE!! ..al nista, varka.. zloćo mali,mlati mamu.. evo i sad..
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:01   #69
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Evo još jedan aparatić, ali koji baš prati bebine pokrete, u tekstu piše da može biti i indikator kad nešto nije ok, pa da odete kod doktora..
http://www.net.hr/tehnoklik/page/200...4/0595006.html
hej, a gdje ga kupiti? ima li kod nas u apotekama i koliko dođe? 40USD bilo bi oko 200 kuna!

inače, ja mog bubača uopće ne mogu skužiti.. il taman kad mislim da jesam - prevari me!
u 24. sam tjednu i on nekad lupa i okreće se po cijeli dan a nekad je puno mirniji!
sada sam uvjerena da je okrenut prema unutra jer uglavnom osjećam migoljenje iznutar i udarce prema unutra! s tim ad je nekad aktivan cijelo popodne i navečer a recimo jučer je čekao da me izludi skroz do navečer!
i popijem ja kakao ili pojedem slatko ili hladnu vodu a on zločko neće pa neće .. možda osjeti da sam napeta ja pa se i on umiri! a onda kad si sama kažem da je sve ok i da će se već javiti pa se opustim.. eto ga! počene ča-ča-ča!
__________________
Sometimes it's like someone took a knife baby
Edgy and dull and cut a six-inch valley
Through the middle of my soul
dori is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:36   #70
Smile

Quote:
dori kaže: Pogledaj post
hej, a gdje ga kupiti? ima li kod nas u apotekama i koliko dođe? 40USD bilo bi oko 200 kuna!

inače, ja mog bubača uopće ne mogu skužiti.. il taman kad mislim da jesam - prevari me!
u 24. sam tjednu i on nekad lupa i okreće se po cijeli dan a nekad je puno mirniji!
sada sam uvjerena da je okrenut prema unutra jer uglavnom osjećam migoljenje iznutar i udarce prema unutra! s tim ad je nekad aktivan cijelo popodne i navečer a recimo jučer je čekao da me izludi skroz do navečer!
i popijem ja kakao ili pojedem slatko ili hladnu vodu a on zločko neće pa neće .. možda osjeti da sam napeta ja pa se i on umiri! a onda kad si sama kažem da je sve ok i da će se već javiti pa se opustim.. eto ga! počene ča-ča-ča!

Isto tako je meni. Prije par dana cijeli dan dva lagana udarca za koja poslije nisam bila sigurna da li sam ih stvarno osjetila ili sam umislila.
Već sam razmišljala kako ću u bolnicu, a crne misli su mi samo prolazile glavom. I onda su mi došli gosti i kad sam se malo opustila, mala počela lupkati.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 22:22   #71
jel ima neka od cura da prodaje Angel sounds fetal doppler .ponude na zabranjeno objavljivanje e-maila.. ponude nek ti šalju na pp MalaLola nesto mije dugo naručivati ili reci di mogu kupiti

Zadnje uređivanje MalaLola : 27.11.2008. at 22:30.
laky1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 22:45   #72
ja nabavila direktno od izumitelja baby watcher kojeg ima kupiti u našim apotekama
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 11:58   #73
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ja nabavila direktno od izumitelja baby watcher kojeg ima kupiti u našim apotekama
koliko si ga ti platila?
__________________
Sometimes it's like someone took a knife baby
Edgy and dull and cut a six-inch valley
Through the middle of my soul
dori is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:00   #74



evo ga...stigao...isproban danas...
odličan osječaj čuti srčeko svoje bebe....
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:51   #75
Ja sam u 19 tjednu i ne mogu reči da osjetim pokrete, ali često mi se događa i uvijek u sjedećem položaju da mi jako trne nekada čak i pecka točno ispod grudi.I inače sjedim malo pognuto i taman mi trne taj dio gdje počinje stomak.Kažu da taj položaj ne odgovara bebi i da mi je vjerovatno jako visoko.Uglavnom onda se ili moram uspraviti, ustati ili leći.Pomalo me to i smeta a i bojim se da može naškoditi bebi.Da li još netko osjeti takve trnce jer mislim da to nisu mjehuriči koje uglavnom svi spominju.
lidijaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 23:26   #76
Mislim, ali stvarno ne znam, da beba u 19 tjednu nije tako visoko da bi je osjećala ispod grudi...Ako sam u krivu, cure će me ispraviti...Ja sam bebu počela osjećati u 21 tjednu i to udarce, bez ikakvih mjehurića.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:52   #77
Quote:
lidijaM kaže: Pogledaj post
Ja sam u 19 tjednu i ne mogu reči da osjetim pokrete, ali često mi se događa i uvijek u sjedećem položaju da mi jako trne nekada čak i pecka točno ispod grudi.I inače sjedim malo pognuto i taman mi trne taj dio gdje počinje stomak.Kažu da taj položaj ne odgovara bebi i da mi je vjerovatno jako visoko.Uglavnom onda se ili moram uspraviti, ustati ili leći.Pomalo me to i smeta a i bojim se da može naškoditi bebi.Da li još netko osjeti takve trnce jer mislim da to nisu mjehuriči koje uglavnom svi spominju.

meni se događa to trnjenje ispod rebra i to dok sjedim pogrbljeno. sad sam 26+ a to mi se počelo događati pred jedno 2 tjedna.... u 19 tjednu sam osjetila samo udarce, a počela sam ih osjećat početkom 18 tjedna...
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:18   #78
ja se ponekad pitam da li to moje malo uopće spava mrdulja se stalno, ili radi valove ili me zdušno opali ... rekla sam da sigurno imam modrice po unutarnjim organima ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:54   #79
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ja se ponekad pitam da li to moje malo uopće spava mrdulja se stalno, ili radi valove ili me zdušno opali ... rekla sam da sigurno imam modrice po unutarnjim organima ...

Moj Miho kad se smiri djeluje kao da ga nema i onda se ja zamislm, a on opali da se ne bi previše uljuljala Al meni opet drago
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 15:03   #80
Bok svima! Evo da i ja pohvalim moju aktivnu bebu. Primjetila sam da se najvise javlja ujutro kad se probudim i gladna sam ili navecer kad legnem na kauc i smirim se.
I moram rec da sam jako stetna svaki put kad me lupne iako ponekad toliko divlja po mjehuru da moram trkom u wc!
Eniena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.