Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2010., 18:45   #201
Hvala!
__________________
Трифон Иванов е много приятен човек
vanja_istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:37   #202
Pozdrav

Prilikom otvaranja racuna svaka investicijska kuca trazi broj racuna klijenta. Znaci investitor treba otvoriti poseban racun koji ce biti dostupan i otvoren za brokera kako bi on prilikom transakcije mogao upravljati njegovim novcem (oduzimati ga prilikom kupnje i polagati prilikom prodaje). Ili je broj racuna potreban samo da se eventualni prinosi stave na racun klijenta... Nisam razumio..?
Cannon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 19:03   #203
Ovo drugo, treba im samo da ti uplate ako odlučiš prodati i povući novce. Broj tekućeg traže
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 15:53   #204
Molim vas da li mi mozete reci koji brokeri u hrvatskoj trguju na stranim burzama (NY, London, Pariz itd.), jer bi kupio neke dionice, a neam pojma da li ima neki broker koji ti to moze iz Hr rjesiti????????
__________________
Corona non perdona
F. Corona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 09:10   #205
Quote:
F. Corona kaže: Pogledaj post
Molim vas da li mi mozete reci koji brokeri u hrvatskoj trguju na stranim burzama (NY, London, Pariz itd.), jer bi kupio neke dionice, a neam pojma da li ima neki broker koji ti to moze iz Hr rjesiti????????
za početak imaš popis brokerskih kuća na stranicama www.zse.hr pa surfaj malo po njihovim stranicama. svi bi kruha bez rada
tomtraubert is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 12:07   #206
Tom imas pravo, hvala. Jos jedno pitanje. Prije sam trgovao preko Prve Generacije, posto su zatvorili poslovnicu u Rijeci trebao sam potpisat ugovor o telefonskom davanju naloga itd, a to mi se neda. Mene zanima da li ja sad mogu otici kod nekog drugog brokera prodat dionice ili moram ostat kod istog dok ne prodam sve i zatvorim racun??????
__________________
Corona non perdona
F. Corona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 13:50   #207
Quote:
F. Corona kaže: Pogledaj post
Tom imas pravo, hvala. Jos jedno pitanje. Prije sam trgovao preko Prve Generacije, posto su zatvorili poslovnicu u Rijeci trebao sam potpisat ugovor o telefonskom davanju naloga itd, a to mi se neda. Mene zanima da li ja sad mogu otici kod nekog drugog brokera prodat dionice ili moram ostat kod istog dok ne prodam sve i zatvorim racun??????
ne moraš ostati kod istog. možeš ih prodati gdje god želiš. a i prva generacija ionako sucks
tomtraubert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 17:57   #208
Evo jedno pitanje. Prikladno početničko.

Nakon par knjiga trebalo bi mi potvrditi sljedeće, ili me ispraviti. Znači financijska tržišta se dijele na tržište novca i tržište kapitala.. Tržište kapitala na primarno i sekundarno, spontano i organizirano, preko šaltera i burze...

Zanima me sljedeće..

1. U RH organizirano tržište, burza, na kojoj se trguje je Zagrebačka burza. Nakon konsolidacije Zagrebačke i Varaždinske burze 2006. to je jedino mjesto trgovanja kod nas?

2. Što spada pod OTC tržišta kod nas? Znam da se poslovanje odvija direktno između zaintresiranih strana tako da se vrijednosni papiri mogu kupovati ili prodavati bez posrednika, i da se pojam trgovanja “preko šaltera” koristi da bi označilo tržište na kojima se trguje vrijednosnim papirima koji ne kotiraju na burzama.
Može konkretan primjer toga? Kako i gdje se mogu kupiti obveznice ili dionice koje ne kotiraju na burzi, odnosno na OTC tržištu?

3. Spontano tržište bi bilo da ja recimo imam neke obveznice koje želim darovati znači bez posrednika?
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:29   #209
Quote:
Wannabes kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje. Prikladno početničko.

...
1. da, jedino uređeno tržište u RH je Zagrebačka burza
2. OTC tržište ti je bivša Varaždinska burza. prije nego je postala burza, zvala se Varaždinsko tržište vrijednosnica. VTV je bio OTC jer je imao puno alniji regulatorni okvir u odnosu na ZSE. OTC nije kad ja prodam tebi direktno, već je to kad imaš organiziranu tehničku podršku i platformu, no uvijeti za izdavatelje i njihovo sudjelovanje u trgovini su jako niski (slab regualtorni okvir, većina obveza prenešena je na društva dok kod burze, burza nadgleda i sve pravne aspekte trgovine i dr.)
3. spontano tržište je ovo kad prodaš ti meni, pa ja onda nekom trećem direktno ugovorima o kupoprodaji bez posrednika
tomtraubert is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:59   #210
Zahvaljujem.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 09:53   #211
Pozdrav svima ovdje.
Imao bih jedno pitanje,vjerovatno već obrađeno ali nemam vremena čitat sve postove,pa...
Imam neke dionice koje sam dobio kao HRVI. Za prodati iste,trebam se javiti brokerskoj kući,valjda,to mi je jasno. No,ako bih želio kupiti nešto dionica,moram li prije prodati ove koje imam pa nastaviti s "trgovanjem" ili...?
Konkretno,namjeravam dokupiti nešto dionica firme čije dionice već imam,nadam se rastu istih.
Zahvaljujem unaprijed na eventualnom odgovoru.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 10:02   #212
ne
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 12:36   #213
Odgovor kratak ali savršeno jasan. Daklem,nazovem brokera i - pokušam ne bankrotirat. Hehe,šalim se,ne "pucam" visoko,imam nekih 200 ojra viška i vjeru u jedan paketić dionica koje imam.Drugi je ionako na samrti.
Hvala lipa sugrađanine.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 14:20   #214
Ljudi,

Ispričavam se ovom pitanju ali nemogu nigdje naći. Vezano je za isplatu dividenda. Što ja moram poslati i komu(skdd-u?) da mi počnu sjedati dividende?

Pošto u zadnja tri mjeseca nisam dobio ništa osim atpl, da li imam pravo da dobijem dividendu i ako tek sad pošaljem podatke u skdd?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 16:16   #215
Koliko ja znam, od 1.7.2010 moras imati ziro racun za isplatu dividende.
Dakle, dopis u skdd sa kopijom ugovora o ziro racunu.

Zadnje uređivanje wilson : 20.10.2010. at 16:33.
wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 19:16   #216
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ovom pitanju ali nemogu nigdje naći. Vezano je za isplatu dividenda. Što ja moram poslati i komu(skdd-u?) da mi počnu sjedati dividende?
Samo obrazac ispuniš koji se nalazi na stranicama SKDD i pošalješ.
Evo ti i topik.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 14:38   #217
Evo jedno potpuno početničko pitanje.
1. Da uopće počnem kupovati dionice, trebam otvoriti račun u brokerskoj kući. Zanima me koje sve podatke i dokumente treba brokerska kuća o meni? (domovnica, rodni list, JMBG, OIB), (te koju vrstu računa trebam imati otvorene u banci,---> tj žiroračun ili tekući?)
2. A što je sve potrebno za kupovanje dionica u inozemstvu?

Hvala unaprijed.
Captain Awesome is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:02   #218
1. Treba ti osobna iskaznica + OIB ako ćeš osobno ići otvoriti. Treba ti i tekući (račun s kojeg ćeš uplačivati novac brokeru i primati ga od njega) i žiro račun ( na koji ćeš primati dividende kad i ako ih bude za dionice koje budeš kupio).
2. Otvoriti skrbnički račun u banci koja radi na tržištu koje te zanima. Naknade su puno veće primarno jer banke gule. Sjećam se npr. da je HPB bio za Makedoniju.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:44   #219
Quote:
Captain Awesome kaže: Pogledaj post
2. A što je sve potrebno za kupovanje dionica u inozemstvu?
Ako ćeš na USA tržište onda nemoj preko naših brokera, pogotovo ako namjeravaš češće trgovati.

A kod USA brokera nije problem otvoriti račun, bar kod većine.
Neki ne primaju klijente iz HR.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:39   #220
Dionice

Zanima me ako imam npr 100 nekih dionica jel ja ako se odlucim prodavat mogu prodat npr samo 10 dionica a ostaviti si 90 ili moram prodat svih 100 odjednom ?. hvala unaprijed
alen1337 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.