Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 18:22   #21
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
ma znam briga me šta ko ima samo kažem presing sa svih strana
A ja samo kažem da vi taj presing trebate ignorirati i ne dozvoliti mu da utječe na vašu odluku. Ovo je preozbiljna stvar za takvo nešto.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:33   #22
Osobno ne vidim nikakvog razloga zašto bi roditelj djetetu kupovao motor ili auto. Neka ga kupe kad sami zarade novce i kad će sami kupovati benzin, tako će barem na jedan način dokazati svoju odgovornost. A i ne/sigurnost na motoru je ozbiljna tema za sebe.

No obzirom da ste joj vi sami rekli da ćete razgovarati kad bude malo starija i kad prođe razred s 5.0, i ako je ona to učinila, onda sad nemojte kukati. Ako ono što smatrate na bilo koji način problemom odgodite, to ne znači da će taj problem nestati.

Tebi je čvršći i jači presing okoline čini mi se, nego što ti je čvrst stav o ovome. Jer da imaš čvrst stav, onda bi kćeri na početku rekao- ne neću ti kupiti motor zbog toga i toga ili kupit ću ti motor tad i tad pod tim i tim uvjetom. I onda bi se držao toga što si rekao.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:35   #23
ja sam bila s druge strana, podnositelj zahtjeva Također sa 17 god pa evo me tu sam Ona je 99% ionako s prijateljicom pa samo ocijeni kako vam draže,da je vozač ili suvozačica jedne druge balavice
andi650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:45   #24
Uf, teško pitanje. I ja sam moje pilala od 14-te da mi kupe motor, na kraju sam si ga sama kupila u 20 i nekoj Sad kad gledam, bolje da mi ga onda nisu kupili, u tim godinama baš puno ne misliš a nemaš ni iskustva u prometu Sad kad imam dijete sve to drugačije gledam i uopće ne znam što ću kad dođe vrijeme za to, a doći će...
Mm je ljubitelj motora, niti ne znam koliko ih ima (i bolje da ne znam ), i već je nabavio 2 stara bicikla s motorom, za sina naravno On tvrdi da ga je bolje naučiti voziti dok je manji, da kasnije bude savjestan u vožnji. Uopće mi se ne sviđa ta ideja
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:56   #25
malo su mi čudni stavovi "kad napuni 18 i zaradi ga sama".. mislim, kad napuni 18 i zaradi ga sama, onda nema tu roditelj što "dopuštati" više

iskreno.. motor kad se odgovorno vozi nije opasan. odnosno, ima puno opasnijih stvari od vožnje motorom. samo je pitanje kako im osoba pristupa, koliko je odgovorna i spremna za nešto. imho, niste trebali obećavati djetetu motor ukoliko se bojite i niste sigurni da je ona spremna za to, ni pod kojim uvjetima. a ukoliko ste sigurni da je spremna, onda to postavljanje uvjeta nema smisla.. odnosno, ima, ali ti uvjeti služe nekoj drugoj svrsi onda (da je motiviraju na učenje u školi, da je motiviraju na ljetni posao i slično).
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:03   #26
pitanje motivacije ima smisla. Ispunila je svoj dio i sad ako ne dode nagrada može joj past motiv u ucenju i svačemu. A mislim da ova cura ima pravo,teško je "otjerat" od prijateljice. Onda je prije pitanje,njen Beverly ili od prije.
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:36   #27
"zaradi sam".....u smislu da će dok si zaradi za motor imati već i nešto godina više od 18 (jer ne samo da si kupi nego da i financira sve što posjedovanje vozila donosi sa sobom ), nešto iskustva u prometu i malo zrelje razmišljanje..

Nije uopće stvar u financijama...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:41   #28
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
ma znam briga me šta ko ima samo kažem presing sa svih strana
Obećanje o motoru/zrakomlatu/svemiru "ako prođe s pet" je besmislica iz puno razloga. O čemu ste razmišljaliu dajući takvo obećanje ako niste 100% bili spremni ispuniti?

Sad se vadite kako znate i umijete.

Probajte ju "skuhati" kombinacijom objašnjenja (u tim stvarima nije pretjerano ni podastrijeti foto-dokumentaciju) oboga što se motoristima događa, i strpljenja još godinu i pol dok ne položi vozački. Motor je opasan pa da ga ne znam kako brižno vozi - dovoljno je da ju neki imbecil u automobilu dotakne u vožnji i eto je u Draškovićeboj.

Manjem riziku izlažeš dijete u automobilu nego na motoru.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 19:53   #29
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
"zaradi sam".....u smislu da će dok si zaradi za motor imati već i nešto godina više od 18 (jer ne samo da si kupi nego da i financira sve što posjedovanje vozila donosi sa sobom ), nešto iskustva u prometu i malo zrelje razmišljanje..

Nije uopće stvar u financijama...
pa, ja sam jedno ljeto imala posao - prodaja karata za izlete brodom - na kojem sam zarađivala i do 600kn po danu.. radila sam na proviziju i bila nenametljiva i tiha, jel. lik koji je taj isti posao radio ljeto nakon mene je bio nametljiviji i zarađivao je i po 1000kn na dan. okej, meni je bilo 18 tada.. no mogla sam komotno isti posao raditi i sa 15-16, radila sam preko učeničkog servisa

koliko beverly (i održavanje istoga) košta? uz malo bolji ljetni posao, može se vrlo lako naći u situaciji u kojoj ima jedva 18, ima pare i želju za motorom.. i ne treba joj dopuštenje ni potpora.
__________________

moj mali mačić

Zadnje uređivanje anonymous_13 : 01.02.2011. at 20:07.
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:03   #30
MM vozi motor od malih nogu...s obzirom da smo skupa od tinejđerskih dana...malo po malo strast je prešla i na mene...
Mi ćemo svojoj kćeri kupiti skuter/motor ako pokaže interes za time...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:06   #31
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Osobno ne vidim nikakvog razloga zašto bi roditelj djetetu kupovao motor ili auto.
Zato što može?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:07   #32
nikada
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:10   #33
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zato što može?
Da i? Može mi se mi je odgovor jednog pubertetlije.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:11   #34
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
pitanje motivacije ima smisla. Ispunila je svoj dio i sad ako ne dode nagrada može joj past motiv u ucenju i svačemu. A mislim da ova cura ima pravo,teško je "otjerat" od prijateljice. Onda je prije pitanje,njen Beverly ili od prije.
to ste vi odlučili, za svaki njen uspjeh dobija nagradu.
Naravno da će joj pasti motivacija ako ste joj natuknuli da će dobiti motor ako prođe sa odličnim uspjehom.

Ne znam jesam li ja staromodna, ali zar nije dovoljna pohvala za neki djetetov uspjeh

Dakle, ako prođeš s pet, evo ti ključ od lijesa..Niđe veze

A pogotovo bi me bolio kuki što ima presing od frendova.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:12   #35
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
pa, ja sam jedno ljeto imala posao - prodaja karata za izlete brodom - na kojem sam zarađivala i do 600kn po danu.. radila sam na proviziju i bila nenametljiva i tiha, jel. lik koji je taj isti posao radio ljeto nakon mene je bio nametljiviji i zarađivao je i po 1000kn na dan. okej, meni je bilo 18 tada.. no mogla sam komotno isti posao raditi i sa 15-16, radila sam preko učeničkog servisa

koliko beverly (i održavanje istoga) košta? uz malo bolji ljetni posao, može se vrlo lako naći u situaciji u kojoj ima jedva 18, ima pare i želju za motorom.. i ne treba joj dopuštenje ni potpora.
oko 30-ak tisuca mislim. Ja sam imala to godinu dana i to je odlican skuter. Ako već ide na motor bolje da ima dobar
andi650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:13   #36
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Mi ćemo svojoj kćeri kupiti skuter/motor ako pokaže interes za time...
o bože
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:14   #37
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Da i? Može mi se mi je odgovor jednog pubertetlije.
Ako roditelj ima novaca i može djetetu kupiti automobil bez ikakvih problema, u čemu je problem? Furaš se na one američke fore o patnji, znoju i suzama bogataške djece?

Mislim da je puno bolje da dijete svoj ljetni odmor provede - odmarajući se, a da prije i poslije toga junački odradi svoj "posao" (učenje). To je jako slično zamišljenoj situaciji u kojoj roditelju netko kaže "e sad preko godišnjeg nađi neki posao pa si zaradi za ono što si želiš kupiti".

Naravno, sve dok dijete "gine" na svom "poslu". Ne vidim bolji način da "nauči vrijednost rada i novca", ili kakve se već spike tu znaju prodavati djetetu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:18   #38
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
o bože
Pink, ne da mi se svađati, al čemu
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:23   #39
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
o bože
Polako. Koliko sam shvatio, kći je još daleko od te dobi - a onda će se vidjeti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 20:23   #40
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam jedno pitanje koje je već iz naslova vjerujem dovoljno jasno. Situacija u kojoj se vjerujem mnogi roditelji nađu kad tad

Imam kćer od 16,5 godina i gospođica želi motor. Vec vise od godinu pila oko toga, bila je mlada (15) i nije bilo šanse ali sporazumno smo zaključili da možemo pričat o tome kasnije ako prode s 5. Naravno prošla je s 5 (ovo ljeto), i prijateljica joj ima motor itd itd.
Žena i ja moramo odlučit s tim da žena naginje na njenu stranu moram reć.
Što mislite o tome,kako ste se vi postavili po tom pitanju? Mišljenja,savjeti..
Ja imam sina,sad će mu 21g.
Sa 16 godina isto tako silno je želio motor.
Muž je bio za to da mu se kupi,ono uz neko ograničenje brzine,a vjerovatno da i on nekad svoje dupe stavi na njega.
Ja sam rekla,ako mu kupi bez mog znanja,da ću ga zapalit,prodat,razvest se,da mu odmah počne kopat raku,takav pritisak sam vršila,da je na kraju odustao,ali mali nije.
Danima je plakao,molio,histerizirao,ali ja sam ostala pri svom.
Govorila sam mu,da će za dvije godine polagati vozački,da se strpi.
Jedva smo izgurali taj period,istina,strah me i kad vozi auto,ali nekako mi je motor najopasniji.
Moj ti je savjet,kad nas već pitaš za mišljenje,NIPOŠTO.

Sretno.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.