Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2013., 20:55   #21
da svakako probaj vidjeti ko su ti dečki s kojima se druži!
ako se druži s dečkima koji su iz susjedstva ok, koji su mirni i ne rade gluposti.. ali ako se druži s dečkima koji imaju problema (puše travu, piju alkohol i to trebaš pripaziti)

ja sam uvjek imala slobodne ruke za izlaske, i braća nikad nikakvu zabranu ali se znalo što smijeo raditi što ne, alkohol i cigarete su bili zabranjeni a i droge pogotovo ..

tata je bio svjestan da ćemo probat i alkohol i cigarete i to je rekao.. al nam je i objasnijo što se dešava pušačima i alkoholičarima..

za rođendane smo smjeli i pred njim reći da smo pili alkohol, ili za novu godinu i slično ali petkom i subotom običnom da smo došli pijani doma nismo nikada i sad nam se razvila kontrola, braća mogu piti ali ne piju, ponekad s društvom al nikad se niko nije opio za cigarete nijedno od nas nije popušio više od 3 u cijelom životu znači pustio nas je da odaberemo al nam je i pokazao što može bit mana tih poroka.

moj prijedlog ti je da sjedneš s njim, djecu neka ti pričuvaju mama ili svekriva ili neko od prijatelja, neće biti lako biti će buntovan, ali ti ostani smirena i inzistiraj na razgovoru, objasni da nije u redu da se nalazi s starim dečkima, objasni da će imati vremena i kroz srednju i kroz studi da izlazi da se zavavlja.

ali nemoj ga pratiti i kompromitirati u društvu i nemoj ih napadati postavi se kao da te nije briga za nji hnego za njega nemoj ih spominjati i govoriti loše o njima jer ga to samo može još više približiti njima, ako rade loše stvari objasni zašto su one loše..


pusti ga do 10, 10 i 30 vani s njegovim društvom (ali da vidiš ko su ti dečki) on je u godinama kad im je izlazi i za njih su šetnje ne noćni izlasci...
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 15:36   #22
nemogu da verujem sto citam.
zeno,jesi ti ikad cula za prut? pa fino time po guzici pa ce on biti bolji.
Imam iskustva takvom nista drugo nece pomoc.
hr-u-srcu is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.07.2013., 13:36   #23
Quote:
hr-u-srcu kaže: Pogledaj post
nemogu da verujem sto citam.
zeno,jesi ti ikad cula za prut? pa fino time po guzici pa ce on biti bolji.
Imam iskustva takvom nista drugo nece pomoc.
Ovo je u Hrvatskoj zakonom zabranjeno.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 19:51   #24
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ovo je u Hrvatskoj zakonom zabranjeno.
u hercegovini nije, otvaracica teme je od tuda ako se ne varam.
hr-u-srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 02:49   #25
Quote:
hr-u-srcu kaže: Pogledaj post
u hercegovini nije, otvaracica teme je od tuda ako se ne varam.
Ne znaš ništa o njemu niti njegovoj obitelji, a sigurna si da će uporaba sile sve riješiti.
Kako znaš da nisu već pokušali na taj način?
Možda su ga tukli prije ili su se već neki problemi (njegovi ili obiteljski) nagomilali.
Takva agresivnost ne pada s neba, ima neki svoj uzrok.
Dečko je sad u pubertetu, kad mnogo toga izlazi na površinu, a ti bi sve to 'riješila' batinama i gurnula pod tepih.
Baš komotno.

Mali puca na način koji nikome nije simpatičan ni prihvatljiv pa ga je lako demonizirati.
Kao da bi obitelj živjela idilično samo da on nije takav.
Mo'š mislit! Uglavnom je stanje u obitelji odskočna daska za ovako problematično ponašanje. Kod benignijih 'zločestoća' ne mora biti.
Ali roditelji uglavnom ne mogu ili ne žele početi od sebe i riješiti uzroke problema pa je lakše provoditi metode na djetetu i 'dovoditi ga u red.'

Vjerojatno se ni majka više ne javlja zato što je očekivala brzinski recept.
Ni prva ni zadnja.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 13:57   #26
Quote:
hr-u-srcu kaže: Pogledaj post
nemogu da verujem sto citam.
zeno,jesi ti ikad cula za prut? pa fino time po guzici pa ce on biti bolji.
Imam iskustva takvom nista drugo nece pomoc.
i što će dobit s tiM?
još gore djete, zlostavnjano i revoltirano!
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 00:06   #27
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
da svakako probaj vidjeti ko su ti dečki s kojima se druži!

Znam koji su i vecina njih uzima drogu i redovno se opija.

moj prijedlog ti je da sjedneš s njim, djecu neka ti pričuvaju mama ili svekriva ili neko od prijatelja, neće biti lako biti će buntovan, ali ti ostani smirena i inzistiraj na razgovoru, objasni da nije u redu da se nalazi s starim dečkima, objasni da će imati vremena i kroz srednju i kroz studi da izlazi da se zavavlja.

Probala sam na sve moguce nacine. Mali samo blokira. ne znam sto bih vise. Probala sam uz veceru razgovarat s njim,probao je muz, i uz podmicivanjem(poklonima i slatkisima) al nista. Cesto placem u potajnosti.

ali nemoj ga pratiti i kompromitirati u društvu i nemoj ih napadati postavi se kao da te nije briga za nji hnego za njega nemoj ih spominjati i govoriti loše o njima jer ga to samo može još više približiti njima, ako rade loše stvari objasni zašto su one loše..


pusti ga do 10, 10 i 30 vani s njegovim društvom (ali da vidiš ko su ti dečki) on je u godinama kad im je izlazi i za njih su šetnje ne noćni izlasci...
on tek izilazi odn. bjezi oko 11,30 kada svi vec spavamo.
anitaDu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 11:01   #28
Quote:
anitaDu kaže: Pogledaj post
on tek izilazi odn. bjezi oko 11,30 kada svi vec spavamo.
AnitaDu, pa zar stvarno u međuvremenu nikakvog pomaka ili jesi li pokušavala išta od predloženog?

Bilo je ovdje više prijedloga za to da se malome predoče prave posljedice: nije dovoljno samo nešto (laptop) oduzeti.

Imam dojam da je on svjestan da se osjećaš bespomoćno i jadno i da mu se živo fućka. Vjerojatno nije još vidio pravu ljutnju i odlučnost kod tebe - u tom stadiju te treba upoznati, ne mislim da tada trebaju frcati batine, naprotiv, tek kad budeš zaista ljuta i odlučna, počet će mu bivati jasnije da bi zaista mogao završiti negdje dalje. CZZS ponekad reagira i na "dobrosusjedske" prijave.

Lupi, ne po njemu, nego šakom o stol, ako treba i stavi ga pred "Ili - ili", ali onda ostani pri tome. Iz osobnog iskustva znam da tinejdžeri znaju dobro prepoznati kad mater misli ozbiljno i da onda uvuku kliješta.
Mama često mora glumiti vuka, a ne biti janje, zna se kako janjad završava.

E sad, koliko se ti možeš i znaš razljutiti, vidi sama.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.

Zadnje uređivanje rosita22 : 25.07.2013. at 11:07.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:04   #29
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
AnitaDu, pa zar stvarno u međuvremenu nikakvog pomaka ili jesi li pokušavala išta od predloženog?

Bilo je ovdje više prijedloga za to da se malome predoče prave posljedice: nije dovoljno samo nešto (laptop) oduzeti.

Imam dojam da je on svjestan da se osjećaš bespomoćno i jadno i da mu se živo fućka. Vjerojatno nije još vidio pravu ljutnju i odlučnost kod tebe - u tom stadiju te treba upoznati, ne mislim da tada trebaju frcati batine, naprotiv, tek kad budeš zaista ljuta i odlučna, počet će mu bivati jasnije da bi zaista mogao završiti negdje dalje. CZZS ponekad reagira i na "dobrosusjedske" prijave.

Lupi, ne po njemu, nego šakom o stol, ako treba i stavi ga pred "Ili - ili", ali onda ostani pri tome. Iz osobnog iskustva znam da tinejdžeri znaju dobro prepoznati kad mater misli ozbiljno i da onda uvuku kliješta.
Mama često mora glumiti vuka, a ne biti janje, zna se kako janjad završava.

E sad, koliko se ti možeš i znaš razljutiti, vidi sama.
Mozda prije svega trebam napomenut da sam se prije 2 tjedana porodila, i samim tim$ imala manje vremena i za njega. Pokusala sam kaznjavanjem, npr. nema nikakvog islaska ni da ode u prijatelja poslije skole. A on bi na to samo obrusio: "necu i sto ces napravit". Iskreno to me je uzasno razbijesnilo ali ostala sam pribrana, pokusala sam mu mirnim tonom objasnit da me treba slusat itd. i ne suprostavljati se kazni.

To sto si rekla da je njemu sve jedno i da mozda osjeca moju bespomocnost mislim da jesi u pravu i ocito to i koristi. Problem u meni lezi jos malo dublje, meni je tesko Naci pristup njemu, jer ga je baka cuvala i odgajala,mm majka je se preselila kod nas i cuvala moju djecu dok sam radila. Radila sam veoma dugo i malo vremena provodila s djecom. Zbog tog Imam i osjecaja krivnje, ne znam kako mu pristupit,kako s njim itd.
Druga stvar je sto je moju svekrvu dosta slusao odn. bilo je samo dovoljno da ga krivo pogleda i on bi je poslusao. Posto sam ja na porodiljnom,svekrva je otisla malo odmorit se. I sad cini mi se kao da misli da mene bas nemora slusat.

Onima koji su savjetovali batine, moja svekrva ga je prije i znala istuci. Doduse nisam to odmah primjetila,jednom mi je mali rekao a nisam mu ni bas povjerovala jer je svekrva bila jako dobrodusna i mila zena. Ali ipak mi se odmaklo da je pitam jeli istina i ona je samo odg. da mu je samo dala simbolicki blagi udarac preko guzice. Nisam o tomu vise obracala paznje. Nakon poprilicno dugo vremena sam saznala da se nije radilo o blagim udarcem nego da su se na njegovoj guzici kuhace pucale. Od tad sam svekrvi zabranila da ga tuce. I sad gledajuci u natrag mislim da je mozda zbog batina bio prema njoj toliko poslusan, ali ja ipak nezelim da me se moje dijete boji.

Na deranje i histeriziranje,odn. vidio me je i kako placem zbog njega se je meni u facu nasmijao. Iskreno, nevidim vise nacina kako ga urazumit.I uciteljica se je vec 2 put zalila na njega.
anitaDu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:34   #30
Quote:
anitaDu kaže: Pogledaj post
Druga stvar je sto je moju svekrvu dosta slusao odn. bilo je samo dovoljno da ga krivo pogleda i on bi je poslusao. Posto sam ja na porodiljnom,svekrva je otisla malo odmorit se. I sad cini mi se kao da misli da mene bas nemora slusat.

Onima koji su savjetovali batine, moja svekrva ga je prije i znala istuci. I sad gledajuci u natrag mislim da je mozda zbog batina bio prema njoj toliko poslusan, ali ja ipak nezelim da me se moje dijete boji.

Na deranje i histeriziranje,odn. vidio me je i kako placem zbog njega se je meni u facu nasmijao. Iskreno, nevidim vise nacina kako ga urazumit.I uciteljica se je vec 2 put zalila na njega.
Tvom malom su ocito jedino batine bitne, mislim da se sad kako bake nema mozda i osjeca kao "pusten s lanca" i tvoju bespomocnost debelo iskoristava.
Neznam sto bih vise nadodala ali misljenja sam da se Tom ponasanju treba sto prije stati na kraj,bilo kako! Jer inace se bojim da bi situacija odmakla svakoj kontroli!
hr-u-srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 23:44   #31
Quote:
anitaDu kaže: Pogledaj post
Mozda prije svega trebam napomenut da sam se prije 2 tjedana porodila, i samim tim$ imala manje vremena i za njega. Pokusala sam kaznjavanjem, npr. nema nikakvog islaska ni da ode u prijatelja poslije skole. A on bi na to samo obrusio: "necu i sto ces napravit". Iskreno to me je uzasno razbijesnilo ali ostala sam pribrana, pokusala sam mu mirnim tonom objasnit da me treba slusat itd. i ne suprostavljati se kazni.

To sto si rekla da je njemu sve jedno i da mozda osjeca moju bespomocnost mislim da jesi u pravu i ocito to i koristi. Problem u meni lezi jos malo dublje, meni je tesko Naci pristup njemu, jer ga je baka cuvala i odgajala,mm majka je se preselila kod nas i cuvala moju djecu dok sam radila. Radila sam veoma dugo i malo vremena provodila s djecom. Zbog tog Imam i osjecaja krivnje, ne znam kako mu pristupit,kako s njim itd.
Druga stvar je sto je moju svekrvu dosta slusao odn. bilo je samo dovoljno da ga krivo pogleda i on bi je poslusao. Posto sam ja na porodiljnom,svekrva je otisla malo odmorit se. I sad cini mi se kao da misli da mene bas nemora slusat.

Onima koji su savjetovali batine, moja svekrva ga je prije i znala istuci. Doduse nisam to odmah primjetila,jednom mi je mali rekao a nisam mu ni bas povjerovala jer je svekrva bila jako dobrodusna i mila zena. Ali ipak mi se odmaklo da je pitam jeli istina i ona je samo odg. da mu je samo dala simbolicki blagi udarac preko guzice. Nisam o tomu vise obracala paznje. Nakon poprilicno dugo vremena sam saznala da se nije radilo o blagim udarcem nego da su se na njegovoj guzici kuhace pucale. Od tad sam svekrvi zabranila da ga tuce. I sad gledajuci u natrag mislim da je mozda zbog batina bio prema njoj toliko poslusan, ali ja ipak nezelim da me se moje dijete boji.

Na deranje i histeriziranje,odn. vidio me je i kako placem zbog njega se je meni u facu nasmijao. Iskreno, nevidim vise nacina kako ga urazumit.I uciteljica se je vec 2 put zalila na njega.
Sin ti zamjera to što ga nisi zaštitila kad si trebala.
Svekrva ti je upropastila dijete i tvoj odnos sa njim.
Poruči svekrvi neka se više nikako ni na koji način ne miješa u tvoj odgoj.
Ne znam što je sa mužem, ali logično je da je i on imao takav odgoj pa razgovaraj i sa njim.

Sama si svjesna mnogih pogrešaka i propusta. I, koliko god ti bilo teško, to moraš riješiti sama, oči u oči sa njim. Moraš izgraditi sa sinom nekakav odnos.
A to ne možeš ako netko obavlja za tebe 'prljave poslove', kao što je to radila svekrva.
Pokuša li ti itko na taj način 'pomoći', zahvali se na takvim uslugama i rješavaj probleme i dileme sa svojim sinom sama.
Ako ne ide, potraži pomoć stručnjaka, a ne savjete baba iz susjedstva.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 23:54   #32
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Sjednite sami,zagrli ga,reci da ga volis i porazgovarajte otvoreno o svemu.

Sretno!
Poslušaj ovaj savjet.
To je ionako jedino za što sada imaš snage.

I postavi granice drugima. Sin će te više poštovati kad vidi da si odlučna i sposobna ga zaštititi.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 00:34   #33
Quote:
anitaDu kaže: Pogledaj post
Mozda prije svega trebam napomenut da sam se prije 2 tjedana porodila,...
Kao prvo, ne znam kakav ti je inače odnos s mužem, koliko te poštuje i koliko je voljan i sposoban razumjeti tvoju situaciju (pišeš da je na brodu) ..., ali mislim da bi ti morao skinuti kapu i klanjati ti se do poda: sama si, brineš o - sada - 4 (jel´ tako?) djece, pokušavaš vam svima organizirati život, tek si rodila i sama si samcata.
Odnosno, svi koji bi ti mogli pomoći, pomažu ti na pogrešan način, pa je bolje da i ne pomažu.

Pođi od toga. Lijepo je kad imaš pomoć, ali na kraju smo svi prepušteni sami sebi. Htjela ne htjela, ti si sada šefica i daj to djeci do znanja (mislim, ovo dvoje većih), ali isto tako ta šefica treba pomoć baš unutar same obitelji, od njih.

Pomoć bi se trebala sastojati od toga da ti njih dvoje omoguće da vam svakodnevica i organizacija života ide što lakše. Dakle, da je ne ometaju, a time će vam svima biti lakše. Apeliraj na odraslost, jer dok se okreneš odrast će ti i kćerka i ovaj bjegunac kroz prozore. Možda im i bude drago da ih smatraš dovoljno odraslima da ti budu potpora.

Jasno, ne treba im natovariti stvari koje nisu za njihovu dob, ali one koje jesu slobodno tovari: dakle neka se prvenstveno pobrinu za školu, za svoj osobni red među stvarima, pokupiti suđe, rublje, mir u kući zbog ovo dvoje malih ili bilo što drugo.

Nagradi ih tako da im daš sebe, svoje vrijeme i razgovore, pa onda materijalne stvarčice sladoledi, kino, Ne kažem, da će odmah upaliti, ali pošto je "bjegunac" izgubio kompas, treba mu nekakav dokaz i malo vremena kako bi shvatio da u vašoj kući tog kompasa ipak ima.
Kćerka ti je buduća mlada žena, a buntovni je budući mladi muškarac. Pokaži im da ti nije svejedno u što će odrasti.
Oni su ti sve, oni su tvoja obitelj. A i ti njihova.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 17:06   #34
Quote:
anitaDu kaže: Pogledaj post
Mozda prije svega trebam napomenut da sam se prije 2 tjedana porodila, i samim tim$ imala manje vremena i za njega.
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Kao prvo, ne znam kakav ti je inače odnos s mužem, koliko te poštuje i koliko je voljan i sposoban razumjeti tvoju situaciju (pišeš da je na brodu) ..., ali mislim da bi ti morao skinuti kapu i klanjati ti se do poda: sama si, brineš o - sada - 4 (jel´ tako?) djece, pokušavaš vam svima organizirati život, tek si rodila i sama si samcata.
Pa je l' ona uopće smije biti sama, bez ičije pomoći, 2 tjedna nakon poroda?
Ok, mogu djeca malo pomoći, ali nije to to.
Što ako se nešto dogodi?

AnitaDu, zar baš nikoga nemaš?
Pogledala sam ponovno prvi post - ti si dva tjedna nakon poroda sama sa djecom od: 3 god., 11 god., 13 god. i tek novorođenom bebom.

Pa mora ti neka odrasla osoba pomoći.
Barem si plati spremačicu da ti dođe dva puta tjedno pospremit i skuhat.
Ako ti muž radi na brodu, to si možete priuštiti.
Barem za ovo najintenzivnije razdoblje.

Sorry ako je off, ali je i povezano.

Sin ti vjerojatno koristi situaciju.
Sad mu je stvarno lako bježati i izbjeći ikakve posljedice.
Kad ti se muž vraća?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:29   #35
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Pa je l' ona uopće smije biti sama, bez ičije pomoći, 2 tjedna nakon poroda?
Ok, mogu djeca malo pomoći, ali nije to to.
Što ako se nešto dogodi?
Ne znam postoji li neka zakonska odredba o tome smije li rodilja biti sama, ali moralno i ljudski, dakako da ne smije!

No ako su joj okolnosti takve, što da radi? - Koliko sam shvatila, rođena majka se spominje samo u nekim ranijim situacijama, svekrva je na odmoru (!). No ako je njezin utjecaj proturječan s majčinim, možda je i bolje tako.

Jedino muž ... razumijem posao i obveze, da se ne može dobiti dopust, godišnji, ali u pitanju je rođenje djeteta. No ne bih ništa nagađala.

Ono što je bitno, ako je autorica već prepuštena sama sebi, onda joj ne preostaje ništa drugo nego da pokuša pohvatati konce. Djeca ne moraju biti pomagači na razini odraslih osoba, ali bi trebala pomoći majci da se ne stvara daljnji kaos, a mama bi ovdje trebala prema njima nastupiti iskreno, otvoreno i smireno. Ako zapadne u očaj, stvorit će se začarani krug.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 13:21   #36
Ako je istina ono što je napisano....to je užas. Ali sorry...to se nije moglo dogoditi preko noći. Dijete je razmaženo i bezobrazno.I trba strogu disciplinu a ne nekakve new.age gluposti.Kažnjivo je udariti dijete....a je li kažnjivo da balavac udara roditelja ?! Mislim, svašta.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 21:29   #37
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Pa je l' ona uopće smije biti sama, bez ičije pomoći, 2 tjedna nakon poroda?
Ok, mogu djeca malo pomoći, ali nije to to.
Što ako se nešto dogodi?

AnitaDu, zar baš nikoga nemaš?
Pogledala sam ponovno prvi post - ti si dva tjedna nakon poroda sama sa djecom od: 3 god., 11 god., 13 god. i tek novorođenom bebom.

Pa mora ti neka odrasla osoba pomoći.
Barem si plati spremačicu da ti dođe dva puta tjedno pospremit i skuhat.
Ako ti muž radi na brodu, to si možete priuštiti.
Barem za ovo najintenzivnije razdoblje.

Sorry ako je off, ali je i povezano.

Sin ti vjerojatno koristi situaciju.
Sad mu je stvarno lako bježati i izbjeći ikakve posljedice.
Kad ti se muž vraća?
Bog! Susjeda mi pomaze oko odrzavanja kuce i pospremanja (i djeca kolko tolko). Moja Mama nam salje rucak po rodice, ona nam donese svakog dana (i zaradi si malo dzeparca). Inace se jos osjecam iscrpljena od poroda i sa strahom sjedim u sobi jer neznam sto ce sin danas raditi, hoce li bjezat. Nikako mi neda pristupit mu! Ali bas nikako! Ignorira me, ako ga zamolim lijepo isto! Ako mu zaprijetim necim, uvijek kaze a sto mi mozes? Vise sam veliki.
A muz se tek vraca (po planu) krajem 9og mjeseca.
anitaDu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 21:32   #38
Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Ne znam postoji li neka zakonska odredba o tome smije li rodilja biti sama, ali moralno i ljudski, dakako da ne smije!

No ako su joj okolnosti takve, što da radi? - Koliko sam shvatila, rođena majka se spominje samo u nekim ranijim situacijama, svekrva je na odmoru (!). No ako je njezin utjecaj proturječan s majčinim, možda je i bolje tako.

Jedino muž ... razumijem posao i obveze, da se ne može dobiti dopust, godišnji, ali u pitanju je rođenje djeteta. No ne bih ništa nagađala.

Ono što je bitno, ako je autorica već prepuštena sama sebi, onda joj ne preostaje ništa drugo nego da pokuša pohvatati konce. Djeca ne moraju biti pomagači na razini odraslih osoba, ali bi trebala pomoći majci da se ne stvara daljnji kaos, a mama bi ovdje trebala prema njima nastupiti iskreno, otvoreno i smireno. Ako zapadne u očaj, stvorit će se začarani krug.
Pa iskreno, svekrva mi se je ponudila doci opet,pomoci nam al posto je situacija sa sinom takva sam mislila da bi ni ona bila od velike pomoci. Stovise nekad i pomisljam da je nacin na koji je njega "odgajala" mozda i doveo do tih problema. ....Muz nemoze nikako doci. Ja moram Naci nacin ovu situaciju poboljsat al nikako ne nalazim.Izludit cu s njim!
anitaDu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 21:35   #39
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
I trba strogu disciplinu a ne nekakve new.age gluposti.Kažnjivo je udariti dijete....a je li kažnjivo da balavac udara roditelja ?! Mislim, svašta.
ajme meni koja ironija!!! Ona se uzasava udariti njega a njemu ocito nije nikakav Problem kopit je u trbuh!!! O,kud ovo sve ide!
hr-u-srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 09:44   #40
Quote:
hr-u-srcu kaže: Pogledaj post
ajme meni koja ironija!!! Ona se uzasava udariti njega a njemu ocito nije nikakav Problem kopit je u trbuh!!! O,kud ovo sve ide!
Kad balavac udari mamu, a posebno u ovakvoj situaciji, jasno je da je prvi poriv klepiti ga natrag. Ljudska reakcija, refleks, samoobrana. Shvaćam.

Ali baš u ovoj situaciji, to bi bila greška. Ja jesam za oštrinu i strogost, ali to moraš imati u sebi, ili te barem okolnosti moraju dovesti do toga da kažeš pravu stvar koja će balavca staviti na pravo mjesto.

AnitaDu, nitko od nas nije bog i nema svemogući recept, ali moraš uvrebati pravi moment da sina osvijestiš. Samo primjer i prijedlog: kad ti idući put spomene kako je "velik" (moš´mislit što je!), kaži mu "Onda se tako i ponašaj./ Veliki ne bježe kroz prozor!/ ´Oćeš ti ovako i kad ti bude 20?..."

Šta ja znam, možda ništa od ovog ne valja, ali - moj sin doduše nije bježao kroz prozor, ali i s njim i s kćerkom imam iskustvo dugačkog jezika i adolescentskog bezobrazluka, pa sam to uspjela nekako kanalizirati svojim još dužim jezikom. Moj muž nije pomorac, ali ima terenski posao. Ne znam za tvog, ali i pored posla, mom m je stalo biti otac i uprkos vremenskom izbivanju, djeca znaju da imaju oca.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.