Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2008., 14:46   #1
Kako progutati tabletu?

Evo imam taj problem pa bih vas molila za savjet. Pokušavala na sve načine, ali ne ide. Zalijepi se za jezik ili nepce i počne topiti. Osim toga, imam i strah od gušenja pa mi se automatski cijeli sistem ukoči.
__________________
Love
Klik! is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 22:41   #2
meni je tableta na jeziku jako malo, samo par sek dok ne popijem vodu... jer sam imala iskustvo s tim da se zalijepila, pa sam našla svoj način...

probaj uzeti gutljaj vode, pa onda tabletu da s vodom otplovi niz grlo, bez doticaja s jezikom...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 22:44   #3
Quote:
Klik! kaže: Pogledaj post
Evo imam taj problem pa bih vas molila za savjet. Pokušavala na sve načine, ali ne ide. Zalijepi se za jezik ili nepce i počne topiti. Osim toga, imam i strah od gušenja pa mi se automatski cijeli sistem ukoči.
prepolovi tabletu na pola(jedino ako nije kasula) i onda ju stavi na jezik,uzmi puno vode u usta i tako će se ona dignuti s jezika i onda to drži u ustim i progutaj s vodom

ako nećeš tako onda si polovicu tablete stavi u kruh(količinu kruha da možeš progutati) i zamotaj tabletu s kruhom i progutaj tako onda i opet to ponovi s drugom polovicom
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 00:06   #4
A ja opet ne mogu progutat, uvijek mi zastane u grlu i to mi je užasan osjećaj, tak da si sve drobim ili kidam na jakoo male komadiće.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 00:31   #5
Tabletu u usta,s jednim rukom drži čašu za vodu i pij,s drugom vuci kožu na vratu prema naprijed više puta.Mora upaliti.
ri-watch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 14:48   #6
Stavi tabletu u žlicu jogurta i progutaj, kod moje poznanice jedino to pali ili je smrvi u prah i juriš!
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 16:13   #7
Quote:
Charla kaže: Pogledaj post
Stavi tabletu u žlicu jogurta i progutaj, kod moje poznanice jedino to pali ili je smrvi u prah i juriš!
bolje je staviti u jogurt (ili puding - svejedno, glavno da je "glatko") nego zdrobiti, zato što se neke tablete ne smiju drobiti i ne smiju se otopiti u želucu nego tek u crijevu
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 19:32   #8
E ovo sa kruhom nije loša ideja. Inače, probala sam s jogurtom i ostalom "skliskom" hranom, ali ne ide, tableta je i dalje tu..
__________________
Love
Klik! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 11:18   #9
jesi probala tako da uzmeš gutljaj vode prije stavljanja tablete u usta? taj gutljaj vode držiš u ustima i onda ubaciš tabletu, tako ti tableta pluta u toj vodi i onda ju progutaš. tako ja radim... i onda za svaki slučaj popijem još jedan gutljaj vode... meni pali... probaj.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 23:10   #10
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
jesi probala tako da uzmeš gutljaj vode prije stavljanja tablete u usta? taj gutljaj vode držiš u ustima i onda ubaciš tabletu, tako ti tableta pluta u toj vodi i onda ju progutaš. tako ja radim... i onda za svaki slučaj popijem još jedan gutljaj vode... meni pali... probaj.
evo ja ti savjetujem da tako uradis, usta moraju biti vlazna, da se tableta ne bi zalijepila. ma mora uspjeti!!
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:12   #11
klik jesi uspjela?
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 17:33   #12
samo udahni i naglo progutaj
poslje toga malo vode i to je to
xPsycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 15:28   #13
ja imam isti problem..ali ja je uvjek progutam po cijenu davljenja..(ljuti me to što ne mogu progutat)...jer ako nije neki fizički razlog...uvjek je hipohondrija(umisliš sebi da ćeš se udavit od tablete i grlo se zaista suzi)...
samo hrabro
Mario17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 14:58   #14
pa kako nekome zapne tableta to mi nije jasno?

definitivno je na psihičkoj razini.
imaš neke traume od uzimanja tableta vjerojatno pa pokušaj sebi dokazati da je tableta obična tableta koju može progutati bilo koja osoba bez ikakvog beda.

ja mogu progutati 5 ibuprofena odjednom (a vidjela si kolike su te tablete)
no, dobro..ja sam izvadila krajnike odavno pa možebit da je i to čimbenik...
ali mislim da je na psihičkoj bazi to sve..jer znam dosta ljudi koji nisu u stanju progutati tabletu a imaju sve normalne fizičke predispozicije da progutaju tabletu.
ono...drito bi mogli progutat ogroman komad mesa...a nisu u stanju progutati malu tableticu..očito da se radi o nekom strahu i negativnom stavu prema tabletama.

daj se samo opusti i neće ti ništa bit.

mislim...koliko dugo držiš uopće tabletu na jeziku prije nego što popiješ vodu da progutaš to?...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 21:31   #15
Ja godinama nisam mogla progutati tablete, povraćala sam i nije išlo.

Sada, malo sam narasla :P, uzmem tabletu, stavim ju pred kraj jezika i pijem vode...onako malo više...upravo mi se jučer dogodilo da sam skoro ponovno povraćala...i ništ puno vode, što bliže grlu i mislim da će biti oke...
ines014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:37   #16
uzmi malo vode u usta...digni jednu ruku u zrak visoka, ubaci tabletu i progutaj i onda popi jos malo vode..to sa rukom u zraku bi trebalo funkcionirati 100%...pa javi
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:50   #17
ali prije nego kaj popijes tabletu dubi na glavi 3 minute! salim se fora ti je u tome da ju sto vise priblizis grlu garantirram da ju onda neces niti osjetiti i naravno vode na to! mene to isto prije mucilo ali sam dobio stalne glavobolje tak da pijem tablete gotovo svaki dan!
Rookie nineteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 22:26   #18
Godinama imam taj problem, jer sam kao mala imala angine i morala sam piti ospen (antibiotik) koji je bio velik - onak za konja, skoro sam se udavila, onda sam počela pomoću banana, lijepo sažvačem, da mi je mekano u ustima, stavim tabletu u sredinu i guc! Prođe!
lady38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:44   #19
Ja ju "žvačem", i režem...
prodajemkolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:42   #20
Probala sam ovu foru sa bananom, dobra ideja! Ali čak bez vode, s vodom opet ode sve osim tablete. Stavim tabletu i lagano jedem bananu, pokušam zaboraviti da mi je tableta u ustima i samo je progutam!!
__________________
Love
Klik! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.