Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2012., 21:48   #101
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
....Hebiga, ego je ego pa se auto pošto poto mora imati.
Nije ego ego, barem ne kod mene. Ima situacija kad ti je auto neizbježan. Recimo, imaš dijete i moraš ga vozit kod doktora, vrtić, školu? Šta onda?

Ajde vrtić i školu još nekako, ali što kad je bebač? Nije ga lako stalno nosati po busu/tramvaju?

Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ako ti je teško štedjeti, sa kreditom će ti biti JOŠ gore jer moraš otplaćivati i kamatu, a ne samo glavnicu kada štediš. NEMOGUĆE je da ti je kredit lakši od štednje.
To znam, to nigdje nisam niti opovrgnuo.


Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Pa, van Zagreba Pogotovo ako kupiš zemlju i onda izgradiš kuću na tome. Inače, ne baš lagano za naći.
Jesi ovo analizirao kada? Ja jesam . Ne vjerujem da je baš tako jeftino. Recimo, dok izvadiš sve dozvole i platiš sve priključke treba ti 10 k€. Plus zemljište 20, dakle ukupno 30k€. I to je gola ledina s dozvolama. E sad, ako želiš uštedit za sve to, vraćamo se na početak priče i moj sarkastičan komentar da ti ne gine život sa starcima do 65-e. E da, i plus ako radiš u Zagrebu recimo, poželjno je imati auto jer inače gubiš na promet oko 3 sata svaki dan. Pričam iz iskustva.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 22:00   #102
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Nije ego ego, barem ne kod mene. Ima situacija kad ti je auto neizbježan. Recimo, imaš dijete i moraš ga vozit kod doktora, vrtić, školu? Šta onda?

Ajde vrtić i školu još nekako, ali što kad je bebač? Nije ga lako stalno nosati po busu/tramvaju?
Kužim, to je dosta nezgodno, ali ako nemaš novaca ne gine ti onda javni prijevoz. U tom slučaju su opcije i polovni auti, možda neki stariji? Opet ću ponoviti svoju mantru: ako fali novaca, treba vidjeti kako se može naći bolji posao i što je sve potrebno da se do njega dođe (tipično edukacija), a ne gledati kako što lakše uzeti kredit.


Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Jesi ovo analizirao kada? Ja jesam . Ne vjerujem da je baš tako jeftino. Recimo, dok izvadiš sve dozvole i platiš sve priključke treba ti 10 k€. Plus zemljište 20, dakle ukupno 30k€. I to je gola ledina s dozvolama. E sad, ako želiš uštedit za sve to, vraćamo se na početak priče i moj sarkastičan komentar da ti ne gine život sa starcima do 65-e. E da, i plus ako radiš u Zagrebu recimo, poželjno je imati auto jer inače gubiš na promet oko 3 sata svaki dan. Pričam iz iskustva.
A gle, ako kupiš stan taj lik je sve to isto morao platiti + profit da zaradi na tebi. Isto kao kredit za auto vs. štednja.
Što se tiče analize, nisam u ovom tržištu ali jesam detaljnije oko 2008 i ispalo je da se više isplati izgraditi kuću. Dakako, to ovisi o tome koje si sve kompromise voljan uzeti i o specifičnim situacijama.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 00:48   #103
Što god rekli jedan i drugi, za koju godinicu će se pokazati da ste u krivu, shvatite to kako hoćete, ako se slažete prihvatite, ako ne odbacite, meni osobno je svejedno jer znam što je istina, a kapitalizam i sistem čuj možeš govno polirati koliko god hoćeš ipak je govno.
zg36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 16:34   #104
[QUOTE=Aphex;41013257]Šta jest, jest, proširila se šund literatura o zavjerama..

Ma, da naravno da je sund... nije bila na Oprah, niti je o tome David Fincher snimio film......

__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:27   #105
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Ma, da naravno da je sund... nije bila na Oprah, niti je o tome David Fincher snimio film......
Ne mogu naći vezu između Packarda i Finchera

Ako sam dobro shvatio, njegova teza je da zle korporacije uvaljuju naivnim ljudima proizvode koji im ne trebaju, ili su čak štetni za njih.
To smeće je negdje na razini onoga kvazi dokumentarca "stoljeće selfa". Kao ajmo prebacit odgovornost za svoje loše kupovne odluke na one od kojih smo kupili. Prosječan čovjek prikazan je kao subdebilna marioneta kojom upravljaju svjetleće reklame i natpisi u novinama. Svi gledatelji su, naravno, individue superiorne inteligencije i pozvani su da se zgražaju nad zlim korporacijama i njihovim đavoljim odjelima za marketing. Jaka fora... i origirnalna...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:59   #106
Quote:
zg36 kaže: Pogledaj post
Što god rekli jedan i drugi, za koju godinicu će se pokazati da ste u krivu, shvatite to kako hoćete, ako se slažete prihvatite, ako ne odbacite, meni osobno je svejedno jer znam što je istina, a kapitalizam i sistem čuj možeš govno polirati koliko god hoćeš ipak je govno.
Mala opaska.

Kad pronađeš bolje uređenje koje funkcionira u praksi javi se.
Koja godinica, to su pričali i komunjare 1950 g. na ovim prostorima.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 01:33   #107
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Mala opaska.

Kad pronađeš bolje uređenje koje funkcionira u praksi javi se.
Koja godinica, to su pričali i komunjare 1950 g. na ovim prostorima.
Ne moram naći nešto novo da bi znao da ovo "staro" ne funkcionira, a i sigurno bi baš tebi prvom rekao, šta je s komunjarama, si Karamarkov fan? Mene ne zanimaju ni kapitalisti, ni komunisti, ni ostali -isti, malo previše dijeliš, a premalo zbrajaš.
zg36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 01:43   #108
Quote:
zg36 kaže: Pogledaj post
Ne moram naći nešto novo da bi znao da ovo "staro" ne funkcionira, a i sigurno bi baš tebi prvom rekao, šta je s komunjarama, si Karamarkov fan? Mene ne zanimaju ni kapitalisti, ni komunisti, ni ostali -isti, malo previše dijeliš, a premalo zbrajaš.
Ako mičeš stari sustav, moraš imati njegovu zamjenu inače nastaje kaos u svojoj pravoj definiciji. Ono što ja vidim da ljudi žele je sustav u kojem ne trebaju ništa raditi, a dobivati plaću i da im je sve poput režija i nekretnina plaćeno. Naravno, nikoga ne zanima od kuda bi novci trebali doći i tko je taj koji bi trebao sve to uraditi i složiti.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 02:12   #109
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ako mičeš stari sustav, moraš imati njegovu zamjenu inače nastaje kaos u svojoj pravoj definiciji. Ono što ja vidim da ljudi žele je sustav u kojem ne trebaju ništa raditi, a dobivati plaću i da im je sve poput režija i nekretnina plaćeno. Naravno, nikoga ne zanima od kuda bi novci trebali doći i tko je taj koji bi trebao sve to uraditi i složiti.
Ja sam svoje mišljenje o tome rekao ranije, o tome kako ti vidiš neću više iznositi mišljenje jer ćemo se vrtiti u krug, stvari nisu crno-bijele, ne postoje samo ekstremi.
zg36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 12:20   #110
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Ne mogu naći vezu između Packarda i Finchera

Ako sam dobro shvatio, njegova teza je da zle korporacije uvaljuju naivnim ljudima proizvode koji im ne trebaju, ili su čak štetni za njih.
To smeće je negdje na razini onoga kvazi dokumentarca "stoljeće selfa". Kao ajmo prebacit odgovornost za svoje loše kupovne odluke na one od kojih smo kupili. Prosječan čovjek prikazan je kao subdebilna marioneta kojom upravljaju svjetleće reklame i natpisi u novinama. Svi gledatelji su, naravno, individue superiorne inteligencije i pozvani su da se zgražaju nad zlim korporacijama i njihovim đavoljim odjelima za marketing. Jaka fora... i origirnalna...
Ako ne mozes naci vezu izmedu njih dvoje...sasvim mi je jasan tvoj komentar dole...

Nastavi gledati tv...
Zivot je lijep
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 13:31   #111
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Ako ne mozes naci vezu izmedu njih dvoje...sasvim mi je jasan tvoj komentar dole...

Nastavi gledati tv...
Zivot je lijep
Ajme kako sereš.

Rekao da je Fincher snimio film o nečemu vezanom za Packarda?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 19:39   #112
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Hoće li klasično ropstvo ponovno zaživjeti u zapadnome svijetu sa slijedećom evolucijom društva?
Možda ne sa sljedećom evolucijom, ali prije ili kasnije vjerojatno hoće. Sve ostale pojave u društvu se ponavljaju kroz povijest pa će i ropstvo.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 10:16   #113
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Ajme kako sereš.

Rekao da je Fincher snimio film o nečemu vezanom za Packarda?
ma najlakse je vrijedati kad se nesto ne shvaca jel..

Ne, Fincher nije snimio nista vezano za Packarda ... opet nisi shvatio.

A brizan, nisi ti kriv....

Ovo mi je zadnji trenutak kojeg cu vise izgubiti na tebe
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 08:14   #114
Da to je intrigantna tema

Govorilo se, a i čitalo ponegdje, da su prije drugog svjetskog rata postojale tzv farme za ljude na kojima su se vršila najbenignija istraživanja ljudskih genetskih baza u svrhu planskih reprodukcija koje su se manifesstirale kao krajnji oblik genocida. Pa zamislite samo farmu, koja je uređena kao neka vrsta kooperacije, dakle država ne može imati neposrednu vezu sa njome i na kojoj se postoji neka vrsta dioničkog vlasništva jer je vezana za slična poduzeća koja se bave khmmmm legalnim poslovima...
A na farmi se vrši oplođivanje i to imamo npr jedan par ili dvije žene na jednog muškarca i on ih obje oplodi, i jedna rodi i dijete ode na stol kako bi par broj jedan imao hranu pa nakon toga žive npr nekih godinu dana i rade na farmi hraneći se benignim repro materijalom zvanim ona žena rodilja pa onda se opet pare i ovaj puta kad se rodi dijete imaju svoje dijete za jesti pa onda opet žive mirno, i zamislite da na farmi postoje ljudi kojima od takve vrste genske reprodukcije otpadaju noge a i dalje ih koriste za reprodukciju....na kraju niza lanaca reprodukcije se dobije neka vrsta NLO organizama ...mislim strašne stvari a ja o njima ovdje pišem jer mislim jest užasno ali kako da kažem ja sam od onih koji vjeruju u slobodu pisanja...
__________________
Oprostite, samo sam iz grada Madrida....hoćemo na pićence večeras...u citta di Roma...
Poison iyv is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:36   #115
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Od pamtivijeka je postojalo, pa onda je kao društvo evoluiralo u feudalni sistem, i nije ga bilo, bar ne na području Europe. Onda kada je društvo još malo evoluiralo se opet pojavilo, pogotovo u prekooceanskim kolonijama, kao i u slobodnim državama u novome svijetu. Onda je društvo još jednom evoluiralo, pa ga više nije bilo, bar ne u zapadnom svijetu. U nekim dijelovima svijeta još postoji klasično ropstvo, a sve modernije je i dužničko. Hoće li klasično ropstvo ponovno zaživjeti u zapadnome svijetu sa slijedećom evolucijom društva?
Razdoblje ljudske povijesti koje se tako često veže uz pojam "feudalni sistem" nije nipošto bilo razdoblje bez ropstva. Bilo ga je i u Europi (pogledaj samo statute dalmatinskih gradova iz 13. i 14. stoljeća). Upitna je i teza da su antička društva bila "robovlasnička" (proizvodnja se ipak značajnim dijelom temeljila na radu formalno-pravno slobodnih ljudi). Još uvijek je na ovim prostorima pogled na povijest velikim dijelom pod utjecajem nekada obveznog "marksizma". Uvijek je postojala i određena siva zona, kada je teško bilo odrediti koliko je netko zapravo "slobodan". Vjerujem da je položaj mnogih "seksualnih robinja", koje se i danas mogu naći u "zapadnom svijetu" po mnogo čemu teži od položaja nekog "serva" u srednjovjekovnom Dubrovniku ili Splitu. Ako pitaš da li će zaživjeti "klasično ropstvo", možda bi bilo dobro da objasniš što pod time zapravo misliš. Ako je "klasični" rob netko tko je formalno-pravno vlasništvo neke druge osobe, koja bez ograničenja (ili tek uz neke manje pravne prepreke) može utjecati na sve aspekte njegova života (i smrti), onda bi rekao da će to najvjerojatnije ostati stvar prošlosti.

Zadnje uređivanje du75s : 22.01.2013. at 19:45.
du75s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.