Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2013., 12:47   #21
ispravnije je u hrvatskom sa j
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 13:07   #22
Briga mene, ja ionako ne znam hrvatski
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 13:19   #23
ne znam ga ni ja al me zena poispravlja
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 15:10   #24
@HR123

Ne mogu se ne složiti. Sve si rekao.

Evo i jedno zanimljivo predavanje o Ki (Chi) energiji i kako je to ustvari nešto sasvim materijalno, naturalističko. Predavanje drži kognitivni znanstvenik koji je dugo u budizmu i psihologiji iza toga:

https://www.youtube.com/watch?v=vcp6J1T60qc
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 15:45   #25
Dok nisam neke stvari probala razmišljala sam jednako kao pokretač teme.
Da ima mnogo šarlatana u duhovnoj oblasti to je istina, no tvrditi da neke stvari ne funkcioniraju jer nisu temeljene na uobičajenim logičkim postavkama je obično uvjerenje i ništa drugo.
No lakše je sve strpati u jedan koš nego koristiti metodu provjere, tko će se još time zamarati
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:14   #26
Moje mišljenje o guruima je da su oni nepotrebni.
Najbolji pojam koji me asocira na gurue je ono što se u informatici naziva bloatware.

Kao prvo velika većina takozvanih gurua uopće nisu nikakvi gurui nego najobičniji propovjednici koji prepričavaju naučene fraze.

I što je još bitnije, čak i da se pojavi pravi guru recimo Isus ili Buda niti oni ne bi ništa bitno promijenili kod svojih učenika, jer za stvarne duhovne promjene potrebno je da poticaj za to dođe iznutra a ne preko izvanjske instrukcije.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 00:08   #27
Quote:
Hepi kaže: Pogledaj post
jer za stvarne duhovne promjene potrebno je da poticaj za to dođe iznutra a ne preko izvanjske instrukcije.
Upravo tako. Evo i jedan citat da se nadovezem.

"Istinski duhovni učitelj nema što podučavati u uobičajenom smislu riječi, nema ništa što bi vam mogao dati ili dodati, kao što su nove informacije, uvjerenja ili pravila ponašanja. Jedina funkcija takvog učitelja jest u tome što vam treba pomoći da otklonite ono što vas razdvaja od istine o tome tko vi već jeste i što već znate u dubini svojeg bića. Uloga duhovnog učitelja je u tome da vam razotkrije i pokaže onu dimenziju unutarnje dubine koja je ujedno i mir." ~Eckhart Tolle
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 00:49   #28
Quote:
Anog Ite kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Evo i jedan citat da se nadovezem.

"Istinski duhovni učitelj nema što podučavati u uobičajenom smislu riječi, nema ništa što bi vam mogao dati ili dodati, kao što su nove informacije, uvjerenja ili pravila ponašanja. Jedina funkcija takvog učitelja jest u tome što vam treba pomoći da otklonite ono što vas razdvaja od istine o tome tko vi već jeste i što već znate u dubini svojeg bića. Uloga duhovnog učitelja je u tome da vam razotkrije i pokaže onu dimenziju unutarnje dubine koja je ujedno i mir." ~Eckhart Tolle
Ironija ovog posta i citata (Tollea!) je kao naručena - na temi o vrlim guruima i svecima.

Gurui prodaju je svoj vjerski sustav i za uzvrat traže posluh koji im uzdiže ego i donosi prihode i nove ljude.

Međutim, radikalno negiranje ikakvih autoriteta do te razine da licemjerno uzimamo njihove savjete kao validne a s druge strane sipamo drvlje i kamenje po njihovim personama, to je pak druga krajnost koja je također iracionalna.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 27.01.2013. at 01:47.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 13:36   #29
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post

Gurui prodaju je svoj vjerski sustav i za uzvrat traže posluh koji im uzdiže ego i donosi prihode i nove ljude.

Međutim, radikalno negiranje ikakvih autoriteta do te razine da licemjerno uzimamo njihove savjete kao validne a s druge strane sipamo drvlje i kamenje po njihovim personama, to je pak druga krajnost koja je također iracionalna.
ovdje se u potpunosti slažem s Tehutijem.

Ne kažem da savjeti gurua nisu potrebni, ako mi se sviđaju slušat ću ih i čitati, no bilo kakvo sljedbeništvo je samo njihov način da ostvare profit i naravno uzdignu ego ali ja to nikako ne bih znala da mi Tolle to nije objasnio

Da se razumijemo, nemam ništa protiv Tollea, čitam ga jednako kao i bilo kojeg drugog gurua
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 18:09   #30
Hehe, morala sam ubaciti taj citat, bilo je jace od mene.

Ne mora osoba biti guru da bi dala dobar savjet, ali shvacam sta hoces reci i slazem se. Sigurno da je korisno poslusati savjet osoba na visoj razini svijesti, ali opet, samo mi sami mozemo pokreniti promjenu unutar sebe, nikakav guru to ne moze napraviti umjesto nas, moze nas eventualno potaknuti.
__________________
"Istinska inteligencija djeluje u tišini."
Anog Ite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 09:07   #31
Quote:
Anog Ite kaže: Pogledaj post
"Istinski duhovni učitelj nema što podučavati u uobičajenom smislu riječi, nema ništa što bi vam mogao dati ili dodati, kao što su nove informacije, uvjerenja ili pravila ponašanja.
Da.
Meni je tako patetično i ljigavo kad čujem takozvane moralne autoritete da pričaju kako se trebamo voljeti i slične fraze.
Ili kad počnu o nekakvim žrtvovanjima za svoje bližnje ili za zajednicu, a oni samo se ni najmanje ne žrtvuju. Gade mi se.

Quote:
Jedina funkcija takvog učitelja jest u tome što vam treba pomoći da otklonite ono što vas razdvaja od istine o tome tko vi već jeste i što već znate u dubini svojeg bića. ~Eckhart Tolle
Ne slažem se. I ta jedina funkcija je nepotrebna, jer te stvari se ne rade preko izvanjskih učitelja.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 17:56   #32
Quote:
Anog Ite kaže: Pogledaj post
Hehe, morala sam ubaciti taj citat, bilo je jace od mene.

Ne mora osoba biti guru da bi dala dobar savjet, ali shvacam sta hoces reci i slazem se. Sigurno da je korisno poslusati savjet osoba na visoj razini svijesti, ali opet, samo mi sami mozemo pokreniti promjenu unutar sebe, nikakav guru to ne moze napraviti umjesto nas, moze nas eventualno potaknuti.
naravno, pa djeca su veći učitelji od bilo kakvog gurua

A to na koji će način netko koristiti savjete gurua je njegov osobni izbor i tu nebih krivila isključivo gurue.
Ako netko smatra da ne zna sam donijeti ni jednu odluku i da mu je potreban netko tko će ga voditi za ručicu opet njegova stvar no koliko mu je to dobro za osobni razvoj a posebice za džep uvjerit će se i sam nakon nekog vremena
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:30   #33
Smile

Quote:
Spirituality7 kaže: Pogledaj post
znam ljude koji imaju iskustvo.
i ono je loše
svima redom
Mislim da bi trebao malo vise da se informises sto se tice Bionergije, pa onda da kometarise. Ali te razumem. Moje misljenje je bilo potpuno isto, sve dok nisam dosla u situacju da mi je pomoc pre svega alternative potrebna. Zelela bih da podelim svoju pricu sa vama koja mi je u potpunosti promenila misljenje o ezoteriji i alternativi.
Moja mama je pocela da se bavi gledanjem u karte i bionergijom kada sam imala 16 godina, iskreno mislila sam da je to posledica klimksa i nikako je nisam podrzavala, iako je konstantno ljudima pogadjala. Sa 17 godina doktori su otkrili da imam srcanu manu, da mi je srcana aorta ugrozena, posto je to nasledna bolest znala sam da mi sledi operacija, zato sto je i moj brat imao taj problem i morao je da operise srce. Mama je svako zelela da probam i neki alternativini metod . Naravno odvela me je kod tog coveka iako je meni bilo suludo da on moze da mi pomogne,ali sam pristala da bi smirila mamu, mozda je neko i cuo za njega Ruben Papian. Pristala sam ali iskreno nisam verovala, on mi je sedam dana radio tretmane bionergije. Posle dve nedelje otisla sam kod lekara da mi urade neke analize da bi dobila odredjene lekove. Moj prvi sok je bio kada je doktor rekao da je moje srce pocelo normalno da radi, da srcani zalici poceli da se oporavljaju i obnavljaju,sto je bilo cudno je ni jedan lek nisam popila. Tada sam shvatila da su mi tretmani stvarno pomogli. I zato sam pocela da verujem u bionergiju i ostala cuda Samo naravno uvek mozete naici na sarlatane, ali to je sve normalno.
Pozdrav.
cokana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.