Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2015., 09:22   #1
Račun za operaciju

Molim vas info dal bolnice naplaćuju kada netko ode na operaciju?

Evo dobio račun od 1500kn+600knkamata+400kn odv. usluge nakon 3 godine od KBC Rebro. Zdravstveno sam imao onda, dopunsko ne. U pitanju je bila operacija koja mi je spasila život.

Hvala svima.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 09:56   #2
To je zato sto nisi imao dopunsko osiguranje pa ces sada platit iz svog dzepa. Nema veze jel ti ta operacija spasila zivot ili ne operacija je operacija i ona se neprovodi ako se nemora. Od sad na dalje hoces ili neces moras imat dopunsko da nebudes opet dobio po dzepu. Jos si dobro prosao s tom cifrom inace zna operacija kostat ko kredit za auto.

Moj prijatelj je bio bedak nije htio dopunsko produziti jer mu se nije dalo i onda je vani u sitne sati za vikend naletio na majmune pa mu je jedan s bokserom slomio donju vilicu i naravno da je zavrsio na operaciji. A potom su se poslije doslovno svi zgrazali kak nije imao dopunsko osiguranje...


Drugim rijecima netko mora platit troskove operacija ako to nepokriva dopunsko.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 10:33   #3
Nisi jedini da je dobio racun-pogledaj provjereno-to je sljedeca tema emisije, izgleda kao opet neka mucka...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 10:50   #4
Naravno da naplaćuju ako nemaš dopunsko. Još si jeftino prošao ,susjed platio 4500 kn za operaciju i 2 dana u bolnici. Tek nakon toga je ugovorio dopunsko.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 12:51   #5
Čemu naplaćivanje odvjetničkih usluga?
Opomene se ne smiju naplaćivati fizičkim osoboama!

I čemu čekanje godinu dana?
Ja sam isto dobio jedan račun sa opomenom za uslugu od prije godine dana. Radi se o stomatološkom fakultetu!
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:09   #6
Lihvarenje.

Pogledajte.

Javite se na facebook emisije otvoreno.
https://hr-hr.facebook.com/provjereno
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 13:24   #7
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
Čemu naplaćivanje odvjetničkih usluga?
Opomene se ne smiju naplaćivati fizičkim osoboama!

I čemu čekanje godinu dana?
Ja sam isto dobio jedan račun sa opomenom za uslugu od prije godine dana. Radi se o stomatološkom fakultetu!
Placajte sto ste duzni
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:21   #8
plati račun i gotovo, ak mi ostali možemo plačat dopunsko mogao si i ti... zar su svi ostali glupi a ti jedini pametan da mi snosimo troškove tvoje operacije?
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 15:24   #9
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Nema veze jel ti ta operacija spasila zivot ili ne operacija je operacija i ona se neprovodi ako se nemora.
Nevezano za račun,
kad se po tebi operacija mora napraviti?
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 15:35   #10
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Nevezano za račun,
kad se po tebi operacija mora napraviti?
kad je u pitanju život očito
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 16:01   #11
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
kad je u pitanju život očito
Po onome što sam kvotala nije očito.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 09:05   #12
Ok hvala. Dopunsko nema druge i pamet u glavu

Probam se dogovorit sa odvj. društvom da na 3,4 rate platim.

to je inače ovo kolko vidim
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...cijentima.html
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 14:52   #13
I ja sam dobila uputu za plaćanje od odvjetničkog ureda Par i Gradac, i to s iznosom od 355,07 kn. Ako HZZO i KBC nemaju ništa s time, kako na netu posvuda piše, zašto se Rebro ne javlja na telefon? Do kada radi zavod za molekularnu biologiju (tamo sam vadila hormone štitnjače)? I mogu li doći direktno na taj zavod da platim glavnicu (39,60 kn)? Nakon koliko vremena nastupa ovrha? Prvu obavijest sam dobila 4. 11., ali na staru adresu, tako da sam do nje došla tek jučer, a na obavijesti piše da sveukupan dug moram platiti 3 dana nakon dospijeća obavijesti. Ne javljaju mi se ni na telefonski broj koji su naveli na obavijesti, 01/777 2 608. Može li se to nekako srediti? Ps. nemam dopunsko, jer sam zadnji put dobila ovrhu i od njih, 2000 kn, zato što mi u međuvremenu nisu slali mjesečne račune, dakle, dobila sam ju na prevaru, pa sam od dopunskog odustala (i oni su me opljačkali).

Kako sve to riješiti? Hoće li mi sutra ujutro na Rebru primiti osnovan iznos (spremna sam platiti tih 40-ak kuna, ali ne i trošak odvjetničke opomene)?

Zadnje uređivanje Vivian Volcano : 17.11.2015. at 15:06.
Vivian Volcano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 16:31   #14
Poslao sam jučer ujutro mail na rebro...odgovora nema ni od njih

kakav je ovo sustav?
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 17:06   #15
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
plati račun i gotovo, ak mi ostali možemo plačat dopunsko mogao si i ti... zar su svi ostali glupi a ti jedini pametan da mi snosimo troškove tvoje operacije?
Ako se na našu bruto plaću plaća doprinos za zdravstveno osiguranje o kakvom onda ti snošenju troškova pišeš? Ionako je doprinos prevelik
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:28   #16
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...gradanima.html
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.