Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2016., 11:58   #1
Ukraden mobitel - policija ga vratila razbijenog

Pozdrav, imam pitanje u vezi ukradenog mobitela.

Dana 21.07.2015. godine ukraden mi je mobitel dok sam radila sezonski posao na plaži Zrće, inače sam student. Krađu sam prijavila policiji tog jutra, potvrdu imam.
Mobitel je kupljen uz produljenje ugovorne obveze u Hrvatskom Telekomu, te je još pod garancijom i ugovornom obvezom i otplaćujem 50kn mjesečnu ratu za uređaj.
Kada sam u HT-u rekla da je ukraden rekli su da ne mogu niišta u vezi rata, te da ih moram nastaviti otpaćivati jer postoji mogućnost da se mobitel pronađe i da oni za krađu nisu nadležni.
Nastavila sam otplaćivati rate iako uređaj nisam imala, te sam jučer 08.01.2015. godine primila poziv od osječke policije da je mobitel pronađen.
Kada sam došla preuzeti mobitel dali su mi da potpišem papir, te sam dobila potpuno razbijen i neupotrebljiv mobitel.
Policija je rekla da je nađen u Omišlju kod čovjeka koji ga je kupio od nepoznate osobe s Njušakala, te da se tu ne može ništa.
Otpišla sam u servis pitati koliko bi popravak i rekli su minimalno 2200kn.

Moja pitanja su:
Da li moram nastaviti plaćati rate još godinu dana za uređaj koji je netko ukrao pa razbio?
Da li postoji ikakav način da popravak pokrije garancija?
Ne bi li policija trebala dići tužbu ili nekakav postupak budući da je šteta veća od 2000kn?
Da li postoji način na koji mogu od policije tražiti ime i prezime čovjeka kod kojeg je nađen te ga tužiti?

Očito je da je osoba kod koje je bio mobitel znala da je ukraden, inače ga ne bi razbila kada je policija došla po njega.
Mobitel je napravljen tako da je staklo gotovo nemoguće razbiti, a osim što touch screen više ne radi, počupani su svi poklopci sa strane. Mobitel je morao biti korišten da bi ga policija našla preko IMEI broja, a ovo što sam ja preuzela se više nikako ne može koristiti jer se ni ekran ne može otključati. Dakle razbijen je namjerno.

Hvala unaprijed, lijep pozdrav

http://i63.tinypic.com/2d9oig1.jpg
http://i68.tinypic.com/sw2q9i.jpg
Cadhla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 16:31   #2
Bi li tražio novac natrag za nešto što si kupio pa izgubio, a platio gotovinom, a ne na "kredit".
Kupio si i moraš platiti, hoćeš li ti koristiti, pokloniti, izgubiti prodavatelju ništa ne znači.
Oštećenja izazvana nepravilnim korištenjem, tj. razbijeno ne ulazi ni pod koju garanciju tako da ne računaj na to. Osim toga uređaj izgleda tako loše da ne znam baš bi li to bilo to čak i da se zamijene matična, ekran i digitizer, maska...
Policija se nikad ne bavi mobitelima nešto posebno jer bi sve postaje i sudovi u državi radili samo na tim slučajevima.
Privatnu tužbu možeš podić, policija će ti dati podatak protiv koga, ako ga uopće imaju, ali čak i ako dobiješ privatnu tužbu potrošit ćeš vrijeme i novac.

Tehnički ne možeš dokazat niti tko ga je konkretno ukrao, a još teže da ga je razbila policija, tj. neki konkretni policajac. Čudi me što su se uopće potrudili vratiti ti ga, pogotovo razbijenog.

Pomiri se s tim i ubuduće bolje čuvaj svoje stvari...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:09   #3
Quote:
Cadhla kaže: Pogledaj post
Da li moram nastaviti plaćati rate još godinu dana za uređaj koji je netko ukrao pa razbio?
Da li postoji ikakav način da popravak pokrije garancija?
Ne bi li policija trebala dići tužbu ili nekakav postupak budući da je šteta veća od 2000kn?
Da li postoji način na koji mogu od policije tražiti ime i prezime čovjeka kod kojeg je nađen te ga tužiti?
Da.Vidi uvjete ugovora.
Vjerovatno ne.Vidi garancijski list.
Zna li policija tko je razbio mobitel i ima li dokaza za to.
Za što?Imaš neke dokaze?

Idi u policiju i vidi da li će podignut kaznenu prijavu za oštećenje tuđe stvari po tvojem prijedlogu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 01:41   #4
Neznam koja je to verzija mobitela no mozes probat guglat na ebay dijelove za mobitel pa onda das nekom ko se kuzi da ti to slozi.
Ako je maticna ispravna, a nevidim razloga da nije citava onda ti ostaje samo ekran i kuciste.
Zato ja zbog ovakvih stvari nekupujem mobitel skupljiji od 1000kn.

Poslano sa mog Lenovo A806 koristeći Tapatalk
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 02:46   #5
Naravno da moraš nastaviti otplaćivati rate. Policija je vjerojatno pokrenula postupak protiv osobe koja je ukrala mobitel, iako ne znam koliko se tu isplati čačkat jer ne vidim način na koji možeš dobiti odštetu, s druge strane ekipa je znala grdo najebat (mnogo više od vrijednosti samog mobitela) kad bi se napili i negdje izgubili mobitel, a zatim prijavili krađu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 02:11   #6
nisam izgubila, ukraden je iz zatvorene torbice koja je imala i patent i preklop i netko je to sve otvorio i ciljano uzeo mobitel.
to jutro sam bila 220 prijava krade mobitela i to je tamo ocito organizirani kriminal, ali hvala na savjetu da bolje cuvam svoje stvari.

trazila sam misljenje od potrosackog foruma i na [email protected], kazu da bi trebala otici i zahtjevati od policije da podignu tuzbu zbog velikog iznosa stete pa cu tako i napraviti.
inace ako bi sama placala popravak garancija bi pokrila okvir, a novi ekran bi morala platiti oko 1000kn

hvala svima na pomoci
Cadhla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.