Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Pogledaj rezultate ankete: Šešelj je poreklom
Albanac 3 13.64%
Hrvat 16 72.73%
Srbin 3 13.64%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 20:48   #21
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
A ma poraz države se vidi na burzi rada. Pusti te priče sa teritorijem, zastavama itd. Šta, mi smo dobili rat? Gdje su giganti iz doba Jugoslavije? Sva ona industrija. Pa Tuđman je nama nanio poraz a ne pobjedu. A mi ga slavimo još uvijek.
Jbg Tudjman je mac sa dvije ostrice. U jednu ruku izganjao je nezavusnost Hrvatske sto je velika stvar, a u drugu unistena je privreda i industrija sto je.takodje velika stvar.
Unknown Archont is offline  
Old 17.08.2017., 21:05   #22
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
A ma poraz države se vidi na burzi rada. Pusti te priče sa teritorijem, zastavama itd. Šta, mi smo dobili rat? Gdje su giganti iz doba Jugoslavije? Sva ona industrija. Pa Tuđman je nama nanio poraz a ne pobjedu. A mi ga slavimo još uvijek.
Socijalističke gigante su stvorili ljudi školovani u kapitalizmu.

Rasturili su ih ljudi školovani u socijalizmu.

Jbg. dijalektika...
Liudewitus is offline  
Old 17.08.2017., 21:36   #23
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Bome i tebi, jer ne znaš koja je to radiotelevizija JRT...sa one tamo druge teme
Mooram prvo napomenuti da sam razočaran vašim postom, ja vas cijenim, vi mene ne?

Sad da pojasnim to s JRT-om, forumaš Manchild je napisa da su u Rumunjskoj saznali za rušenje berlinskog zida preko JRT-a, tj gledajući JRT. Ja smatram da to ne može biti točno, koliko ja znam postojali su TVZ, TVBG,TVSA i slični, a sve te postaje su zajedno bile udružene u JRT. JRT je u biti bilo puko djelenje tv dnevnika, tj nije postojao posebni program po nazivu JRT. U Rumunjskoj su vjerovatno uhvatili signal TVBG ili TVNS. Vjerovatno su to gledali pripadnici srpske manjine u Rumunjskoj koji su to onda i razglasili...
Nosonja_ is offline  
Old 17.08.2017., 21:47   #24
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Socijalističke gigante su stvorili ljudi školovani u kapitalizmu.

Rasturili su ih ljudi školovani u socijalizmu.

Jbg. dijalektika...
Točno, ali problem je što se u samostalnoj Hrvatskoj ništa ne dogadja, tj samo propadamo. Radna mjesta se otvaraju većinom u uslužnim i turističkim djelatnostima, uglavnom slabo plaćeno ili je riječ o poslovima sezonskog karaktera. Kao posljedica tog stanja počeo je egzodus radno sposobnog stanovništva u bogatije zemlje. To je pogotovo izraženo od kada je Hrvatska ušla u EU u kojoj vlada sloboda kretanja radne snage.

Meni se ovo čini kao teški hrvatski poraz, Hrvatska nestaje jer rapidno ostaje bez stanovništva. Pa čak i ta Oluja s kojom se neki malo previše kurče, istina je da je HV povratio odmetnuta područja, tj slomili nelegalnu tvorevinu RSK i tako povezali sjever i jug zemlje. Ali problem je što su ta područja teška pustoš, kakva je to pobjeda?
Nosonja_ is offline  
Old 17.08.2017., 21:48   #25
Kad pričamo o Šešelju onda imamo odličan primjer kako i koliko genetika i environment imaju utjecaja na čovjeka. Kao genetsku Hrvat on raspolaže s izvanrednom inteligencijom ali rođen i odgojen u srpskom društvu ta inteligencija se je metastazirali u nešto potpuno negativno i groteskno.

Da je bio odgojen u bilo kojem slobodnom i normalnom društvu on bi danas bio istaknuti znanstvenik, političar ili što već, svjetskog renomea. Ovako nažalost on je "budaletina" cijelom svijetu osim onima koji su ga tako odgojili.
Dilberth is offline  
Old 17.08.2017., 21:58   #26
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Kad pričamo o Šešelju onda imamo odličan primjer kako i koliko genetika i environment imaju utjecaja na čovjeka. Kao genetsku Hrvat on raspolaže s izvanrednom inteligencijom ali rođen i odgojen u srpskom društvu ta inteligencija se je metastazirali u nešto potpuno negativno i groteskno.

Da je bio odgojen u bilo kojem slobodnom i normalnom društvu on bi danas bio istaknuti znanstvenik, političar ili što već, svjetskog renomea. Ovako nažalost on je "budaletina" cijelom svijetu osim onima koji su ga tako odgojili.
Onako bas idiotski komentar, sto nisam od tebe ocekivao.

Odakle ti da je on ''genetski Hrvat'' ? Kako se nekome po nekoj genetici moze odrediti nacionalna ili etnicka pripadnost ?
Ili postoje genetski i negenetaki Hrvati ? Jedni sa genetikom dergi bez ?

I na kraju odrastao je u multietnickom Sarajevu.
Unknown Archont is offline  
Old 17.08.2017., 21:58   #27
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
Jbg Tudjman je mac sa dvije ostrice. U jednu ruku izganjao je nezavusnost Hrvatske sto je velika stvar, a u drugu unistena je privreda i industrija sto je.takodje velika stvar.
Nezavisnost i uništenje privrede su povezane stvari, jednostavno jedno uzrokuje drugo

Vrlo lako pokazati, željazara Sisak je imala osiguranu sirovnu iz nekog rudnika u okolici Prijedora, rudnik ostao u drugoj državi, piši propalo.

U Šibeniku je bila razvijena proizvodnja aluminija, aluminij se dobiva od boksita, boksita nema u Hrvatskoj, di ga ima? Ima ga u BIH i Srbiji. Za proizvodnju aluminija treba mnogo struje, u Hrvatskoj nema golemih hidro i termo elektrana, di ih ima? Ima ih u BIH i u Srbiji, hrvatska industrija dobijala energiju po povlaštenoj cijeni.

U Rijeci i Splitu su bili ogromni škverovi, ali SRH nije proizvodila brodski čelik? KOga je radio? Slovenske čeličane koje su to namjenske radile za škverove u Hrvatskoj...
Nosonja_ is offline  
Old 17.08.2017., 22:17   #28
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Mooram prvo napomenuti da sam razočaran vašim postom, ja vas cijenim, vi mene ne?

Sad da pojasnim to s JRT-om, forumaš Manchild je napisa da su u Rumunjskoj saznali za rušenje berlinskog zida preko JRT-a, tj gledajući JRT. Ja smatram da to ne može biti točno, koliko ja znam postojali su TVZ, TVBG,TVSA i slični, a sve te postaje su zajedno bile udružene u JRT. JRT je u biti bilo puko djelenje tv dnevnika, tj nije postojao posebni program po nazivu JRT. U Rumunjskoj su vjerovatno uhvatili signal TVBG ili TVNS. Vjerovatno su to gledali pripadnici srpske manjine u Rumunjskoj koji su to onda i razglasili...
Aha ispričavam se u tom slučaju. Mislio sam da je to bila nekakva iznenadna provokacija kada je bila riječ o JRT. Moje isprike još jednom!

Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Nezavisnost i uništenje privrede su povezane stvari, jednostavno jedno uzrokuje drugo
Potpisujem! I to ne samo u tom praktičnom smislu kako si objasnio nego i u tome što je "nezavisnost" i pokrenuta radi privatizacije tj pljačke i uništenja a ne radi oslobađanja od tobože tamnice naroda..
Mihail Suslov is offline  
Old 17.08.2017., 22:39   #29
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Točno, ali problem je što se u samostalnoj Hrvatskoj ništa ne dogadja, tj samo propadamo. Radna mjesta se otvaraju većinom u uslužnim i turističkim djelatnostima, uglavnom slabo plaćeno ili je riječ o poslovima sezonskog karaktera. Kao posljedica tog stanja počeo je egzodus radno sposobnog stanovništva u bogatije zemlje. To je pogotovo izraženo od kada je Hrvatska ušla u EU u kojoj vlada sloboda kretanja radne snage.

Meni se ovo čini kao teški hrvatski poraz, Hrvatska nestaje jer rapidno ostaje bez stanovništva. Pa čak i ta Oluja s kojom se neki malo previše kurče, istina je da je HV povratio odmetnuta područja, tj slomili nelegalnu tvorevinu RSK i tako povezali sjever i jug zemlje. Ali problem je što su ta područja teška pustoš, kakva je to pobjeda?
Zapitaj se gdje bismo tek bili da nismo imali Oluju...

Zakasnili smo s ulaskom u EU. Istočna Europa je to već prošla i to prije velike ekonomske krize. I u Poljskoj se svojevremeno dogodio egzodus kada je otvoreno tržište rada, ali su se oporavili i danas jure naprijed. Tako će biti i kod nas samo malo teže zbog velikog kašnjenja. No ne amnestiram nas pritom od naših grijeha. Pravna nesigurnost je naša rak rana.
Liudewitus is offline  
Old 17.08.2017., 22:55   #30
Možeš misliti da je nezavisnost glavni uzrok problema. U centraliziranoj kriptokomunističkoj Jugoslaviji na čelu s Miloševićem, Šešeljem i Blagojem Adžićem bi nam tekli med i mlijeko, Hrvatske ne bi više bilo, a u Zagrebu bi nam sjedio neki srpski priguzica tipa Sejde Bajramovića i govorio Hrvatima što smiju a što ne smiju u svojoj zemlji. Neki nikako da shvate da staklenog zvona zvanog SFRJ više nema, i da takvo više nije moguće. Karcinom zvani srpski nacionalizam je metastazirao još krajem osamdesetih i srušio mitsku tvorevinu svih hrvatskih jugofila.

Ali to je već alternativna povijest...
Liudewitus is offline  
Old 18.08.2017., 00:58   #31
Quote:
Unknown Archont kaže: Pogledaj post
Predpostavio sam, desava se.

Jest inteligentan i pametan, steta sto to koristi na pogresan nacin.
Nemam ja nista protiv radikala kao radikala, ali kad ih budala vodi ne mogu ni oni biti kako bog zapovijeda.
Ma u sustini ni jedna stranka ne valja, gdje normalno da jedna zemlja a kamo li zemljica ima 100+ stranaka.
Dionichar is offline  
Old 18.08.2017., 02:06   #32
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
hahah ma nesporazum jer je on napisao post:"Rvat je". Pa je mislio da se tvoj post odnosi na njega



Budaletina da, ali klasična ne. Izuzetno inteligentan i bio je najmlađi doktor znanosti u cijeloj Jugoslaviji, mislim da je doktorirao sa 25 godina. Pravo. Ali kao što rekoh, htio je glogovim kolcem na Titov grob (pa makar to bilo i figurativno opet je degutantno) dokazuje da je budaletina. Rušitelj antifašističkih tekovina.
Istina je za doktorat. Otpriilike sam čuo priču o njemu koja bi mogla biti istina. Bio je nadaren,pametan i pošten. Član SK sa 17. Poslije doktorata otkrio je na FPN plagijat doktorske disertacije Brana Miljuša koji mu je bio konkurent na mjesto profesora ili asistenta,ne znam sad, ali je ovaj bio favorit Hamdije Pozderca. Optuže ga za anarholiberalizam i još svašta i odrobija 2 godine u Zenici. Kada je izašao pojavio se "Srbin".
Seli se u Beograd i... ostalo znate.
P.S. mnogo mi stvari u vez njega nije jasno? Bio je iuvjeren komunista, pa tvrdokorni nacionalista.
Puste ga iz HAga kao otpisanog, a on nikad boljeg zdravlja.
bubica74 is offline  
Old 18.08.2017., 02:14   #33
Quote:
bubica74 kaže: Pogledaj post
P.S. mnogo mi stvari u vez njega nije jasno? Bio je iuvjeren komunista, pa tvrdokorni nacionalista.
Puste ga iz HAga kao otpisanog, a on nikad boljeg zdravlja.
Ovdje duhovito to objašnjava tužiteljstvvu

https://www.youtube.com/watch?v=B1PP1AcZ6Eo
Mihail Suslov is offline  
Old 18.08.2017., 02:18   #34
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
A ma poraz države se vidi na burzi rada. Pusti te priče sa teritorijem, zastavama itd. Šta, mi smo dobili rat? Gdje su giganti iz doba Jugoslavije? Sva ona industrija. Pa Tuđman je nama nanio poraz a ne pobjedu. A mi ga slavimo još uvijek.
Gdje sam ja rekao da smo mi neka turbosila, veliki pobjednici i sl. samo sam htio reći da je tip najviše štete napravio upravo Srbima i iz tog razloga sarkastičan komentar da je Rvat, Bože dragi...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Old 18.08.2017., 13:22   #35
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
hahah ma nesporazum jer je on napisao post:"Rvat je". Pa je mislio da se tvoj post odnosi na njega



Budaletina da, ali klasična ne. Izuzetno inteligentan i bio je najmlađi doktor znanosti u cijeloj Jugoslaviji, mislim da je doktorirao sa 25 godina. Pravo. Ali kao što rekoh, htio je glogovim kolcem na Titov grob (pa makar to bilo i figurativno opet je degutantno) dokazuje da je budaletina. Rušitelj antifašističkih tekovina.
hercegovac, pravnik, budaletina i zločinac....
pa tip je drugi ante pavelić
dk1 is offline  
Old 18.08.2017., 13:38   #36
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
hercegovac, pravnik, budaletina i zločinac....
I izuzetno inteligentan čovjek. U haagu npr najinteligentniji bio. (pošto ti ideš offtopic idem i ja)

Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
pa tip je drugi ante pavelić
koja birtijaška izjava
Mihail Suslov is offline  
Old 18.08.2017., 14:32   #37
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
hercegovac, pravnik, budaletina i zločinac....
pa tip je drugi ante pavelić
Zaista zavidna razina neznanja

Ante Pavelić nije bio Hercegovac nego Ličanin s time da je djetinstvo proveja u Bosni. Naime, njegovi roditelji kao i mnogi drugi Ličani tog doba su u potrazi za poslom otišli u Bosnu. Usporedba s Šešeljem je potpuna pogrešna i što se tiče usporedbe ponašanja, Šešelj je klaunovska budala dok je Pavelić bio vrlo ozbiljan.

Gotovo sve pogrešno, eto jedino točno da je bio pravnik kao i Šešelj...
Nosonja_ is offline  
Old 18.08.2017., 14:53   #38
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Zaista zavidna razina neznanja

Ante Pavelić nije bio Hercegovac nego Ličanin s time da je djetinstvo proveja u Bosni. Naime, njegovi roditelji kao i mnogi drugi Ličani tog doba su u potrazi za poslom otišli u Bosnu. Usporedba s Šešeljem je potpuna pogrešna i što se tiče usporedbe ponašanja, Šešelj je klaunovska budala dok je Pavelić bio vrlo ozbiljan.

Gotovo sve pogrešno, eto jedino točno da je bio pravnik kao i Šešelj...
rođen u bradini, bradina u hercegovini- hercegovac
u čemu je problem?
dk1 is offline  
Old 18.08.2017., 18:32   #39
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
rođen u bradini, bradina u hercegovini- hercegovac
u čemu je problem?
izgleda da baš i nisi najbistriji?
Nosonja_ is offline  
Old 18.08.2017., 19:27   #40
Možda bi najbliže istini bila stavka da je Ante Pavelić rođen u Bosni, dok su njegovi roditelji Ličani.
Schlange86 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.