Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 07:51   #1
Radni dani u šk.godini - treba li ih biti više?

U svjetlu novih ocjena našeg školskog sustava u usporedbi s drugima - mislite li da bi vašoj djeci bilo lakše da je više radnih dana u šk.godini?
IMPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:53   #2
mislim da bi im bilo lakse da nemaju 2.5mjeseca pauze.
meni su ti ljetni praznici bezvezni i predugi.
ocekujem sad paljbu, al radije bih da imaju vise kracih pauzi kroz godinu, a ova ljetna max mjesec dana.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:57   #3
slažem se s nosorog. više kraćih pauza. i klime u školama.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:06   #4
Meni bi kao nastavniku bilo lakse da su kraci ljetni,a duzi proljetni praznici npr.
Na kraju nastavne god trebaju biti duzi jer imamo dosta adiministracije za rijesiti,ali skratiti ljetne na 2 tjedna i produziti proljetne na 2 bilo bi sasvim dosta.
I nama bi bilo bolje sto se tice godisnjeg jer mi je 5 tjedana godisnjeg u komadu previse, a tijekom godine imamo samo slobodne blagdane i praznike (npr.nekad bih oko Uskrsa negdje otputovala, al ne mogu jer imam slobodno 3-4dana).
Mjesec dana preko ljeta ne bi opet bilo dovoljno jer smo mi mjesec dana duze od ucenika u skoli (i produzna nastava pa upisi u skole pa svjedodzbe,popravci i ostale obveze) tako da ne bi imali kad rasporediti nam godisnji (s obzirom da u nastavne dane nema godisnjeg)
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:37   #5
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Meni bi kao nastavniku bilo lakse da su kraci ljetni,a duzi proljetni praznici npr.
Na kraju nastavne god trebaju biti duzi jer imamo dosta adiministracije za rijesiti,ali skratiti ljetne na 2 tjedna i produziti proljetne na 2 bilo bi sasvim dosta.
I nama bi bilo bolje sto se tice godisnjeg jer mi je 5 tjedana godisnjeg u komadu previse, a tijekom godine imamo samo slobodne blagdane i praznike (npr.nekad bih oko Uskrsa negdje otputovala, al ne mogu jer imam slobodno 3-4dana).
Mjesec dana preko ljeta ne bi opet bilo dovoljno jer smo mi mjesec dana duze od ucenika u skoli (i produzna nastava pa upisi u skole pa svjedodzbe,popravci i ostale obveze) tako da ne bi imali kad rasporediti nam godisnji (s obzirom da u nastavne dane nema godisnjeg)
pa rasporedili bi vam godisnji tijekom godine.
kao i administraciju.

6 tjedana prek ljeta je max, iako mislim da bi bilo bolje da su 4, pa dva na jesen, tri na zimu (al kraj sijecnja/veljaca), dva na proljece
i ne bih i vezala uz nikakve blagdane.
ovi proljetni oko uskrsa (koji je svaki put drugacije) su totalno bezveze, pogotovo ove godine kad je to cijelo razdoblje bilo 4 mjeseca bez pauze.i onda mjesec dana intenzivno skole i dva i pol mjeseca pauze. to nema nikakvog smisla.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:41   #6
slazrm se da treba skratiti ljetne ali nema sanse kod nas da ih posteno skrate jer nema love za klime u razredima.
ne mozes djecu drzati na 35 stupnjeva u razredu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:48   #7
35 u zagrebu.
zamisli dalmaciju. dubrovnik
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:52   #8
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa rasporedili bi vam godisnji tijekom godine.
kao i administraciju.

6 tjedana prek ljeta je max, iako mislim da bi bilo bolje da su 4, pa dva na jesen, tri na zimu (al kraj sijecnja/veljaca), dva na proljece
i ne bih i vezala uz nikakve blagdane.
ovi proljetni oko uskrsa (koji je svaki put drugacije) su totalno bezveze, pogotovo ove godine kad je to cijelo razdoblje bilo 4 mjeseca bez pauze.i onda mjesec dana intenzivno skole i dva i pol mjeseca pauze. to nema nikakvog smisla.
Ne moze se ta administracija na kraju rasporediti kad je vezana za kraj nastavne/sk.godine. Ne mogu se svjedodzbe prije ispisivati, odradjivati produzna/popravci, maticna knjiga, upisi u razredete aredjivanje statistike za razrede na kraju godine, sve to mora ici na kraju. I jos godisnji (s tim da bi meni bilo savrseno dosta 2 tjedna preko ljeta)

Bilo bi lakse raditi s ucenicima koji nisu toliko dugo bili na odmoru jer je nekad tesko "vratiti" ih na novi rezim, a preko proljeca bi im dobro doslo 2 tjedna duze da se odmore.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:59   #9
kaj svjedodzbe nisu printane? di se to jos ispisuje?
produzna je sasvim druga kategorija.

klime su danaa fakat jeftine i ne moze to bit izgovor da se nastava ne moze odrzavat. uostalom postane vec nesnosljivo u petom a onda u sestom treba grijanje ukjucit. zimi nekad napada snijwg pa ne mozes do skole doc. tak da ak cemo sw ravnat prema temperaturi vani najbolje da organiziramo nastavu od doma.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:02   #10
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kaj svjedodzbe nisu printane? di se to jos ispisuje?
produzna je sasvim druga kategorija.

klime su danaa fakat jeftine i ne moze to bit izgovor da se nastava ne moze odrzavat. uostalom postane vec nesnosljivo u petom a onda u sestom treba grijanje ukjucit. zimi nekad napada snijwg pa ne mozes do skole doc. tak da ak cemo sw ravnat prema temperaturi vani najbolje da organiziramo nastavu od doma.
Ispisati = isprintati
Prvo se podaci prebacuju u maticu pa se ispisuju svjedodzbe i onda se te ocjene i svi podaci prepisuju u maticnu knjigu pa onda to ide na potpisivanje.

Pa i produzna traje 10-25 sati i treba i to negdje ugurati. To je oko 2 tjedna, a moze se samo poslije nastave i to mora proci bar tjedan dana poslije nastave.
Da se na vijecu utvrdi broj ucenika, da prodje rok za zalbe, napravi raspored i onda pocinje.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:08   #11
prebacivanje podataka u maticu?
a ednevnik?
potpisivanje ne može li također elektronski potpis?
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:12   #12
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
prebacivanje podataka u maticu?
a ednevnik?
potpisivanje ne može li također elektronski potpis?
Iz e dnevnika se prebacuju u e maticu. Al uvijek ima bar jedan ucenik u razredu kod.kojeg to ne prodje nego se upisuje rucno. A sve skole ni nemaju e dnevnike. Onda je sve i duze.
Mi potpisujemo svjedozbe - i razrednici i ravnatelj, al to je najmanji posao. Prepisivanje svega u maticnu knjigu najdugotrajniji je posao. Pogotovo jer je nekoliko razreda u jednoj maticnoj knjizi pa razrednici cekaju red da dodju do te knjige.
Nasa skola ima vise racunala pa uspijemo ispisati bez cekanja u redu na racunalo, al negdje i to cekaju.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:19   #13
Mozda se shvati jednog dana da nema potrebe i za maticnom knjigom kad imamo e maticu.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:20   #14
Quote:
IMPC kaže: Pogledaj post
U svjetlu novih ocjena našeg školskog sustava u usporedbi s drugima - mislite li da bi vašoj djeci bilo lakše da je više radnih dana u šk.godini?
u usporedbi s drugima nase skole veliku vaznost pridaju administraciji pa ono sto bi djeca trebala dobit u direktnom radu s nastavnicima dobiju kroz rucno prebacivanje iz raznih matica i knjiga da na kraju sk godine imaju isprintanu svjedodzbu.
papir je bitan
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:21   #15
Zasto se zaboga ista prepisuje rucno umjesto da se isprinta iz ednevnika i samo uveze? Pa ovo je kao da odem do biljeznika po ovjerenu presliku a on umjesto fotokopije odluci rukom prepisivati dokument. Sporo neefikasno i podlozno greskama.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:23   #16
ne zaboravi spomenuti ekipi da su serveri e-matice kriminalni, pa kad cijela hrvatska treba prebaciti ocjene i isprintati svjedodžbe u istom tjednu to postaje beskrajna priča, da bi ljudi prije ručno ispisali te svjedodžbe nego što ih uspiju isprintati (nerijetko doma u gluho doba noći, jer u školi za radnog vremena nema šanse to izvesti).
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:25   #17
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kaj svjedodzbe nisu printane? di se to jos ispisuje?
produzna je sasvim druga kategorija.

klime su danaa fakat jeftine i ne moze to bit izgovor da se nastava ne moze odrzavat. uostalom postane vec nesnosljivo u petom a onda u sestom treba grijanje ukjucit. zimi nekad napada snijwg pa ne mozes do skole doc. tak da ak cemo sw ravnat prema temperaturi vani najbolje da organiziramo nastavu od doma.
kakva klima?!

pa mi još koristimo stare dnevnike, a o e dnevnicima i projektorima mogu samo sanjati, a ti sanjaš klime

+ to znači i pomak za upise na fakultet koji ne žele ni čuti o kasnijim upisima jer su im i ovi (sredinom srpnja) prekasni
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:29   #18
evo nova školska godina, a papirologije ko u priči

te individualni program, te stručna usavršavanja, te ovo, te ono

administracija po običaju na HR način

+ sve naravno treba RUČNO pisati jer ko bi reko da smo u 1917
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:29   #19
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Zasto se zaboga ista prepisuje rucno umjesto da se isprinta iz ednevnika i samo uveze? Pa ovo je kao da odem do biljeznika po ovjerenu presliku a on umjesto fotokopije odluci rukom prepisivati dokument. Sporo neefikasno i podlozno greskama.
Ispisuju se i e-dnevnici i uvezuju. Al to tek pocetkom sljedece sk.godine.
Mora postojati i maticna knjiga i dnevnik koji se cuvaju. Al meni samo nema smisla da uz e maticu imamo i tu maticnu knjigu u kojoj su isti podaci.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:30   #20
Nema to veze sa serverima jer tu kolicinu podataka moze obraditi najobicniji PC. Nego treba okinuti print u pdf i svakoj skoli poslati pdf za njene ucenike nako sto je prosao zadnji dan skole za sve tko je prosao razred - koliko je to max, 2000 stranica za print u najvecim skolama?
Smijurija od print joba.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.