Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 19:45   #21
Billy Idol rođen u znaku strijelca koji se nalazi u vrhu 7. polja. Jupiter vladar 7. polja radi 90º Sunce. Venera je u znaku jarca, a Sunce dispozitor Urana.





Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Padaju mi na pamet Petar Graso i Danijela Martinovic
Sto godina u vezi, nikako pred oltar.
Na žalost njihove karte nemamo a ovo je pdf astrologije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:53   #22
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Billy Idol rođen u znaku strijelca koji se nalazi u vrhu 7. polja. Jupiter vladar 7. polja radi 90º Sunce. Venera je u znaku jarca, a Sunce dispozitor Urana.
Valjda Sunce dispozitor Jupitera, ako je u Strijelcu?
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:10   #23
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Valjda Sunce dispozitor Jupitera, ako je u Strijelcu?
Uran je u lavu pa je kako napisah - dispozitor Urana Sunce.

Jupiter je u djevici a njegov dispozitor je u strijelcu u konjunkciji s Suncem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 20:45   #24
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uran je u lavu pa je kako napisah - dispozitor Urana Sunce.

Jupiter je u djevici a njegov dispozitor je u strijelcu u konjunkciji s Suncem.
A, to! Da, sad kužim.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 23:19   #25
Videh ovu temu i da kazem...ja licno poznajem mnogo osoba koje se nisu ozenile/udale...Moj jedan rodjak je u znaku vodolija a za ostalo ne znam...rodjaka je u znaku devica i ima so0mo u 12.kuci...jedan rodjak ima ve90sa i ju u 7.kuci, i on se doduse ozenio ali uvek prica da mu je brak super samo zato sto se sa suprugom slabo vidja i to mu prija...

Od svojih drugarica primeri...sa u 7.kuci...
Skoro mi se udala drugarica ali je ona totalno drugacija...ribe na vrju 7.kuce, Ju0Ur u strelcu, devica podznak, znak vodolija...mnogo neobican brak i pretezno svako boravi kod svoje kuce
ja zasad neudata, sa i ur u 7., strelac, stelijum u strelcu, mo90ve
sestra podznak strelac, vladar 7.spaljen
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:53   #26


Chelsea Handler, komičarka i voditeljica

Nek me ispravi netko ako zna bolje, no kod nje je jedan čudan miks slobode i samotnjaštva u pitanju. Jupiter je sedmoj kući i to u Ribama, u sjedištu. Venera je u Ovnu u konjukciji s Jupiterom i u kvadratu sa Saturnom. Sunce u Ribama (Jupiter) radi trigon i sa Saturnom i sa Uranom, dok je vladar ASC-a Merkur u Vodenjaku koji je u kvadratu s Uranom. Mjesec je u 12 kući i u Djevici, te radi sekstil s Uranom. Sada na kraju kad sumiram, rekla bi da je ovdje više neka potreba za slobodom i neformalnošću.

Znam da je rekla da djecu ne želi uopće, a ni za formalnim brakom ne trči previše. Tehnički, ona je 42 godine napunila 2017te, no mislim da se može kvalificirati kao neženjica.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:53   #27
Ako dobro čitam - kod većine žena koje nisu u braku provlači se nekako Ve90Sa...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:06   #28
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Ako dobro čitam - kod većine žena koje nisu u braku provlači se nekako Ve90Sa...
Logično, zato se i Venera/Saturn aspekt zove "stara cura".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:09   #29
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Logično, zato se i Venera/Saturn aspekt zove "stara cura".
Aaa... nisam znala... al logično je... vjerojatno slično djeluje i konjukcija Venere i Saturna....
Iako konjukcija više daje kasni brak, odnosno veliku razliku u godinama...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:29   #30
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Aaa... nisam znala... al logično je... vjerojatno slično djeluje i konjukcija Venere i Saturna....
Konjunkcija je zapravo najtipičnija jer spaja te dvije energije "u jedno".


Condoleezza Rice ima vezu planeta Sunce/Venera/Saturn, a karta bi mogla biti točna jer s Jupiterom i Uranom prema DSC-u s tim da su u 6. polju uz ovu nakupinu na MC-u ona je tu svoju "samoću" kanalizirala kroz karijeru i posao.


Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 03:41   #31

Ne vidim nikakave posebne naznake neudavanja, osim mjeseca u Jarcu u opoziciji s Venerom u Raku, doduše karta je označena sa A a ne AA. Pomoć?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 04:07   #32

op.a. nisam pretjerani ljubitelj ovog dvojca

Simone de Beauvoir ASC u Strijelcu, Sunce 0° Uran u Jarcu, vladar sedme, Merkur 0° Uran. Venera u Vodenjaku 180° Jupiter. Mjesec u Ribama (Jupiter) 0°Saturn, a i Mars (zna se da je voljela ženske).

Jean-Paul Sartre Strijelac na ASC, URan u 1 kući u opoziciji sa Suncem. Vladar sedme, Merkur u opoziciji s Uranom i trigonu sa Saturnom. Mjesec u Vodenjaku (Uran) konjukcija Saturn i kvadrat Jupiter. Venera u konjukciji s Jupiterom.

Čini mi se da je ona ta kojoj je više pasao slobodnjački status no njemu.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:36   #33
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post

Ne vidim nikakave posebne naznake neudavanja, osim mjeseca u Jarcu u opoziciji s Venerom u Raku, doduše karta je označena sa A a ne AA. Pomoć?
...wiki pominje da se ona jeste.jednom.udavala nesto kratkotrajno par mjeseci kako kaze vise iz obostrane tuge zbog smrti svoje bliske prijateljice i bebe koja joj je ostala za zivota...dakle suprug i djete koje je prihvatila su bili porodica te njene preminule prijateljice...Aspekti koji ovo direktno oslikavaju jest aspekt kvadrata venere u cetvrtoj sa neptunom u vagi kao vladarem dvanaeste(prihvatanje tudjeg djeteta,sazaljenje,tuga,brak iz sazaljenja),ali i mjesec u jarcu koji aspektuju ova dva pomenuta tjela jer ovaj mjesec ukazuje na bolest (u jarcu) leukocita (mjesec) koje je imala njezina bliska prijateljica (venera vladar sedme aspektira mjesec koji je opet derivatno vladar seste kuce (bolesti) njenih prijatelja u karti)..Osobito kasnije njeno polje braka dodatno opisuje i pomocni vladar sedme mars koji je ujedno i vladar njezinog asc i onog sto u ovoj sedmoj kuci kasnije dolazi...dakle.skropija nije slucajno i bezveze u vecem djelu sedme...Naime mars se nalazi u djevici u sestoj sto lako vodi u neprilagodjenost glede braka...i partnerstva...ova pjevacica je svakako ovan /blizanac sto upucuje djelom na njezin "nedozreo" i skeptican pogled na trajnosti i stabilnosti zajednickog suzivota...osobito sto i sunce i vladar ascedenta imaju dispozitora merkura u sjedistu koji je u tjesnoj konjukciji s uranom (bracnim malefikom)...koji pak aspektira jupitera u devetoj sto ukazuje na teznju ka oslobodjenjem drustvenih normi i slobodnim nacinom razmisljanja..sto se svakako odrazava i na poglede braka kao institucije....
Venera kao vladar braka dispozicijom odlazi u jarca u desetu i ponovno ostaje u aspektu s vladarem dvanaeste sto ukazuje na usamljenost tj nepostojanje bracnog partnera i porodicnog zivota (stara cura kako fish kaze) a mjeseceva pozicija koja je u izgonu i njegova dispozicija koja ga dovodi u vezy sa plutonom i lavom ovdje moze ukazati da se ova osoba nije ostvarila kao majka sto je bio njen sopstveni odabir (vl.asc.mars u djevici (neplodni znak,nepovoljan planet) kvadrat sunce u blizancima-djeca.Zatim imamo i uran u blizancima u konjukciji sa vladarem ova dva gorepomenuta tjela...dakle opet odricanje i u pogledu potomstva...ona i sama kaze kako radije voli biti tetka nego mama-na sta opet ukazuje njezina treca kuca u blizancu sa i merkurom kao vladarem sunca u njoj tako da vidimo istaknutu djecu (sunce,merkur,blizanci) njezine brace/sestara..
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 01:12   #34
Senad, hvala.

Da, toga sam se sjetila poslije, no i Jack Nicholson je bio u braku više godina, pa je on poster child nežemstva.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 08:56   #35
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
op.a. nisam pretjerani ljubitelj ovog dvojca

Simone de Beauvoir ASC u Strijelcu, Sunce 0° Uran u Jarcu, vladar sedme, Merkur 0° Uran. Venera u Vodenjaku 180° Jupiter. Mjesec u Ribama (Jupiter) 0°Saturn, a i Mars (zna se da je voljela ženske).

Jean-Paul Sartre Strijelac na ASC, URan u 1 kući u opoziciji sa Suncem. Vladar sedme, Merkur u opoziciji s Uranom i trigonu sa Saturnom. Mjesec u Vodenjaku (Uran) konjukcija Saturn i kvadrat Jupiter. Venera u konjukciji s Jupiterom.

Čini mi se da je ona ta kojoj je više pasao slobodnjački status no njemu.
Čitala sam baš dosta o njihovom odnosu, pa su mi njihove natalne jako zanimljive. On je bio nesposoban da se veže, upamtio je što ga je ona odbila na početku studiranja, nikako nije mogao da joj oprosti (Mo90Sa). Ona je rekla da joj je ružan (nizak, jeziv). Nakon toga, on je počeo da intelektom (Me-Ur) osvaja žene. Ona se vremenom zaljubila u njega, no, on ju je bukvalno do kraja života emocionalno zlostavljao (njegov Sa0Mo). Prvo su bili friends with benefits (oboje imaju vezu Urana i Sunca). Nakon toga je počeo da joj priča o svojim ljubavnicama, tako je mučeći, pri čemu je odbijao da je dodiruje. Njena Ve u Vodenjaku jurila je onog koji joj je bio nedostižan, pa je tako zapravo izbegavala bliskost sa nekim ko je mogao da je voli. Interesantno je da su postojala dva muškarca (bar sam o njima čitala), koja su je obožavala, ali je ona njih tretirala kao friends with benefits (Ve u Aq).

Htela bih dodati da istaknut Uran ne mora da donese samo želju za slobodom, već neretko označava nemogućnost da se osoba ubrači, ili naprosto strah od bliskosti. Ovo dvoje su baš imali sjajne aspekte u kontekstu emocionalnog invaliditeta, njihov odnos je zato bio doživotan, iako duboko disfunkcionalan. Znali su da će ovo drugo uvek biti tu, a nisu morali da se previše emocionalno zbližavaju.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:44   #36
KNT, zanimljivo tumačenje.


A sada, zakaj se ovaj nije ubračio? Ja vidim neke sitnice kao Saturn u 1 polju, Venera kvadrat Mjesec, vladar 12te je ujedno i vladar 7me. Al to je to.

https://www.astro.com/astro-databank...on,_Harry_Dean
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:31   #37
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
KNT, zanimljivo tumačenje.


A sada, zakaj se ovaj nije ubračio? Ja vidim neke sitnice kao Saturn u 1 polju, Venera kvadrat Mjesec, vladar 12te je ujedno i vladar 7me. Al to je to.

https://www.astro.com/astro-databank...on,_Harry_Dean
a ovo sto mu je dispozitor urana neptun a dispozitor venere i mjeseca je merkur....i njih dvojica (NE/ME neodređenost,nestalnost) u konjukciji na sred MC-a u lavu(neobavezne ljubavi) ,pritom praveći opoziciju s retro jupiterom u vodoliji u cetvrtoj(slobodnjačke,eskapističke potrebe) ? Zatim ovaj vladar asc u konju sa suncem i obadvojica u devetoj kući opet sloboda koja kvadrira marsa u ovnu u sestoj opet ukazuje na neobuzdanost nezavisnost (mars u ovnu) koja se ne prilagodjava (u sestoj) ovim drustvenim normama(deveta) koje kvadrira ....Dakle ova vaga u dvanaestoj sa venerom u osmoj doista uz sve ostale aspekte potvrdjuje da braka ne postoji i da je kao pojam kod ovog covjeka eliminiran
No medjutim ovo nikad nije bila prepreka da ovakva "predatorska" energija (asc skorpija,vladar asc pluton u konj sa suncem,sunce/pl u kvadratu sa marsom u ovnu,MC u lavu,venera u osmoj) u njegovoj karti ne pobire sve same glumice i zavodnice mladje od sebe (neptun/merkur u lavu kao dispozitori mjeseca i venere i urana, uz ovo sve je neptun vladar pete ikvadrira saturna u prvoj-dakle vlasnik karte je taj koji je stariji u vezi) http://m.whosdatedwho.com/dating/harry-dean-stanton

Zadnje uređivanje Snen : 23.09.2017. at 14:49.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:30   #38
Ako sam dobro shvatila, da se uspio povezati s nekom svojih godina, možda bi se i oženio?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:50   #39
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila, da se uspio povezati s nekom svojih godina, možda bi se i oženio?
Pa ako su ostale zabilježene,istaknute (MC) ,nakon njegovog života ,ovakave "proslavljene" veze (Ne/Me u lavu na MC-u)...to nužno ne isključuje neke ,manje poznate veze ,sa recimo osobama istih godina...ali koje nisu ostale zabilježene (Mc) pa ih mi ne možemo da potvrdimo....tako da nisam opisivao nešto što je isključivo već što je upadljivo...a glede braka, očigledno da njegova karta (uključujući slobodnu volju) nema takvu opciju koja bi uključivala brak na papiru...jer ova karta nema takvu prirodu...nevezano za dob njegove partnerice...jer evo jedan interviju u kojem on daje odgovor na pitanje braka...
https://hitberry.com/why-did-actor-h...s-girlfriends/
i ovdje vidimo da je on bio vrlo skeptičan i pesimističan u startu po pitanju braka i svojih partnerica kao supružnica (saturn u prvoj,mjesec u djevici(izbirljiv) u desetoj) jer on izjavljuje da ukoliko osjetite da to nije ono pravo i da će završiti razvodom onda nemojte ni pokusavati...takodjer kaze da je imao namjeru da se do 60 god ozeni ali da nije naišao na onu pravu....dakle po pitanju braka je (mozda podsvjesno) težak , netolerantan i predrasudan (sedma u biku,MC,IC,ASC,DSC u fiksnim znacima ,saturn u prvoj kvadrira dispozitora mjeseca i venere,SA odlazi u svoj pad...Sunce u konjukciji sa pl kao vladarem asc opisuje taj fatalisticni emotivan stav: dok kraja zivota ili nikako,nakon toga saturn dolazi u svoj pad u raku i kaze e sad nećeš nikako naići na tu pravu itd. itd.. ) tako da je po ovom pitanju natus pribjegavao neopterećujućim vezama (neptun vladar pete u konj s merkurom u lavu) koje su ostale takve do duboko u starosti (NE/ME u lavu na MC-u...neptun vladar pete,mer vladar mjeseca i venere) a brak mu je ostao nedokučiv ideal (vaga u dvanaestoj,venerin dispozitor u konj. s neptunom) ...

Zadnje uređivanje Snen : 23.09.2017. at 17:24.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:31   #40
Evo još jednog misterija, barem ja ne vidim ništa čudno. Ne vidim poveznicu sa nežemstvom. Ovo je jedna od mojih omiljenijih glumica



Winona Ryder,
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.