Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 22:52   #241
Pozdrav, ja već idem na fakultet jedan međutim htio bi drugi upisat pošto sad ovaj neću više bit redovan ,a upiso bi drugfi redovni i dali opet upisivam preko postani student ili je neka druga shema i dali mogu u ustome gradu Hvala
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 19:31   #242
Koliko sam ja upoznat, svaki upis novog faksa ide preko postani-student.
Marven is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 18:24   #243
Ove godine sam maturirala. I ako se ne upisem na faks ove godine nego pauziram i upisem sljedece godine, hocu li morati placati ista ili ne? Obzirom da ce mi to biti prvi put da upisujem fakultet?
marina52410a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 22:32   #244
Ne, nećeš morati ništa plaćati jer nisi još prvi puta upisala faks niti dobila JMBAG.
Marven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 19:35   #245
Pozdrav svima, po svemu što sam pročitao mislim da neću morati platiti školarinu, ali za svaki slučaj da budem miran ću provjeriti.
Ovako, meni je 30 godina i prvi put upisujem Filozofski fakultet u Zagrebu (nikad prije nisam ništa upisao u Hrvatskoj tako da mi je to prvi upis). Na stranicama FFZG jučer su izašle upute u kojima stoji da treba donijeti "uplatu prve rate od 3600kn". Ja sam shvatio da stariji od 25 godina ako nisu ništa upisivali to ne moraju platiti jer su subvencionirani od strane ministarstva isto kao i svi ostali studenti koji upisuju fakultet po prvi put. Da li je to točno?
Unaprijed zahvaljujem
PhoenixSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:22   #246
Quote:
PhoenixSun kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, po svemu što sam pročitao mislim da neću morati platiti školarinu, ali za svaki slučaj da budem miran ću provjeriti.
Ovako, meni je 30 godina i prvi put upisujem Filozofski fakultet u Zagrebu (nikad prije nisam ništa upisao u Hrvatskoj tako da mi je to prvi upis). Na stranicama FFZG jučer su izašle upute u kojima stoji da treba donijeti "uplatu prve rate od 3600kn". Ja sam shvatio da stariji od 25 godina ako nisu ništa upisivali to ne moraju platiti jer su subvencionirani od strane ministarstva isto kao i svi ostali studenti koji upisuju fakultet po prvi put. Da li je to točno?
Unaprijed zahvaljujem
Koliko znam, prvi upis - imaš pravo na subvenciju, stranica 3 točka 7.
https://www.grad.unizg.hr/_download/...iranja2013.pdf

Ako nisi siguran za nešto, uvijek možeš pitati studentskog savjetnika na ffzg ili poslati upit mzos.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 15:32   #247
može li se tijekom cijelog studija dva puta parcijalno upisati a da se ne izgubi pravo studija na tom fakultetu? i da li se parcijalni upis (znači ponavljanje jednog predmeta od prošle godine) računa kao pad godine ili se drugačije tretira? tnx
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 21:34   #248
Ovisi o bodovima i o fakultetima. Kod velike većine fakulteta 42 završena boda znače upis nove godine (kod nekih je prag veći, znači provjeri to na svome faksu). Ako nemaš u godini položena ta 42 boda onda znači da ćeš upisati kao da ponavljaš godinu. Parcijalni upis se ne mora nužno računati kao pad. Moguće je da ako predmet nije uvjet da upišeš cijelu iduću godinu i taj predmet. Ali sad je to već pitanje koji je faks u pitanju, koji predmet, broj bodova, da li je uvjet itd.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 21:49   #249
Quote:
soldier kaže: Pogledaj post
može li se tijekom cijelog studija dva puta parcijalno upisati a da se ne izgubi pravo studija na tom fakultetu? i da li se parcijalni upis (znači ponavljanje jednog predmeta od prošle godine) računa kao pad godine ili se drugačije tretira? tnx
Tehnički, parcijala po Bologni ne postoji već upisuješ višu godinu + zaostatak ili ponavljaš sve. Mogućnosti ti variraju ovisno o fakultetu te bi bilo najbolje da to 'interno' riješiš. Napamet to nitko ne može reći. Logično je da jedna parcijala povlači drugu ako ti je jedan kolegij uvjet za neke druge pa sve ide napreskokce.
U principu gubiš pravo studiranja ako 2 puta padneš isti kolegij ili 2 puta imaš manji br ECTSa od minimalnog koje je fakultet propisao.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 16:52   #250
Ako osoba izgubi studentska prava (sad, prije upisa drugog semestra) ali prebaciti ce se u drugi grad isti smjer sve,ali u 9mj. da li ima studentska prava do 9.mj (student servis)?
klaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 11:39   #251
Do koje godine se mogu ostvarivati studentska prava, konkretno - rad preko student servisa ? Postoji li određena dobna granica koja je ista bez obzira jesmo li faks upisali s 18 ili štajaznam, 26 ili se gleda dužina trajanja studija ( na preddiplomskom 6, na diplomskom 4 godine ) ? Guglala sam, ali nisam nigdje naišla na neke konkretne informacije.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 16:01   #252
Ako planiram upisati mirovanje studijskih obveza, sljedeću akademsku godinu, imam pravo polagati ispite ako za to imam uvjete (potpise), tako piše Pravilniku na svom Fakultetu, i ne računa mi se kao iskorišteno pravo ponavljanja.

Pošto, ne gubim svoja studentska prava, znači da bi u godini mirovanja studija imao pravo i na subvencioniranu prehranu, pokaz, Student servis... i sl?
__________________
Two worlds, separated by a jagged chasm. Above, faceless spectators mocking the tragedy. Below, helpless victims losing everything.
Arum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 19:10   #253
HZZ i studentska prava

Imam jedno pitanjce, mozda mi mozete pomoci.
Dakle redovna sam studentica 1. godine preddiplomskog i trazim posao i preko Student servisa i preko HZZ (nisam se prijavljivala direktno al pogledam oglasnu plocu). Svejedno mi je oce li ic na staz ili ne, samo da ga imam.
Medutim, upoznata sam sa cinjenicom da gubim studentska prava ukoliko se prijavim na biro.
E sad, ako bi radila sezonski posao preko HZZ i u tom periodu ne bi imala studentska prava (iksica i to), mogu li po zavrsetku sezone otici na faks i nastavit sa studentskim pravima akademsku godinu ili ih gubim za stalno?
Hvala svima unaprijed
__________________
All life is an experiment. The more experiments you make the better. R. W. Emerson
DeeJaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 14:50   #254
Pozdrav! Imam jedno pitanje u vezi studentskih prava.. Znači, prošle godine sam po prvi put upisala fakultet (prva godina), ali imala sam mnoštvo teških zdravstvenih problema i nisam znala da na osnovu njih mogu upisati mirovanje svih studentskih obaveza. Često sam bila odsutna s faksa zbog pregleda i terapija pa nisam stekla uvjete za potpis i samim time nisam mogla polagati ispite. S prošle godine imam svega 2 ECTS boda. Sad kad sam upisivala ponavljačku godinu rečeno mi je da gubim studentska prava, ali gledala sam po dokumentima u zakonu i tamo piše da se ima "pravo" ponavljati jednu godinu. Nije mi jasno... Što sve gubim, zašto i postoji li mogućnost povrata? I kako da svi ti ljudi znaju (tipa u SCu) jesam li ih izgubila ili ne? Hvala puno!
__________________
Do one thing every day that scares you.
SaoirseAisling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 15:36   #255
što se tiče sc-a, ako želiš produžiti članstvo, moraš donijeti potvrdu da si redovni student i slijedeće godine budući da se članstvo mora svake godine obnavljati.

sad ostalo ovisi koji si faks i kakve regule oni imaju, neki te odmah po uspjehu mogu svrstati u izvanredne. ali ako si ponavljačku godinu upisala kao redovni s plaćanjem, onda i dalje imaš sva prava. najbolje otići do menze i samo pitati radi li ti iksica. tak sam ja provjerio dok sam na prijašnjem studiju pao godinu i ako ti je potvrdila da radi, onda i dalje imaš sva prava kao redovni student.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 02:15   #256
Dap, redovan sam student i dalje i platit trebam punu školarinu. Zato mi najviše i nije bilo jasno... hvala puno! tako ću onda napraviti, pa što bude
__________________
Do one thing every day that scares you.
SaoirseAisling is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 14:19   #257
Quote:
SaoirseAisling kaže: Pogledaj post
Dap, redovan sam student i dalje i platit trebam punu školarinu. Zato mi najviše i nije bilo jasno... hvala puno! tako ću onda napraviti, pa što bude
to je i normalno, postoje uvjeti pod kojima se ne plaća i obratno. ako sad počistiš godinu, dalje bi trebala nastaviti bez plaćanja. tako to ide
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:28   #258
Pozdrav. Ovako, imam pitanje. Dakle, radim vec pola godina u jednoj firmi preko student servisa. 30.09.sam predala svoj zavrsni rad i s tim moje studiranje staje. Jos uvijek cekam termin obrane zavrsnog rada sto znaci da su miji dokumenti jos uvijek na faksu. Pitanje je jesu li moja studentska prava istekla zavrsetkom akademske godne ili mi isticu tek kad obranim zavrsni rad i dignem svoje papire i diplomu?
__________________
Nema.
no name chic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 16:02   #259
Quote:
no name chic kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Ovako, imam pitanje. Dakle, radim vec pola godina u jednoj firmi preko student servisa. 30.09.sam predala svoj zavrsni rad i s tim moje studiranje staje. Jos uvijek cekam termin obrane zavrsnog rada sto znaci da su miji dokumenti jos uvijek na faksu. Pitanje je jesu li moja studentska prava istekla zavrsetkom akademske godne ili mi isticu tek kad obranim zavrsni rad i dignem svoje papire i diplomu?
Studentska prava vrijede još 3 mjeseca nakon obrane završnog (možeš bez problema dizati sc ugovore još 3 mjeseca) Kad obraniš samo odeš do sc-a i kažeš im da si gotova s faksom tog i tog datuma.
Pod studentska prava ne spada xica, ona se više manje odmah ukida nakon obrane.

p.s. Ne znam na kojem si faksu, ali negdje moraš upisati novu ak.god. ako u prethodnoj nisi obranila zavšni...ne znam kako je to kod tebe.
novinakvartu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 23:53   #260
Smile Do kad imam studentska prava??

Pozdrav,ovo pitanje me kopka,da ja sad teoretski napustim redovno studiranje bez ispisa s faksa,smatra li me država studentom do početka nove akademske ili samo do upisa novog semestra? Tenkju
Scentless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.