Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2017., 22:14   #681
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Trenutna (još uvijek važeća) vozačka mi je 2008. bila izdana na 10 godina, upisano je ograničenje obavezno nošenje naočala ili leća (koje uredno nosim, a i osim toga sam "uredan" vozač bez kazni).

Sjećam se da sam kod produljenja te 2008 morala na liječnički pregled vida, koji sam uredno prošla.

Trebam li sada prije apliciranja za produljenje vozačke napraviti liječnički pregled za vid ili ne?
Ne, ako ti ne piše da moraš ponoviti specijalistički pregled, onda ne moraš, već se samo napomena prenosi.

Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Trebaš, i ako ti je i dalje sve ok i dioptrija se nije bitno mijenjala zamoli doktoricu da ti ukloni napomenu.
To vrijedi za napomenu o ponavljanju specijalističkog pregleda. Nijedan doktor ti neće ukloniti napomenu o nošenju naočala ako ih trebaš nositi.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:51   #682
Meni je prvi put bila napomena za nošenje leća, morala sam obavit pregled i kad je doktorica vidila da mi je dioptrija godinama ista i da ništa nije mijenjano, te da ionako svake godine radim pregled zbog kupnje novih sama mi je rekla da će mi maknuti napomenu da ne moram svaki put ponovo dolazit. Išla u dom zdravlja na pregled. Doduše možda je s lećama drugačije jer je nekako logično da ih stalno nosiš, naočale tehnički možeš zaboravit ili ih ne nosit iz kozmetičkih, ovih, onih razloga...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:41   #683
Izdavanje vozačke dozvole

Lijep pozdrav! Zanima me gdje se sve u Zagrebu može izdati vozačka dozvola? Je li moguće u svim policijskim postajama ili samo na adresi Heinzelova 98? I mora li se vozačka izdati u mjestu u kojem smo išli u autoškolu i polagali ispit? Hvala
__________________
prooolaazi svee
BzzMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 06:39   #684
U zg u heinzlovoj ili u bilo kojoj PP bez obzira na prebivalište.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 17:30   #685
Imam pitanje u vezi eVozacke. Ako izaberem dostavu na adresu za dodatnih 30kn, preko koga se dostavlja? Hrvatske poste ili neke od kurirskih sluzbi (DHL i sl.)? Da li ce ju uruciti samo meni osobno ili moze bilo kome tko je u tom trenutku doma/u postanskom sanducicu?
SunshineState is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:18   #686
Doslo je doba da moram produzit vozacku. Po drugi put .. Prvi put sam vozacku dobio na 5 godina, zatim na 10, no manje je bitno to.

Mene zanima da li ja moram opet na pregled? Ocni, i ostalo. (kod prvog produzenja obavio sam "samo" ocni pregled i bilo je "uredno" naplaceno sve ). U vozackoj mi pise "Obavezne naocale tijekom voznje. Kontrola 2018. godine" .. Znaci, po tome moram na cjelokupni pregled? ili samo ocni? ili nista? ili nesto deseto?

Jos jedno pitanje imam kod izrade vozacke - koliko vremenski treba da se napravi? Po "normalnom" postupku. Bitna mi je vozacka pa da znam sto ceka me. Jel moguca voznja s onom "potvrdom" sto dobijem kod "obnavljanja" vozacke po drzavama Europske Unije? (mislim iskljucivo na B kategoriju)

Hvala puno,
Lijep Pozdrav
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 04:04   #687
S potvrdom možeš vozit samo u RH.Daj napravit po hitnom postupku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:12   #688
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
S potvrdom možeš vozit samo u RH.Daj napravit po hitnom postupku.
A jel moguce uopce produzit vozacku preko one stare vozacke?
Znaci, tam di se nekad produzivalo .. Imam obje rubrike prazne ..

Svejedno mi za to da mi ne bude vozacka velicine bankovne kartice..

Hvala svima.
LP
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:18   #689
Nema više klasike produženja, sad se zove obnavljanje i dobiva se uvijek nova plastična
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:06   #690
Pozdrav.

Izvadila sam hrvatsku vozačku, ali sam polaga u BiH te se mislim izvaditi opet bh. vozačku. Zanima me kolika je kazna u slučaju da me uhvate.
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:12   #691
Koliko se otprilike ceka na izdavanje vozacke u Heinzlovoj? Bas se ceka tocno 3 tjedna ili je ipak 10ak dana?
Tinnok is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 19:35   #692
Zavisi od gužve.
Quote:
Lilolilu kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Izvadila sam hrvatsku vozačku, ali sam polaga u BiH te se mislim izvaditi opet bh. vozačku. Zanima me kolika je kazna u slučaju da me uhvate.
U čemu da te uhvate?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:08   #693
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Zavisi od gužve.


U čemu da te uhvate?
Pa da skuže da imam dvije vozačke u dvije različite države.
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:41   #694
A jesi li imala prvo bh pa si mjenjala za rh?ili si dobila RH na osnovu potvrde o položenom ispitu?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:13   #695
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A jesi li imala prvo bh pa si mjenjala za rh?ili si dobila RH na osnovu potvrde o položenom ispitu?
Prvo bh pa mijenjala za rh, al je majka došla na ideju da prijavim nestanak bh vozačke i izvadim je opet. Pristala sam
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:46   #696
U BiH nemoj ni slučajno koristiti hrvatske dokumente, a u Hrvatskoj bosanske i mala je vjerojatnost da će te "uhvatiti". Mislim da je kazna u Hrvatskoj oduzimanje i 500kn.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:00   #697
Quote:
Lilolilu kaže: Pogledaj post
Prvo bh pa mijenjala za rh, al je majka došla na ideju da prijavim nestanak bh vozačke i izvadim je opet. Pristala sam
Reci mami da se drži kolača i ostalog pečenja.kad budeš tražila RH vozačku uzet će ti bh i poslat njima i napisat da su ti izdali RH vozačku pa tako nemaš što prijavit kao gubitak.

A ionako nisi napisala iz kojeg bi razloga imala dvije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:12   #698
A nisi to još provela u djelo... ni nemoj, da...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:23   #699
Nisam nisam, htjela sam prvo saznati kakve su posljedice. Mislim, moja majka hoće da imam i bh vozačku "za svaki slučaj" kad sam doma, ali "problem" je što i u situaciji koja je stvarno "za svaki slučaj" (jednom je trebala na hitnu, ja sam bila doma) zovne taksi jer meni ne da vozit auto A u Hrvatskoj mi je vozačka potrebna zbog posla.
Ništa, onda vjerujem da mi preostaje izvadit međunarodnu vozačku.
Hvala, ljudi!
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 10:33   #700
Pa što fali vožnji u Bosni s hrvatskom vozačkom? Zar je to zabranjeno, osim ako ti nije to auto i registrirano na tebe? Mislim da nema frke, ako je auto na mamu, a ti ga voziš s valjanom vozačkom. Ako misliš zbog eventualne diskriminacije pa čim progovoriš vidi policajac da si domaća, to što radiš u Hrvatskoj valjda nije grijeh...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.