Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 20:56   #1
Problem sa MS Visual C++ 2008 redistributable

Pozdrav!

Otvaram novu temu jer nisam pronašla sličan problem.
Pokušavam instalirati AutoCad 2012 na računalo, i pri svakoj instalaciji mi javlja nemogućnost iste i problem sa MS Visual C++ 2008 redistributable x64.
Pokušala sam skinuti sa MS stranice MS Visual C++ 2008 redistributable x64, ali ne mogu istalirati niti deinstalirati postojeće c++ redistributable na računalu.
Imam instalirane slijedeće:

MS Visual C++ 2005 redistributable
MS Visual C++ 2005 redistributable
MS Visual C++ 2005 redistributable (x64)
MS Visual C++ 2008 redistributable (x64) 9.0.30729.6161
MS Visual C++ 2008 redistributable (x86) 9.0.30729.4148
MS Visual C++ 2008 redistributable (x86) 9.0.30729.6161
MS Visual C++ 2010 redistributable (x64) 10.0.40219
MS Visual C++ 2010 redistributable (x86) 10.0.40219

Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?
DemiAoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:36   #2
https://www.computerbase.de/download...-one-runtimes/

ovo je super stvar, skida i instalira sve automatski. Klik na download pa pokreni program, kada sve obavi restart kompa napravi i ponovno pokusaj instalirati AutoCad.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:06   #3
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
https://www.computerbase.de/download...-one-runtimes/

ovo je super stvar, skida i instalira sve automatski. Klik na download pa pokreni program, kada sve obavi restart kompa napravi i ponovno pokusaj instalirati AutoCad.
Ja imam sličan problem kao i DemiAoc.
Imao sam win 7 32 bit i nešto mi se smrdao komp i išao sam na reinstalaciju windowsa i umjesto 32 bit instaliram win 7 64 bit.

I sad sve ostalo manje više funkcionira no ne mogu nikako porenuti XAMPP, probao sam i alternativu wampserver no uvijek mi iskače error zbog nedostatka nekog dll, pomalko sam te dll tražene pronalazio uz pomoć googla.
Porenuo sam i update windowsa no jednu stavku mi odbija insdtalirati
MS Visual C++ 2005 redistributable (x64)
A kod poretanja xamppa i wampservera iskeče mi ovo

Pokrenuo sam i ovaj tvoj program kad je odradio do kraja restartao sam komp i idem pokrenuti XAMPP i WAMP no problem je ostao isti.

dok mi je bio 32 bit windows xampp mi je uredno radio

Što dalje i u čemu bi mogao biti problem.

P.S. Najradije bi sad ponovno pokrenuo reinstalaciju 32 bit windowsa
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 18:17   #4
The missing dll api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is installed with a Windows update. To resolve this issue, download and install the Update for Universal C Runtime in Windows from Microsoft.

Dakle, windows update ti nedostaje...skini sve nadogradnje koje nedostaju i među njima će biti i taj dll.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:23   #5
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
The missing dll api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll is installed with a Windows update. To resolve this issue, download and install the Update for Universal C Runtime in Windows from Microsoft.

Dakle, windows update ti nedostaje...skini sve nadogradnje koje nedostaju i među njima će biti i taj dll.
Napisao sam da sam radio update windowsa ali mi jedenu stavku neće instalirati ne znam zašto.

Evo kako to izgleda nakon sinoćnjeg updatea



Ali eto na kraju zahvaljujući googlu ipak sam instalirao XAMPP. Naime pronašao sam da i drugi imaju iste probleme, pa na jednom forumu je bilo da se triba instalirati starija verzija XAMPPA xampp-win32-5.6.32-0-VC11 skinuo tu stariju verziju i instalirao bez problema i sad je bar OK dok ne naiđem opet na problem zbog gornjeg errora.

XAMPP mi služi da u njemu isprobam neke pluginove ili theme ili bilo što drugo u wordpressu prijew neg ih upotrijebim na serveru
Jerry_nidžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:04   #6
Evo da ti ne prevodim sve

Quote:
Please run the Windows Explorer and go to the folder "C:\Windows\Logs\CBS\" and copy all files to your document folder, also copy the setupapi logs from the folder C:\Windows\Inf and the file "C:\Windows\winsxs\poqexec.log" to your document folder (otherwise you can't upload it), zip all files into 1 ZIP and upload the zip to your SkyDrive [1] and post a link here.
Dostavi mi link na taj zip pa ću pogledat u čemu je točno problem. Ukoliko imaš mjesta na C disku se ne bi trebalo dogoditi.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:50   #7
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
https://www.computerbase.de/download...-one-runtimes/

ovo je super stvar, skida i instalira sve automatski. Klik na download pa pokreni program, kada sve obavi restart kompa napravi i ponovno pokusaj instalirati AutoCad.
Hvala!! Radi sve
DemiAoc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.