Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2006., 13:10   #61
Quote:
Nymann kaže:
Kratko, crtež je drugačiji.
ne samo crtež, već i simbolika, značenje
__________________
jer ja letim kad sam kraj tebe
Roza Fufa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:38   #62
Koliko ima istine u tarot kartama?

Koliko mislite da su te stvari točne?
Npr. meni je i prije 3 godine, a i sada (neki dan) rečena ISTA stvar za moju budučnost, sve isto kao i prije toliko godina. I sve to na temelju tarot karata. Zato sam malo zbunjena... ??
riječankica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 00:15   #63
Quote:
riječankica kaže: Pogledaj post
Koliko mislite da su te stvari točne?
Npr. meni je i prije 3 godine, a i sada (neki dan) rečena ISTA stvar za moju budučnost, sve isto kao i prije toliko godina. I sve to na temelju tarot karata. Zato sam malo zbunjena... ??
Meni su par puta gledali i nekad se potrefilo da je točno, nekad nije, tako da ovisi tko ti gleda i koliku sposobnost ta osoba zaista ima..
lana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 09:58   #64
Quote:
riječankica kaže: Pogledaj post
Koliko mislite da su te stvari točne?
Npr. meni je i prije 3 godine, a i sada (neki dan) rečena ISTA stvar za moju budučnost, sve isto kao i prije toliko godina. I sve to na temelju tarot karata. Zato sam malo zbunjena... ??
Zašto ne...?
Gledanje u karte znače samo mogućnost procjene situacije i davanje putokaza ali ne i konačno rješenje pogotovo ne za duži period vremena.
No, najbitnija stvar u tome je koliko je osoba koja gleda drugome u taroki povezana sa kartama unutar znanja koje ima.
Takvih je malo ali ih ima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:46   #66
Quote:
riječankica kaže: Pogledaj post
Koliko mislite da su te stvari točne?
Npr. meni je i prije 3 godine, a i sada (neki dan) rečena ISTA stvar za moju budučnost, sve isto kao i prije toliko godina. I sve to na temelju tarot karata. Zato sam malo zbunjena... ??


Po meni, to sve nema veze sa istinom. Samo jedna u nizu varki koje cine da se ljudi udalje od Boga.
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 14:48   #67
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Po meni, to sve nema veze sa istinom. Samo jedna u nizu varki koje cine da se ljudi udalje od Boga.
Bog ti je bliži nego tvoj vlastiti dah, pa prema tome o čemu pričaš nema veze sa tarokijem.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 00:01   #68
Quote:
riječankica kaže: Pogledaj post
Koliko mislite da su te stvari točne?
Meni su sasvim tačne. No, meni tarot karte govore ono što intuitivno već znam, samo najčešće ne želim da vidim ili nisam uspela da osvestim. Karte samo izvuku tu energiju na površinu i suoče me sa njom. Obično ih koristim u onim trenucima kad u sebi osetim sukob 'predosećaja' i 'želje' ili kad me zanima razvoj neke situacije.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 20:24   #69
Quote:
riječankica kaže: Pogledaj post
Koliko mislite da su te stvari točne?
Npr. meni je i prije 3 godine, a i sada (neki dan) rečena ISTA stvar za moju budučnost, sve isto kao i prije toliko godina. I sve to na temelju tarot karata. Zato sam malo zbunjena... ??
Nemaš kaj bit' zbunjena. To ti je tzv. "hladno čitanje" koje može dati takav utisak, ali to je stoga jer ti daješ informacije "čitatelju"...
__________________
Are you A Bright?

Truth is Stranger than Fiction because Fiction Has to Make Sense.
Superskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 15:16   #70
dali žena/tip pogađa ili ne pogađa? sviđa mi se ili ne sviđa mi se to?
kao da me netko pita dali vladam svojom sudbinom (pogotovo) kada ju stavljam u tuđe ruke.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 19:37   #71
Quote:
riječankica kaže: Pogledaj post
Koliko mislite da su te stvari točne?
Npr. meni je i prije 3 godine, a i sada (neki dan) rečena ISTA stvar za moju budučnost, sve isto kao i prije toliko godina. I sve to na temelju tarot karata. Zato sam malo zbunjena... ??
Te su stvari opasne jer ti to govore Đavolji demoni ,a oni su jako stvarni.
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 22:04   #72
interesatna stvar, sa prekidima ima skoro 20 godina da ih izvučem i legnem
...uvijek "keltski križ"
nevjerovatno kako uvijek sjednu
koristim ih jako rijetko - većinom nisu ugodne, zato
da, i moraju biti samo jedene, Aleister Crowly, nevjerovatne su

još nešto je važno, kod Tarota ne postoji dualizam dobro/zlo, kao i u životu
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 02:07   #73
Aleisterov je egzotičan no i pokvaren. kada bi znao čemu još tarot karte služe, imao bi svoje.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 02:08   #74
Quote:
San Snova kaže: Pogledaj post
Te su stvari opasne jer ti to govore Đavolji demoni ,a oni su jako stvarni.
misliš planetarni? stvarniji nego obični ljudi? pa onda oni vrijede manje.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 11:50   #75
uglavnom see prica o tarotu kao o ''proricanju ''...sto vas nikad nije zanimala karta ko karta....? svaka karta jest istina...doduse ...primjetih da su neke stvari ''nasilno ubacene''...neki simboli kojima kao da tamo nije mjesto...a ''karta'' ih tolerira...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 13:01   #76
naravno da nisu. u tarotu sve je na svom mjestu ako znaš čitat simbole i značenja.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 13:28   #77
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
uglavnom see prica o tarotu kao o ''proricanju ''...sto vas nikad nije zanimala karta ko karta....? svaka karta jest istina...doduse ...primjetih da su neke stvari ''nasilno ubacene''...neki simboli kojima kao da tamo nije mjesto...a ''karta'' ih tolerira...

Tarot je divinacijski sustav koji je nastao iz filozofskog sustava. No kako je to sustav koji je u Europi bio dugo u opticaju, jasno je da je totalno degradiran. Svatko si ga je crtao kako mu se ćefnulo. Naravno da ništa nije kako bi trebalo biti. Ta nisu li sve male arkane zapravo naknadno ubačene?
Nisu li male karte tj. brojevi besmislene ako se koriste zajedno sa velikim arkanama kako to današnji vrli majstori Tarota običavaju? Uđuture smiješaju čitav špil pa onda šta ispaden.
Sustav je naprosto preglomazan za kaotično korištenje.
Sistematike pak nema jer je nema općenito u zapadnoj magiji i mistici. A kako bi je i bilo kada se njome uglavnom bave psihijatrijski slučajevi i ljudi sa društvene margine. To nije naprosto to.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:13   #78
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Sustav je naprosto preglomazan za kaotično korištenje.
Sistematike pak nema jer je nema općenito u zapadnoj magiji i mistici. A kako bi je i bilo kada se njome uglavnom bave psihijatrijski slučajevi i ljudi sa društvene margine. To nije naprosto to.

Veliko Djelo zapadne hermetičke tradicije je sinteza trigrama I Chinga, glifa Drveta Života i karata Tarota.

Velike arkane su povezane sa 22 slova hebrejskog alef-beta. ( Papus, Levi, et ali)

Kompletna sinteza je objavljena u Liber 777. ( Mathers, Bennet, Crowley)

Daljna primjena je hirearhijsko-progresivni inicijatski put adepta. (A.'.A.'.)


Stoga, pošto je I Ching u korelaciji/korespodenciji sa mayanskim Tzolkin VremenskimValovima (McKenna) , hebrejska slova sa odgovarajućim dijelovima tijela, karte tarota sa određenim arkanđelima/entitetima, sve skupa sa planetama i zodijakom....
uviđa se veličina Zapadne hermetike.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 14:22   #79
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Velike arkane su povezane sa 22 slova hebrejskog alef-beta. ( Papus, Levi, et ali)
Znamo to. 22 velike arkane, 22 staze, 22 slova.

Quote:
Stoga, pošto je I Ching u korelaciji/korespodenciji sa mayanskim Tzolkin VremenskimValovima (McKenna)
Terence Mc Kenna je odavno otišao k vragu. Još od onog njegovog nesretnog
Timewave zero kojega smo ismijavali još 95 kada je to propagirao Plečko, i kada se uvidjelo da je to konstrukcija koja je prepuna overkilla, i ni po čemu se ne slaže sa istinom, e od onda još ne padam na njega.

Quote:
... hebrejska slova sa odgovarajućim dijelovima tijela, karte tarota sa određenim arkanđelima/entitetima, sve skupa sa planetama i zodijakom....
uviđa se veličina Zapadne hermetike.
Sve je to proizvoljno i sve je to nategnuto.
Pročitaj Fukoovo klatno Umberta Eca (ne sumnjam da si tu knjigu vidio) i vidjet ćeš da su tamo objavili sliku drveta života kakva jest ispravna u kabali, jer je prenesena iz starih rukopisa. Uvidjet ćeš da se dosta razlikuje od pozapadnjenog viđenja, i da neke staze nedostaju.


Apropos McKennae...u vrijeme kada je Plečko došao sa tim programom, ja sam ga također isprogramirao ali ne u ForTranu nego u čistom C-u. Namjeravao sam ga tada ugraditi u svoj I Ching za DOS (koji još uvijek dobro radi, i ima sve moguće I Ching aspekte, od divinacijskih tehnika štapićima i novčićima do vremenske primjene, lunarnog kalendara i dijagrama) ali sam shvatio da nemam što ugraditi. Sistem je generirao 384 brojeva koje mi je bilo lakše zapisati u tablicu nego računati njegovim složenim harmoničkim tj. točnije wavelet proračunom podatke iz Kralj Venove sekvence (ona određuje redoslijed Heksagrama u I Chingu i prilično je proizvoljna, kao i sam I Ching, što i jest razlog da je Yang Hsiung u vrijeme Krista pročistio sustav i napravio novi - Tai Hsuan Ching, koji je logičan i dosljedan). Sam algoritam je također bio prepun proizvoljnosti. Na kraju ga nisam ugradio, iako sam dobio ISTE grafove kao i Plečko. Bio mi je previše jadan i kao sustav i kao algoritam.

Evo, koga zanima:
http://www.hermetic.ch/frt/math_twz.htm


Zadnje uređivanje Borut011 : 11.05.2007. at 14:58.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 10:52   #80
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Sve je to proizvoljno i sve je to nategnuto.
Svemir je proizvoljan i nategnut. Bitno je jedino je li pogrešno, a ako je dokaži.

Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Na kraju ga nisam ugradio, iako sam dobio ISTE grafove kao i Plečko. Bio mi je previše jadan i kao sustav i kao algoritam.

Evo, koga zanima:
http://www.hermetic.ch/frt/math_twz.htm

Znači što govoriš, sistem nije pogodan za divinaciju ili tebi nije dovoljno cool?
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.