Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 14:16   #1
Mogu li se ljudi i nakon 30-te 'zatelebati'?

Naravno, reći će ljudi moguće je ali volio bih čuti osobno od nekoga ako ima ovdje gdje svojim primjerom može dati do znanja da se u 30-ima i kasnije 'dječački' zaljubio, zatelebao, dobio leptiriće u trbuhu itd?
Dakle ne samo sviđa mi se osoba, kliknuli smo na više razina itd već ono kada skoro izgubiš pamet zbog osobe, kako se kaže.
Nema ljepšeg osjećaja od onog kad smo bili mladi i podložni čestom zaljubljivanju..no taj intezitet zaljubljenosti je, bar iz mog iskustva, bio nekoliko puta jači nego što je kada smo stariji, imamo više iskustva, više racionaliziramo, imamo više kriterija itd..evo me u 30-ima, solo i volio bih taj osjećaj ponovno doživjeti, no bojim se da sam sada 'premazan svim mastima' i ne zaljubljujem se tako lako kao nekada..čak neki psiholozi i seksolozi kažu da sposobnost zaljubljivanja opada s godinama..evo me sada u godinama gdje polako ostvarujem karijeru, od novaca, materijalnog mi ništa ne fali, ne mogu se požaliti no priznajem da bih sve to mjenjao za onaj dječački iskreni nevini osjećaj zaljubljenosti u nekoga..ili je to čisto biološki, podložniji smo utjecaju hormona, nemamo iskustva toliko i lakše nam se stoga zaljubiti?
vjerujem da bi i mnogi od vas rado ponovno doživjeli taj osjećaj..osjećaj koji je bolji od bilo kakve vrhunske ševe, ma bilo čega.
Sada, jasno je da će tip od 50 izgubiti pamet za nekom zgodnom od 20, no ne mislim na takve primjere već nešto 'normalnije'.
Dojma sam da te danas svi previše analiziraju..i ako im se neka stvar ne svidi, usmjeravaju pažnju na drugoga, pogotovo danas kada je lakoća pronalaska partnera dosegla nove razine s dating aplikacijama.
axepodloga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:15   #2
Naravno. Intenzivnije nego prije.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:17   #3
Ne znam. Meni su od 30te prosle 2 i jos se nisam uspjela zatelebati. Ako je moguce budem ti javila.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:29   #4
https://www.youtube.com/watch?v=OKP-6aKtacI

sve je reko...

Super tema! Baš me zanima kako će se rasplitat.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:29   #5
Quote:
axepodloga kaže: Pogledaj post
..evo me u 30-ima, solo i volio bih taj osjećaj ponovno doživjeti
I ?
Gdje je zapelo ?

Stigle 30-e,a još nisi našao onu pravu ?
kaznitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:33   #6
Quote:
kaznitelj kaže: Pogledaj post
I ?
Gdje je zapelo ?

Stigle 30-e,a još nisi našao onu pravu ?
Ako je i nađe, boji se da je neće emocionalno osjetit kao što bi je osjetio kad je bio mlađahan...

Mislim da ima nešto u tome...
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:38   #7
zasto ne bi mogli?
nije to skok s motkom pa da u nekoj dobi mozes a u nekoj ne

problem je u osobnom stavu, shvacanju sebe i svijeta
fakat da uopce postavljas to pitanje govori da si sklon kalkuliranju i ne bas idealan materijal za zaljubiljvanje
opusti se
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:02   #8
Vjerujem da je moguće, ali je puno rjeđe. Što smo stariji krećemo se i upoznajemo manje ljudi pa su i šanse puno manje.
Osim toga većina potencijalnih je već u vezama/brakovima pa i tu ima dosta ograničenja.

Osobno sam bila baš jako zaljubljena 2 puta u životu s razmakom od ca. 10 godina. Tak da nisam preoptimistična da ću to ponovno osjetit, a pogotovo da će bit obostrano (te sreće nisam nikad bila ).
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:31   #9
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Naravno. Intenzivnije nego prije.
Imas takvo iskustvo?

Inace, slazem se da mogu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:38   #10
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=OKP-6aKtacI

sve je reko...

Super tema! Baš me zanima kako će se rasplitat.
Meni vise djeluje kao oglas.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:38   #11
Quote:
axepodloga kaže: Pogledaj post
Naravno, reći će ljudi moguće je ali volio bih čuti osobno od nekoga ako ima ovdje gdje svojim primjerom može dati do znanja da se u 30-ima i kasnije 'dječački' zaljubio, zatelebao, dobio leptiriće u trbuhu itd?
Dakle ne samo sviđa mi se osoba, kliknuli smo na više razina itd već ono kada skoro izgubiš pamet zbog osobe, kako se kaže.
Nema ljepšeg osjećaja od onog kad smo bili mladi i podložni čestom zaljubljivanju..no taj intezitet zaljubljenosti je, bar iz mog iskustva, bio nekoliko puta jači nego što je kada smo stariji, imamo više iskustva, više racionaliziramo, imamo više kriterija itd..evo me u 30-ima, solo i volio bih taj osjećaj ponovno doživjeti, no bojim se da sam sada 'premazan svim mastima' i ne zaljubljujem se tako lako kao nekada..čak neki psiholozi i seksolozi kažu da sposobnost zaljubljivanja opada s godinama..evo me sada u godinama gdje polako ostvarujem karijeru, od novaca, materijalnog mi ništa ne fali, ne mogu se požaliti no priznajem da bih sve to mjenjao za onaj dječački iskreni nevini osjećaj zaljubljenosti u nekoga..ili je to čisto biološki, podložniji smo utjecaju hormona, nemamo iskustva toliko i lakše nam se stoga zaljubiti?
vjerujem da bi i mnogi od vas rado ponovno doživjeli taj osjećaj..osjećaj koji je bolji od bilo kakve vrhunske ševe, ma bilo čega.
Sada, jasno je da će tip od 50 izgubiti pamet za nekom zgodnom od 20, no ne mislim na takve primjere već nešto 'normalnije'.
Dojma sam da te danas svi previše analiziraju..i ako im se neka stvar ne svidi, usmjeravaju pažnju na drugoga, pogotovo danas kada je lakoća pronalaska partnera dosegla nove razine s dating aplikacijama.
Jel ovo neki problem koji se događa generacijama u tridesetima? Nisi prvi, stalno slušam priče oko sebe o toj potražnji za zaljubljenošću. Da li propuštam nešto ili samo nikada do sad nisam obratila pozornost? Nisam u tridesetima, ne nedostaje mi osjećaj zaljubljenosti
(kako je krenulo, trebam li se zabrinuti? )

Zaljubim se u svaku zanjimljivu osobu na turi i nakon 2 sata se zaljubim u nekoga drugoga, pa u trećega. Osjećaj ljubavi je ono što me mnogo više privlači od zaljubljenosti, oduvijek.

Ali razumijem brigu. Nestaje naivnost, lakoća prepuštanja. Sloboda u jednu ruku. Kad si dijete žuriš odrasti a kad odrasteš shvaćaš taj svojevrsni kavez u koji si upao.
Zvuči naivno kad kažem da ti imaš moć da iskusiš taj osjećaj ponovo ali to je jedino logično. Što je vrlo teška zadaća ako se uključi i biologija zajedno s iskustvom. Ali, na hormone se može utjecati, kako divljaju mladosti tako ih se može potaknuti i u drugoj dobi.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:41   #12
Da, lako ih potaknes alkoholom recimo.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:50   #13
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Da, lako ih potaknes alkoholom recimo.
Pa ako tebi tako paše, sure, mislila sam na druge načine. Recimo fizičko zdravlje koje dovodi hormone u ravnotežu tako da se posvetiš psihičkom zdravlju što ti u kombinaciji daje jedan "poseban" pogled na život (recimo to-mirniji) gdje se lakše prepuštaš neopterećen ranama drugih i samog sebe. Dapače, čak ih nekako i prestaneš percipirati ranama.
U teoriji. Kako rekoh, ne nedostaje mi zaljubljivanje pa nisam ni pokušavala koristiti "stavljanje u balans" za takvu vrstu prepuštanja.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:11   #14
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Osjećaj ljubavi je ono što me mnogo više privlači od zaljubljenosti, oduvijek.
Ovo.

Tek sam zakoracio u tridesete. Kad sam upoznao sadasnju djevojku, ne mogu reci da je to bila fatalna zaljubljenost na prvi pogled, no svidjeli smo se jedno drugom i nasa ljubav je rasla iz dana u dan. Taj osjecaj povezanosti, koliko mi ona znaci i koliko mi fali kad nije kraj mene... ne mogu usporediti s nicim drugim.

Rekao bih da ljudi s godinama nauce kontrolirati svoje emocije, pazljiviju su, oprezniji pouceni iskustvom... no jednom kad shvate da je to "to", kad otpuste sve kocnice i daju cijelog sebe u taj odnos, ta ljubav moze biti puno snaznija od mladenacke zatelebanosti.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:48   #15
Naravno da se teže s godinama zaljubiti. Racionalniji smo, manje naivni, neki zbog loših iskustava postaju i skeptični. Jednostavno se teže prepustiti i potpuno otvoreno krenuti u nešto.
Mislim da to i nije bitno. Slažem se s nyxterom i Verdaderom. Zaljubljenost su i tako samo kratkotrajni naleti adrenalina. Jebeno i intenzivno, ali u usporedbi s ljubavlju nebitno.

Kaj ne znači da istog trena ne bih dala tri i pol plaće da se zaljubim
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:51   #16
Nije moguce. 29G 364D je zadnja granica
__________________
BOOMSHAKALAKA!!

Zadnje uređivanje RC Da Kookee : 06.10.2017. at 17:51. Reason: Naravno da je moguce, ali dosta teze nego sa 20.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:55   #17
Ja se nikad nisam zaljubljivao u teenage danima, da budem iskren žene me prije 30-e nisu ni zanimale niti sam ih doživljavao. Posvećivao sam se školi, faksu i hobijima.
Estuera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:58   #18
Studirao si do 30e?
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:02   #19
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Studirao si do 30e?
Do 25.
Estuera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:03   #20
Mislim da to nema veze s godinama, već s karakterom i iskustvom ( koje nužno ne mora doći s godinama ). I naravno, moraju se zvijezde poklopiti.
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger