Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2009., 19:17   #41
bachove kapljice su potpuno prirodni mix esencija raznih biljaka. obično se otope u bočici s razrijeđenim etanolom, no može ih se načiniti i bez njega, jer se uglavnom sve te tvari dobro otapaju u vodi. etnol je tu da malo razblaži gorčinu bilja i eventualno otopi tvari topive u mastima i organskim otapalima, gdje je etanol najpogodniji za oralnu upotrebu.

najprije se razgovaara s osobom, moram pohvaliti izuzetan psihološki pristup i toplinu osoba koje to čine. svi pripravci su načinjeni prema laboratorijskim odvagama i mjerenjima esencijalne tvari, odnosno aktivne komponente, te nema opanosti od predoziranja i sličnih komplikacija. mix ili pojedinačna komponenta ljekovite tvari se određuje prema simptomima ili uzroku u organizmu. ponekad je dovoljno liječiti simptome, ukoliko su uzroci benignije naravi ili izvanjski, na koje se ne može utjecati. indirektna posljedica vanjskih uzroka je npr. akutni stres koji dovodi do smanjenja imuniteta s pojavom tipičnih simptoma, bez konkretnih liječničkih nalaza i dijagnoza, jer su granični, ili se ne utvrđuju rutinski.

po mogućnosti treba donijeti i liječničke nalaze i povijest bolesti. tada se brže dolazi i do uzroka i određuje terapija.

meni su kapljice izuzetno pomogle, svaka 4 sata po 4 kapi, trajale su mi gotovo 2 mjeseca, taman da dojdem k sebi od kroničnog umora, pospanosti, iscrpljenosti uslijed kontinuiranih malih stresova. a organizam se ipak mora i odmoriti od svega, zar ne. konkretne bolesti nema, no bilo je jasno kad mi je rečeno da su mi svih 7 čakri u qurcu! najprije sam dobila nešto, odmah, na licu mjesta, jer sam bila tako slaba da sam jedva hodala i govorila. za 15 minuta sam bogme razvezla blebetati ko navijena!

za par dana sam osjetila značajno poboljšanje, smanjio se umor, pospanost, i to obično 15-tak minuta poslije svake doze.

uz energetske tretmane i 2 mj. bachovih kapi danas sam vitalna starica koja skače, vozi bajs kilometrima, spava normalno, budi se svježa i poletna, stigne sve napraviti, ne sekira se, delam špagu, idem u teretanu, na plivanje, bedinam dva pubertetlije, doma mi je opet sve ko u apoteci (osim dječje sobe, tu samo zatvorim vrata i kažem da pospreme, uzaludno, naravno), na poslu ide, jer je i onda moralo ići, i još imam vremena i snage za izlete, druženja, čitanje, glazbu...i ostale lijepe stvarčice koje čine život.

malo sam odužila s postom, ali, još bih puno lipih stvari mogla reći o tim biljnim kapljicama.

autosugestija? hm, pa da je i samo to, upalilo je!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:30   #42
informacije o izradi pripravaka možete naći ovdje:

http://www.bachcentre.com/centre/tincture.htm

ne koristi se 70% alkohol već brandy (40%)...

nema nikakve gorčine bilja i tvari unutra osim mješavine brandy-ja i izvorske vode u kojoj su se par sati na suncu nalazili tek ubrani cvjetovi (tzv. sunčana metoda) ili brandy i izvorska voda u kojoj se 30 minuta kuhalo određeno granje i lišće...to je tzv. matična tinktura Bachovih kapi, a ono što dolazi do nas u prodavnicama je čist brandy sa tek par kapi takve tinkture unutra (stock bottle)...

znači ne postoji nikakva tvar biljke unutra već voda u koju se na određeni način utisnula informacija iz biljke...

Bachove kapi su energetske prirode (u pitanju su finije tvari nego materija), kao i homeopatski pripravci...nisu alkoholne tinkture u klasičnom smislu...
Globulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 21:42   #43
di provjereno nabavit u hr? također rescue remedy? aj, Globulica može i na pp
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 16:58   #44
kako to nabaviti oni koji nisu iz zg

i ako narucujem postom, koliko me sve skupa ispadne sa postarinom
help
voda00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 20:10   #45
U Njemackoj sam ih porucila u apoteci. To traje par dana jer ih nabavljaju vani. Jedna bocica kosta 8-10€. Postoji i internet apoteka gdje se mogu poruciti . Vise ti ne znam...
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:25   #46
bojim se da kod naručivanja poštom može biti problema s carinom
ja sam imala problema s homeopatijom jer oni to računaju pod lijekove i ne daju fizičkim osobama uvoziti ljekove

ali kome austrija nije daleko, tamo se može naći po ljekarnama
zoila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 00:38   #47
ima li tko kontakt iris tarbuk?

i ima li koji bacholog u zadru? ili barem u splitu?
zoila is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 19:16   #48
Vidim trazi se kontakt od Iris Tarbuk. Trebao bi i meni; adresa/broj telefona. Moze i na pp.
Vesna8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:36   #49
Baš sam jučer bila kod Iris, krasna je osoba. Koristim njene kapi nekih godinu dana i naočigled sam bolje. Prvi dolazak košta oko 300 kuna, u toj cijeni su i kapi, a nakon toga se dolazi otprilike jednom mjesečno samo po kapi koje koštaju 100 kuna. Najbolje je za točnu cijenu pitati Iris sve informacije.
Također sam išla na neke radionice koje organizira, za svaku su preporuku.

Njen broj mobitela je 098/9363937, a živi u Maksimiru, na Bukovcu, Mogilska 28.

Pozdrav!

Zadnje uređivanje Plava Zg : 18.02.2010. at 10:41.
Plava Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:47   #50
No, no no...nema reklamiranja ......PM-ajte se ak morate...ne žalim se doduše previše ....iris i njen muž su mi frendovi....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 20:59   #51
Iris je jedna prilično samozatajna osoba i nisam sigurna da će joj biti drago što joj je ime ovako objavljeno zajedno sa telefonima.
Mislim da ju je trebalo prvo pitati slaže li se sa tim.
Meni je rekla da njen broj ne dajem svakome, toliko o tome, u najboljoj namjeri.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 06:28   #52
istina...

već dva dana kemijam kako izbrisati post sa podacima, ali nemam opciju edit...
molim moderatora da ga izbriše! hvala!
Plava Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:32   #53
Desi se čovjek se u najboljoj namjeri zaleti. ZAMOLI direktno moderatora na pm da izbriše post, mislim da neće biti problema .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:28   #54
...

zamolila sam tri moderatora, poslala mail adminu i prijavila neprimjereni post!
nadam se da će netko regirati...

hvala!
Plava Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:26   #55
Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post
U Njemackoj sam ih porucila u apoteci. To traje par dana jer ih nabavljaju vani. Jedna bocica kosta 8-10€. Postoji i internet apoteka gdje se mogu poruciti . Vise ti ne znam...
Sve to stoji, ali u Njemačkoj kupiš jednu bočicu za 8-10€, a u kombinaciji koju dobiješ, odn. koja ljudima najčešće treba ide 5,6,7.. različitih esencija a to je onda 5,6,7.. × 8-10€...... Zašto više esencija, zato jer najčešće nije samo jedan problem koji se riješava jednom esencijom, već kroz razgovor "Bachoterapeut" skuži da ima malo više toga, kao što je netko napisao i ono ispod tepiha, pa onda nije samo to već obično ima malo više toga a onda normalno da treba i više esencija u kombinaciji. Btw, cijena kombinacije je ista, neovisno obroju esencija koje se u nju stave Kapi se mogu slati i poštom širom lijepe naše a i šire.... Osobno sam pio te kapi a nabavljao sam ih kod BB (v. moj raniji post da sad ne pravim reklamu) i sve 5.
D-10 NOVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:18   #56
pozdrav svima,evo samo kratko,bachove kapi su mi stigle danas,sad,kako i kad ce djelovati ne zna,m...kod mene je samo problem nedostatak sna i nekakva tuga...gospoda biserka je sa mnom telefonski trazgovarala gotovo pola sata i smjesala mi kapi na osnovu njenog dojma. osjecam se pospano i smireno,vec nakon prve 4 kapi a inacee imam paranoju od spavanja cjena sa postarinom 170,00kn
mama_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 22:12   #57
Hvala na podacima.
Vesna8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 08:12   #58
Prije nekoliko dana sam započeo terapiju bachovim kapima, nemam još neke konkretne dojmove o djelovanju, ali me zanima, da li je normalno da nemaju ama baš nikakvog okusa ni mirisa? Obzirom da su cvjetne kapi, očekivao sam..ne znam..bar malo neki miris ili okus..apsolutno ništa..pa me zanima da li je to ok? Da sad ne spominjem imena terapeuta..
tborak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 10:27   #59
ok je...u pitanju su velika razrjeđenja...određeni cvjetovi se potapaju na par sati u izvorsku vodu, zatim se ta voda procijedi i miješa 50:50 sa nekim brandy-jem ili rakijom radi konzerviranja...to oni zovu Bach flowers mother tincture...

nakon toga se samo 2 kapi te tinkture razrjeđuju u tzv. stock bottles tj. originale od 20-30ml koje možeš kupiti vani, i iz tih bočica se samo 2 kapi razrjeđuju u bočice od 30ml koje propisuju terapeuti...

u pitanju je kao i kod homeopatije, informacija...nema djelatne fizičke tvari, nisu u pitanju klasične biljne tinkture...

o samoj izradi sam već poslao link https://www.forum.hr/showpost.php?p=22990217&postcount=42
Globulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:01   #60
da li se u Osijeku netko s time bavi?

ja sam naručila preko interneta sa stranice snaga prirode. ispunila neka pitanja, koja mi se btw čine jako općenita da bi se moglo odrediti za određenu osobu. poslane su mi B.kapi i pijem ih već skoro mjesec dana 4 x4 ali ne vidim nikakvu promjenu na bolje.
pod velikm sam stresom i rado bi otišla na razgovor kod nekog.
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.