Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2005., 17:59   #41
Oke tu se govori o privatnim srednjim školama, a što kažete o takvim faksovima?? VERN, ZŠEM...
madafaka99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 18:06   #42
Isti k.urac,stari...

...samo druga SHEMA.
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 18:17   #43
Quote:
madafaka99 kaže:
Oke tu se govori o privatnim srednjim školama, a što kažete o takvim faksovima?? VERN, ZŠEM...

isto s*anje....ako neko baš želi te pare potrošiti na školovanje, onda bolje neka djecu upiše na neki ozbiljan fax vani...
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 18:50   #44
išla sam u privatnu školu.. e sad, u privatnoj školi moraš biti stvarno jako glup,ali jako da bi pao razred. znači ako sjediš, ništa ne radiš možeš prolaziti s dva ili tri. tamo te nitko ne tjera da učiš, profači su ockay ( ali ih učenici malo previše zajebavaju, a ovi ne mogu ništa protiv toga, jer je mentalitet debilan, nije kao vani, ovdje ti je mentalitet: ja plaćam, a ti radi kako ja hoću.), ali ako želiš učit, onda možeš stvarno puno postić i dobiti jednaku količinu znanja kao i u svakoj drugoj školi. možda i malo više, jer ti na informatici radiš sve i svašta, naravno ako hoćeš i možeš od toga imati veliku korist kasnije na npr. ekonomiji, oni ti imaju na ispitu iz inf. neke stvari koje sam ja radila u srednjoj. GLe uglavnom, bolje ćeš ocjene postizat u privatnoj s manje muke, jer ti profesori idu uz dlaku. A sad koliko je to bolje, a koliko lošije ovisi o pojedincu. Mislim ionako ćeš se na faksu mučit dovoljno sa učenjem, bolje si dopustit, ako imaš mogućnosti, da u srednjoj ne moraš forsirat, ako se bar malo potrudiš imat ćeš bolje rezultate od učenika u javnoj školi, a to ti je više bodova na prijamnom.. ma sve u svemu, na tebi je izbor
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 19:27   #45
Opet si totalno skrenula s kursa.

U "javnoj" školi također nisi na lancu.

Moš učit, moš se zajebavat.

Tvoj izbor.

Kao i posljedice.


I ne... apsolutno nema nikakve teorije da će debil s privatnom ikad igdje bolje proć od nekog mamuta koji je pišao krv u javnoj.

Vaš tzv. "prijateljski" odnos s profesorima forsirano je uljudbene naravi.

Sve se vrti oko love i određene doze licemjerja.

Zato se vjerojatno i svima toliko gadite.
Rion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 21:45   #46
Svi oni koji su išli u privatnu gimnaziju znaju da tamo mogu dobtiti vrhunsko obrazovanje sa najkvalitetnijim profesorima.Kod nas je jedino problem što se još uvijek te škole prihvačaju sa rezervom a ne kao prvi izbor.Ja inače nemam ništa protiv ljudi koji idu državne ali mislim da su privatne daleko kvalitetnije,pogotovo kad se zna da je naše javno školstvo u rasulu.A oni koji govore protiv privatnih škola su samo zavidni i ljubomorni.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 22:04   #47
Quote:
@call kaže:
.Kod nas je jedino problem što se još uvijek te škole prihvačaju sa rezervom a ne kao prvi izbor.
Iako ne volim secirati tuđe postove, ne mogu propustiti komentirati tvoje superiorno obrazovanje stečeno u privatnoj gimnaziji koje toliko hvališ i ponosiš se njime. Koliko vidim, osnove pravopisa nisu usvojene. Prihvačaju se piše prihvaćaju. Također bi na zarezima valjalo poraditi.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:13   #48
Quote:
Arathorn kaže:
Iako ne volim secirati tuđe postove, ne mogu propustiti komentirati tvoje superiorno obrazovanje stečeno u privatnoj gimnaziji koje toliko hvališ i ponosiš se njime. Koliko vidim, osnove pravopisa nisu usvojene. Prihvačaju se piše prihvaćaju. Također bi na zarezima valjalo poraditi.
ne voliš, a?
izgleda da su zato osnove cjepidlačenja jako dobro usvojene
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:20   #49
u našem trenutnom sustavu- savršeno svejedno.

kad matura u nekoj školi bude značila nešto...

kad diploma na faxu (osime FERa) bude značila nešto...

zasad- tak svejedno.

vani dobiješ bolje il lošije plaćene poslove ovisno o tome odakle ti diploma

više il manje znanja

u nas...

NEMA RAZLIKE!
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:24   #50
Moja škola nine privatna pa je svejedno među 10 najboljih u Hrvatskoj. A u isto vrijeme je i privatne ovdje u Pazinu, koja je također među 10 najboljih u hrvatskoj. Ovisi od škole do škole, ako je tebe volja raditi apsolutno ti je svejedno koju će školu završiti. Naravno, ako su profesori normalni a ne neki kojima se neda raditi i boli ih ***** kako će učenici završiti.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:25   #51
Quote:
swisseyed kaže:
ne voliš, a?
Ne. Ne volim. Ne koristim pozivanje na pravopis u nedostatku argumenata.

Quote:
izgleda da su zato osnove cjepidlačenja jako dobro usvojene
Iznimno dobro usvojene, reklo bi se. U bilo kojem drugom slučaju osim u ovom. Dozvoli da ponovim, za slučaj da ne pratiš topic. Onaj kome sam odgovarao veliča obrazovanje privatnih gimnazija. Stava je da se javne škole ne mogu mjeriti s njima. Jedna stvar koju vidim u njegovim postovima je arogancija, a druga nepismenost. Dakle, ono što sam htio naglasiti je da nepismena osoba nije kompetentna za veličanje obrazovnog sustava s obzirom da loše vodi primjerom. Apsurd je da ga uz toliku savršenost privatnog školstva jedan elektrotehničar i student računarstva ispravlja. Još uvijek misliš da cjepidlačim bezveze?
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 14:17   #52
Da, tvoj je pravopis na visokoj razini.A o mom "hrvatskom" mogu ti samo samo reći da sam 2. na županijskom natjecanju 2005.god.
,a siguran sam da ćeš ti postavljati nove pravopisne norme sa tim svojim vrhunskim znanjem jezika.Ali to te ništa ne opravdava,jer nalaziš samo sulude i stvarno jadne razloge kojima pokušavaš opravdati svoje mišljenje o temi, iako si i sam ljubomoran i glup,ništa drugo.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 14:40   #53
Quote:
@call kaže:
Da, tvoj je pravopis na visokoj razini.A o mom "hrvatskom" mogu ti samo samo reći da sam 2. na županijskom natjecanju 2005.god.
,a siguran sam da ćeš ti postavljati nove pravopisne norme sa tim svojim vrhunskim znanjem jezika.Ali to te ništa ne opravdava,jer nalaziš samo sulude i stvarno jadne razloge kojima pokušavaš opravdati svoje mišljenje o temi, iako si i sam ljubomoran i glup,ništa drugo.
jupi, jesi najbolji/a u razredu, jesi kojim slučajem dobila primjerak testa par dana ranije...ta natjecanja ne mogu bit objektivna ni približno, jebote ja sam bio 8 u županiji iz kemije a na školsko sam zasp'o, knjigu nisam ni taknuo a nisam Pasteur

Razlika je što se u javnim (većini) i za trojku piša krv a ti takoreć imaš jebeni cjenik ocjena koje želiš da ti pišu u diplomi il kakvu već pizdariju dobijete na kraju.

Autoriteta u školi nemate jer, iz priloženog, nemaš ni doma odgoja a kamoli da te ti 'super motivirani' profesori strože pogledaju i na islasku iz tvog malog svijeta te okolina doslovno pojede pogotovo kad uletiš sa svojim bahatim nastupom u iole civilizirano okruženje, naravno osim ako ti kupiš par pijavica ili sličnih sebi koje će ti cheerat na svaki tvoj geg

I kao šećer na kraju uletiš na javni fax i pukneš ko kokica kad naletiš na nekog od profesora iz stare garde
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 14:48   #54
Sad sam vas pogubila u prepucavanju:
Koliko košta privatna gimnazija 1.000 - 3.000 kn/mjesec?
Što se za te novce dobije:
- redovni predmeti,
- izborni predmeti,
- fakultativni predmeti,
- dopunski sport,
- muzičko znanje?
Da li se nadoplaćuje za ovo drugo, ako ima?
Hrana - gablec, ima - nema, plaćanje?
Garderobni ormarić?
Osobni kompjuter?
Školska knjižnica i općenito literatura?
Koliko možeš "natezat" profesore nakon predavanja, pitanje mentorstva?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 17:14   #55
msilim da je cijena godine negdje oko 24 tisuće kuna, prvo odmah daš oko 5 tisuća kuna i onda do kraja godine po ratama od tisuću i tisuću i dvjesto, tako nekako ne sjećam se baš..
o tome da li uzimaš gimnazijski smjer ili ekonomski zavisi koje ćeš predmete dobit, imaš izborne od jezika pa sve do šaha itd. za ovo muzičko nemam pojma, hrana ima (uračunata je u cijenu, ili nije ovisi sve o privatnoj koju upisuješ, ako je uračunata onda ti je cijena malo skuplja.). ormarić dobiješ,isto tako i kompjutor imaš svoj za korištenje, profesore možeš natezat koliko ti srce želi..
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 19:46   #56
Quote:
@call kaže:
Da, tvoj je pravopis na visokoj razini.A o mom "hrvatskom" mogu ti samo samo reći da sam 2. na županijskom natjecanju 2005.god.
,a siguran sam da ćeš ti postavljati nove pravopisne norme sa tim svojim vrhunskim znanjem jezika.
Oho, mladica nam se zapjenila? Tragedija je u tome što ne znaš osnove, moje zanimanje me vodi daleko od lingvistike, no tebe, skoro pa prvaka, neznalica ispravlja.

Btw, prvo mjesto na županijskom natjecanju 1999. godine, ako ćemo se baš dobacivati rezultatima. Osim ako nisam zaboravio govoriti posljednjih nekoliko godina.

Quote:
Ali to te ništa ne opravdava,jer nalaziš samo sulude i stvarno jadne razloge kojima pokušavaš opravdati svoje mišljenje o temi, iako si i sam ljubomoran i glup,ništa drugo.

Stvarno si tragičan u raspravi. Argumentum ad hominem, najjadniji argument kojem se može pribjeći. Uistinu me razočaravaš, nadao sam se maloj količini konstruktivnosti u dijalogu. Ovim samo cementiraš moje uvjerenje da nisi sposoban obraniti vrijednost svoje škole. Čak ni u jednostavnoj izmjeni mišljenja.

Još jednom, dozvoli da ponovim. Ne možeš propovijedati superiornost obrazovanja privatnih gimnazija i istovremeno to ne potvrđivati svojim primjerom. Stava sam da obrazovanje čovjeka ne zavisi o izabranoj školi, već o njegovoj motivaciji i želji za saznavanjem novih informacija. Vrhunska škola to može olakšati, no nikako neće od lijenčine napraviti genijalca.
__________________
Anarthal, Hand of A'dal Talkhor
Arathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 22:17   #57
Quote:
@call kaže:
Nek vam starci malo počnu raditi pa bi ste i vi išli.
rece nama moderatorica da ce se svako daljne vrijedjanje brisati, pa da samo priupitam:

znaci, dopusteno je razini roditelje koji nemaju love da posalju svoju djecu u privatnu skolu?

to je u redu?

fasciniraju me razine na koje se ovaj podforum spusta svakim novim danom.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 22:36   #58
U Zagrebu su ti škole negdje oko 32000 kn,dok su u ostalim gradovima desetak tisuća kuna jeftinije.
@call is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 22:50   #59
To mu ga izađe 2.500 kn po mjesecu, a još uvijek ću morat plaćat članarine za sport i muzičku.
Ok. Mali zagrizo za arheologiju ima specifične zahtjeve; grčki, latinski, povijest, povijest umjetnosti ... (neznam ja sam tehničar trabunja i o hebrejskom)
Ipak mi se čini da bi više dobio u kombinaciji državna + lova za kampove i dodane sate.
Ja sam završila MIOC, ali ima 20 let od tada, škola je u ono vrijeme bila prva + klasična na gornjem gradu (za ovo što on oće) + jezična (za ljude koji imaju sklonost humanim naukama).
Danas je slika sasvim drugačija i meni je totalno nepregledna.

Osobno MIOC-u zamjeram elitizam u mojoj generaciji, ako je takvo stanje danas u privatnim školama onda NE IDE, to toliko ljude košta.
Ako će iskoristit moju lovu da se zaj... onda isto NE DAM. (Mogu i ja vozit Volvo i hodat u bundi, u krajnjoj liniji to je moja lova).

Zašto ne pokušate usporedit gradivo, udžbenike, rezultate na upisima na željene fakultete, to bi dalo bolju sliku.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 23:08   #60
Quote:
d@d@ kaže:
Mali zagrizo za arheologiju ima specifične zahtjeve; grčki, latinski, povijest, povijest umjetnosti ...

Ipak mi se čini da bi više dobio u kombinaciji državna + lova za kampove i dodane sate.
pa upisi ga u klasicnu gimnaziju [grcki & latinski], a pobrinite se i za dodatne sadrzaje (literatura, muzeji itd. - umjetnost). meni isto ta kombinacija zvuci bolje.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.